Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...
 • Anasayfa >
 • Cinler Alemi >
 • İfrit, Cin Kabilesi ve Musallat nedir? Belirtileri, Kurtulma ve Korunma Duaları

İfrit, Cin Kabilesi ve Musallat nedir? Belirtileri, Kurtulma ve Korunma Duaları

İfrit, cin kabilesi ve musallat nedir? belirtileri, kurtulma ve korunma duaları nelerdir? Ayrıntılı bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

 İfrit, Cin Kabilesi ve Musallat nedir? Belirtileri, Kurtulma ve Korunma Duaları

İfrit ve musallat, özellikle bu tür dünya dışı varlıkların şerrinden korunmak isteyenlerin bilgi sahibi olmak istedikleri konular arasında yer almaktadır. Tüm alemlerin ve özellikle cin kabilesinin en tehlikeli ve acımasız cinleri olarak bilinen ifritler, bu sebeple pek çok kişinin manevi açıdan acı ve ıstırap çekmesine de neden olmaktadır. Özellikle Anadolu kırsalında bu tür vakaların çok görüldüğü bilinmektedir. Bu sebeple pek çok kişi günümüzde ifrit belirtileri, kurtulma ve korunma duaları hakkında derinlemesine araştırma yapmaktadır.

Din alimlerinden ve manevi yönden kuvvetli zatlardan edinilen bilgilere göre ifritler yaşamları boyunca insanlara musallat olmalarının yanı sıra bu tür insanların ölüm anlarında bile onları rahat bırakmamak için bütün pis ve şer odaklı işleri yapmaktadır. İnsanların yanı sıra meleklerin bile çekindiği ve onların yanına yaklaştıklarında yollarını değiştirdikleri ifritler insanlara karşı düşmanlık besleyen manevi varlıklardır.

Hoca ve alim birinden el almak ne demek? İnceleyebilirsiniz.

Cin Kabilesi ve İfritler

İslam dininde de belirtildiği üzere pek çok alem bulunmaktadır. Nasıl insanlar dünyada yaşamlarını devam ettiriyorsa, aynı bizler gibi cinlerin de kendi kabileleri ve yaşamlarını sürdürdükleri alemleri bulunmaktadır. İnsanlar arasında her ne kadar farklı alemler söz konusu olsa da çoğu zaman cinler, manevi boyutlardan insanların hayatlarına ciddi derecede olumsuz etkiler bırakabilmektedir.

İfritler ise cin kabilesinde bulunan en tehlikeli ve kötücül varlıklardır. Amaçları tamamen insanların manevi dünyalarını ele geçirerek kendilerine adeta köle ettirecek kadar esaret altında bırakmaktır. İfritlerin insanlara düşmanlık beslemesinin en büyük sebepleri, kendilerini insan ırkından üstün görmeleri ve hesap gününde kendileri yerine insanların cehenndem azabı çekmelerini istemeleridir.

Musallat Nedir?

Farklı alemlerde yaşayan cinler ve ifritler, insanların manevi dünyalarına zaman zaman saldırıda bulunabilirler. Bu saldırılar yoğunlaştığı zaman hiç beklenmeyen insanlar açısından sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Eğer bir cinin ya da ifritin, kendi alemi yerine herhangi bir insan üzerinden yaşamını devam etmek ve o insandan güç alarak onu güçsüz bırakıp istediğini elde etmek için insanların yaşamlarına çökmesine musallat denmektedir.

Cin musallat belirtileri de bu sebeple insanlar arasında en çok merak edilen ve hatta endişe duyulan konular arasında yer almaktadır. Cinler genellikle tek başına kalan ve bünyesi buna uygun olan, vücudunda açık menfez bulunan insanları odak noktalarına alırlar. İnsanlara pek çok farklı şekilde ürperti, vesvese, heyecan, sinirlilik, telaş ve panik gibi hisler yaştan cinler, odak noktasına manevi yönden hassas olan insanları almaktadır.

Bilindiği üzere cinler, Asr-ı saadette maddi olarak da insanlara saldırabiliyordu. Bu dönemde cin çarpması vakaları çok sık görülüyor ve insanların konuşma, görme, duyma yetileri kaybolabiliyor ve akıl sağlıklarını yitirebiliyorlardı. Hz. Ali kendine hüddam olan ifritler vasıtasıyla namaz kılarken kafir cinlerin ya da düşmanlarının saldırısından korunuyordu. Hatta Hz. Peygamber (asm), beyt-ül mal’dan hırsızlık yapan bir cini direğe bağlıyordu. Günümüzde böyle maddi görüntü ile karşımıza çıkmıyorlar.

Cin ve İfritler Neden Musallat Olur?

Cin ve ifritler insanlara musallat olmayı seven varlıklardır. İnsanları korkutmayı, onlara sürekli vesvese vererek şüpheye düşürmeyi, insanların kendilerini aciz ve çaresiz hissetmelerini sağlamayı severler. İnsanların bu tür çaresiz duruma düşerek kendilerine daha fazla eziyet etmemeleri için cinlere yalvarmasından güç ve keyif alırlar. Halef, selef meselesi de bu konuda tesirli bir sebeptir. Dolayısıyla insan yaratılmadan önce yeryüzünde cinlerin hakimiyeti sürüyordu. Mantık, muhakeme ve aklını kullanmaktan aciz cin toplulukları yeryüzünü fesat ve savaşa boğdular ve yaşanması mümkün olmayan bir yer haline getirdiler.

Bunun üzerine halife olarak yeryüzüne insanlar getirildi. Kafir cinler insanlara rahatsızlık verirken bu tür zararların insanın bünyesine ve manevi yönden zenginliğine göre değiştiği bilinmektedir. Çünkü cinlerin her insana gidip zarar vermesi mümkün değildir.

Cin Musallatı Belirtileri Nasıl Anlaşılır?

İnternet üzerinden pek çok kişinin de hakkında bilgi sahibi olmak istedikleri konulardan biri de cin sahiplenmesinin belirtileri hakkındadır. Cinlerin ve ifritlerin istedikleri her insana musallat olamadıkları bilinmektedir. Dolayısıyla insanın manevi yönünde bir açık bulmaları ve buradan beslenerek insanı ele geçirmeleri gerekmektedir. Cin musallatı belirtileri arasında en çok ortaya çıkan belirtiler şunlardan oluşmaktadır:

 • Musallat olan cinin insana sürekli korku ve ürperti vermesi,
 • Vesveseleri ile onu sefahat ve kötü alışkanlıklara sevk etmesi,
 • İbadetlerini ve iyi bir insan olmayı terk etmesinin ardından içki, kumar ve zina gibi kötü alışkanlıklara müptela olunması,
 • İntihar etme duygusu ve düşüncesinden çıkamaması

Bunun yanı sıra cin musallatı bulunan kişilerde rüyalarda da sıklıkla musallat kendi yüzünü göstermektedir. Bu kişiler sürekli kabus görür ve kafalarının içinde sürekli onlara bir şeyler yapmasını söyleyen bir sesle karşı karşıya kalır.

Cin Musallatından Nasıl Korunur?

İfritler ve cinler insana musallat olduğunda vakit kaybetmeden ciddiyetle yerine getirilmesi gereken birtakım manevi işlemler bulunmaktadır. Bu tür musallat vakalarından mümkün mertebede kaçınmak için iyi niyetli, ihlaslı ve manevi alemlerde yüksek becerilere sahip kişilerden destek alınması gerekmektedir. Allah rızası için çevresindeki insanlara yardımcı olan medyum hocalardan cin ve musallat koruyucu muska ve vefk gibi dua uygulamaları sayesinde cin musallatından korunabilmek mümkün olmaktadır.

Allah’ın izniyle şifa bulmak isteyen kişilerin manevi yönden kudretli medyum hocalardan destek alması tavsiye edilmektedir. Dini konularda bilgi sahibi olmak, musallatın insandan uzaklaştırılması için başlı başına yeterli değildir. Dolayısıyla daha önce bu konularda pek çok çalışma yapmış deneyimli medyum hocalara başvurma konusunda dikkatli olunmalıdır. Cin ve musallat olaylarının hepsinin ilmi olduğu için tılsımat-ı kur’aniye, ehil kimseler vasıtasıyla cinlerin musallatına uğramış insanlara yardımcı olabilmek mümkündür.

Birini kendine bağlamak için okunacak dualara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Cinden Korunma Duaları Nelerdir?

İslam dinimizde ifrit ve cinlerin musallatından kurtulmak veya korunmak için okunacak dualar bulunmaktadır. Cin musallatı ve alınacak önlemler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler, dini kaynaklarda ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan bu sure ve duaları okuyarak cinlerden korunabilirler. İfritleri yakarak yok etmek için en etkili sureler şunlardır:

 • Fatiha Suresi,
 • Ayetel Kürsi
 • Amenerreasulü
 • İhlas Suresi,
 • Felak Suresi,
 • Nas Suresi,
 • Cin suresi

Cinlerin Şerrinden Korunmak İçin Okunacak Sureler

Cin musallatından korunmak için okunacak surelerin başında Felak ve Nas sureleri gelmektedir. Felak Suresi’nin okunuşu ve Türkçe Meali şöyledir:

 • Bismillahirrahmânirrahîm.
 • Kul e’ûzü birabbil felak
 • Min şerri mâ halak
 • Ve min şerri ğasikın izâ vekab
 • Ve min şerrinneffâsâti fil’ukad
 • Ve min şerri hâsidin izâ hased

Anlamı: Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. 1- De ki: ben, karanlığı yarıp sabahı ortaya çıkaran Rabbe sığınırım, 2- Yarattığı şeylerin şerrinden, 3- Karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden, 4- Düğümlere üfleyenlerin şerrinden, 5- Ve hased ettiği zaman hasedçinin şerrinden. (Allah’a sığınırım).

Nas Suresi’nin okunuşu ve meali:

 • Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.
 • Gul e’ûzu bi-Rabbi’n-nâs.
 • Meliki’n-nâs.
 • İlâhi’n-nâs.
 • Min şerri’l-vesvâsi’l-hânnâs.
 • Ellezî yuvesvisu fî sudûri’n-nâs.
 • Mine’l-cinneti ve’n-nâs.

Anlamı: Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. 1- De ki: İnsanların Rabbine sığınırım. 2- İnsanların malikine, 3- İnsanların (gerçek) ilahına; 4- İnsanlara kötü şeyler fısıldayan o sinsi vesvesecinin şerrinden. 5- O ki, insanların göğüslerine (kötü düşünce, şüphe) vesvese verir. 6- Gerek cin, gerekse insanlardan (olan vesvesecilerin şerrinden Allah’a sığınırım.)

Yorumlar (3 Yorum)

 1. Ferhat 27 Kasım 2020 02:57

  hocam bilmeden yin yang adı altında çinde ortaya çıkmış bir din sembolü bilekliği alıp taktım beynime ifrit cin yerleşti.1 yıl olmadı ama neredeyse 1 yıl olucak sıkıntı içindeyim beynime yerlesen musallattan beni kurtarın.

 2. Ceylan 5 Mayıs 2020 00:48

  Hocam 10 yıldır bende ifrit aşık cin var evliyim ne olur bana yardım edin yalvarıyorum boşanmaya kadar eşimle geldim çocuğum var ne yapmam lazım😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 3. Zubeyde 16 Aralık 2019 16:16

  Selamun aleykum beni cok korkutuyolar acaba büyü olabilirmi

POPÜLER YAZILAR

Uzaktan Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Aşk Büyüleri

uzaktan ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Uzak mesafeli olarak yapılan aşk büyüleri, özellikle sevdiklerinden uzakta olan kişilerin başvurduğu manevi uygulamalar arasında yer... Devamını oku

Uzaktan Ayırma Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Ayırma Büyüleri

uzaktan ayirma buyusu etkileri
Evde uzaktan ayırma büyüsü yapmak isteyen kişiler, bu tür isteklerine ve amaçlarına yönelik hangi büyüleri icra... Devamını oku

Bağlama Büyüsü Nasıl Yapılır? Gerçek Bağlama Büyüleri

Bağlama büyüsü yapmak birçok açıdan büyü yaptırana ve büyü yapılana zarar verebilir. Bu nedenle tüm büyülerde... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

İfrit ve Cin Musallatı Nasıl Olur, Nasıl Anlaşılır?

cin musallati nasil olur
İfrit ve cin musallatı vakaları, günümüzde manevi ilimler ve alemler hakkında detaylı bilgilere sahip olmak isteyenlerin... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Cin Çağırma Nasıl Yapılır? Gerçek Cin Daveti Yöntemleri 

cin cagirma nasil yapilir
Cin çağırma  eyleminin  iyi niyetlerle yapılması doğrultusunda herhangi bir  zararı  yoktur. Cin çağırma işleminin hocalarla beraber... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz