Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Cinler Definenin Yerini Söyler mi? Define Yerini Değiştirir mi?

Cin definenin yerini söyler mi, define yerini değiştirir mi? Define için büyü yapılır mı? Cinler ve defineler hakkında ayrıntılı bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

 Cinler Definenin Yerini Söyler mi? Define Yerini Değiştirir mi?

Cinler, define işi ile uğraşanlara definenin yerini bulmalarında yardımcı olabilir. Bunun aksine cinlerle insanların yanlış  iletişime girmesi sonucunda da cinler definenin yerini değiştirerek defineyi arayanlara zorluklar çıkarabilir. Bu yüzden definenin yerini bulmak isteyenler, doğru  bir şekilde cinlerle iletişim halinde olmalıdır.

Cinler Defineyi Nasıl Saklar?

İnsanlar, mal varlıklarını ve paralarını başkaları tarafından alınmaması veya çalınmaması için  büyü yöntemi ile paralarının ulaşılamaz konuma gelmesini sağlar. Bu büyünün yapılmasında cinlerden yardım alınır. İnsanlar kıymetli eşyalarını veya definelerini kimsenin görmeyeceği yere gömdükleri zaman bu eşyaların veya paraların cinler tarafından korunmasını ve saklanmasını talep eder.

Cinlerin tılsımlı sözcüklerle çağrılıp iletişim kurulmasından sonra cinler koruyuculuk ve bekçilik yapmak için sonsuza kadar görevlendirilir. Bu sayede cinler insanların definelerini ve  paralarını korumakla yükümlü olur.

Ayrıca cin musallatı nedir, nasıl olur? Yazımıza bakabilirsiniz.

Cinlerle Define İçin İletişim Kurma

Cinlerle iletişim kurmak için çok üstün yeteneklere ve tecrübelere sahip olmak gerekir. Cinlerle herkes iletişim kurabilir. Fakat bunun için işinde profesyonel olan hocalardan yardım almak gerekir. Cinler kendilerine verilen görev dışında başka işlere karışamaz. Sadece kendi kapasitesine ve gücüne göre alanlarda görevlendirilir.

Cinlerle iyi bir şekilde iletişim kurulması sonucunda istediğiniz her şeyi cinlere yaptırabilirsiniz. Özellikle cinler definenizi bulmada veya gömdüğünüz kıymetli eşyalarınızı saklamada üstün başarılar elde eder. Bunun dışında cinlerin çağrılmasında ters hareketlerin ve davranışların yapılması sonucunda da cinler,  sizi etkisi altına alarak bir ömür boyu size musallat olabilir.

Cinlerden Uzak Durulabilir Mi?

Cinlerin insanlara büyük zararlar verebileceğinden dolayı cinlerden uzak durmak gerekir. Özellikle cinler insanların ruhlarına ve bedenlerine girerek onlara büyük zararlar verir.  Bunun sonucunda da cinin etkisi altında olanların akıl ve beden sağlıkları tamamen bozulmuş olur. Bu yüzden cinlerden korunmak için bazı duaların okunması gerekir. İstenilen duaların  okunmasından önce muhakkak Besmele çekilmelidir. Besmele çekildikten sonra aşağıda verilen duaların okunması ile cinlerden uzak durulabilir. Bu dualar şu şekildedir:

 • Nas Suresi: Bismillahirrahmânirrahîm. Kul, euzü birabbin nâs, melikin nâs, ilâhin nâs, min şerril vasvasil hannas, elleziy yuvesvisu fiy sudûrin nâs, minel cinneti ven nâs.
 • Felak Suresi: Bismillahirrahmânirrahîm. Kul e’ûzü birabbil felak, Min şerri mâ halak, Ve min şerri ğasikın izâ vekab, Ve min şerrinneffâsâti fil’ukad, Ve min şerri hâsidin izâ hased.
 • Ayet el Kürsi: Bismillahirrahmânirrahîm. Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, velâ yü-hîtûne bi’şey’im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.
 • Muminun Suresi: Rabbi euzu bike min hemezatiş şeyatini ve euzü bike en yahdurun.

Yukarıda verilen surelerin her gün okunması durumunda cinler etkisini kaybederek bedenlerine ve ruhlarına girdikleri insanlardan tamamen uzaklaşır ve bir daha hiçbir şekilde gelemez.

Cinler Define İçin Bekçilik Yapar Mı?

Cinlerin bekçilik yapma durumları mümkündür. Özellikle geçmiş zamanlarda definelerin  gömülmesinden sonra korunması için cinler görevlendirilmektedir. İnsanların definelerini saklamalarını ve korumalarını istedikleri cinlerle iletişime geçebilmesinde çok dikkatli olmaları gerekir. Cinlerle doğru bir şekilde iletişime geçildikten sonra istediğiniz yere gömdüğünüz defineleri cinler bekçilik yaparak korur.

Bunun dışında cinlerle iletişimin yanlış olması sonucunda cinler, kendilerine verilen bekçilik görevini yapmak yerine, gömdüğünüz definenin yerini değiştirerek sizinle uğraşmak ister. Bunun sonucunda da cinler bir ömür boyu size musallat olmaya devam eder.

Tılsımla Define Saklanması

Tılsımla definenin saklanmasında bazı adımların uygulanması gerekir. Aşağıda bu adımlar sırasıyla verilmektedir:

 • Tılsımla defineyi saklamadan önce muhakkak abdest almak gerekir.
 • Abdestin alınmasından sonra 7 adet kâğıda ayrı ayrı Ayet el Kürsi yazılır.
 • Bu işlemin yapılmasının ardından definenin gömüldüğü yere kâğıtlar bırakılır.
 • Daha sonra definenin olduğu yere 7 tur olacak şekilde büyük bir daire çizilir.
 • Dairenin çizilmesinden sonra sırasıyla 21 defa Nas, 7 defa Ayet el Kürsi, 3 kez İhlas ve 1 kez Fatiha suresi okunur.

Yukarıda verilen adımların eksiksiz bir şekilde yapılmasından sonra tılsım ile definenin bir ömür boyu saklanması gerçekleşmiş olur.

Cinler Ses Yollar Mı?

Cinler, insanların gömdükleri defineyi korumakla yükümlü olduğu zamanlarda çoğu kez sıkılır. Sıkıldığını insanlara belli etmek için de sesler ve görüntülerin oluşmasını sağlar. Örneğin;  definenin gömülü olduğu yerde kurbağa veya yılan çıkabilir. Bu hayvanların görülür görülmez hemen kesilmesi gerekir. Çünkü, 40 gün içerisinde karşınıza çıkan hayvanları kesip altına dönüştürmediğiniz zaman gömülü olan kıymetli eşyaları alamazsınız.

Bu yüzden cinlerin istedikleri zamanda definenin çıkarılmasında yarar vardır. Eğer, yaklaşık   olarak en erken 7 gün içerisinde definenin çıkarılmaması durumunda cinler, hiçbir şekilde  bekçiliğini yaptığı  definenin alınmasına  yardımcı olmaz. Üstelik defineyi başka bir yere götürerek orda saklar.

Definede Yasin Suresi’nin Önemi

Definenin gömüldüğü yerde Yasin Suresinin okunması sonucunda değerli eşyaların bulunduğu bölgeye büyü yapıldığı zaman bu büyü tamamen etkisini kaybeder ve o bölgeden uzaklaşır.  Bu sayede definenin saklandığı yerde büyülerin yapılması sonucunda hiçbir şekilde büyü tutmaz. Bu yüzden aşağıda verilen Yasin suresini definenin olduğu bölgede 21 defa  okumak gerekir:

 • Bismillâhirrahmanirrahim
 • Yasin
 • Vel kur’anil hakim
 • İnneke le minel murselin
 • Ala sıratim mustekim
 • Tenzilel azizir rahim
 • Li tunzira kavmem ma unzira abauhum fehum ğafilun
 • Le kad hakkal kavlu ala ekserihim fehum la yu’minun
 • İnna cealna fi a’nakihim ağlalen fe hiye ilel ezkani fehum mukmehun
 • Ve cealna min beyni eydihim seddev ve min halfihim sedden fe ağşeynahum fehum la yubsirun
 • Ve sevaun aleyhim e enzertehum em lem tunzirhum la yu’minun
 • İnnema tunziru menittebeaz zikra ve haşiyer rahmane bil ğaybi fe beşşirhu bi mağfirativ ve ecrin kerim
 • İnna nahnu nuhyil mevta ve nektubu ma kaddemu ve asarahum ve kulle şey’in ahsaynahu fi imamim mubin
 • Vadrib lehum meselen ashabel karyeti iz caehel murselun
 • İz erselna ileyhimusneyni fe kezzebuhuma fe azzezna bi salisin fe kalu inna ileykum murselun
 • Kalu ma entum illa beşerum misluna ve ma enzeler rahmanu min şey’in in entum illa tekzibun
 • Kalu rabbuna ya’lemu inna ileykum le murselun
 • Ve ma aleyna illel belağul mubin
 • Kalu inna tetayyarna bikum leil lem tentehu le nercumennekum ve le yemessennekum minna azabun elim
 • Kalu tairukum meakum ein zukkirtum bel entum kavmum musrifun
 • Ve cae min aksal medineti raculun yes’a kale ya kavmittebiul murselin
 • İttebiu mel la yes’elukum ecrav vehum muhtedun
 • Ve ma liye la a’budullezı fetaranı ve ileyhi turceun
 • E ettehızu min dunihi aliheten iy yuridnir rahmanu bi durril la tuğni anni şefaatuhum şey’ev ve la yunkizun
 • İnni izel le fi dalalim mubin
 • İnni amentu bi rabbikum fesmeun
 • Kıyledhulil cenneh kale ya leyte kavmi ya’lemun
 • Bima ğafera li rabbi ve cealeni minel mukramin
 • Ve ma enzelna ala kavmihi mim ba’dihi min cundim mines semai ve ma kunna munzilin
 • İn kanet illa sayhatev vahıdeten fe iza hum hamidun
 • Ya hasraten alel ibadi ma ye’tihim mir rasulin illa kanu bihi yestehziun.

Define İçin Büyü Yapılır Mı?

Eski zamanlarda gömülen definenin yerinin bulunmasında tılsımlar hazırlanıp büyüler yapılarak insanlar dileklerini ve isteklerini gerçekleştirirmiş. Özellikle medyum hocalarına giderek kendilerine özel tılsımlar hazırlatıp bu tılsımları kıyafetlerinde veya evlerinin bir bölümünde sakladıkları zaman definenin yerini bulmada kendilerine bir yol gösterici etkiyi yaratmışlardır.

Tılsımlarla hazırlanıp yapılan büyüler, dinimizce yasaklanmıştır. Çünkü,  eskiden tılsımlardan  çok medet umulduğu için Allah’a  karşı  gelindiğine kanaat getirilmiştir. Bu yüzden definenin yerini bulmada kullanılan tılsımlar ve büyüler tamamen yasaklanmıştır.

Sülfi cin daveti nedir? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Cüce Cinin Anlamı

Cüce cin, eski zamanlarda definelerin başında bekçilik yapan kısa boylu cinler olarak adlandırılır. Bu cinler, çok fazla paraya ve mala düşkündür. Bunun için insan kılığına girerek definenin olduğu yerlerde insanları korkutup uzaklaştırmayı başarır. Bununla birlikte definenin etrafında bulunan hayvanların ruhlarına ve bedenlerine de girerek bölgede yer alan  herkesi uzaklaştırır. Özellikle cüce cinler kurbağa kılığına girer.

Bu cüce cinler, aynı zamanda definenin olduğu bölgede bekçilik yaparak değerli eşyaların  korunmasını da sağlar. Cinlerle iletişime geçildiği zaman definenin yerini öğrenmek de mümkündür. Bu yüzden özellikle cüce cinlerle iletişimin doğru bir şekilde kurulması sonucunda definenin gömülü olduğu yer kolay bir şekilde öğrenilebilir.

Cinleri Geri Gönderen Dua

Özellikle definenin olduğu yerde birçok kötü cinler, insanların bu defineden yararlanmalarını  engellemek için onları korkutarak  o bölgeden uzaklaştırmaya  çalışır. Bunun sonucunda da cinler bu insanlara her seferinde musallat olarak defineden faydalanmamalarını sağlar. İnsanlar da cinlerin etkisinden korunmak ve cinleri definenin olduğu bölgeden uzaklaştırmak için bazı duaları okumalıdır. Aşağıda cinleri definenin gömülü olduğu yerden göndermek için okunması gereken Cin suresi yer alır:

 • Bismillahirrahmanirrahim
 • Kul uhıye ileyye ennehusteme’a neferun minelcinni fekalu inna semı’na kur’anen ‘aceben.
 • Yehdiy ilerruşdi feamenna bihi ve len nuşrike birabbina ehaden.
 • Ve ennehu te’ala ceddu rabbina mettehaze sahıbeten ve la veleden.
 • Ve ennehu kane yekulu sefiyhuna ‘alellahi şetatatan.
 • Ve enna zanenna en len tekulen’insu velcinnu ‘alellahi keziben.
 • Ve ennehu kane ricalun minel’insi ye’uzune biricalin minelcinni fezaduhum rehekan.
 • Ve ennehum zannu kema zanentum en len yeb’asallahu ehaden.
 • Ve enna lemesnessemae fevecednaha muliet haresen şediyden ve şuhuben.
 • Ve enna kunna nak’udu minha meka’ıde lissem’ı femen yestemi’ıl’ane yecid lehu şihahaben resaden.
 • Ve enna la nedriy eşerrun uriyde bimen fiyl’ardı em erade bihim rabbuhum reşeden.
 • Ve enna minnessalihune ve minna dune zalike kunna taraika kıdeden.
 • Ve enna zanenna en len nu’cizallahe fiyl’ardı ve len nu’cizehu hereben.
 • Ve enna lema semi’nelhuda amenna bihi femen yu’min birabbihi fela yehafu bahsen ve la rehekan.
 • Ve emmelkasitune fekanu licehenneme hataben.
 • Ve en levistekamu ‘alettariykati leeskaynahum maen ğadekan.
 • Lineftinehum fiyhi ve men yu’rıd ‘an zikri rabbihi yeslukhu ‘azaben sa’aden.
 • Ve ennelmesacide lillahi fela ted’u ma’allahi ehaden.
 • Ve ennehu lemma kame ‘abdullahi yed’uhu kadu yekunune ‘aleyhi libeden.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. ali 25 Mart 2020 20:49

  Hocam değerli eşya etrafındaki cinleri dağıtmada21 defa Yasin suresinin 31.ayetine kadar mı okumak gerekli yoksa 83 ayetin tamamını mı okumalıyız?

 2. Ayse 21 Aralık 2019 06:36

  Çaresizlik sıkıntı parasız bir insanım kimse yardım eden yok bana temiz kağıt yap hocam riskim kapanmiş

POPÜLER YAZILAR

Büyüler Esma ve Ayetlerle Bozulabilir mi, Büyü Bozmak için ne Yapmalı?

buyu nasil bozulur
Kara büyülerin Esmaül Hüsnalar ve ayetler ile bozulması, manevi ilimlerle ilgilenen kadın veya erkek fark etmeksizin... Devamını oku

Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde Yapılan Aşk Büyüleri

evde ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde kolay bir şekilde yapılan aşk büyüsü, kadın ve erkek fark... Devamını oku

Uzaktan Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Aşk Büyüleri

uzaktan ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Uzak mesafeli olarak yapılan aşk büyüleri, özellikle sevdiklerinden uzakta olan kişilerin başvurduğu manevi uygulamalar arasında yer... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

İfrit ve Cin Musallatı Nasıl Olur, Nasıl Anlaşılır?

cin musallati nasil olur
İfrit ve cin musallatı vakaları, günümüzde manevi ilimler ve alemler hakkında detaylı bilgilere sahip olmak isteyenlerin... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Cin Çağırma Nasıl Yapılır? Gerçek Cin Daveti Yöntemleri 

cin cagirma nasil yapilir
Cin çağırma  eyleminin  iyi niyetlerle yapılması doğrultusunda herhangi bir  zararı  yoktur. Cin çağırma işleminin hocalarla beraber... Devamını oku

İfrit, Cin Kabilesi ve Musallat nedir? Belirtileri, Kurtulma ve Korunma Duaları

musallat nedir
İfrit ve musallat, özellikle bu tür dünya dışı varlıkların şerrinden korunmak isteyenlerin bilgi sahibi olmak istedikleri... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz