Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...
  • Anasayfa >
  • Cinler Alemi >
  • Cin Mektubu Nedir, Ne işe yarar? Cin Mektubu Duası Okunuşu Ve Anlamı

Cin Mektubu Nedir, Ne işe yarar? Cin Mektubu Duası Okunuşu Ve Anlamı

Cin mektubu nedir, ne işe yarar, nasıl yazılır? Cin mektubu okunuşu ve duası nasıldır? Mektup ile ilgili gerekli ve gerçek bilgiler için yazımızı okuyabilirsiniz.

 Cin Mektubu Nedir, Ne işe yarar? Cin Mektubu Duası Okunuşu Ve Anlamı

Cin mektubu duası çok eski zamanlardan beri bilinen ve cinlerin zararlarını ortadan kaldırmak için okunan kelimelerden oluşur. Cin mektubu bütün Müslümanlar tarafından okunmuş olmalıdır. Zamanında Yüce Peygamber Efendimizin de bu mektubu okuduğu ve hatta bizzat kendisinin de yazdığı bilinmektedir. Kendisi mektubu yazamadığı zamanlarda hazreti Ali Efendi’ye bu mektubu yazdırdığı söylenir. Bu nedenle bazı kaynaklarda bu mektup name-i peygamber olarak da geçer. Bu mektubu yaşayan kişilere artık cinler ve diğer kötü niyetli varlıklar zarar veremez. Evin içinde cin mektubu olursa bu eve hiçbir kötü niyetli mahluk giremez.

Cinlerin Verdikleri Zararlardan Nasıl Korunabiliriz?

Cinlerin verdikleri zararlardan korunmak adına gerekli duaların okunması çok önemlidir. Bilindiği üzere cinler insanların hasta olmasına, kendilerini kötü hissetmelerine ve daha bir çok olumsuz etkilere neden olurlar. Bütün bu etkilerden korunmak için cin mektubu ne işe yarar sorusuna da cevap vermiş oluyoruz aslına. Çünkü bu mektuplar kişilerin korunmasını sağlar. Ayat-ı hırz adı verilen dua bulunur. Bu dua okunarak cinlerin verdiği zararlardan kişi kendini koruyabilir:

Bu duayı her gün en az 3 kere evden çıkmadan önce okuduğunuzdan emin olun. Evden kesinlikle bu duayı okumadan çıkmayın. Duayı okumadan önce 33 kere euzu besmele çekin. Ardından duayı okurken bütün bedeniniz ile kıbleye doğru döndüğünüzden emin olun.

Ayrıca cinler definenin yerini söyler mi? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Cinler İnsanlara Ne gibi Zararlar Verebilirler?

Cinlerin insanlara verdikleri zararlar cin türüne, yaşına göre değişiklik göstermektedir. Her cin insan üzerinde farklı etkiler bırakır. Bazı cinler çok kötü niyetli oldukları için insanlara büyük zarar verirler. Bu kişiler yüzünden insanların nefes almada zorluk, doğru düşünememe, delirmişlik hissi gibi problemler ile karşılaştıkları bilinir. Orta güçte olan bir cinin insan üzerinde oluşturduğu etkiler şu şekilde sıralanabilir:

  • Cinler yüzünden insan yemek yemek istemez, iştahı kapanır.
  • Kişi hiçbir şeye odaklanamaz, adeta donmuş kalmış gibidir.
  • Cinler yüzünden kişi birisi tarafından kontrol ediliyormuş gibi olur. Kendi istediklerini yapmazlar.
  • Cinler insanların hırsızlık yapmasına neden olabilir.
  • Bir insanın çine eğer cin kaçmış ise bu kişiler unutkan olur, neyi yapmaları gerektiğini hatırlayamazlar.

Cin mektubu etkileri sayesinde cinlerin insanlara verdiği bütün bu zararlardan korunabilirsiniz. Fakat unutulmamalıdır ki, cin mektubu herkesin yazabileceği bir mektup değildir. Bu mektubu yazmanın belli kuralları ve incelikleri vardır. Eğer işi bilmeyen, dini bilgisi olmayan bir kişi, cin mektubu yazmaya kalkarsa, cinler kişiye ve kişinin sevdiği insanlara daha fazla musallat olmaya başlar. Çok dikkatli olmak gerekir.

Cin Mektubu Ne İşe Yarar?

Cin mektubu sayesinde evinize, kendinize, işinize, sevdiklerinize gelmesi muhtemel olan zararlardan kendinizi koruyabilirsiniz. Peygamberimizin yazdığı cin mektubu tam da bu amaçla yazılmıştır. Bu mektup:

Şeklinde yazılarak peygamberimizi ve peygamberimizin sevdikleri gelebilecek kötü niyetli münafıkların zararlarından korunmuştur.

Cin Mektubu Nasıl Okunur?

Cin mektubu okunması için belli kurallar vardır. Ayat-ı hırz olarak da geçen bu duaların okunduğu sırada, çok dikkatli olmak gerekir. Çünkü bu dualar bazı varlıkların harekete geçmesine neden olacaktır. Harekete geçen varlıklar kötü niyetli oldukları zaman, kişilerin hayatını kontrol altına alırlar. Ayrıca bu kişilere kolayca zarar verebilirler. Dua okunmadan önce abdest almak gerekir. Abdest aldığınız sırada amacınızın ne olduğuna odaklanın. Bunun dışında kafanız gündelik işler ile meşgul olmamalıdır. Yalnızca duayı ve cinlerden korunmayı düşünün.

Abdest aldıktan sonra, kıble yönünün neresi olduğunu bulun. Kıbleye doğru döndükten sonra duanızı okumaya başlayın:

Duası örnek bir cin mektubu duası olarak okunabilir. Fakat duanın size özel olması daha faydalı olur. Kişiye özel cin mektubu yazdırmak için mutlaka işinde uzman olan bir medyum hocaya danışın. O size gerekli duaları verecektir. Duanızı okumayı bitirdikten sonra bir kere sesli şekilde amacınızın ne olduğunu belirtmeyi ihmal etmeyin. Örneğin: “Niyet ettim zararlı varlıkların etkilerini kendimden uzaklaştırmaya. Allah’ım beni cinlerden ve onların verecekleri zararlardan koru! Amin” diyebilirsiniz.

Cin Mektubu Yazma Adabı Nedir?

Cin mektubu yazma adabı çok önemli bir konudur. İslam dininde her şeyin bir adabı, bir oluş şekli bir tarzı vardır. Cin mektubu yazarken de dindeki aynı hassasiyetin geçerli olduğunu görüyoruz. Cin mektubu yazarken cinlerin zararlarından korunmak için bu kurallara önem vermek gerekir. Eğer dua muska halinde yazılacaksa, mutlaka arap alfabesi kullanılarak yazılması gerektiği unutulmamalıdır. Arap harfleri ile yazılan muskaların dışındaki duaların etkisinin olmadığı unutulmamalıdır. Arap alfabeleri kullanıldığı için muska hazırlaması ortalama 2 gün alabilir. Özellikle eğer kuvvetli bir cin kişiye musallat olmuş ise, uzun muskaların hazırlanması gerekir.

Muska yazarken kullanılan kalem, başka bir amaçla kullanılmamalıdır. Her bir kalemin yeni olması gerekir. Farklı bir muska için kullanılan kalemin kullanılması, kişinin başına büyük bir problem gelmesine neden olabilir. Ayrıca kullanılan kalemin mavi renkli mürekkepli olması şarttır. Diğer kalemler tercih edilmemelidir.

Cin Mektubunun Anlamı Nedir?

Cin mektubu anlamı cinlerin musallat olmasından koruması, cinlerin etkilerini azaltması, cin çarpmasından korumasıdır. Cin mektubu duası muskası bilinen en etkili cin mektubu dualarını içermektedir. Bu dualar çok güçlü olduklarından hemen etki ederler. Cin mektubunun anlamı aslında yüce yaratıcıya bir yalvarıştır. Yaratıcıya beni cinlerden koru, cinlerin etkilerinden koru diyerek yalvarmaktır. Yüce Yaratıcı, Müslümanları bir şey istedikleri zaman Allah’tan istemeleri konusunda uyarmışlardır. Kişi bir şeyi Allah’tan dua ederek istediği zaman bir başka kula asla ihtiyacı olduğunu düşünmez. Bu kişilerin arasında Allah ile özel bir bağ oluşur. Kişiler kendilerini yaratıcılarına daha yakın hissederler.

Cin mektubu Allah’tan başka bir ilah olmadığının dile getirilmesidir. Kuran’da da belirtildiği gibi Ondan başka bir ilah yoktur. Hüküm Allah’a aittir ve kişiler yalnızca Allah’a döndürülecektir.

Cin Mektubu ile Cinlerden Nasıl Korunabilirim?

Cin mektubu ile cinlerin zararından kurtulmak istiyorsanız öncelikle size özel yazılmış olan bir mektuba ihtiyaç duyacaksınız. Cin mektubu hadisleri yazılan muskaların kişi adına hazırlanmış olduğunun bir zorunluluk olduğunu söyler. Bu nedenle bir medyuma gitmeniz gerekir. Muskanız hazır olduğu zaman, muskayı takmadan önce:

“Ey Yüce Allah’ım, bana muskam yazıldı, cinlerin bana zarar vermeme yolu açıldı. Kendimi cinlerin zararından korumak istiyorum, daha fazla cin zararına dayanamıyorum. Amin.” Deyin ve ardından muskayı boynunuza takın.

Muskanın boyunda en az 1 hafta boyunca kalması gerekir. Muskanızı gece uyurken dahil olmak üzere asla boynunuzdan çıkarmayın. 1 haftanın sonunda muskayı boynunuzdan çıkarın ve üzerine yeni yazılar ekleyin. Bu yazılar sizin isminizin baş harfi ve soyadınızın baş harfi olacaktır. Sonra muskayı yeniden katlayın ve boynunuza asın. Bu sefer muskayı boynunuza asmadan önce:

“Ey Yüce Allah’ım, muskamı açtım, içine yeni duaları yazdım. Kendimi cin zararlarından korumak için bir adım daha attım. Beni cinlerden sakla, cinlerin bana ulaşmasını ve bana zarar vermelerini yasakla. Amin.” Deyin ve ardından muskayı yeniden takın. Bu sayede göreceksiniz ki, cinler size zarar veremeyeceklerdir.

Cin Mektubu ile Evde Bulunan Cinlerden Nasıl Korunabilirim?

Eve yerleşmiş cinlerden cin mektubu ile korunmak mümkündür. En etkili cin mektubu evler üzerine yazılmış olanlardır. Çünkü evlerin kapladıkları alan çok daha geniştir. Bu geniş alanda cinler etki ettikleri zaman görülür ki, cinlerden kurtulmak daha zor olur. Bu nedenle evde cinlerden korunmak adına yazılan muskaların daha uzun ve daha kuvvetli yazılmış olmaları gerekir. Evinizi cinden korumak için muska yazarken kullandığınız duanın başında evinizin kapı numarası olması gerekir. Örneğin eğer 65 nolu dairede uyuyorsanız, duaya başlamadan önce yazınızın başına 65 yazın. Ayrıca duanın kapı numarası kadar tekrar edilmesi de gerekir. Hazırlanan dua kapı numarasına kadar tekrar edildikten sonra, evde muska için yer seçimi yapılır.

Muskayı koymak için yer seçmek büyünün en önemli kısmı kabul edilir. Koyulmaması gereken yerlere muskayı koymak, kişilerin daha büyük zarar görmelerine neden olabilir. Tuvalete muskalar kesinlikle koyulmamalıdır. Muska koymak için seçtiğiniz yerin kimse tarafından görülmemesi gerekir. Örneğin muska koltuk üzeri gibi açık alanlarda olmamalıdır. Aksi halde dua ne kadar kuvvetli olursa olsun, etkisi yeterli olmayacaktır. Bazı durumlarda muskanın başka insan tarafında görülmesinin büyü etkisini tersine dönüştürdüğü söylenir. Yani kişiler cinden korunmak istedikleri sırada aslında cinlere istemeden daha da yakınlaşabilirler. Cinler kişilere musallat olur ve peşini asla bırakmaz.

Büyü kimlere tutar, büyü kimlere tutmaz? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Evler Cinlerden Nasıl Korunur?

Evlerin cinlerden korunması için yalnızca cin mektuplarından faydalanılmaz, cin mektupları gibi diğer korunma yöntemleri de vardır. Özellikle sirke kısa sürede etki eden cin mektubu kadar etkili olur. Sirkenin kötü enerjileri kırma ve kötü niyetli insanlardan uzaklaştırma etkisi vardır. Bu yöntemden faydalanmak için 1 litre su alın. İçine 5 su bardağı kadar sirke ekleyin ve karışımı karıştırın. Bu sırada “Sirkeli karışımı hazırlamaya niyet ettim. Kötü niyetleri cinleri hayatımdan def ettim.” Deyin. Hazırladığınız sirkeli su ile evin bütün eşyalarının tozunu aldığınızdan emin olun. Bu işlemi haftada en az bir kere yapmanız gerekir.

Cinlerden korunmak adına bol miktarda kuran okumaya  özen gösterin. Özellikle yatmadan önce kuran okumak mükemmel olur. Yatmadan duasız olmayın. Kesinlikle cunüp gezmeyin. Bu şekilde gezen kişilerin duaları kabul olmaz. Sokakta bir hayırsızlık varsa gelir cünüp kişiyi bulur. Evden çıkmadan önce dua okuyun ve eve dışarıdan geldiğiniz vakitte selam verin. Boş eve selam vermek kişinin dinine bağlılığını ve hassasiyetini göstermektedir.

Cin Mektubu Yazarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cin mektubu yazarken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunuyor. Cin için dua ciddi bir iştir ve buna göre davranılması gerekir. Cin duası yazarken kesinlikle Kuran’da yer alan bir dua ile başlamak gerekir. Ardından dilediğiniz duaları üzerine ekleyebilirsiniz. Kendi isteğiniz ile yazdığınız duayı başa koymanız Kuran’a büyük saygısızlık olarak kabul edilir ve günahtır. Duaların sıralaması yapıldığı zaman alfabetik olmanız önemlidir. Fakat bu bir zorunluluk değildir. Cin mektubunun işe yaraması için mektup kullanılarak yazılan muskanın ara verilmeden takılması gerekir. Duş zamanı bile kesinlikle muskayı çıkarmayın. Cin mektubu etkisini kişi ya da objeler ile arasında olan temastan almaktadır. Eğer siz teması keserseniz, büyü etkisini göstermeyi anında keser. 1 hafta sonrasında muskanızı çıkarmayı unutmayın. Sonra yeniden bir dua yazılması ve muskanın güzelce katlanması gerekecek. Medyum hocanın size söylediği kuralları harfiyen uygulayın. Hocanın sözünden çıkmanız yapacağınız işlemin etkisinin azalmasına yol açacaktır.

POPÜLER YAZILAR

Antalya’da Ünlü Büyücü Medyumlar

antalyada unlu buyuculer kimler
Katagori: Büyü
Antalya’da medyumlar konusunda çok fazla seçenekler yer alır. Bu seçenekler iyi bir şekilde değerlendirilmelidir. İşinde uzman... Devamını oku

1 Günde Çok Hızlı Tutan Aşk Büyüsü

1-gunde-etkili-ask-buyusu
Yıldırım etkili çok hızlı tutan aşk büyüsü, özellikle aşkına kavuşma hevesi içinde vakit kaybetmeye tahammülü bulunmayan... Devamını oku

Karı Koca Arasına Muhabbet Aşk Duası 

kari koca arasina muhabbet duasi nasil yapilir
Karı koca arasındaki muhabbetti arttırmak isteyenler “Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabetten minni '' duasını okumalıdır. Karı... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

İfrit ve Cin Musallatı Nasıl Olur, Nasıl Anlaşılır?

cin musallati nasil olur
İfrit ve cin musallatı vakaları, günümüzde manevi ilimler ve alemler hakkında detaylı bilgilere sahip olmak isteyenlerin... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Cin Çağırma Nasıl Yapılır? Gerçek Cin Daveti Yöntemleri 

cin cagirma nasil yapilir
Cin çağırma  eyleminin  iyi niyetlerle yapılması doğrultusunda herhangi bir  zararı  yoktur. Cin çağırma işleminin hocalarla beraber... Devamını oku

İfrit, Cin Kabilesi ve Musallat nedir? Belirtileri, Kurtulma ve Korunma Duaları

musallat nedir
İfrit ve musallat, özellikle bu tür dünya dışı varlıkların şerrinden korunmak isteyenlerin bilgi sahibi olmak istedikleri... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz