Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

Ayetel Kürsi faydaları, sırları ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Ayetel Kürsi ile ilgili tüm merak edilenlere yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

Ayetel Kürsi, Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinir. Bu yüzden çok anlamlı bir özelliğe sahiptir. Bununla birlikte Bakara Suresinin içerisinde bulunur. Özellikle geceleri yatmadan okunan Ayetel Kürsi sayesinde bütün olumsuz durumların meydana gelmesi engellenir ve gece güvenli bir şekilde uyuruz. Yani şeytani varlıklar hiçbir şekilde yaklaşamaz. Ayetel Kürsinin okunmasında dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Özellikle Ayetel Kürsiyi okumadan önce muhakkak abdest alınması gerekir. Aynı zamanda vücut temizliği de çok önemlidir. Bunun dışında kelimeler eksiksiz bir şekilde atlanılmadan tek tek okunmalıdır. Usulüne uygun olarak Ayetel Kürsinin okunması durumunda Allah bizi her zaman koruması altına alır.

Kilit büyüsü nedir? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Ayetel Kürsinin Okunuşu Nedir?

Aşağıda Ayetel Kürsinin okunuşu ve anlamı verilmektedir:

 • Bismillahirrahmânirrahîm.
 • 255- Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm,
 • lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih,
 • ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm,
 • velâ yü-hîtûne bi’şey’im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard,
 • velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

Yukarıda verilen duada, Allah’tan başak hiçbir ilahın olmadığı ve o olmadan bizim var olmayacağımız anlatılmaktadır. Ve her zaman Allah’ın bizi koruduğu dile getirilir. Ayetel Kürsinin Arapçasını okumayı bilmeyenler aynı zamanda mealini de okuyabilir. Mealini okumak da aynı etkiyi ve hissiyatı vermektedir.

Ayetel Kürsinin Faziletleri Nedir?

Ayetel Kürsinin faziletleri aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmaktadır:

 • Farz olan namazın kılınmasından sonra Ayetel Kürsi okunduğunda herkes cennete gider.
 • Ayetel Kürsinin şeytanın olduğu bir yerde okunması durumunda anında şeytan evden uzaklaşır.
 • Sorunları ve problemleri olan birisi Ayetel Kürsiyi ve Bakara Suresini sonuna kadar okursa, Allah anında onu huzura ve feraha ulaştırır.
 • Ayetel Kürsi, bir nimet için okunursa, Allah herkese daha çok bereket ve bolluk verir.
 • Her gece uyumadan önce Ayetel Kürsi okunursa, Allah o kişiyi bütün gece kötü varlıkların etkisinden korur.

Yukarıda verilen faziletlerin olması için her anımızda muhakkak Allah’a sığınarak Ayetel Kürsiyi okumamız gerekir. Ayetel Kürsiyi okuyarak aynı zaman ahlaklı ve inançlı bireyler olarak topluma güzel izlenimler katabilirsiniz. Bununla birlikte Allah’ın her zaman korumasını üzerinizde hissetmiş olursunuz.

Ayetel Kürsi Sabah Okunduğunda Ne Olur?

Ayetel Kürsinin sabah kalkıp okunması sayesinde surenin faziletlerinin ve faydalarının etkisi görülür. Örneğin; yeni bir güne başlarken huzurlu bir şekilde işlerimizi yapabiliriz. Bununla birlikte attığımız her adımda Allah’ın varlığını hissederek bizi her daim koruduğunu biliriz. Bu sayede de bütün işlerimiz gün içerisinde olumlu bir şekilde gerçekleşir. Aşağıda sabahları Ayetel Kürsinin okunmasından önce yapılması gerekenler sırasıyla verilmektedir:

 • Ayetel Kürsiyi okumadan önce sabah kalktıktan sonra abdest almak gerekir.
 • Daha sonra niyet edilip 1 veya 3 kere Ayetel Kürsi okunmalıdır.
 • Ayetel Kürsinin gerektiği şekilde okunması durumunda bütün gün şeytanlardan ve cinlerden korunmuş oluruz.

Yukarıda verilen koşullara uyum sağlanması durumunda Allah her zaman bizi koruyarak bütün işlerimizin iyi bir şekilde gitmesine yardımcı olur. Bütün olumsuz olaylardan kurtularak ruhen arınmış ve huzura kavuşma şansını elde etmiş olursunuz.

Ayetel Kürsi Gece Okunduğunda Ne Olur?

Ayetel Kürsinin gece okunması durumunda ne dilersek Allah hepsini kabul eder. Bununla birlikte Allah, bütün gece bize koruyucu meleklerini göndererek uykumuzda mutlu bir şekilde rüyalar görmemize katkı sağlar. Geceleri Ayetel Kürsinin okunması için yönümüzün kıbleye doğru olması koşulu ile karanlık ve sessiz bir yer seçilmelidir. İstenilen koşullar yerine getirildiği durumda Ayetel Kürsinin tamamı sonuna kadar okunmalıdır. Ayetel Kürsi toplamda 170 harften meydana gelir. Bu yüzden yavaş yavaş okunarak hiçbir harfin atlanmamasında yarar vardır. Eksik okunan harflerin olması durumunda Ayetel Kürsinin anlamında hatalar meydana gelir ve etkisini doğru bir şekilde hissedemeyebilirsiniz.

Ayetel Kürsi Yatarken Okunduğunda Ne Olur?

Ayetel Kürsinin muhakkak yatmadan önce geceleri okunması gerekir. Yatarken Ayetel Kürsinin okunması durumunda hiçbir zaman kâbus veya korkunç şeyler görmemiş oluruz. Bununla birlikte cinler ve şeytanlar uykumuzda bize hiçbir şekilde musallat olmaz. Rahat ve huzurlu uyuruz. Aşağıda Ayetel Kürsinin yatmadan önce okunmasında dikkat edilmesi gereken unsurlar yer alır. Bu unsurları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ayetel Kürsiyi okumadan önce ilk olarak 3 kere “Euzü billahi mineşşeytanir raciym” diyip niyet edilmelidir.
 • Daha sonra 3 defa Ayetel Kürsinin okunmasına başlanmalıdır.
 • Ayetel Kürsinin okunması sonucunda en sonda 3 kere “Ve La yeudühü hıfzuhüma ve hüvel aliyyül azıym” söylenmelidir.
 • Bundan sonra “Amin” diyerek rahat bir şekilde uyku aşamasına geçilebilir.

Yukarıda verilen hususlara dikkat edilmesi durumunda gece boyunca içimiz temiz ve huzurlu bir şekilde olur. Herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmamız engellenir. Ve Allah bizi her daim korur.

Ayetel Kürsi Hangi Sırlara Sahiptir?

Ayetel Kürsinin İslami kaynaklarda birçok sırları bulunmaktadır. Bu sırların öğrenilmesi sonucunda Ayetel Kürsinin gücü ve etkisi daha net bir şekilde hissedilebilir. Aşağıda Ayetel Kürsinin sırları ile ilgili bilgiler anlatılmaktadır:

 • Bir gece Ayetel Kürsi yeryüzüne indiği zaman, bütün kral ve putların kendisi ve taçları bir yerlere savrulmuştur.
 • Ayetel Kürside toplamda 17 tane Allah’ın ismi geçer.
 • Aynı zamanda Ayetel Kürsi, Kuranı Kerimin dörtte biri olarak bilinir.
 • Ayetel Kürsinin okunduğu eve veya yere hiçbir şekilde büyücü veya şeytani varlıklar adımlarını atamaz.
 • Her gün Ayetel Kürsinin okunması durumunda bütün herkesin günahları Allah tarafından affedilir.
 • Bütün farz namazlarının kılınmasından sonra okunan Ayetel Kürsi sayesinde cennetin 8 kapıları herkese açılır.
 • Ayetel Kürsinin 170 kere okunmasından sonra bütün kötülüklerden korunarak istediğimiz her dileğimiz gerçek olur.

Yukarıda verilen sırlar doğrultusunda Ayetel Kürsinin okunması sonucunda cezaevinde olan insan mahkum olmaktan kurtulur, işlerinde herkes çok yüksek bir konumda olur ve bütün yakalanılan hastalıklardan bir an önce kurtularak iyileşme görülür. Bunun için işlerinin her zaman düzgün bir şekilde gitmesini ve bütün günahlarından kurtulmak isteyen herkes her gün Ayetel Kürsiyi okunmalıdır.

Ayrıca ip büyüsü nedir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ayetel Kürsinin 41 Defa Okunması

Ayetel Kürsinin 41 kere okunması durumunda birçok faziletlerden yararlanılır. Aşağıda Ayetel Kürsinin 41 defa okunması durumunda oluşan faziletler sırasıyla verilmektedir:

 • Ayetel Kürsinin 41 defa her gün okunması durumunda okunan eve veya yere hiçbir şekilde şeytani varlıklar giremez ve evde büyü yapılsa bile hiçbir şekilde etkisini göstermez.
 • Bununla birlikte bütün herkesin günahlarını Allah affeder ve bütün kötü şeylerden arınmış olunur.
 • Gece yatmadan önce Ayetel Kürsi 41 defa okunursa, şeytan rüyalara girerek musallat olmaz ve kâbuslar görülmez. Bütün gece rahat bir şekilde uyumuş oluruz.
 • Aynı zamanda Allah bizi bütün kötülülerden koruyarak yaptığımız her alanda ve işte başarılı sonuçlar elde ederiz.

Yukarıda verilen faziletlerin meydana gelmesi için Ayetel Kürsinin her gün düzenli bir şekilde 41 defa okunması gerekir. Bu sayede karşılaştığımız bütün zorlukların üstesinden Allah’ın yardımı ile gelmiş oluruz.

Ayetel Kürsinin 50 Defa Okunması

Ayetel Kürsinin 50 defa okunması durumunda aşağıda verilen faziletler ve elde edilen faydalar detaylı bir şekilde anlatılmaktadır:

 • Ayetel Kürsinin 50 defa okunmasından sonra Allah bu kişilerin akıl ve zekâlarının daha iyi gelişmesine yardımcı olur.
 • Bununla birlikte abdest alındıktan sonra 50 defa Ayetel Kürsi okuyanlar hapiste oldukları zaman mahkum olmaktan kurtulur. Maddi anlamda zorluklar yaşayanların evlerine bereket ve bolluk gelir. Düşmanlar hiçbir zaman size yaklaşamaz. Bunun dışında kendiniz veya bir başkası için dilediğiniz bütün her şey Allah tarafından kabul edilir ve edilen dualar gerçeğe dönüşür.
 • Ayetel Kürsinin okunmasından sonra trafiğe çıkıldığı zaman hiçbir koşulda kaza durumları meydana gelmez.
 • Girdiğimiz her ortamda güvenli bir şekilde hareket edip oturabilmemiz için Allah bize koruyucu meleklerini göndererek bizi koruma altına alır

Yukarıda verilen faziletlerden yararlanmak ve bütün günahlardan kurtulmak için muhakkak her gün 50 defa Ayetel Kürsinin okunması gerekir. Ayetel Kürsinin okunmasından sonra her türlü beladan ve kötülükler bizden uzak olur.

Ayetel Kürsinin 313 Defa Okunması

Ayetel Kürsinin 313 defa okunması durumunda birçok yararlar elde edilir. Aşağıda Ayetel Kürsinin 313 defa okunmasında meydana gelen faziletler listelenmektedir:

 • Ayetel Küriyi 313 defa okuyup yiyeceklerin üzerine üflenmesi sonucunda Allah daha çok bereket ve bolluk verir.
 • Bunun dışında çalışan birisi her gün 313 defa Ayetel Kürsi okursa, işinde çok iyi konumlara gelir. Bu sayede görevinde daha çok yükselerek ekonomik anlamda da başarılar elde eder.
 • Yapılacak bir işin güzel bir şekilde sonuçlanması için de 313 kere Ayetel Kürsi okunmalıdır.
 • Aynı zamanda Ayetel Kürsiyi her gün okuyanlar, bütün rahatsızlıklarından veya hastalıklarından tamamen kurtulmuş olur.
 • Ayetel Kürsi okuyanların her zaman içlerinde merhamet ve sevgi duygusu meydana gelir.

Yukarıda verilen faziletlerden yararlanıp ahlaklı ve iyi bir insan olmak isteyen herkes, Ayetel Kürsiyi okumalıdır. Bu şekilde geçmişte yapılan günahlardan arınılarak terbiyeli ve inançlı bir insan olarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Ayrıca bütün şeytan ve cinler uzaklaşarak hiçbir şekilde musallat olmaz. Her zaman Allah’a inanıp güvenerek onun her zaman bizim yanımızda olduğunun farkına varmış oluruz. Bunun sonucunda da yaptığımız her işte başarılı bir makamda ve mevkide oluruz.

Ayetel Kürsi Okunurken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayetel Kürsi okunurken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Aşağıda Ayetel Kürsi okumadan önce bilinmesi gereken detaylar sırasıyla verilmektedir:

 • Ayetel Kürsi okunmadan önce muhakkak vücudun baştan sona kadar temizlenmesi gerekir. Bunun için de banyo alınmalıdır.
 • Aynı zamanda Ayetel Kürsinin okunacağı oda da çok temiz olmalıdır.
 • Ayetel Kürsinin okunmasına başlanmadan önce abdest alınmalıdır. Çünkü, hiçbir koşulda abdestsiz bir şekilde Kuranı Kerime dokunulmaz.
 • Bunun dışında Ayetel Kürsi doğru okunmalıdır. Yani bütün kelimelerin eksiksiz bir şekilde telaffuz edilip sonuna kadar okunması gerekir. Ayetel Kürsi toplamda 170 kelimeden oluşur. Okuma aşamasında 170 kelimenin hepsi okunmalıdır.
 • Gece Ayetel Kürsiyi okuyacaklar, gece yarısından sonra okumaya başlamalıdır. Okudukları yer muhakkak sessiz ve karanlık olmalıdır.

Yukarıda verilen hususlara dikkat edilmesi durumunda Ayetel Kürsiyi okuyanlar her zaman refah ve huzur içinde olur. Bütün kötülükler ve belalar bu kişilerden uzak durur. Bu yüzden herkes Ayetel Kürsiyi okurken kuralına ve yöntemine uygun olarak okumalıdır.

POPÜLER YAZILAR

Büyü Yapıldığını Nasıl Anlarız, Büyü Yapıldıysa Ne Yapılmalı?

buyu-nasil-anlasilir
Kişinin üzerinde büyü olduğunun anlaşılması, her ne kadar birtakım belirtilere göre mümkün olabilirken genellikle uzmanlık isteyen... Devamını oku

İzmir Medyum Hocalar ve Yorumları

izmir en iyi medyum
Katagori: Büyü
İzmir’de büyü yapılmasında işinde ehli olan medyum hocalarının seçilmesi her zaman tavsiye edilir. Çünkü, büyü yapma... Devamını oku

Üzerimde Büyü Var mı, Büyü Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Buyu-nasil-anlasilir
Üzerinde büyü olup olmadığını anlamak isteyen kişiler, en güvenilir sonuçları bu alanda deneyimli ve manevi yönü... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Ledün İlmi Nedir? İlmi Ledün Hikmet Ve Sırları

ledun ilmi nedir
Ledün ilmini bilenler, hadislerde yer alan bütün sırları ve bilgileri kolay bir şekilde anlar. Ledün ilmine... Devamını oku

Hoca ve Alim Birinden El Almak Ne Demek? Her İsteyen El Alabilir Mi?

hocadan el almak
Alim ya da hocadan el almanın tanımı, günümüzde manevi ilimler ile ilgilenen herkesin merak ettiği konulardan... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Tarot Falı Nasıl Bakılır? Tarot Falı Bakma Ritüeli

tarot fali nasil bakilir
Tarot falı kartlar ile birlikte bakılmaktadır. Toplamda 78 tane kart vardır. Bu kartlar ile geçmiş, şimdiki... Devamını oku

Su Falı Nasıl Bakılır? Su Falı Bakma Ritüeli

su fali nasil bakilir
Su falının bakımı ruhsal iletişim ile gerçekleşmektedir. Su ve doğa üstü varlıklar ile iletişime geçilerek gelecek... Devamını oku

Kahve Falı Ritüeli ile Kahve Telvesi Okuma İlmini Öğrenin

kahve fali ritueli nasil yapilir
Kahve falı ritüelinde fincanın ve tabağın yorumlanması için öncelikle kahve pişirme işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz