Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Evimi Nazardan Nasıl Korurum? 

Ev nazardan nasıl korunur? Evden nazar çıkarma yöntemleri nelerdir, hangi dualar okunmalıdır? Nazar çıkarma bilgilerine içeriğimizden bakabilirsiniz.

 Evimi Nazardan Nasıl Korurum? 

Evin içerisinde var olan nazardan korunmak için nazar boncuğu ve bir takım enerji taşları kullanılabilir. Bununla birlikte dualar ile de nazardan korunmak mümkündür.

Nazarı Önleyen Taşlar Nelerdir?

Nazar değmesini engelleyen enerji taşları aşağıda şu şekilde yer alır.

  • Nazardan korunmak için turmalin taşı kullanılabilir.
  • Turkuaz taşı nazar değmesini engeller.
  • Akik taşı taşıyanlara nazar değmez.
  • Oniks taşı nazar konusunda oldukça etkili bir taştır.
  • Malakit taşı nazardan korur.
  • Kapla gözü taşı ile nazar değmez.
  • Ay taşı kötü enerjilerin yok olmasını sağlar.
  • Mercan taşı negatif enerjileri alır.
  • Kalsedon taşı taşıyanlar kötü enerjilerden korunur.

Evde nazar olduğunu nasıl anlarız? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Evdeki Nazarı Yok Etme

Enerjisi kötü olan insanların negatif enerjilerinde korunmak için evde nazarı önleyen taşlar bulundurulmalıdır. Bu taşların etkileri ile evdeki negatif enerjinin etkisinden korunmak mümkündür. Bununla birlikte evdeki eşyaların düzeninin de yeri çok önemlidir. Evde kullanılan eşyaların evdekilere pozitif enerji vermesi gerekir. Evin düzenlenmesinde kullanılan renkler de iyi ve kötü enerji konusunda etkiye sahiptir. Bununla birlikte evi temizlerken temizleme malzemesi olarak deterjan yerine sirke kullanılması evdeki nazarın etkisini ortadan kaldırır. Ayrıca evi sık sık temizlemek ve güzel bir şekilde havalandırmak da evin içerisindeki kötü enerjilerin evden uzaklaşmasını sağlar.

Evde dinlenen müzikler de eve gelen kötü enerjinin gitmesine yardımcı olabilir. Özellikle sabahları güne pozitif bir şekilde başlamak oldukça önemlidir. Evde müzik dinlenirken pozitif enerji veren parçaların dinlenmesi gerekir. Evde yakılan tütsüler ile de nazardan korunmak mümkündür. Tütsüler evin içerisindeki negatif enerjiyi alır. Bu şekilde evde nazar varsa bu enerjinin de uzaklaşmasını sağlar.  Bununla birlikte negatif düşünmek yerine pozitif düşünmek de iyi enerjilerin meydana gelmesini sağlar. Bu sebepten dolayı kötü niyetli insanların eve gelmeleri engellendiği zaman eve kötü enerjinin gelmesi de engellenir.

Nazar Boncuğu İle Nazardan Korunma

Nazar boncuğu takmak yıllar öncesine dayanan bir ritüeldir. Kimileri nazarı önlediğini söyler, kimileri ise nazara etki etmediğini dile getirir. Nazar boncuğunun nazarı önlemede bilimsel olarak kanıtlanmış bir etkisi bulunmasa da boncuğun yapısı ve mavi renk kötü enerjilerin gelmesini engeller. Özellikle mavi rengin pozitif enerjiyi verme ve buna karşılık olarak negatif enerjiyi geri alma gibi özellikleri bulunur. Bu sebepten dolayı dışarı çıkmadan önce nazar boncuğu takılması nazarı önleme konusunda etkili bir yöntem olabilir.

Bununla birlikte evlerde olan nazara karşı da nazar boncuğu takılabilir. Özellikle kapı girişlerine asılan nazar boncuğundaki mavi rengin yaydığı iyi enerji eve gelen misafirlerin kötü enerjilerini ortadan kaldırmış olur. Yeni ev alımlarında evin belirli noktalarında nazar boncuğu bulundurulduğunda da eve yayılan kötü enerjilerin evden uzaklaşması sağlanabilir.

Nazarda Dua Etkili Mi?

Dinimizde nazara karşı dua edilmesi tavsiye edilir. Birçok dini kaynakta ve Kuran-ı Kerim’de nazara karşı dua okunması gerektiği belirtilir.  Her kapıyı açan Allah’a bu konuda da yalvarmak ve dua etmek gerekir. Özellikle enerjisi düşük olanlar evden çıkmadan önce Felak ve Nas Surelerini okumalıdır. Bu sureler ile birlikte kötü insanların kötü enerjilerinden korunur. Bununla birlikte dua edilirken yapılması gereken şeyler vardır. Bunlardan bir tanesi dua edilmeden önce beden olarak da temizlenmektir. Özellikle gusül abdestinin alınması hem bedenen hem de ruhsal olarak insana rahatlık sağlar. Fakat gusül abdesti alınmasa da dua edilmeden önce abdest alınması kişinin beden olarak rahatlamasını sağlar.

Vücut temizliğinin yanında dua edilecek mekanın da temiz olması gerekir. Kirli yerler insanlara kötü enerji verir. Yapılması gerekenlerin ardından duaların içten ve samimi bir şekilde edilmesi gerekir. Kötü insanların kötülüklerden korunmak için dua etmesi sonucunda duaların kabul olma ihtimali düşüktür. Bu sebepten dolayı önce iyi şeyler düşünüp insanlara karşı kötü düşünceler içerisinde olunmamalıdır. Daha sonra Allah’a dua edilerek insanların her türlü kötülüklerinden korunur.

Nazarla birlikte büyüden de korunmak mümkündür. Bu duaların edilmesi durumunda kısmetin bağlanması, nazarın değmesi, vb. gibi her türlü kötü olayların etkisinden kurtarır. Evden çıkmadan dua edilmesinin yanı sıra gece ve sabaha karşı da edilen dualar oldukça etkilidir. Özellikle namaz vakitlerinde edilen dualar Allah katında çok makbuldür. Fakat yine de günün her saatinde dua edilerek nazardan korunmak mümkündür.

En Çok Kimin Nazarı Değer?

Nazarın daha çok renkli gözlüler tarafından değdirildiğine inanılır. Fakat bunun bilimsel olarak bir kanıtı yoktur. Nazar kötü enerjilerin sonucunda ortaya çıkan bir enerji türüdür. Bu sebepten dolayı öncelikli olarak kötü niyetli insanların nazarı değebilir. Bu konuda dikkatli olunması gerekilir. Yeni ev, yeni eşya, vb. gibi şeyler alındığında başkalarının enerjisinden kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Birisinin yeni bir eşyasına bakarken “maşallah” denilmesi kötü enerjilerinin bir kısmını ortadan kaldırabilir.

Kötü niyetli insanların nazarlarının değebileceği gibi bazen de iyi niyetli insanların nazarları değebilir. Bunun sebebi bazı insanların enerjilerinin diğer insanlardan daha yüksek oluşudur. Herhangi bir kötü niyet bulunmasa da bazı zamanlarda bir şeyin çok beğenilmesi sonucunda nazar durumu söz konusu olabilir.

Nazarı Önlemek İçin Ne Yapılmalı?

Nazar değmesini engellemeye öncelikli olarak pozitif düşünceye sahip olmakla başlanılmalıdır.  Negatif düşüncelere sahip olanlar hayatlarında negatif enerjiyi çeken insanlardır. Herhangi bir yeni eşya alındığında onun bozulacağına inanıldığında o eşyaya zarar gelme olasılığı daha fazladır. Bununla birlikte mutlu zamanlara sahip olunduğunda ve bunun başkaları tarafından bozulacağına inanıldığında da o aksiliklerle karşılaşmak olası bir durumdur.  Bu sebepten dolayı negatif düşünmek yerine, iyi olaylar yaşanılacağına ve güzel şeylerin olacağına inanılmalıdır.  Evrene kötü enerji yansıtıldığı vakit geri dönüş olarak kötü enerji alınır.

Evde Nazar Olursa Ne Olur?

Eve nazar değmesi sonucunda evde aksilikler yaşanır. Bu aksilikler genelde istemsiz bir şekilde unutkanlıklar sonucunda yaşanabilir. Örneğin ocağın altını kapatmayı unutma sonucunda çeşitli aksilikler ile karşı karşıya gelinebilir. Bununla birlikte evin içerisinde huzursuzluk yaşanması da muhtemel bir durumdur.  Evde nazar olması sonucunda sebepsiz yere huzursuzluk ve sinirlilik durumu hakim olur. Normalde sinirlenilmeyecek olaylara ani bir şekilde tepki gösterilir. Evli çiftlerin oturdukları eve nazar değmesi sonucunda çiftler arasında anlaşmazlıklar ve bunun sonucunda huzursuzluk durumu oluşur. Bununla birlikte nazar değenlerde sürekli uyku modu ve yorgunluk hakimdir. Yataktan çıkmak istememe iç güdüsü ile insanlar sürekli uyuma halinde olur.  Bu şekilde günlük işlerde aksama ve bunun sonucunda yine stres ve gerginlik oluşur.

Bazı zamanlarda çok sağlıklı insanlara nazar değmesi sonucunda o kişi sağlığını kaybeder. Daha önce uzun zamandır hasta olmuyorsa, birden kötü bir şekilde hasta olmaya başlar. Bunun yanı sıra önceden başarıları ile ön planda olan birine nazar değdiğinde başarısız olma durumu da söz konusu olabilir. İstediği başarıyı elde eden kişiler nazar ile birlikte başarılarının olmadığını ve yapmak istedikleri çabayı gerçekleştiremediklerini fark eder. Bu sebepten dolayı sahip olunan güzel şeyler çok fazla dillendirilmeden yapılmalıdır. Bir işe başlarken sonu olmadan söylenmemelidir. Bu şekilde güzellikler bozulmadan kötü enerjiler ile zarara uğranılmaz.

Evdeki Nazarın Biyoenerji İle Önlenmesi

Evde nazar değmesi sonucunda biyoenerji ile birlikte bu kötü enerjilerden kurtulmak mümkündür. Biyoenerji, insanların zihinlerindeki düşüncelerin temizlenmesi ve bu şekilde olumlu düşünme yoluna gidilmesini sağlayan bir daldır. Bununla birlikte evin içerisindeki enerji de biyoenerji sayesinde güzelleştirilebilir. Biyoenerji uzmanları kötü ve negatif enerjinin alınarak yerine pozitif enerjinin verilmesini sağlar.

Biyoenerji seanslar halinde gerçekleşir. Her seans sonunda beynin biraz daha pozitif hale geldiği görülür. Özellikle nazar değmesi sonucunda evinde ve hayatında çok sayıda aksilikler yaşayanlar bu terapi ile birlikte yaşadıkları olumsuz olayların azaldığını görür. Bununla birlikte evrenden güzel enerjilerin geldiği ve hayatta güzelliklerin olduğu da fark edilir.

Eve Kurşun Döktürme

Eve nazar için kurşun döktürme yıllardan beri gelenekselleşmiş bir ritüeldir. Genellikle yaşlılar kurşun döktürme yoluna başvurur. Kurşun döktürmek isteyenler bu konuda uzman birini eve çağırmalıdır. Bu işlem için cezve ve kurşun gereklidir. Öncelikli olarak kurşun cezvede ısıtılır. Daha sonra kime kurşun dökülecekse, onun üzerine bir adet çarşaf gerilir. Çarşafın iyi bir şekilde gerilmesi önemlidir. Bunun sebebi, kurşun dökülürken herhangi birinin yanmasını engellemektir. Çarşaf iyi bir şekilde açıldıktan sonra üzerine sıcak kurşun dökülür. Daha sonra çarşaf üzerinde oluşan şekillerden nazar olup olmadığı anlaşılır. Nazar olduğunda da bu şekillerden nazarın boyutu da öğrenilmiş olunur. Bu şekilde kötü enerjiler kurşun dökülerek ortadan kaldırılır.

Bununla birlikte kurşun döktürme işleminin alanında uzman olanlara yaptırılması önemli faktördür. Yaşanılacak kazaların önüne geçilebilmesi için tecrübelilere kurşun döktürmek gerekir. Kurşun dökenlerden bazıları bu işlem sırasında dua da eder. Bu dua nazarın çıkmasında oldukça etkilidir. Burada edilen dualar sayesinde kurşunda oluşan şekillerdeki kötü enerjiler yok edilerek nazar da ortadan kaldırılır. Kurşun döktürüldükten sonra bazı zamanlarda insanların üzerinde enerji dengesizlikleri meydana gelebilir. Bu dengesizliklerden kurtulmak için kurşun döktürüldükten sonra enerji alınması gerekir. Bu enerji de biyoenerji uzmanları tarafından kolay bir şekilde verilebilir. Alınan enerji sayesinde yaşanabilecek dengesiz hareketlerin de önüne geçilmiş olunur.  Böylece hem nazardan hem de enerji kaybından korunmak mümkündür.

Konutla alakalı diğer yazımız olan çok nazar değiyor ne yapmalıyım? Bakabilirsiniz.

Nazar Ve Depresyon Hali

Nazar ve depresyon arasında gözle görülür bir ilişki bulunur. Nazar değen insanlarda depresyona girme eğilimi ve davranışları gözlemlenir. Sürekli yorgunluk hali hakim olur. Mevsim ne olursa olsun sürekli kış mevsiminde yaşama modu hakimdir. Yataktan çıkmama isteği vardır. Bununla birlikte iştahsızlık da nazarın belirtilerinden bir tanesidir. Yemek yeme isteği yok olur ve sürekli zayıflanmaya başlanır. Hatta bazı zamanlarda yemek yenmediği için gıdalardan yeterli vitamin ve mineraller alınamaz ve hastalık hali hâkim olur.

Bununla birlikte sürekli isteksizlik ve mutsuzluk hali de nazarın sonucunda oluşur. Herhangi bir işe ya da olaya başlayamama durumu nazar değenlerde en sık rastlanan bulgulardır.  Bu sebepten dolayı benzer şikayetler olduğunda nazar değme olasılığına karşı önlem alınmalıdır.

Nazar Kime Değer?

Nazar değmenin herhangi bir yaşı yoktur. Her yaştan insana nazar değebilir. Özellikle bebeklere nazar değme olasılığı daha fazladır. Bunun sebebi bebeklerde ve çocuklarda kötü enerjiden etkilenme durumu daha fazladır. Bu sebepten dolayı eve gelen misafirlerin olumsuz enerjilerinden çocukları korumak gerekir. Bununla birlikte yetişkinlerde de nazar durumu gözlemlenir.  Nazar değen kişilerde cinsiyet farkı da bulunmaz. Hem kadınlara hem de erkeklere nazar değebilir. Kadınlar da erkekler de nazardan korunmak için aynı yöntemleri kolay bir şekilde uygulayabilir.

POPÜLER YAZILAR

Büyü Yapıldığını Nasıl Anlarız, Büyü Yapıldıysa Ne Yapılmalı?

buyu-nasil-anlasilir
Kişinin üzerinde büyü olduğunun anlaşılması, her ne kadar birtakım belirtilere göre mümkün olabilirken genellikle uzmanlık isteyen... Devamını oku

İzmir Medyum Hocalar ve Yorumları

izmir en iyi medyum
Katagori: Büyü
İzmir’de büyü yapılmasında işinde ehli olan medyum hocalarının seçilmesi her zaman tavsiye edilir. Çünkü, büyü yapma... Devamını oku

Üzerimde Büyü Var mı, Büyü Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Buyu-nasil-anlasilir
Üzerinde büyü olup olmadığını anlamak isteyen kişiler, en güvenilir sonuçları bu alanda deneyimli ve manevi yönü... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Tarot Falı Nasıl Bakılır? Tarot Falı Bakma Ritüeli

tarot fali nasil bakilir
Tarot falı kartlar ile birlikte bakılmaktadır. Toplamda 78 tane kart vardır. Bu kartlar ile geçmiş, şimdiki... Devamını oku

Su Falı Nasıl Bakılır? Su Falı Bakma Ritüeli

su fali nasil bakilir
Su falının bakımı ruhsal iletişim ile gerçekleşmektedir. Su ve doğa üstü varlıklar ile iletişime geçilerek gelecek... Devamını oku

Medyum Olmak İstiyorum, Medyum Nasıl Olunur? 

medyum nasil olunur
Medyum olmak için doğuştan yeteneklerin olması gerekir. Örneğin, medyumların ruhsal olarak doğa üstü varlıklarla ruhen iletişime... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz