Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Sirkeli Su ile Yıkanmak Nazara İyi Gelir mi? Nazara Karşı Korur Mu?

Sirkeli su ile yıkanmak nazara iyi gelir mi, ne işe yarar ve faydaları var mıdır? Sirkeli su ile banyo yapmak büyü bozar mı, sirkeyle yıkanmak hakkında gerekli bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

 Sirkeli Su ile Yıkanmak Nazara İyi Gelir mi? Nazara Karşı Korur Mu?

Sirkeli su ile yıkanarak nazara karşı korunmak, halk arasında bilinen en yaygın yöntemlerden biridir. Yüzyıllar boyunca uygulanan bu yöntem pek çok kişinin de gerçekten bu tür uygulamaların ne gibi yararları olduğuna dair araştırma yapmaya başlamasına neden olmaktadır. Sirkeli su ile yıkanmak gibi fiziksel uygulamaların, nazar ve büyü gibi manevi tesirlere karşı etkili geldiği inanışı gerçekten etkili midir? Bu yazımızda nazara karşı korunmada sirkeli su ile yıkanmanın ne gibi faydaları olduğunu öğrenebilirsiniz.

Nazar yani bir başka deyişle göz değmesi, insanlar üzerinde manevi yönden etki kurulması olarak bilinmektedir. İnsanı tesir altına alan ve insanın çok ciddi hastalıklarla uğraşmasına bile vesile olabilen nazar, tıp ilmi tarafından tespit edilse de tam olarak açıklanamamaktadır. Her ne kadar tıp ilmi nazarı teşhis etmede direnme gösterse de “nazar etme” ve “göz değme” olarak bilinen bu davranışlar nazarın gerçek olduğunun en büyük kanıtıdır. Nazar gerçek olmasının yanı sıra nazar edilen kimsenin hastalanmasına ve çok daha ciddi boyutlara ulaşması halinde kişinin ölümüne bile sebep olduğu kabul edilen bir gerçektir.

Ayrıca hoca ve alim birinden el almak ne demek? İnceleyebilirsiniz.

Nazar İçin Sirkeli Su ile Yıkanmak

Sirkeli su ile banyo yapmak nazar konusunda koruma yaptığı kanıtlanan manevi uygulamalardan biridir. Yüzyıllar boyunca insanların en çok çekindiği manevi etkilerden biri olan nazardan sirkeli su ile korunmak mümkün olabilmektedir. Nazarın geçmesi ya da nazar değmemesi için sirkeli su ile yıkanmak, geçmişte olduğu gibi günümüzde de hatırı sayılır din alimleri ile deneyimli medyum hocalar tarafından insanlara sık sık tavsiye edilen uygulamalar arasında yer almaktadır.

Sirkenin sağlık açısından çok faydalı bir gıda olduğu özellikle Hz. Peygamber Efendimiz (s.a.v) tarafından da ifade edilmiştir. Sahih hadis kaynaklarında yer alan bir hadisi şerifinde, “Sirke ne güzel katıktır. Allah’u Teâlâ sirkeye bereket versin, o, benden önceki Peygamberlerin de katığı idi. Sirke varsa, başka katığa ihtiyaç olmaz.” (İ.Mace) buyurduğu belirtilmiştir. Sadece tüketme konusunda değil aynı zamanda yeme içme dışında da sirkenin pek çok faydası bulunduğu bilinmektedir.

Nazardan Nasıl Korunmalı?

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) yine bir başka hadisi şerifinde şöyle buyurmaktadır: “Nazar haktır, kader ile yarışan bir şey olsaydı, nazar değme işi yarışıp onu geçerdi (kaderi değiştirirdi.) (Müslim, Selam, İbni Mace). Yüce Allah iyiliği de kötülüğü de yaratan olduğu için Allah’ın iradesi dışında bir şeyin meydana gelmesi mümkün değildir. Nazar bizzat nazar eden kişi tarafından oluşmasa da var olan bir olumsuz tesiri tetiklemektedir.

Nazardan korunma konusunda tereddüt yaşansa dahi en azından nazar şüphesini gidermek için bazı sünneti yapmak gerekir. Bu sünnetlerin arasında muhakkak yıkama ve dökme işleri yer almaktadır. Bu yıkama ve dökme işi sahabîler tarafından da zaman zaman tatbik edilmiştir. Nazardan ve ondan gelebilecek şerden Allah’a sığınmalıdır. Hz. Âişe (ra)’den öğrendiğimize göre, Peygamberimiz (asm) ona göz değmesine karşı rukye yapmasını (dua okumasını) emretmiştir.(İbni Mâce, Tıb: 34)

Bu uygulamaların yanı sıra özellikle halk arasında nazardan korunmada en etkili yöntemlerden biri olarak sirkeli su ile duş almak gelmektedir. Sirkeli suyun faziletiyle nazardan korunmada pek çok manevi faydadan yararlanıldığı bilinmektedir.

Sirkeyle Yıkanmanın Nazardan Korunmada Faydaları

Esasında içerdiği vitamin ve minerallerden dolayı, sirke cilt bakımında çok faydalı bir gıdadır. Fakat nazara karşı sirkeli su ile yıkanmak ilk etapta akla gelen manevi uygulamalar arasında yer almaktadır. Dolayısıyla bu tür işlemlere başvuranlar, sirkenin cildi besleme ve cilt için faydalarından önce manevi yönden temizlenme ya da arınma amacını gütmektedir. Her ne kadar sirke ciltteki kepek ve egzema gibi bazı hastalıkların tedavisinde yardımcı etkisi bulunsa da sirkeli su ile yıkanmanın en büyük faydaları manevi boyutta görülmektedir.

Kesin olarak bilinmemekle birlikte cinlerin sirke kokusunu sevmediği ve büyülerin de kötü cinler aracılığıyla yapıldığı göz önünde bulundurulduğunda sirkenin manevi açıdan çok ciddi bir koruma kalkanı vazifesi gördüğü ortaya çıkmaktadır. Kara büyülere bile karşı koruma etkisi gösteren sirke nazar gibi daha gündelik bir şekilde insanın başına gelebilecek olumsuzluklarda çok daha etkili ve tesirli olabilmektedir.

Geçmiş yıllardan günümüze yapılan bazı geçici büyüleri çözmeden okunmuş sirkeyle yıkanmanın faydalarından bahsedilmektedir. Oldukça işe yaradığı söylenen bu uygulamanın yani sirkeli su ile yıkanma nazardan korunma konusunda ciddi faydalar içerdiği bazı kaynaklarda sıklıkla belirtilmiştir. Bu kaynaklar dini ve manevi ilimler açısından güvenilir kaynaklardır.

Nazar İçin Sirkeli Su İçmek

Yıkanma kadar sirkeli su içmenin de nazarın olumsuz etkilerini def etmek ve kişinin manevi yönden gelebilecek zararlı girişimlere yani nazar ve büyülere karşı güçlü olmasını sağlamak amacıyla faydalar sağladığı da bilinmektedir. Nazar için sirkeli su içmek düzenli olarak yapılması gereken bir uygulama değildir. Boy abdesti alındıktan sonra bedenen ve ruhen temiz olunduğu sırada iki yudum sirkeli okunmuş su içmek çok faydalıdır.

Karı kocayı birbirine bağlamak için okunacak dualar nelerdir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Nazara Karşı Sirkeli Su Uygulaması

Nazar veya kötü enerji, her ne şekilde adlandırırsanız adlandırın evde huzursuzluk hissediyor ve sürekli negatif bir tutum içine giriyorsanız etkileri %100 denenmiş ve başarılı olan bu uygulamayı icra etmeniz tavsiye edilmektedir. Gerginlik, uykusuzluk ve huzursuzluk yaşıyorsanız size nazar değmiş olabilir. Sebebini bilmediğiniz bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması için yapmanız gereken bazı manevi uygulamalar bulunmaktadır. Yorgun, kırılgan ve mutsuz hissetmeye başladığınız anlarda üzerinizde biriken negatif enerji yaşam alanınızdan çıkarmak için nazara karşı sirkeli su uygulamasını yapmanız tavsiye edilmektedir. Negatif enerjiyi evinizden uzaklaştırmak ve yeniden huzurlu bir yaşam alanına kavuşmak için ihtiyaç duyulan malzemeler şunlardır:

  • 1 bardak su
  • 1 tatlı kaşığı deniz tuzu
  • 1 çay kaşığı sirke

Sirkeli Su ile Ev ve Vücut Temizliği

Evi sirkeli su ile silmek nazar ya da negatif enerjinin evden atılmasında çok büyük etki göstermektedir. Bunun yanı sıra birazdan tarifini vereceğimiz karışımı isterseniz evinizin rutin temizliğinde kullanabileceğiniz gibi isterseniz duş alırken vücut temizliğinde de kullanabilirsiniz. Bu sayede manevi yönden etkisi altında kaldığınız tüm olumsuzluklardan sıyrılabilirsiniz. Bu tarifte bahsedilen karışım %100 denenmiştir:

  1. Su bardağının 3’te 1’ini dolduracak şekilde tuz ekleyin.
  2. Ardından bardağın yarısına kadar su doldurun.
  3. Diğer kalan yarısına da bardağın ağzına kadar elma veya üzüm sirkesi ilave edin.

Bu karışımı evinizde görünmeyen bir yere, dolap ya da komidin arkasına, kanepelerin altına bazanın içine vb bir yere koyun ve tam bir gün boyunca bekletin. Bir günlük süre geçene kadar bardağı hiç oynatmayın. Bir günün sonunda bardağınıza bakın. Şayet bardak ilk anki gibi ise evinizde negatif enerji yok demektir. Ancak bardakta baloncular oluşmuş veya renginde bir değişiklik söz konusu ise bulunduğunuz yerde negatif enerji veya nazar var demektir. Bu tip durumlarda yine aynı karışımı hiç bekletmeden duş aldığınız kovanıza da ekleyebilirsiniz. Karışımı kovanıza ekledikten sonra bu su ile duş alıp manevi yönden temizlenebilirsiniz. Öte yandan unutmamanız gereken bir diğer nokta ise negatif enerjiyi çeken bardağınızı her gün evinizin dışında bir yere dökmeniz gerekmekte

POPÜLER YAZILAR

Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde Yapılan Aşk Büyüleri

evde ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde kolay bir şekilde yapılan aşk büyüsü, kadın ve erkek fark... Devamını oku

Uzaktan Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Aşk Büyüleri

uzaktan ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Uzak mesafeli olarak yapılan aşk büyüleri, özellikle sevdiklerinden uzakta olan kişilerin başvurduğu manevi uygulamalar arasında yer... Devamını oku

Uzaktan Ayırma Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Ayırma Büyüleri

uzaktan ayirma buyusu etkileri
Evde uzaktan ayırma büyüsü yapmak isteyen kişiler, bu tür isteklerine ve amaçlarına yönelik hangi büyüleri icra... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Uzaktan Yapılan Büyü Nasıl Anlaşılır, Büyü Nasıl Çözülür?

Uzak mesafeli icra edilen büyünün anlaşılması ve bozulması, büyünün etkilerinden şüphe eden kişilerin en çok merak... Devamını oku

Kendimize Büyü Yapıldığını Nasıl Anlarız? Üzerimde Büyü var mı?

Buyu-yapıldıgını-anlamak
Birinin bize büyü yapıp yapmadığı anlamak için birtakım belirtilere dikkat etmek ve özellikle manevi ilimler konusunda... Devamını oku

Büyü Bozulurken Fiziksel ve Ruhsal Hissedilenler ve Yaşananlar

buyu nasil bozulur
Büyünün bozulması sırasında fiziki ve ruhsal açıdan hissedilenler, pek çok kişinin merak ettiği konular arasında yer... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Garantili Medyum Hoca Nasıl Anlaşılır?

garantili medyum hoca var mi
Medyumların güvenilir olup olmadıkları konusunda dikkatli olunması gerekir. Güvenilir olmayan medyumlara herhangi bir şekilde büyü yaptırılmamalıdır.... Devamını oku

Soğukluk İçin Yapılan Büyü Nasıl Bozulur?  

sogukluk icin yapilan buyu nasil bozulur
Çiftler arasında soğukluğa sebep olan büyüler dua ile ya da büyü bozma işlemleri ile bozulabilir. Büyünün... Devamını oku

Nazar ve Büyü Bozma Ayetleri Nelerdir, Duası Nasıl Yapılır?

nazar ve buyu nasil bozulur
Nazar ve büyünün bozulmasında ayet  ve  duaların  okunması gerekr.  Duaların ve  ayetlerin okunması sonucunda nazardan ve... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz