Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Cinler Kayıp Eşyaları ya da Kayıp İnsanları Bulabilirler mi? 

Cinler kayıp insanları ya da eşyaları bulabilir mi? Cinler gelecekten haber verebilir mi? Çalınan eşyayı geri getirme büyüsü nedir? Cinler hakkında bilgilere yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

 Cinler Kayıp Eşyaları ya da Kayıp İnsanları Bulabilirler mi? 

Cinlerin kayıp insanları ya da eşyaları bulması, şüphesiz ki Allah’ın onlara izin verdiği müddetçe olabilmektedir. Cin olarak adlandırılan varlıklar diğer alemlerde yaşayan ve insanlardan daha hızlı hareket kabiliyetine sahip olan varlıklardır. Bu durumda insandan oldukça farklılaşan bu varlıkların, inanca göre semum ateşinden yaratıldıkları söylenir. Semum ateşi herhangi bir şekilde dumanı olmayan sadece alevden ibaret olan ateşlerdendir. Semum ateşine verilebilecek olan en ideal örnek ise elektrik bazlı yanan ateştir. Buradan çıkarılabilecek en önemli sonuç ise cinler bir tür enerjisel varlıklardır. Cinlerin enerjisel varlık olarak yaratılmaları insanlardan belirli alanlarda daha kabiliyetli oldukları anlamına gelir. Aynı zamanda Allah onlara insanların bilemediği belirli sırları da öğretmiştir. Aşağıda verilen ayette de görüldüğü gibi cinlerin gaybı bilmesi mümkün değildir. Onlar sadece Allah’ın kendilerine nasip ettikleri kadarını bilebilirler.

“Süleyman’ın ölümüne hükmettiğimiz zaman, onun öldüğünü, ancak değneğini yiyen bir ağaç kurdu gösterdi. (Sonunda yere) yıkılınca anlaşıldı ki cinler gaybı bilselerdi, o küçük düşürücü azap içinde kalmazlardı.”(Sebe, 34/14)

Ayrıca ceylan derisine yazılan vefk ile aşk büyüsünü inceleyebilirsiniz.

Cinlerin Gaybı Bilmeleri Mümkün Müdür?

Gayb yalnızca Allah’ın bildiği en önemli sırlardan bir tanesidir. Cinler gerek hareket kabiliyetlerindeki serilik olsun gerekse insanlardan daha uzun bir ömre sahip olmalarından dolayı insanların görüp bilemediği ya da hiç göremediği şeyler hakkında bilgi sahibidirler. Bu sebepten ötürü cinler, insanların kaybettikleri eşyaları hız yetenekleri sayesinde oldukça hızlı bulabilmektedirler. Ancak gayb konusu oldukça farklı bir konudur. Gaybı Allah’tan başka kimse bilemez. Allah Kuran-ı Kerim’de gayb konusuna şu şekilde yanıt vermiştir.

“Gaybın anahtarları Allah’ın yanındadır; onları O’ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde ne varsa bilir; O’nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez. O yerin karanlıkları içindeki tek bir taneyi dahi bilir. Yaş ve kuru ne varsa hepsi apaçık bir kitaptadır.”(En’am, 6/59)

“Kıyamet vakti hakkındaki bilgi, ancak Allah’ın katındadır. Yağmuru O yağdırır, rahimlerde olanı O bilir. Hiç kimse yarın ne kazanacağını bilemez. Yine hiç kimse nerede öleceğini bilemez. Şüphesiz Allah, her şeyi bilendir, her şeyden haberdardır.” (Lokman, 31/34)

“O bütün görülmeyenleri bilir. Sırlarına kimseyi muttali kılmaz; ancak, (bildirmeyi) dilediği peygamber bunun dışındadır. Çünkü O, bunun önünden ve ardından gözcüler salar…”(1)

Yukarıdaki ayette de belirtildiği gibi cinler, gelecekle alakalı durumlarla ilgili haber verme yetisine sahip değildirler. Ancak insanın unuttuğu ya da kaybettiği bazı şeyleri Allah tarafından kendilerine verilen yetenekler sayesinde kolaylıkla bulabilirler.

Cinler Kayıp İnsanları Bulabilirler Mi?

Cinler kayıp insanları bulabilir hatta onlardan haber dahi alabilirler. Allah’ın insandan farklı donanımlarla yaratmış olduğu cinler, hızlı hareket etme kabiliyetleri sayesinde insanların erişemeyeceği pek çok noktaya ulaşabilmektedirler. Cinler aynı zamanda insanın göremediği diğer varlıklar olan melekler ve şeytanları da görebilmektedirler. Aynı zamanda onlardan haber de alabilen bu varlıklar, bu sayede geçmişe ait birçok bilgiye de kolaylıkla ulaşabilmektedirler. Bu sayede kaybolmuş olan bir kişiyi rahatlıkla bulabilirler. Bu durumda denilebilecek en önemli şey cinlerin gaybı asla bilemeyecekleri fakat gayb hükmünde olmayan şeyleri bulabilecekleridir.

Kaybolan Eşyaları Medyumlar Bulabilir Mi?

Kaybolan eşyaları bulmak için medyumlara başvurmak, aslında olası durumlardan bir tanesidir. Medyumlar, genel olarak cinlerle ortak çalışan kişilerdir. Bu insanlar diğer alemlerden haber alabilmekte olup, cinlerle ortak hareket edebilmektedirler. Bu sayede diğer alemde olan bitenden haberi olan bu kişiler, kaybolan eşyaların ya da insanların yerini de cinler aracılığı ile rahatlıkla bulabilirler. Ancak bu durum dini açıdan bazı sorunlara neden olabilmektedir.

Cinler Gelecekten Haber Verebilirler Mi?

Cinlerin gelecekten haber verme durumları maalesef mümkün değildir. Cinler, gelecekten değil şu andan haber verebilirler. Bunun en önemli sebebi ise cinlerin ışık hızı ile hareket etmelerinden kaynaklıdır. Bir cin saniyenin onda birinde, hareket ederek insanın bilemediği durumlardan anında haberdar olabilmektedir. Bu yüzden bazı durumlarda cinlerden haber almak mümkündür. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi şimdiki zaman için bu durum gerçekleşmektedir.

Kaybedilen Bir Şeyi Bulmak İçin Dua Bulunur Mu?

Kaybedilen bir şeyi bulmak isteyen kişilerin etmeleri gereken bazı dualar mevcuttur. Özellikle kaybolan ya da çalınan bir şeyi bulmak isteyen kişiler, her gün 25 kere aşağıda verilen bu duayı okursa kaybettikleri ya da çaldırdıkları eşyalar kısa süre içinde ortaya çıkar. Kişi bu duayı kaybettiği eşyasını buluncaya kadar okumaya devam eder. Eşyasını kaybeden kişilerin okuması gereken dua şudur;

“(Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne ……)”

Yukarıda verilen dua kişi kaybettiği eşyasını bulana kadar okunur. Ancak bu duayı okurken dikkat edilmesi gereken en önemli şey yukarıda noktalı olarak verilen yere kaybolan eşyanın adının söylenmesidir.

Kaybedilen Bir Eşyayı Bulmak İçin Okunacak Dua

Kaybolan bir eşyayı bulmak için okunması gereken dua aşağıda verilmiştir. Kişiler, kaybolan ya da çalınan eşyalarını bulmak için aşağıda verilen bu duayı iki rekât namaz kılarak ve kılınan bu namazın ardından düzenli bir şekilde okuyarak kaybolan eşyalarını bulabilirler. Eşyaları kaybolan ya da çalınan kişilerin iki rekât namaz kıldıktan sonra okumaları gereken dua şudur;

(Allahümme yâ Hâdi ve yâ Râddeddâlleti, erdid aleyye dâlleti bi-izzetike ve sultânike fe-innehâ min fadlike ve atâike) okumalıdır. (Bostân-ül-ârifin)

Yukarıda verilen bu dua düzenli bir şekilde kişilerin kaybolan eşyalarını bulana kadar okunur.

Kaybolan ya da Unutulan Eşyaları Bulmak İçin Salavat Okumak

Kaybolan ya da unutulan eşyaları bulmak için kişiler salavat getirerek kaybolan eşyalarını aramalıdırlar. Peygamber efendimize salavat getirilerek kaybolan eşyanın aranması, salavat-ı şeriflerin yüzü gözü hürmetine kişilerin kaybolan eşyalarının ortaya çıkmasını sağlar. Bu dualar yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, duayı eden kişinin içten dua ederek kaybolan eşyalarını aramasıdır. Hassas ve saf bir kalp ile yapılan duaların hiçbiri Allah katından geri çevrilmez. Bu yüzden salih bir kimsenin edeceği dualar her zaman Allah katında kabul olmaktadır.

Hırsız Tarafından Çalınan Bir Eşyayı Bulmak İçin Edilecek Olan Dualar

Hırsız tarafından çalınan bir eşyayı bulmak ya da geri almak için edilecek dua aşağıda verilmiştir. Bu dua yapılmadan önce kişi yatacağı esnada abdest almalı ve yatağı üzerine oturarak öncelikle 3 kez salavat okumalıdır. Daha sonra yukarıda verilen dua okunup kişi sağ tarafı üzerine yatmalıdır.

“Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …”

Yukarıda verilen duada noktalı olan kısma kişiler kaybettikleri eşyanın adını ekleyerek 25 kez bu duayı okurlar.

Aşağıda verilen dua bir kişinin kaybolan bir eşyasını bulmak için düzenli olarak yapması gereken dualardan bir tanesidir. Her kim bu duayı düzenli okur ve ihlaslı bir şekilde eşyasını ararsa, yakın zamanda kaybolan eşyası geri yerine gelecek ya da ortaya çıkacaktır. Düzenli olarak okunması gereken dua şudur;

“Allahümme ya Hadi ve ya Raddeddalleti, erdid aleyye dalleti biizzetike ve sultanike feinneha min fadlike ve ataike.”

Kaybolan ya da Unutulan Eşyaları Bulmak İçin “Subhanallah”

Kişi bir eşyasını kaybetmişse ya da koymuş olduğu yerden bulamıyorsa, bu mucizevi kelimeden oldukça fayda görmektedirler. Özellikle unutkan insanların, bir eşyayı kaybettiklerinde kaybettikleri eşyaları ararken dillerinde suphanallah kelimesi dolanırsa, kaybolan eşya kısa süre içinde bulunacaktır.

Hz. Ömer’in Kaybolan Eşyaları Bulmak İçin Ettiği Dua

Aşağıda verilen dua Hz. Ömer (r.a.) tarafından kaybolan eşyaları bulmak için okunan dua en etkili dualardan bir tanesidir. Kişi bu duayı okumadan önce abdest alarak 2 rekât namaz kılmalı ve selam verdikten sonra ihlaslı bir şekilde bu duayı okumalıdır. Allah’ın izni ile kişi kaybettiği eşyasını kısa zamanda bulur. Kaybolan eşyayı bulmak için edilmesi gereken dua şudur;

“Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

Anlamı;

“Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.” (Bostanu’l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi, s. 304)

Kocayı kendine aşık etme büyüsüne yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Çalınan Eşyayı Geri Getirme Büyüsü

Çalınan bir eşyayı getirmek için aşağıda verilen yollar kullanılabilir. Ancak dini açıdan büyü yapmak ya da yaptırmak tavsiye edilen bir şey olmadığı için büyü yapmak yerine duaya başvurmak daha hayırlı olacaktır. Şüphesiz ki derdi veren de alan da Allah’tır. Çalınan eşyalarını geri almak ya da bulmak isteyen kişilerin yapmaları gereken büyü işlemleri ise şu şekildedir;

  • Çalınan eşyayı bulmak isteyen kişi öncelikle 3 tane mum temin etmelidir.
  • Mumlara 41 kez Vedduha denilir ve bu kelime söylenirken aynı zamanda mumlarda yakılır.
  • Kişiler mumlara kelimeleri 41 kez söylerken bir yandan da bu eşyayı çalan kişi, bu mum gibi yansın erisin denilir.

Yukarıdaki büyü işlemi eksiksiz bir şekilde yapıldığında kişiler kayıp eşyalarını rahatlıkla bulabilmektedirler. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta verilen bu işlemlerin eksiksiz bir şekilde yapılması gerektiğidir. Büyü işlemlerinde atılacak olan her adım oldukça önemlidir. Eğer yapılan işlemlerde herhangi bir şekilde eksilik ya da aksaklık meydana gelirse büyünün tutmama ihtimali oldukça yüksektir.

Kayıp Eşyayı Bulmak İçin Taş Büyüsü

Kayıp eşyalarını bulmak isteyen kişiler aşağıda verilen işlemleri eksiksiz bir şekilde yaptıklarında kaybolan ya da çalınan eşyalarını oldukça kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirler. Aşağıda verilen bu büyü daha önce denenmiş ve tecrübe ile sabitlenen bir büyüdür. Ancak bu büyünün tutması için büyüyü yapan kişilerin verilen tüm adımları eksiksiz bir şekilde yapmaları gerekir. Kaybolan ya da çalınan eşyaları bulmak için yapılması gereken taş büyüsü şu şekildedir.

  • 40 tane ufak taşa eşyası kaybolan ya da çalınan kişi 40 kez Vedduha suresini okur.
  • Ardından bu taşlar bir çömlek içinde doldurulur ve bu çömlek ağzına kadar su ile doldurulur.
  • Su ile doldurulan çömlek daha sonrasında içindeki su bitene kadar kaynatılır ve içindeki taşlarla birlikte gömülür.

Yukarıda verilen taş büyüsü aynı zamanda nohut ile de yapılabilmektedir. Kişiler taş yerine nohut üzerine 40 kez vedduha suresini okurlar ve yukarıda belirtilen işlemleri sırası ile yaparlar. Büyüyü yapan kişinin yukarıda verilen işlemleri eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmesi büyünün akıbeti açısından son derece önem teşkilm etmektedir.

Yorumlar (1 Yorum)

  1. Ali 21 Nisan 2020 20:57

    Geçmişte yaşadıgım bir olay gerçekmi onu ögrenmek istiyorum

POPÜLER YAZILAR

Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Gerçek Aşk Büyüleri 

Gercek-ask-buyusu
Katagori: Aşk Büyüleri
Gerçek aşk büyüsü yapılışı, özellikle halk arasında kara sevda olarak bilinen platonik aşıkların en sık başvurduğu... Devamını oku

Size Nazar Değdiren Kişi Nasıl Anlaşılır? 

nazar degdiren kisi nasil anlasilir
Katagori: Kozmik ilimler
Nazarın değmesi sadece bakışlar ile meydana gelmez. Bilimsel araştırmalar sonucunda nazarın elektromanyetik enerjiler ile de oluştuğu... Devamını oku

Birini Kendine Aşık Etme Sevdirme Duası

asik-etme-duasi
Sevdiğin birini kendine aşık etme ve sevdirme duası, dini bütün Müslümanların, gönüllerindeki aşk duygusunu veren Yüce... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

İfrit ve Cin Musallatı Nasıl Olur, Nasıl Anlaşılır?

cin musallati nasil olur
İfrit ve cin musallatı vakaları, günümüzde manevi ilimler ve alemler hakkında detaylı bilgilere sahip olmak isteyenlerin... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Cin Çağırma Nasıl Yapılır? Gerçek Cin Daveti Yöntemleri 

cin cagirma nasil yapilir
Cin çağırma  eyleminin  iyi niyetlerle yapılması doğrultusunda herhangi bir  zararı  yoktur. Cin çağırma işleminin hocalarla beraber... Devamını oku

İfrit, Cin Kabilesi ve Musallat nedir? Belirtileri, Kurtulma ve Korunma Duaları

musallat nedir
İfrit ve musallat, özellikle bu tür dünya dışı varlıkların şerrinden korunmak isteyenlerin bilgi sahibi olmak istedikleri... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz