Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Her Daim Genç Kalmak İçin Okunacak Dua, Esma, Ayet ve Salâvatlar

Her daim genç kalmak için okunacak dua, esma, ayet ve salâvatlar nelerdir? Yüzün güzel görünmesinde hangi dua etkili olur? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

 Her Daim Genç Kalmak İçin Okunacak Dua, Esma, Ayet ve Salâvatlar

Her daim genç kalmak için herkesin Kuran-ı Kerim’den dua, ayet, sure, esma ve salavatları okuması gerekir.  Bütün bunların düzenli olarak her gün okunmasından sonra dileyen herkes hayatları boyunca genç kalabilir. Bu duaların ve esmaların okunmasında muhakkak abdest alınmalıdır. Abdestsiz bir şekilde Kuran-ı Kerim’e dokunmak günah olarak kabul edilmiştir.

Her Daim Genç Görünmek İçin Yapılması Gerekenler

Her daim genç görünmek için yapılması gereken şeyler vardır. Öncelikle insanlar, yaşamlarında düzen sağlamalıdır. Düzenli ve dengeli bir şekilde hayatlarını sürdüren herkes, yaşlandıklarında bile genç görünebilme şansını elde eder.

Bununla birlikte her daim genç görünmek isteyenler, Allah’a her gün dua ederek O’na  yalvarmalıdır. Allah’a içten ve samimi bir şekilde dua edilmesi sonucunda Allah bütün duaları kabul eder ve sizin genç görünme istediğinizi geri çevirmez. Bunun için her gün sabah ve  akşam Kuran-ı Kerim’den sureler ve ayetler okunmalıdır.

Ayrıca güzel ve şirin görünmek için okunması gerekenler nelerdir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Nasıl Her Daim Genç Görünebilir?

Her daim genç görünmenin veya kalmanın birçok yolu vardır. Tıp açısından genç görünmek isteyenler, ilk olarak yedikleri besinlerin kalitesine ve işlevselliğine dikkat etmelidir. Bununla birlikte ciltlerine düzenli olarak bakımlar yaptırarak genç kalmaya ve genç görünmeye zemin hazırlayabilir.

Bunun haricinde her daim genç görünmek isteyenler, dinimiz gereği Allah’a sığınarak dualar ve sureler yardımıyla yardım isteyebilir. Her daim genç görünmek ve genç kalmak için okunması şart olan duaların ve esmaların her gün düzenli bir şekilde okunması sonucunda bütün herkes genç görünme isteğini yerine getirmiş olur. Bu yüzden sabah ve akşam her gün ayetler ve sureler okumalısınız.

Nur Esması İle Her Daim Genç Görünme

Nur Esması ile her daim genç görünme mümkündür. Nur Esmasının en az bir defa okunması sonucunda Allah dualarınızı kabul ederek sonsuza kadar sizin her zaman genç görünmenize yardımcı olur. Aşağıda her daim genç görünmek için okunması gereken Nur Esması verilmektedir:

  • Alemleri nurlandıran, aydınlatan, Alemleri nurlandıran, dilediğine nur veren, nur olan. Alemleri, bütün kâinâtı nurlandıran, aydınlatan; istediği simalara, zihinlere ve gönüllere nur, aydınlık ihsan edendir. Bütün her şeyi aydınlatan nûr, şüphesiz ki, Allah`ın zâtının nûrundandır. Çünkü göklerin ve yerin nûru O`dur. Nasıl ki, güneşin aydınlattığı her zerre, güneşin varlığına bir delildir, kâinatın her zerresinde görünen aydınlık da, o aydınlığı yaratan varlığın mevcut olmasına bir delildir. Her şeyin ortaya çıkışı ve bilinmesi ancak O’nun açığa çıkarması ve bildirmesiyledir. Nur’un özelliği de ortaya çıkma, parlama ve bulunmadır. O halde açıkça ortaya çıkar ki, gerçekte mutlak nur, Allah Sübhânehû ve Teâlâ’dır. Ve O’ndan başkasına nur demek mecazdır. Cenab-ı Hak buyuruyor: Allah, göklerin ve yerin nurudur. O’nun nurunun misali, içinde çerağ bulunan bir kandil gibidir; çerağ bir sırça içerisindedir; sırça, sanki incimsi bir yıldızdır ki, doğuya da, batıya da ait olmayan kutlu bir zeytin ağacından yakılır; (bu öyle bir ağaç ki) neredeyse ateş ona dokunmasa da yağı ışık verir. (Bu,) Nur üstüne nurdur. Allah, kimi dilerse onu kendi nuruna yöneltip iletir. Allah insanlar için örnekler verir. Allah, her şeyi bilendir. (Nur 24.35)

Yüzün Genç Görünmesi İçin Okunacak Dua

Yüzün genç görünmesinde okunması gereken dualar ve esmalar vardır. Bu duaların ve esmaların her zaman düzenli bir şekilde okunması durumunda karşınızdaki bütün insanlara yüzünüz her daim genç görünür. Böylece herkesin gözünde çekici ve hoş bir imaj sergilemiş olursunuz. Yüzün geç görünmesi için aşağıda verilen adımların tek tek uygulanması gerekir. Bu adımları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Duanın okunmasına geçmeden önce abdest alınarak sessiz bir odaya geçip yönünüzü kıbleye dönmelisiniz.
  • Ardından 7 defa Besmele çekerek içinizden “Allah’ım mukaddes esmalarından olan Ya Musavvir, Ya Şafi ve Ya Cemil’e dayanarak senden güzellik ve şirinlik diliyorum. Allah’ ım, senin mukaddes surelerinden olan Fatiha ve İhlas Sureleri hatırına senden yüz güzelliği ve gönül güzelliği diliyorum. Sen duamı kabul eyle Allah’ım. Amin ” duasını okuyunuz.
  • Daha sonra gözlerinizi kapatarak 7 defa Fatiha ve İhlas suresini okuyunuz.
  • Surelerin okunmasının ardından gözler açılarak 1 defa “Allah’ım, her kuluna ve içtenlik içinde yapılan her duayı kabul eden zatının sonsuz azametine sığınarak Fatih ve İhlas surelerinin hatırına sana ellerimi açtım” duası edilir ve yaklaşık olarak 2 gün sonra insanları sonsuza kadar yüzünüzdeki genç görünme olayının farkına vardıklarını göreceksiniz.

Ayetler İle Her Daim Genç Görünme

Ayetler ile genç görünerek insanların gözünde bir ömür boyu güzel algı yaratabilirsiniz. Bunun için muhakkak Kuran-ı Kerim’den genç görünmek için okunması gereken ayetler her gün söylenmelidir.  Özellikle Kuran-ı Kerim’de yer alan Yunus suresinin 26. ayeti okunmalıdır. Bu ayetin okunması sonucunda herkes sonsuza kadar genç görünebilme şansını elde eder. Aşağıda Yunus suresinin 26. ayeti yer alır. Bu ayet şu şekildedir:

  • “Lillezine ahsenul husna ve ziyadeh, ve la yerheku vucuhehum katerun ve la zilleh, ulaike ashabul cenneh, hum fiha halidun.”

Her Daim Genç Görünme Duası Hangi Saatlerde Edilir?

Her daim genç görünme duası her gün sabah ve akşam okunmalıdır. Özellikle genç görünme duasını okumak isteyenler, kıldıkları namazdan hemen sonra okudukları zaman duanın kabul olması daha çabuk bir şekilde gerçekleşir. Bu yüzden genç görünme duasını okumak isteyenler,  sabah kalktıklarında daha güneş doğmadan önce ve gece yarısından sonra yatmadan önce genç görünme duasını okuyabilir. Bunun sonucunda da ettiğiniz dualar Allah tarafından kabul edilir ve herkesin gözünde kalıcı bir şekilde sonsuza kadar genç görünürsünüz.

Peygamberimizin Her Daim Genç Görünmeyi Sağlayan Duası

Peygamberimizin her daim genç görünmeyi sağlayan duası vardır. Bu duanın öğrenilip her gün okunması sonucunda herkes ölene kadar başkalarının gözünden genç görünür.  Bu durumda da hangi yaşta olursanız olun, hiçbir şekilde yaşınızın olgunluğu yüzünüze yansımaz. Bu duanın genç gösterme etkisinden yararlanmak isteyenler, Peygamberimizin aşağıda verilen genç görünmeyi sağlayan duasını her gün sürekli olarak okumalıdır. Bu dua şu şekildedir:

  • Efleha`llahü vecheke Allahümme barik lehu fi şa`rihi ve beşerihi (amin).

Yukarıda verilen dua sayesinde herkes sonsuza kadar genç görünmeyi başararak insanların  gözünde  özel birisi olarak algılanmaya başlanır.

Birine Güzel Görünmek İçin Okunacak Dua

Birine güzel görünmek isteyenler,  ayetler ve dualar okuyarak istediği kişinin kendisini güzel  görmesini sağlayarak aşık edebilir. Bunun sonucunda da bir ömür boyu karşınızdaki insan sizi yeryüzünün en güzel insanı olarak görüp hayatını sizden başkasına adamaz. Aşağıda güzel görünmek için okunması gereken dua yer alır:

  • Gulutullahe evirrahman ey yamen tedu felehül esmail hüsna ve la techer bi selatike ve la tu ha fid biyha vep degi beyne zalike sebile ve gulul hamdi lilla illezi lem yeddehiz veleden velem ye kül lehü şerikül fil mülk ve liyyü minez zillü ve kebbürü tek bira.

Yukarıda verilen duanın okunması sonucunda istediğiniz insanın sizi güzel görmesini sağlayabilirsiniz. Duanın kabul olması için her gün düzenli bir şekilde okumak gerekir.

Sevilmek için en etkili sevgi büyüleri nelerdir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Yüzün Güzel Görünmesinde Hangi Dua Etkili Olur?

Yüzün güzel görünmesi için etkisini en çok gösteren dualar vardır. Bu duaların okunması sonucunda yüzünüz her zaman herkese güzel bir şekilde görünür. Aşağıda yüzün güzel görünmesini sağlayan Durhan suresinin okunuşu verilmektedir:

  • Ha mim Vel kitabil mübiyn İnna enzelnahü fı leyletim mübaraketin inna künna münzirın Fıha yüfraku küllü emrin hakiym Emram min ındina inna künna mürsiliyn   Rahmeten mir rabbik innehu hüves semiy’ul aliym  Rabbis semavati velerdı ve ma beynehüma in küntüm mukıniyn La ilahe illa hüve yuhyı ve yümiytrabbüküm ve rabbü abaikümül evveliyn   Bel hüm fı şekkiy yel’abun Fertekıb yevme te’tis semaü bi dühanim mübiyn  Yağşen nas haza azabün eliym  Rabbenekşif annel azabe inna mü’minun  Enna lehümüz zikra ve kad caehüm rasulüm mübiyn  Sümme tevellev anhü ve kalu muallemüm mecnun İnna kaşifül azib kaliylen inneküm aidun Yevme nebtışül batşetel kübra inna müntekımun Ve le kad fetenna kablehüm kavme fir’avne ve caehüm rasulün keriym   En eddu ileyye ıbadellah innileküm rasulün emiyn   Ve el la ta’lu alellah innı atıküm bi sültanim mübiyn   Ve innı uztü bi rabbı ve rabbiküm en tercumun  Ve il lem tü’minu lı fa’tezilun  Fe dea rabbehu enne haülai kavmüm mücrimun   Fe esri bi ıbadı leylen inneküm müttebeun  Vetrukil bahra rahva innehüm cündüm muğrakun   Kem teraku min cennativ ve uyun Ve züruıv ve mekamin keriym Ve na’metin kanu fiyha fakihiyn   Kezalike ve evrasnaha kavmen ahariyn  Fema beket aleyhimüs semaü vel erdu vema kanu münzariyn  Ve le kad necceyna benı israiyle minel azabil mühiyn  Min fir’avn innehu kane aliyem minel müsrifiyn Ve lekadıhternahüm ala ılmin alel alemiyn Ve ateynahüm minel ayati ma fıhi belaüm mübiyn  İnne haülai le yekülün  İn hiye illa mevtetünel ula ve ma nahnü bi münşeriyn  Fe’tu bi abaina in küntüm sadikıyn  Ehüm hayrun em kamü tübbeıv vellezıne min kablihim ehleknahüm innehüm kanu mücrimiyn  Ve ma halaknes semavati vel erda ve ma beynehüma laıbiyn Ma halaknahüma illa bil hakkı ve lakinne ekserahüm la ya’lemun   İnne yevmel fasli mıkatühüm ecmeıyn  Yevme la yuğni mevlen ammevlen şey’ev ve la hüm yünsarun  İlla mer rahımellah innehu hüvel aziyzür rahıym İnne şeceratez zekkum  Taamül esiym  Kel mühl yağlı fil bütun  Ke ğalyil hamiym  Huzuhü fa’tiluhü ila sevail cehıym  Sümme subbu fevka ra’sihı min azabil hamiym  Zuk inneke entel aziyzül keriym.

Her Daim Ruhun Genç Kalmasını Sağlayan Dua

İnsanların ruhunun da genç tutulması sonucunda fiziki özelliklere de bu durum dolaylı olarak yansır. Yani bir insanın ruhunun her daim genç kalması durumunda fiziki fonksiyonlar da daha hareketli bir şekilde çalışır ve insanlar dış görünüşlerinde de genç gösterir. Bu yüzden aşağıda ruhun genç kalmasını sağlayan duayı herkesin okuması gerekir:

  • Bismillahil azizil muteze bi uluvve izzehi azizen ve küllü azizin bi izzetillah ya’tezzune ya azizü teazzeztü bi izzetike fe meni’tezze bi izzetike fehüve azizün la zülle badehü ve menitezze biduni izzetike fe hüve zel’ilün innellahe kaviyyün aziz ve innehü le kitabün azizün ve yansurekallahu narsan aziza lekad caeküm resulün min enfusiküm azizün yuhıbbınehüm ve yuhısebınehü .

POPÜLER YAZILAR

Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde Yapılan Aşk Büyüleri

evde ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde kolay bir şekilde yapılan aşk büyüsü, kadın ve erkek fark... Devamını oku

Uzaktan Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Aşk Büyüleri

uzaktan ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Uzak mesafeli olarak yapılan aşk büyüleri, özellikle sevdiklerinden uzakta olan kişilerin başvurduğu manevi uygulamalar arasında yer... Devamını oku

Uzaktan Ayırma Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Ayırma Büyüleri

uzaktan ayirma buyusu etkileri
Evde uzaktan ayırma büyüsü yapmak isteyen kişiler, bu tür isteklerine ve amaçlarına yönelik hangi büyüleri icra... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

ayetel kursi sirlari
Ayetel Kürsi, Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinir. Bu yüzden çok anlamlı bir özelliğe sahiptir.... Devamını oku

Çevirgel Duası Nedir, Çevirgel Duası Nasıl Yapılır?

cevirgel duasi nasil yapilir
Çevirgel duasının orjinal haliyle okunuşu hakkında medyum hocaların tavsiyeleri şöyledir, Tesbihle zikir çekerek ve en etkilisi... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Fatiha Süresi Ritüeli Nasıl Yapılır?

fatiha suresi ritueli nasil yapilir
Fatiha suresi Kuran’ı Kerim’de bulunan ilk suredir. 7 ayetten meydana gelmektedir. Surenin farz namazlarının her rekatında... Devamını oku

Sevdiğin Kişi 10 Dakikada Kesin Seni Arasın Duası Ritüeli

sevdigin kisi 10 dakikada seni arasin duasi hangisi
Sevdiğinizin sizi 10 dakikada aramasını istemeniz durumunda dua ritüelini uygulayabilirsiniz. Dua ritüellerinin yapımından önce iki veya... Devamını oku

Sevdiğim Çocuğa Mesaj Attırma Duası Ritüeli

sevdigim cocuga mesaj attirma duasi nasil yapilir
Sevdiği çocuğun mesaj atmasını isteyenler aşk ve bağlama duaları da okuyabilir. Sevdiğine Hemen Mesaj Attıran Ritüel... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz