Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...
 • Anasayfa >
 • Vefkler >
 • Vefk Kaç Günde Tutar? Vefkin Etkisi, Belirtileri ve Tesiri Ne Zaman Başlar?

Vefk Kaç Günde Tutar? Vefkin Etkisi, Belirtileri ve Tesiri Ne Zaman Başlar?

Vefk nedir, kaç günde tutar, etkisi nasıldır, belirtileri nelerdir, büyü ile arasındaki fark nedir ve günah mıdır? Vefk hakkında merak edilenlerin cevabı yazımız içerisindedir.

 Vefk Kaç Günde Tutar? Vefkin Etkisi, Belirtileri ve Tesiri Ne Zaman Başlar?

Vefkin etki süresi, belirtileri ve tesiri hakkında özellikle internet üzerinden bilgi sahibi olmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Esasında çok eski bir geçmişe  sahip olan vefk ve muska gibi manevi uygulamalar, son yıllarda yeniden pek çok kadın ve erkeğin araştırma konusu haline gelerek en çok konuşulan konular arasında yer almaktadır. Havas ve Ledün ilimlerinde yüksek bilgi sahibi medyum hocaların ve manevi yönden kudretli zatların bizzat kendi çalışmaları ile hazırladıkları vefk kaç günde tutar sorusu bu konuda en çok yanıt aranan sorulardan biridir.

Manevi ilimler ile yakından ilgilenen kişilerin hakkında bilgi sahibi olmak istediği konuların başında gelen vefkler, pek çok isteğin ve manevi korunmanın başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde etkin rol oynamaktadır. Havas ilimlerinde uzman ve hayatını bu tür manevi çalışmalara adamış medyum hocaların icra ettiği vefkler hakkında vefkin etkisi, belirtileri ve tesiri ne zaman başlar sorusunun yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Ayrıca vefk ne zaman ve nasıl etki eder? İçeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Vefk Nedir?

Halk arasında muska olarak da adlandırılan vefkler, son yıllarda kadın veya erkek fark etmeksizin pek çok kişinin yaptırdığı ruhani uygulamalardan biridir. Vefk nedir sorusunun yanıtını arayanlar için şu yanıtları vermek mümkün olmaktadır:

 • Fiziksel ya da manevi yönden yani ruhsal rahatsızlıkları bulunanların,
 • Kısmeti kapalı olanların,
 • El attıkları tüm işleri ters gidenlerin ve bereketi kaçanların,
 • Üzerince cin, iblis veya ifrit musallatı bulunanların,
 • Kendisine büyü yapılanların

Tüm bu olumsuz etkilerden uzaklaşması ve yeniden manevi özgürlüğe kavuşabilmesi için Allah’ın izni ile şifa bulup manevi yönden korunması için icra edilen dua metotlarından biri de vefktir. Vefkler hem fiziksel hem de ruhsal hastalıkların geçmesinde, kişinin bu tür hastalıklar veya musallat gibi unsurlardan korunmasında olumlu etkiler göstermektedir.

Bunların yanı sıra sevdiği kişi tarafından sevilmek isteyenlerin ve özellikle ayrılma noktasına gelmiş karı kocaların başvurduğu yöntemler arasında aşk ve bağlama vefkleri de bulunmaktadır. Yuvanın dağılmasını engellemek için Allah rızası kazanılarak yapılan bu tür uygulamalar, pek çok ailenin çoluk çocukla perişan olmasını engellemesiyle de dini açıdan olumlu görülen dua uygulamalarından kabul edilmektedir.

Vefk Nasıl Hazırlanır?

Günümüzde yukarıda belirttiğimiz problemler ile boğuşan pek çok kişi bulunmaktadır. Bu kişiler her ne yapsalar da sorunlarından bir türlü kurtulamadıkları için yoğun bir çaresizlik duygusu içinde ruhsal çöküntü içine girmiş durumdadır. Ancak İslam dinimizde her türlü çaresizliğin ve derdin dermanı olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden kendi üzerinde büyü yapıldığını düşünen ya da büyünün olumsuz etkilerinden ve nazardan korunmak isteyenler havas ilimlerinde derinlemesine bilgi sahibi olan medyum hocaların uygulamalarına başvurarak isteklerine ve niyetlerine yönelik vefk hazırlatabilirler.

Bu tür olumsuzluklar ile boğuşan kişilerin, her şeye gücü yeten Allah’ın izni ile şifa bulması için, Kur’an-ı Kerim ayetleri, Allha’ın ismi olan esmaül hüsnaları ve Allah katında hatırı geçen büyük hizmet melaiklerinin isimleri ile vefkler hazırlanmaktadır. Bu yüzden vefk nasıl hazırlanır sorunun yanıtı olarak, manevi ilimlerde yüksek bilgi ve birikim sahibi din alimleri ile dünya dışı varlıklar ile doğrudan iletişim kurabilen medyum hocalar tarafından hazırlanan tesirli dualardır demek mümkün olmaktadır.

Vefk Yaptırmak Günah Mıdır?

Manevi yönden güçlü bir dua uygulamasına başvururken bir yandan da İslam dinimizde yasaklanan büyü uygulamalarından ve sihirlerden kaçınmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de vefk yaptırmak günah mı sorusudur. Yukarıda belirttiğimiz üzere vefkler Allah’ın isimleri ve Kur’an ayetleri ile hazırlandığı için dini açıdan sakıncası bulunmayan faydalı dua metotlarıdır. Bu yüzden bu şekilde vefk yaptırmanın günah olmadığını söylemek mümkündür. Ancak yine de her vefk bu şekilde İslami kaynaklara dayanarak hazırlanmamaktadır. Bu yüzden vefk yaptırmak isteyenlerin günah ve şirke düşmemesi için mutlaka işini Allah rızası için yapan, manevi ilimlerde bilgi birikimi tam ve kudretli medyum hocalardan veya din alimlerinden destek alarak yaptırması tavsiye edilmektedir.

Vefk ile Büyü Arasındaki Farklar Nelerdir?

Vefk, insanların kendilerini Allah’ın izniyle koruma altına almak için yaptırdıkları bir koruma kalkanıdır ve dua yoluyla üzerlerinde bulunan hastalık, maddi ve manevi problemlerden arınmak için tercih ettiği ve İslam dinimizce de caiz görülen bir yöntemdir. İslam dinine inanmış dini bütün müminler, büyü ve sihir gibi uygulamalara inanırlar ve bunları yaptırmaktan her şekilde kaçınırlar. Bu yüzden vefk ile büyü arasındaki farklar konusunda dikkatli olunmalıdır. Bu farklar kısaca şu şekilde özetlenebilir:

 • Vefkler Allah rızası kazanmak için Kur’an ayetleri ve dini niteliği bulunan zatlar ya da dualar kullanılarak hazırlanır.
 • Büyüler de dini niteliği bulunan sure ve dualar yerine Arapça, Süryanice veya İbranice büyü sözcükleri ve tılsımlar kullanılır.
 • Vefkte amaç iyi niyet ve korunma ya da şifa bulma ihtiyacını karşılamaktır.
 • Büyüde insanın olumsuz bir şekilde tesir altına alınması amaçlanmaktadır.
 • Vefk uygulamasında İslami öğeler bulunur.
 • Büyülerde hayvan ve benzeri figürler ile şaman inançlarına dair ritüeller yapılır.

Vefk ve muska arasındaki farklar nelerdir? Merak ediyorsanız yazımıza bakabilirsiniz.

Vefk Kaç Günde Etki Eder?

Vefk yaptıranlar internet üzerinde bu uygulamaların ne kadar sürede etki gösterdiğini de merak konusu haline getirmektedir. Vefk kaç günde etki eder sorusunun yanıtı olarak kesin bir yanıt vermek mümkün değildir. Çünkü vefk uygulamasında etki süresi üzerinde belirleyici rol üstlenen birtakım unsurlar bulunmaktadır. Vefk etki süresini üzerinde etkili olan faktörler şunlardan oluşmaktadır:

 • Vefk uygulamasının havas ilimlerinde deneyimli hocalar aracılığıyla yapılması,
 • Vefk uygulamasının amacı ve niyeti,
 • Uygulamada icra edilen işlemlerin usullere birebir uygun olması,
 • Vefk uygulamasını hazırlayan hocanın manevi konulardaki tecrübesi.

Vefk çalışması kaç günde etki eder sorusuna dolayısıyla net bir cevap vermek mümkün olmasa da genellikle kısa sürede olumlu sonuçlar elde edildiği görülmektedir. Ancak internet üzerinden medyum olduğunu iddia eden kişiler, 7 günde etkili vefk çalışması yaptıklarını söyleyerek insanların zor durumlarından faydalanmaktadırlar. Havas ilimlerinde deneyimli medyum hocalar dahi 7 günde tesir gösteren vefk uygulaması yapmamaktadır. Bu sebeple vefk çalışmalarının güvenilir hocalar tarafından yapılmasına özen gösterilmesi faydalı olmaktadır.

Vefk Belirtileri Nelerdir?

Vefk belirtileri de vefk uygulamasının amacına ve niyetlerine göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla havas ilimlerinde yüksek bilgi ve birikim sahibi medyum hocaya vefk hazırlatmak için başvuran kişiler, isteklerine ve amaçlarına göre belirtilere dikkat etmelidirler. Deneyimli medyum hocaları manevi ilimler arasında uyguladığı vefk çalışmaları genel olarak şunlardan oluşmaktadır:

 • Şirinlik vefk çalışması
 • Evlilik vefk çalışması
 • Aşk ve bağlama vefk çalışması
 • Muhabbet vefk çalışması
 • Manevi korunma vefk çalışması
 • Nazardan korunma vefk çalışması
 • Cin ve ifrit musallatı vefk çalışması
 • Şifa bulma vefk çalışması
 • Bolluk ve bereket açma vefk çalışması

Görüldüğü üzere birbirinden farklı çalışmalardan oluşan vefk uygulamaları, istenen amaca yönelik olarak birbirinden farklı belirtiler gösterecektir. Ancak genel olarak kişinin gönlünde ve manevi dünyasında rahatlık sağlayan bu çalışmalar, yerine göre aşk ve sevgi bağlarının güçlenmesinde, bolluk bereketin artmasında, nazardan korunmada etkili sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. murat 19 Mart 2020 21:20

  hocam merhaba..
  gercek bır vefk in hazırlanması kısamı ucunmu surer ve etkısı bu vefk kısının elıne gecıncemı baslar yada yapıldıgı anmı ve bunun vefkın tedavı suresı sonsuzmu bu vefkı tasıyan bırıne yapulan buyuler etkısız olurmu yada yapılacak olan buyuler tesekkur ederım

 2. Saime 25 Şubat 2020 16:55

  Kocam bar işletiyor ne yaptımda kapatıramadım acaba kapatirmi

Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz