Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

İfrit ve Cin Musallatı Nasıl Olur, Nasıl Anlaşılır?

İfrit ve Cin nedir, musallatı nasıl olur, nasıl anlaşılır, korunmak için yapılması gerekenler nelerdir? İfrit ve cinler hakkında ayrıntılı bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

 İfrit ve Cin Musallatı Nasıl Olur, Nasıl Anlaşılır?

İfrit ve cin musallatı vakaları, günümüzde manevi ilimler ve alemler hakkında detaylı bilgilere sahip olmak isteyenlerin yanında, bu tür olayların başına geldiğinden şüphelenen kişiler tarafından da yakından incelenmektedir. Kendilerinde ya da çevresindeki sevdiklerinde ifrit ya da cin musallatı olduğundan şüphelenen kişilerin birtakım belirtilere dikkat etmesinde fayda bulunmaktadır. Ancak bu belirtilerin mevcut durumda olması, o kişinin gerçekten cin musallatı altında olduğunu kesin olarak kanıtlamaz. Kesin sonuçlara ulaşmak için ifrit ve cin musallatı nasıl olur, nasıl anlaşılır sorusunun yanıtlarını verdiğimiz yazımızı okuyabilirsiniz.

İslam dinine inanan dini bütün Müslümanlar, aynı zamanda insanlar dışındaki farklı alemlerde yaşayan varlıklar hakkında da bilgi sahibi olup bunların varlığını kabul etmiş kişilerdir. Bilindiği üzere Asr-ı saadette cinler, insanlar ile birlikte dünya üzerinde yaşayan varlıklardır. Bu sebeple geçmişte yaşanmış olaylardan edinilen tecrübelerin ışığında, cin ve ifrit musallatı hakkında hayati öneme sahip olan bilgilerin öğrenilmesi insanların manevi yönden rahat bir yaşam sürmeleri konusunda faydalı olmaktadır.

Karı koca arasını yapmak için muhabbet büyüsü yazımızı da okuyabilirsiniz.

İfrit ve Cin Nedir?

İlk olarak cin nedir sorusunun yanıtı ile başlamak faydalı olacaktır. Cinler insanlar yaratılmadan önce dünya üzerinde hakimiyetini sürdüren varlıklardır. İslami kaynaklarda da insanların mevcut konumunu ve cüzi iradelerini iyi bilmeleri için sık sık hatırlatılan cinlerin yaşamı, insanlardan önce dünya üzerinde devam etmekteydi. Mantık, muhakeme ve akıllarını kullanma konusunda izandan uzak olan cin kabileleri, birbirleri arasında vahşi savaşlara ve bozgunlara öncülük edince düzenin değişmesi için yeryüzüne insanlar gönderildi. Yeryüzünde fitne ve fesatçılık yaparak sonu gelmez savaşlara neden olan cinler kendilerinden sonra gelen insanlara karşı da çekememezlik yaşadılar.

Cinlerin kabilesi ve yaşamları üzerine halife olarak insanlar gönderildi. Kafir cinler insanlara rahatsızlık vermeyi kendilerine amaç ve en büyük hedef haline getirdiler. Bu yüzden ifrit ve cinler günümüzde çeşitli yollardan insanlara musallat olup onların hem ruhsal hem de fiziksel sağlıklarını olumsuz etkileyip onların manevi yönden aciz duruma düşmelerinden güç almaktadırlar.

Cin Musallatı Nasıl Olur?

Cin musallatı günümüzde insanların en çok korktuğu ve çekince duyduğu vakalardan biridir. Geçmiş dönemde çok daha fazla görülen cin musallatı vakaları, günümüzde özellikle Anadolu kırsalında hala yaşamın bir parçası olarak görülmektedir. Asr-ı saadette cinler insanlara maddi olarak da saldırı yaparak onların vücutlarına zarar verebiliyordu. İnsanlar hem fiziksel hem de manevi acılar çekerek ıstırap içinde kalabiliyordu. Hz. Ali, Celcelutiye’de kendine hüddam olan ifritler vasıtasıyla, namaz kılarken kafir cinlerin veya düşmanlarının taarruzundan korunuyordu. Veya Hz. Peygamber (asm), beyt-ül mal’dan hırsızlık yapan bir cini direğe bağlıyordu. Ancak cinler günümüzde insanların karşısına bu şekilde fiziki olarak çıkmayıp daha çok manevi alemler üzerinden olumsuz etkilerini sürdürüyorlar.

Cinler İnsana Nasıl Musallat Olur?

Günümüzde insanların en çok korktuğu konular arasında yer alan cin ve ifritlerin musallat vakaları, insanlar üzerinde bazı istenmeyen olumsuzlukların görülmesine neden olmaktadır. Öncelikle cinler genellikle tek başına kalan, duygusal yönden kimseye bağlanamamış kişilerin, manevi dünyasında uygun açıklar bulunan insanları korkutarak onlara musallat olurlar. Dolayısıyla cin ve ifritlerin istedikleri her insana musallat olmaları mümkün değildir.

Cinler bu tür manevi yönden zayıf kişileri etkisi altına alarak onlara ürperti, vesvese, korku, telaş, panik ve sinirlilik gibi hisler verirler. Cinler musallat oldukları insanın bu duyguların tesirinde kalıp kendini aciz hissetmesini sağlamaktan çok büyük keyif ve güç alırlar. İnsana musallat olan cinler, insanları korkutmayı, vesvese ve şüpheye düşürmeyi severler.

Cinler ve ifritler, manevi yönden etki altına aldıkları kişileri,  korkutarak onları aciz ve çaresiz bırakırlar. İnsan cinlerin musallatı yüzünden kendini çaresiz hissettiğinde daha çok sefahat ve kötü alışkanlıklara yönelerek cinlerin istedikleri gibi hareket etmeye başlarlar. Zina, kumar, içki gibi alışkanlıkların yanı sıra ibadetleri terk etmek ve salih kullardan olmayı reddetmek cinlerin insanları sevk ettiği kötü yollar arasında yer almaktadır.

Cin Musallatı Nasıl Anlaşılır?

Cin musallatını anlamak için birtakım belirtilere dikkat edilmesi elzemdir. Cin musallatı belirtileri, arasında en sık karşılaşılan vakalar şunlardır:

 • İbadetlerden uzaklaşmak ve tiksinmek,
 • İnsana fiziksel ve manevi yönden zarar veren kötü alışkanlıklara müptela olmak,
 • Beden ve ruhsal temizliğe dikkat etmemek,
 • Sürekli intihar duygusu ve düşüncelerine kapılmak,
 • Korku, endişe, pişmanlık, sinirlilik, aciz hissetme gibi duyguların esiri olmak,
 • Bazı durumlarda iyi insanlardan uzaklaşmak.

Cinlerin musallat olduğu insanlar genellikle belirli manevi seviyede olan kişilerdir. Sürekli cinlerin kendisine zarar vereceğini düşünen ve tek başına kaldığı zaman cinleri düşünerek korkan insanların yanı sıra manevi yönden bünyesinde gedikler bulunan kişiler cinlerin hedefi altındadır. Çünkü bu kişilerin mevcut durumda içinde taşıdığı bu hisler, manevi yönden bu kişiyi cinlerin saldırılarına karşı savunmasız ve güçsüz bir hale getirmektedir.

Sirkeli su ile yıkanmak nazara iyi gelir mi? İnceleyebilirsiniz.

Cin Musallatından Nasıl Korunmalı?

Bir kişiye musallat olan cinin zararsız hale getirilmesi pek tabii mümkündür. Cin sahiplenmesi belirtileri görülen kimsenin iyi niyetli, ihlaslı ve manevi alemler üzerinde kudretli bir yeteneğe sahip medyum hocalardan yardım alarak kurtulabilmesi mümkündür. Cin musallatına yönelik uygulanan vefk, muska ve dua uygulamaları gibi manevi çalışmaların neticesinde Allah’ın izni ile musallat altında olan insanlar şifa bulabilir. Ancak dini ilim konusunda yüksek bilgi sahibi olmak bu tür uygulamalar için başlı başına yeterli değildir. Bu tür uygulamaları icra eden hoca ve alimlerin bazı medyumluk kabiliyetlerine sahip olması gerekmektedir.

Cinden Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

İnsanlar, Allah’ın izni olmadan hiç bir şeyin kendisine zarar veremeyeceğini bilmeli ve dua okuyarak Allah’a tevekkül etmelidir. İnsanın cinlerin ve ifritlerin musallatından, şerlerinden sakınmak için okuduğu dualar ve Alalh’a olan tevekkülü o kişiyi cinlerin zararlarından koruyacaktır. Kur’an-ı Kerim ayetlerinde bu konu ile ilgili şu ayetler bulunmaktadır:

 • “Ne zaman şeytandan bir kötü düşünce seni dürtüklerse Allah’a sığın. Çünkü O işitendir, bilendir.” (A’raf, 7/200)
 • “Ve de ki: Rabbim şeytanların dürtüklemelerinden sana sığınırım ve onların yanımda bulunmalarından sana sığınırım.” (Müminun, 23/97-98)
 • Bir hadis ayette buyrulan şudur: Peygamber Efendimiz (s.a.v) mescide girdiğinde “Euzu billahil azimi ve bi vechihil kerimi ve suldanihil kadimi mineşşeydanirracimi” duasını okur ve şöyle buyururlardı. “Bu duayı okuyan için şeytan der ki, ‘O kimse günün diğer vakitlerinde de benim şerrimden muhafaza edilir.’ ” (Ebu Davud, Salat, 446)

Cin Musallatından Kurtulmak İçin Okunacak Dua ve Sureler

Cin musallatından kurtulmak için okunacak sureler, şu şekilde belirtilmiştir:

 • Bakara Suresi’ni okumak: “Bakara sûresinin sonunda iki ayet vardır ki, kim onları bir gece okursa, bunlar ona kâfi gelirler. Kötülük ve şerri def ederler.” (Buhari,Fezailü’l-Kur’an,10,17)
 • “Sûre-i Bakara’da Kur’an’ın baştacı, efendisi vardır. Hangi evde okunursa şeytan o evden çıkar, o da Ayet-el Kürsi’dir.
 • İhlas, Felak ve Nas Suresi’ni okumak: “Her akşam ve sabah üçer defa “Kulhüvallahü ehad” sûresiyle Nâs ve Felâk sûrelerini oku, seni her türlü tehlike ve zarardan korumaya yeterli olur.”

Yorumlar (1 Yorum)

 1. Şengün Güner 11 Ocak 2020 04:25

  Hocam ben 44 yaşında eşinden boşanmış bir erkeğim.Evli iken ve ayrıldıktan sonrada sıkıntılı zamanlarım oldu ve halada oluyor.Iki ayda bir tekrar ediyor.Iş ev ve aile bireyleri ile problemler yaşamaktayım.Bu yaşadıklarımın son bulmasını ve hayatımı düzene koymak istiyorum.Bana yardımcı olabilirmisiniz? Yazı metnini okudum ve birçoğunu yaşamaktayım.Umarım bana yardımınız olur.

POPÜLER YAZILAR

Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde Yapılan Aşk Büyüleri

evde ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde kolay bir şekilde yapılan aşk büyüsü, kadın ve erkek fark... Devamını oku

Uzaktan Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Aşk Büyüleri

uzaktan ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Uzak mesafeli olarak yapılan aşk büyüleri, özellikle sevdiklerinden uzakta olan kişilerin başvurduğu manevi uygulamalar arasında yer... Devamını oku

Uzaktan Ayırma Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Ayırma Büyüleri

uzaktan ayirma buyusu etkileri
Evde uzaktan ayırma büyüsü yapmak isteyen kişiler, bu tür isteklerine ve amaçlarına yönelik hangi büyüleri icra... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Cin Çağırma Nasıl Yapılır? Gerçek Cin Daveti Yöntemleri 

cin cagirma nasil yapilir
Cin çağırma  eyleminin  iyi niyetlerle yapılması doğrultusunda herhangi bir  zararı  yoktur. Cin çağırma işleminin hocalarla beraber... Devamını oku

İfrit, Cin Kabilesi ve Musallat nedir? Belirtileri, Kurtulma ve Korunma Duaları

musallat nedir
İfrit ve musallat, özellikle bu tür dünya dışı varlıkların şerrinden korunmak isteyenlerin bilgi sahibi olmak istedikleri... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz