Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...
 • Anasayfa >
 • Vefkler >
 • Vefk ve Muska Arasındaki Fark Nedir? Vefkler Büyü Müdür?

Vefk ve Muska Arasındaki Fark Nedir? Vefkler Büyü Müdür?

Vefk ve muska arasındaki fark nedir, Vefkler büyü Müdür? Vefk ve Muska nasıl hazırlanır, Vefk ve Muska niçin yapılır? Ayrıntılara yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Vefk ve Muska Arasındaki Fark Nedir? Vefkler Büyü Müdür?

Vefk ve muska uygulamaları arasındaki farklar manevi ilimler ile ve özellikle havas ilimleriyle yakından ilgilenen kişilerin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bir kişinin manevi açıdan korunması veya hastalığına şifa bulması konusunda çok büyük etkileri olduğu bilinen vefk ve muskalar, İslami kaynaklarda da kendine geniş bir yer bulmaktadır. Vefk ile muska arasındaki farklar dini kaynaklarda da bahsedilmiştir. Günümüzde din alimlerinin yanı sıra havas ilimlerinde uzman olan hocaların da uyguladığı vefkler, pek çok kişinin başvurduğunu manevi uygulamalardandır. Vefkler büyü müdür sorusunun yanıtlarını ve muskalar hakkında bilinmesi gereken tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Vefk Nedir?

Manevi yönden kendini korumak isteyen ve manevi ilimlerden destek alarak şifa bulmayı talep eden kişilerin başvurduğu yöntemlerden biri de vefklerdir. Vefkler kelime kökü itibarıyla Arapça tevafuk kelimesinin kökünden gelmektedir. Tevafuk kelimesi de birbirine uygunluk, muvafık oluş, nizamlanmış yani düzenlenmiş bir biçimde birbirine uygun olmak anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra tesadüf kelimesi de rast gelme, kendiliğinden denk gelme, herhangi bir şekilde tedbirsizce meydana gelme anlamı taşımaktadır.

Bu iki kelime de birbirine zıt kelimelerden oluşmaktadır. Günlük yaşamda tesadüf kelimesinin karşılığı pek çok olay meydana gelebilse de aslında gerçek hayatta tesadüf yoktur, tevafuk vardır. Yani yaratılıştaki bütün hadiseler tesadüfi değil tevafuk neticesinde meydana gelmektedir.

Vefk, günlük yaşamda insanların karşılaştıkları bir problemin ya da sorunun ortadan kaldırılması veya hedeflenen bir isteğe ulaşmak amacıyla gerekli enerjinin bir diğer noktaya transfer edilmesini sağlayan bir uygulamadır. Vefk uygulamaları dünya dışı ruhani varlıklar kullanılarak icra edilmektedir. Bu sayede kişiye özel dua olarak adlandırılabilecek bu tür uygulamalara vefk denmektedir.

Vefk, celp, tılsım, dua ve büyü arasındaki fark nedir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Vefk Niçin Yapılır?

Vefk nedir sorusunun yanıtını verdikten sonra vefkin yapılış amaçlarına da değinmek gerekmektedir. Kelime anlamı bakımından uygun gelme, uyum, mutabakat, işi iyi gitme anlamlarına gelen vefk, dini literatürde çok etkili ve tesirli dua olarak kabul görmektedir. Vefk uygulamaların genellikle iki çeşit türü bulunmaktadır. Bunlardan ilki manevi yönden korunma veya şifa bulma iken, diğer bir yapılış amacı ise istenen bir talep ve isteğin gerçekten vuku bulmasıdır.

Örneğin cinlerin ve iblislerin tesiri altında ıstırap çeken bir kişi, uzman hocalara vefk çalışması yaptırarak bu sorunun ortadan kalkmasına vesile olabilmektedir. Bunun yanı sıra henüz musallat durumu olmasa da bu tür manevi etkilerden korunmak isteyenler de tedbir amaçlı vefk çalışmalarından yararlanabilmektedir. Öte yandan dermansız bir hastalığa şifa arayan kişiler ya da kronik rahatsızlığının nüksetmemesini isteyenler de vefk uygulamaları ile sağlıklarına kavuşmayı dileyip bu alanda başarılı sonuçlar elde edebilmektedir.

Vefk Nasıl Hazırlanır?

Esasında havas ilimlerinde uzman kişilerin, manevi yönden kuvvetli olan hocaların uygulama alanına giren vefkler, günümüzde pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Hatta vefk nasıl hazırlanır sorusu da bu alanda kendi sorunlarına çözüm arayan kişilerin kendi başlarına yapmaya kalkıştığı uygulamalara yanıt aramak için sordukları sorulardan biridir. Bu sorunun yanıtlarına geçmeden önce vefk hazırlamanın ve vefk oluşturma işlemlerinin kesinlikle ciddiye alınması gereken ve birtakım manevi tehlikeler arz edebilen uygulamalar olduğunun hatırlatılması gerekmektedir. Bu sayede manevi yönden ilim sahibi olmayan kişilerin bu tür uygulamaların cazibesine kapılarak kendi başlarına birtakım yöntemlere girmesi, hem hazırlanan vefkin faydalı olmamasına hem de daha kötü sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Vefk; bir dörtgen içine birbirlerini kesen doğruların arasında meydana gelen dörtgenlere, belirli bir zamanda ve belirli şartlarla belli kurallara göre ve sayılar, harfler ve kelimelerin yazılmasıyla meydana gelen şekildir. Vefk şekilleri arasında üçgen ve daire olanları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ateş, toprak, hava ve su gibi elementlere sahip şekilleri de bulunmaktadır. Vefkler 3, 4, 5, gibi 11’e kadar sayılarla hazırlanabilirler:

 • 3’lü (ZUHAL) Satürn
 • 4’lü (EL-MÜŞTERİ) Jüpiter
 • 5’li (EL-MERİH) Mars
 • 6’lı (ES-SEM) Güneş
 • 7’li (EZ-Zühre) Venüs
 • 8’li (UTARİD) Merkür
 • 9’lu (EL-KAMER) Ay
 • 10’lu ve 11’li vefk, 7 yıldızın dışında bir etkiye sahiptir.

Muska Nedir?

Vefk ve muska arasındaki fark hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için vefkin ne olduğunu açıkladıktan sonra bir de halk arasında da çok sık kullanılan muskanın ne olduğuna ve ne işe yaradığına değinmek gerekmektedir. Muska, Allah ve Peygamber kelamıdır. İçinde Kur’an ayetlerinden, hadis ve dualardan oluşan muskalar;

 • Tüm fiziksel ve ruhsal hastalıklar,
 • Kara büyüler,
 • Nazarlar
 • Cinler

ve benzeri manevi olumsuzluklardan kurtulma konularında etkin bir işlev üstlenmektedir. Genellikle deri, kumaş veya kağıt üzerine yazılan özel dualarla hazırlanan muskalar taşıyan kişiye huzur, güveni, korunma ve telkin etme etkisi göstermektedir. Kur’an ayetlerinden yararlanılarak, insanların manevi yönden rahatlamasını sağlayacak şifa veren özelliği bulunan muskalar, deriye ya da bal mumuna sarılarak vücut üzerinde taşınır. Boyunda ya da kola takılarak taşınması sayesinde her türlü kötülüklerden ve nazardan koruma sağlamaktadır. İlk muskaya örnek olarak Cebrail (A.S.) aracılığıyla Hz. Muhammet’e (S.A.V.) önerilen Cevşen’i göstermek mümkündür.

Vefk ve Muska nasıl taşınmalıdır? İnceleyebilirsiniz.

Muska Niçin Yapılır?

İslâm’a göre nazar korku ve benzeri bazı psikolojik hastalıklar için sûre ayet hadis ve duaları okumak ve yazıp bir yere asmak caiz kabul edildiği için halk arasında muskalara yoğun ilgi olduğu görülmektedir. Her yaştan kişi muska taşıyabilir. Büyü yapılma ihtimaline ve insanların gözüyle ya da ağzıyla ettiği nazarlara karşı koruma sağlayan muska, aynı zamanda kişinin hastalıklardan korunmasında da etkili olmaktadır. Ayetlerden ve bazı özel dualardan oluşan muskalar, dini konularda yüksek bilgi birikimine sahip kimseler tarafından hazırlanması gereken manevi uygulamalardır. Vefk muskası nasıl yapılır sorusunun yanıtı da yine din alimlerinde ve manevi gücü yüksek hocalardadır.

Vefkler Büyü Müdür?

Büyünün İslam dininde yasaklanmış, haram kılınmış ve kesinlikle her türlüsünden uzak durulması gereken bir uygulama olduğu bilinmektedir. Bu sebeple pek çok kişi manevi yönden kendini koruma altına almak isterken dini açıdan yanlış uygulamalara adım atmak istememektedir. Bu sebeple dini alimlerden vefk hazırlanması konusunda manevi destek almadan önce pek çok kişi internet üzerinde vefkler büyü müdür sorusu ile araştırma yapmaktadır.

Kısa ve öz bir şekilde açıklamak gerekirse vefkler büyü değildir. Ancak havas ilimlerinde kendine büyük yer edinen vefkler, muskalar ve tılsımlar hakkında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Nitekim vefk adı altında yapılan uygulamaların sakıncalı olabileceğine dair pek çok alimin uyarılarda bulunduğu bilinmektedir.

İslam dininde ameller, niyetlere göredir. Bu kapsamda örneği sevenleri birbirinden ayırmak kesinlikle şer bir iştir. Ama evli bir adam eşini bırakıp kendine hayat kadını bulmuş ve çoluğunun çocuğunun rızkını kadınla yiyor ve eve geldiğinde de karısını her gün dövüyorsa bu yuvanın kurtulması için yapılması gereken manevi yöntemler yani vefkler dinen sakıncalı değil, aksine sevaptır. Vefklerin Kur’an ayetlerinden ve dualardan belirli bir ebced hesabına göre yapıldığı düşünüldüğünde büyü olarak adlandırılan manevi uygulamalardan çok daha farklı ve dinen sakıncası olmayan dua yöntemleri oldukları görülebilir.

POPÜLER YAZILAR

Büyü Nasıl Yapılır? Gerçek Büyü Çeşitleri ve Tarifleri

Büyü Nasıl Yapılır?
Gerçek büyü yapmak ve büyülerin güçlü etkilerinden faydalanmak adına bazı fedakârlıklarda bulunmanız gerekmektedir. Özellikle kişide ruhsal... Devamını oku

Çevirgel Duası Nedir, Çevirgel Duası Nasıl Yapılır?

cevirgel duasi nasil yapilir
Çevirgel duasının orjinal haliyle okunuşu hakkında medyum hocaların tavsiyeleri şöyledir, Tesbihle zikir çekerek ve en etkilisi... Devamını oku

Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Gerçek Aşk Büyüleri 

Gercek-ask-buyusu
Katagori: Aşk Büyüleri
Gerçek aşk büyüsü yapılışı, özellikle halk arasında kara sevda olarak bilinen platonik aşıkların en sık başvurduğu... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Vefk Nedir? Vefk Taşımak, Tılsım Yaptırmak Günah Mıdır?

Vefk yaptırıp taşımanın günah olup olmadığı en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Manevi ilimler... Devamını oku

Vefk, Celp, Tılsım, Dua ve Büyü Arasındaki Fark Nedir?

vefk nedir
Vefk, celp, tılsım, dua ve büyü manevi uygulamalarının farkları, maneviyatın ve ruhani işlemlerin insan yaşamında ne... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Muhabbet Vefki Kaç Günde Etki Eder Tutar? 

muhabbet vefki nasil yapilir
Muhabbet vefkinin tutma süresi, vefkin hazırlandığı kişinin özelliklerine göre farklılıklar gösterir. Çünkü, muhabbet vefki, kişisel bilgiler... Devamını oku

Vefk Neden Gömülür, Suya Atılır ve Yakılır?

vefk neden suya atilir
Vefklerin gömülmesi, suya atılması ve yakılması vefk geleneklerinden bir tanesidir. Her şeyi yapmanın belli bir kuralı... Devamını oku

Vefk Neden Etki Etmez, Vefkler Neden Tutmaz?

vefk neden etki etmez
Vefklerin etki etmemesi özellikle vefk yapan hocaların ne yaptıklarını bilmedikleri durumlarda söz konusu olur. Daha önceden... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz