Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Hastalıklardan Kurtulma ve Korunma Ritüeli Nasıl Yapılır?

Hastalıklardan kurtulma ve korunma ritüeli nasıl yapılır, kaç günde etkisini gösterir? Hastalıklardan korunmak için hangi dualar okunmalıdır? Gerçek bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

 Hastalıklardan Kurtulma ve Korunma Ritüeli Nasıl Yapılır?

Hastalıklar için yapılan ritüeller hem hastalanmayı önlemektedir hem de iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Hastalıklardan Koruyan Şifa Ritüeli

Hastalıklara yakalanmak istemeyenler aşağıda yer alan şifa tarifini uygulamalıdır:

 • Öncelikle bir adet kase alınmalıdır.
 • Kasenin içerisine yarım bardak bal konulmalıdır.
 • Balın içerisine sırasıyla zencefil ve tarçın da ilave edilmelidir.
 • Daha sonra karışıma hiçbir zaman hasta olunmayacağı ve şifa bulunacağı söylenmelidir. Bu şekilde iyi ve iyileştiren enerjiler ballı karışıma geçer.
 • Yapılan karşım her gün uyumadan önce yenmelidir.

Bu ritüel eski zamanlardan beri yapılan ve özellikle kışın hastalanmaların önüne geçen bir uygulamadır. Her yaştaki insanın uygulayabileceği bir tariftir.

Papatya Ritüeli İle Şifa Bulma

Papatya bitkisi tıpta da kullanılan ve şifa edici özelliği olan bir bitkidir. Papatya ile yapılan ritüel şu şekildedir:

 • Dışarıdan taze papatyalar toplanmalıdır.
 • Toplanan papatyalar evde bir tencereye konulmalıdır ve ardından tencere su ile doldurulmalıdır.
 • Yaklaşık olarak 5 dakika kaynadıktan sonra bir başka tencereye alınmalıdır.
 • Daha sonra papatyalar tütsü haline gelinceye kadar ocakta tutulmalıdır.
 • Tütsü olan çiçekler evin her yerine gezdirilmelidir ve her yerde şifa olacağı ve tüm hastalıkların yok olacağı söylenilmelidir.
 • Papatyaların suyu her gece bir bardak içilmelidir.

Bu ritüelin uygulanması genellikle bahar aylarında yapılmaktadır. Bunun sebebi, diğer mevsimlerde taze papatyaların bulunmasında zorluk yaşanmasıdır. Her sene bu ritüel yapıldığında sonraki aylarda hastalık durumları gözlenmez. Bununla birlikte hasta olanlar da uygulamadan sonra sağlıklarına kavuşur.

Dilek Ritüeli İle Sağlığına Kavuşma

Hasta olanlar öncelikle iki rekat namaz kıldıktan sonra Allah’tan şifa istemek için şu duayı okumalıdır:

 • Bismillahil hayyil kayyumid daimil kahirillezi halakal eşya-e külleha keyfe şa-e bi kudretihi ve halaka ademe bi azametihi ve nufeha fihi min ruhihi fesecedet lehü melaiketü ves semavati vel ardı ve emeraha bi iradetihi festevmseket bi celalihi fesübhanehü la ilahe illa hüvel melikül ma’büdü muhricül eşya-i minel ademi ilel vücudi a’zimü aleyküm eyyetühel ervahır ruhaniyyetil ebraris sakinüne tahte arsil melikil cebbari bizzelleti vel vekari la ilahe illa hüvel vahidül kahharül cailüne felekil kameris seyyarüs sairüne bi seyeranihil mütesarrifüne fi efalihi aksemtü aleyküm billahi ve azametihi vel arsi ve rifatihi vel kürsiyyi ve siatihi ve Cibril ve vechetihi ve Mikail ve emanetihi ve İsrafil ve nefhatihi ve Azrail ve kabdatihi ve bi ismillahil azimil a’zamüd daimi ala külli nefsin bima kesebet ves sahidi aleyha bima amilet fe bi hakkihi aleyküm eduküm measirel ervahir ruhaniyetiz zahirine ecibu da’veti vakdu haceti vahduru makami ve şemmu duhneti bi hakki ma aksemtü bihi aleyküm elvahan elvahan elacele elacele essaate essaate bi hakki leyahimin leyalağvin leyafürin leyarüsin leyaruğin leyaruşin leyaşelşin. Ecib Ya Rukyail ve ente Ya Müzhib Bi hakki Leyahimin Ecib Ya

Burada bir bardak su alınıp kalan kısım suya okunarak devam edilmelidir:

 • Cebrail ve ente Ya Mürreh. Bi hakkı Leyalağvin Ecib Ya Semsemail ve ente Ya Ya Ahmer bi hakki Leyfürün Ecib Ya Mikail ve ente Ya Burkan Bi hakki Leyruşin Ecib Ya Sarfeyail ve ente Ya şemhures bi hakki Leyrugin Ecib Ya Anyail ve ente Ya Ebyad bi hakki Leyrusin Ecib Ya Kesfeyail ve ente Ya Meymun bi hakki Leyaselsin ve bi hakki nurul envari ve sirril esrari ve malikül melikü zil celali vel ikrami la ilahe illa hüvel kadiril muktediri ecibü bi hakki bi hakkil vahidil ahad Bi mehmehubin mehmehubin zil lutfil hafiyi bi sa’saın sa’saın zin nuri vel beha-i vel kemali vel cemali Ya Allahü bisehsehubin sehsehubin zil izzis şamihillezi lehül azametihi vel Kibriya-i Ya Allahü Ya Allahü Ya Allahü bi mehlehubin helheyubin heyberuşin heybeduşin elerkiyazin ellezi lehü nurun fevka kulli nurin ecibu bi hakki ma’melehaşin kudeme kuddüsün ellezi sahharal bahra li musa bin imran zin nuri alemul esrari ve ma fi zulumatil bihari tevekkelu bi hakki ma aksemtü bihi aleyküm b ikada-i haceti ve hiye { DİLEĞİNİ SÖYLE } tevekkel Ya Mikail ve ente Ya Burkan venfez bi ruhaniyyetike fi { DİLEĞİNİ SÖYLE } tevekkelu Ya meaşirel emlakil ulviyeti ves süfliyyeti fi ma emertüküm bihi mink ada-i haceti ve hiye [ DİLEĞİNİ SÖYLE ] bi hakki ma aksemtu bihi aleykum billahil azimul a’zamullezi hakemehü nafizun fiküm ve la ya’sihi minküm barakallahü fiküm ve aleyküm. Esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhü.

Hastalıklardan Korunma Ritüeli

Özellikle kış aylarında hastalıklardan koruyan meyvelerdir. Bu ritüelde portakal ve mandalina kabuklarına ihtiyaç duyulmaktadır. Uygulanması gereken adımlar şu şekildedir:

 • Ocağa bir tava alınır.
 • Portakal ve mandalinaların kabukları yıkandıktan sonra soyulur ve tavanın içerisine atılır.
 • Ardından kısık ateşte bir miktar pişirilir.
 • Soğumaya bırakılan kabuklar soğuduktan sonra ipe dizilir.
 • İpe dizilirken enerji aktarma işlemi gerçekleştirilmelidir. Kabukların şifa vereceğine inanılmalıdır.
 • İpe dizilme işlemi tamamlandıktan sonra evlerin balkonuna ya da ev girişlerine asılmalıdır ve ritüel bu şekilde tamamlanmalıdır.

Narenciye kabukları ile yapılan ritüel sayesinde eve gelen misafirlerden herhangi bir şekilde hastalık geçmez. Hasta olanlar evlerinde bu uygulamayı yaptıktan sonra şifa bulduklarını görecektir. Uygulama gribal enfeksiyon, vb. gibi hastalıklarda daha etkili olmaktadır. Portakal ve mandalina kabuğu bulamayanlar diğer narenciye kabuklarını da kullanabilir.

Gideni geri getirme ritüeli nasıl yapılır? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Arap Sabunu Ritüeli İle Hastalıklardan Korunma

Arap sabunu temizlik malzemesi olarak kullanılsa da ritüellerde de etkili sonuçlar vermektedir. Arap sabunu ritüelinin uygulanışı şu şekildedir:

 • İşleme başlamadan önce evin her yeri havalandırılmalıdır ve evin içerisine temiz enerjilerin girdiği düşünülmelidir.
 • Bir kap alınmalıdır ve içerisine bir miktar Arap sabunu konulmalıdır.
 • Ardından Arap sabunlu su ile evin her tarafı silinmelidir.
 • Ritüelin uygulanmasına haftada bir kez devam edilmelidir.
 • Burada amaç sadece temizlik yapmak değildir. Temizlik yaparken ritüelde enerji çok önemlidir. Eğer yapılan temizlik ile tüm mikropların gideceğine inanılmazsa yapılan ritüelin bir anlamı olmamaktadır.

Hastalıklara Şifa Bulmak İçin Ritüel

Hastalıkların iyileşmesi için yapılması gereken ritüellerden bir tanesi de elimizden geldiği kadar dua etmektir. Dinimizde duanın açamayacağı hiçbir kapının olmadığı söylenmektedir. Her şeyin olmasını ya da olmamasını yöneten Allah’tan yardım istenilmelidir.  Bunun için küçük kâğıtlara şifa verici dualar yazılabilir. Bu kağıtlar daha sonra evin her yerine bırakılmalıdır. Özellikle yastığın altına konulmalıdır ve bu şekilde yatılmalıdır.

Bunun yanı sıra kapı girişlerine de şifa dualarının olduğu çerçeveler asıldığı zaman hastalık o evden uzak duruR ve evin içerisinde hasta olan varsa ona şifa verir.

Yaz Ritüeli İle Hastalıklardan Kurtulma

Yazın gelmesi ile birçok olaylar için yeniden umut olacağına inanılmaktadır. Her toplumda bahar ve yaz güneşi temsil ettiği için aydınlanma ve iyileşme özelliği taşımaktadır. Bu sebepten dolayı özellikle Haziran ayında yapılması faydalı olan yaz ritüelinin uygulanışı şu şekildedir:

 • Değişik renklerde kurdeleler alınmalıdır.
 • Kurdelelerin uçlarına farklı renklerde kağıtlara ne olması isteniliyorsa yazılmalıdır. Burada hastalanmak istenilmediği ya da şifa bulmak istenildiği de yazılmalıdır.
 • Kağıtlar kurdelelerin ucuna bağlandıktan sonra çiçek açmış bir ağaca bağlanmalıdır.
 • Bu ağaçta üç ay boyunca kalması gerekmektedir.

Yapılan ritüel sonucunda sonbahar mevsimine ve kışa girenlerin hayatlarında hastalık olmaz. Hasta olanlar bu mevsimlere girmeden iyileşmiş olur. Yaz ritüeli her sene tekrarlanmalıdır. Ritüelin diğer bir amacı ise, insanların yeniden doğuşunu sağlamaktır. İçsel olarak sürekli huzursuzluk duygusu yaşayanlar bu ritüel ile yeniden arınma ve şifa bulma imkanı elde etmektedir.

Hasta Olanlar İçin Su Ritüeli

Hastalığı olanlar aşağıda yer alan adımları uygulamalıdır:

 • Bir bardak su alınmalıdır.
 • Suya “Summe kulî min kullis semerâti feslukî subule rabbiki zululen, yahrucu min butûnihâ şarâbun muhtelifun elvânuhu fîhi şifâun lin nâs(nâsi), inne fî zâlike le âyeten li kavmin yetefekkerûn. (yetefekkerûne)Ve nunezzilu minel kur’âni mâ huve şifâun ve rahmetun lil mu’minîne ve lâ yezîduz zâlimîne illâ hasârâ. (hasâran) Ve lev cealnâhu kur’ânen a’cemiyyen le kâlû lev lâ fussilet âyâtuhu, e a’cemiyyun ve arabîyyun, kul huve lillezîne âmenû huden ve şifâun, vellezîne lâ yu’minûne fî âzânihim vakrun ve huve aleyhim amâ(amen), ulâike yunâdevne min mekânin baîd. (baîdin)” duası okunmalıdır.
 • Bu üç duanın birleşiminden oluşan bir ritüeldir. Bu sebepten dolayı etkisi çok hızlı bir şekilde kendini göstermeye başlar.

Su ritüeli yapmadan önce abdest alındığında uygulama daha etkili olmaktadır. Bununla birlikte sözler kalpten bir şekilde söylenmelidir. Umutsuz bir şekilde yapılan hiçbir ritüel verimli sonuçlar vermemektedir.

Eve Enerji Getirme Ritüeli İle Şifa Bulma

Birçok hastalığın sebebi kötü enerjilerin olmasından dolayıdır. Fakat bu hastalıkların önlenmesinde ve tedavi edilmesinde iyi enerjilerden faydalanılmaktadır. Bunun için her gün sabah ve akşam uygulanması gereken ve son derece kolay olan enerji ritüeli için pencereler sonuna kadar açılmalıdır ve ev havalandırılmalıdır. Bu ritüele kışın da devam edilmelidir. Bu şekilde evin içerisinde yer alan negatif enerjiler gider ve yerine pozitif enerjiler gelir.

Özellikle sabahın erken saatlerinde yapılan uygulama sonucunda insanlar kendilerini psikolojik olarak da daha sağlıklı hissetmeye başlayacaktır.

Evde Yapılacak Kolay Şifa Ritüeli

Evlerde az malzeme ile çalışmak isteyenler için yapımı da kolay olan uygulamanın tarifi şu şekildedir:

 • Evin en aydınlık ve ferah odası seçilmelidir.
 • Odanın içerisini kaplayacak kadar mumlar yakılmalıdır. Bu mumlar küçük olarak seçilirse yakımı da daha kolay olacaktır.
 • Ardından mumlar daire şeklinde dizilmelidir.
 • Dairenin ortasına oturulmalıdır.
 • Pencereye doğru dönülmelidir ve evrenden şifa geleceği düşünülmelidir.
 • Gözler kapalı bir şekilde ne kadar sağlıklı olunduğu ya da o an hasta iseniz hemen sağlığınıza kavuştuğunuz gün düşünülmelidir.
 • Bu hayal kurma işlemi yaklaşık olarak 15 dakika boyunca yapılmalıdır.
 • Mumlardan çıkan ateşin de evin içerisindeki mikropları ve hastalıkları öldürdüğü hayal edilmelidir.

Belirtilen ritüel istenildiği kadar tekrar edilebilir. Fakat ayda bir kez uygulanması yeterlidir. Bunun yanı sıra uygulama yapılırken tek başına olunmalıdır. Ayrıca dikkatin dağılmasına sebep olacak ses ya da başka bir kişi olmamalıdır. Hayal kurma işlemi bitene kadar gözler açılmamalıdır. Ritüele başlamadan önce beyni boşaltma egzersizleri de yapılabilir. Bu egzersizler ritüel sırasında beynin karışmasını önlemektedir.

Havanın güneşli ve güzel olduğu günlerde evinde bahçe olanlar için uygulama açık alanda da yapılabilir. Aynı şekilde mumlarla yuvarlak bir daire oluşturulmalıdır ve bu dairenin içerisine oturulmalıdır.  Bahçede yapılırken de sessiz bir alanın olmasına dikkat edilmelidir.

POPÜLER YAZILAR

Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde Yapılan Aşk Büyüleri

evde ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde kolay bir şekilde yapılan aşk büyüsü, kadın ve erkek fark... Devamını oku

Uzaktan Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Aşk Büyüleri

uzaktan ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Uzak mesafeli olarak yapılan aşk büyüleri, özellikle sevdiklerinden uzakta olan kişilerin başvurduğu manevi uygulamalar arasında yer... Devamını oku

Uzaktan Ayırma Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Ayırma Büyüleri

uzaktan ayirma buyusu etkileri
Evde uzaktan ayırma büyüsü yapmak isteyen kişiler, bu tür isteklerine ve amaçlarına yönelik hangi büyüleri icra... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

ayetel kursi sirlari
Ayetel Kürsi, Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinir. Bu yüzden çok anlamlı bir özelliğe sahiptir.... Devamını oku

Çevirgel Duası Nedir, Çevirgel Duası Nasıl Yapılır?

cevirgel duasi nasil yapilir
Çevirgel duasının orjinal haliyle okunuşu hakkında medyum hocaların tavsiyeleri şöyledir, Tesbihle zikir çekerek ve en etkilisi... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Fatiha Süresi Ritüeli Nasıl Yapılır?

fatiha suresi ritueli nasil yapilir
Fatiha suresi Kuran’ı Kerim’de bulunan ilk suredir. 7 ayetten meydana gelmektedir. Surenin farz namazlarının her rekatında... Devamını oku

Sevdiğin Kişi 10 Dakikada Kesin Seni Arasın Duası Ritüeli

sevdigin kisi 10 dakikada seni arasin duasi hangisi
Sevdiğinizin sizi 10 dakikada aramasını istemeniz durumunda dua ritüelini uygulayabilirsiniz. Dua ritüellerinin yapımından önce iki veya... Devamını oku

Sevdiğim Çocuğa Mesaj Attırma Duası Ritüeli

sevdigim cocuga mesaj attirma duasi nasil yapilir
Sevdiği çocuğun mesaj atmasını isteyenler aşk ve bağlama duaları da okuyabilir. Sevdiğine Hemen Mesaj Attıran Ritüel... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz