Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada nişanlanmak ne anlama gelir? Rüyada arkadaş ile nişanlanmak, akraba ile nişanlanmak neyi ifade eder? Rüyada nişanlanma bilgilerine yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada nişanlanmak genellikle olumlu anlamlara gelmekle birlikte, rüyanın olumsuz anlamları da olabilir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; eğer rüya sahipleri rüyalarında kızgın, yaşlı bir insan ile nişanlandıklarını ya da kişilerin istemeden nişan yaptıklarını görürlerse, bu durum kişilerin rüyalarının olumsuz anlamı olduğuna işaret eder. Kişiler böyle bir rüyadan sonra, ciddi bir konuda kayıp verebilir, psikolojik anlamda zor zamanlardan geçebilir. Olumlu anlamlarının hayat bulması halinde ise kişiler sevdikleri insan ile yaşamlarını birleştirerek sonsuza kadar mutlu bir yaşantının sahibi olurlar.

Rüyada Arkadaş ile Nişanlanmak

Rüyada arkadaş ile nişanlandığını görmenin anlamı rüya sahibinin kendine güvenmesi, bir işin üstesinden kalkmak için kişinin kendine öz güven duyması, zor durumlarla nasıl baş edeceğinin bilinmesi şeklinde yorumlanabilir. Rüya sahipleri eğer kız arkadaşları ile nişanlandıklarını görüyorlarsa bu durum kişilerin kendilerine iş konusunda güven duyacakları anlamını taşır. Yani kişiler, iş hayatında bir adım atarken zorlanmazlar, yeni adımlar atmaya çekinmezler ve zor durumda olduklarında bu durumların altından en iyi şekilde kalkabileceklerini bilirler.

Eğer rüya sahipleri rüyalarında erkek arkadaşları ile nişanlandıklarını görürlerse, bu durum kişilerin özel yaşamlarında güçlü ve güvenli olmaları anlamına gelmektedir. Kişilerin başlarına ilişki anlamında olumsuz durumlar gelse de, rüya sahipleri bu durumları nasıl karşılamaları gerektiğini bilir ve önemsiz konularda canını sıkmaması gerektiğini bilir. Olumlu bir rüyadır, bu nedenle görülmesi arzu edilir.

Rüyada nikah görmenin açıklamalarına yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Rüyada Kış Vakti Nişanlanmak

Rüyada kış vakti nişanlandığını görmenin anlamı ilmi kaynaklara dayanarak açıklandığı zaman rüya sahiplerinin kötü bir haber alacakları şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri, eğer kışın kar yağarken nişanlandıklarını gördükleri zaman, kişilerin ailesinden bir kimseden kötü bir haber alacakları şeklinde yorumlanır. Eğer kişiler kış vakti dışarıda kar yok iken nişanlandıklarını görürlerse bu durum kişilerin bir arkadaşlarından kötü haber alacakları şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri eğer rüyada kış soğuğundan üşüdüklerini görürlerse bu durum kişilerin geleceğinin bu kötü haber ile sarsılacağı anlamını taşır. Fakat eğer kişiler rüyada soğuktan çok da etkilenmediklerini görürlerse, durum kişilerin kötü haberi tolere edebileceklerini, çok fazla etkilenmeyeceklerini sembolize eder.

Rüyada İstemeden Nişanlanmak

Rüyada istemeden nişanlandığını görmenin anlamı bütün ilmi tabirlere göre olumuz anlamı olan bir rüyadır. İstemeden nişanlandığını gören kişilerin düşmanları olduğu ve bu düşmanların sinsi planlar içinde olduğu söylenir. Eğer rüyayı gören kişiler kendilerinin istemeden nişanlandıklarını görürlerse, kişilerin düşmanlarının onları alt edebilecekleri söylenir. Fakat eğer rüya sahipleri arkadaşlarının istemeden nişanlandığını görürse, bu durum kişilerin düşmanlarını kolay bir şekilde alt etmesi şeklinde yorumlanır. Rüya sahipleri aileden bir kimsenin istemeden nişanlandıklarını görürlerse, düşmanlarını alt etmek için büyük çaba gösterecekler demektir. Rüyada istemeden nişanlandığını gören kişinin karşı koymadığı görülmesi halinde, bu kişilerin hiç uğraşmadan pes edecekleri kendilerini bir nevi düşmanlarına isteyerek teslim edecekleri söylenir.

Rüyada Dağ evinde Nişanlanmak

Rüyada dağ evinde nişanlandığını görmenin anlamı doğa içinde olmak, huzur, ağaçlar, orman gibi anlamlara sahiptir. Rüyayı gören kişilerin doğada daha çok akit geçirecekleri ve kendilerini dinleyecekleri söylenir. Eğer rüya sahipleri dağ evinde uzun bir süre nişanlandıklarını görürlerse, bu durum kişilerin evliliklerinin mutlu ve huzurlu olacağına işaret eder. Kişiler dağ evinde kısa sürede nişanlandıklarını görürlerse, bu durum genellikle olumlu yorumlanmaz. Rüya sahiplerinin evliliklerinde problemler olacağı bu nedenle de evliliklerinin çok uzun süremeyeceği söylenir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki uzun süre nişanlanan kişiler evliliklerini mutlu mesut şekilde geçirebileceklerken, kısa süre nişanlanan kişilerin evlilikleri bir süre sonra bitmeye, son bulmaya zorunlu olacaktır.

Rüyada Uzun Zaman Sonra Nişanlanmak

Rüyada uzun zaman sonra nişanlandığını görmenin anlamı rüya sahibinin yeni hobiler edinmesi, rüya sahibinin kendine zaman ayırması şeklinde yorumlanır. Bu rüyayı gören kişiler daha sosyal varlıklar haline gelirler. Kişiler kendileri ile daha fazla zaman geçirdikleri için yaşamlarını daha mutlu, daha dinamik şekilde geçirmiş olurlar. Rüya sahiplerinin erkek olması halinde kişilerin araba, silah, atış ve buna benzer sporlarda ileri gidecekleri söylenirken, eğer rüya sahipleri kadın ise moda, alışveriş ve bakım gibi konularda hobiler elde edecekleri söylenmiştir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; uzun zaman sonra nişanlandığını gören kişiler dolu bir yaşam geçirirler, bu kişiler hayattan büyük keyif alırlar denmiştir.

Rüyada İki Kere Nişanlanmak

Rüyada iki kere nişanlandığını görmenin anlamı bitmesi gereken bir ilişki, yasak ilişki, zararlı ilişki gibi olumsuz anlamlara sahiptir. İki kere nişanlandığını gören kişilerin yaşamlarında olmaması gereken bir ilişkinin var olduğu söylenir. Bu ilişki kişilerin (her iki tarafında) yaşamına zarar vermekle beraber, onları ayrıca mutsuz da ediyordur. Rüya sahipleri rüyalarında iki kere bir kadın ile nişanlandıklarını görüyorlarsa, bu durum kişilerin yasak ilişkilerini bitirirken zorlanacakları, hatta belki de bitiremeyecekleri anlamına gelir. Eğer kişiler erkek birisi ile nişanlandıklarını görüyorlarsa da bu durum rüya sahiplerinin içinde oldukları ilişkinin onlara ne kadar zarar verdiğini anlamaları , bu sayede ilişkilerini kolayca sonlandıracakları şeklinde yorumlanmıştır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kişilerin ilişkiyi bitirip bitirmedikleri fark etmeksizin, her iki tarafında durumdan üzgün ve yaralı olacakları söylenir.

Rüyada Sevgili ile Nişanlanmak

Rüyada sevgili ile nişanlandığını görmenin anlamı kendini sınırlamak, kendine sınır koymak, yapabilecekleri konusunda kendine güvenmemek gibi farklı anlamlara sahiptir. İlmi tabirlere göre açıklandığı zaman, rüyasında sevgilisi ile nişanlanan kişiler aslında kendi potansiyellerine zarar vermektedir. Kişiler yapabileceklerinden daha iyisi olabilecekken kendilerine koydukları sınırlar yüzünden daha ileriye gidemezler. Rüyayı gören kişiler eğer uzun saçlı bir insan ile nişanlandıklarını görürlerse, bu durum iyiye yorulur. Çünkü rüya sahipleri, kendilerini bu durumdan kurtaracaklardır. Kişilerin kendilerine sınır koymaktan vazgeçmesi ile ortaya mükemmel potansiyel çıkar. Kişiler ne kadar az zaman sürede ne kadar çok şey başardıklarını gördükleri zaman kendileri de hayret ederler. Bununla birlikte rüya sahipleri kısa saçlı bir kimse ile de nişanlandıklarını görebilirler. Böyle bir durumda rüya sahipleri için iyi olmaz. Çünkü kişilerin kendilerine sınır koymaktan, diğer bir değişle kendilerini engellemekten vazgeçmeyecekleri görülür. Rüya sahipleri aynı dairenin içinde döner durur ve sonuç hüsran olur.

Rüyada Akraba ile Nişanlanmak

Rüyada akraba ile nişanlandığını görmenin anlamı bütün ilmi kaynaklarda görülmesi tehlikeli olan rüyalar arasında olduğu belirtilmiştir. Bu rüyayı gören kişilerin ciddi sağlık problemleri ile uğraşacakları söylenir. Akraba eğer birinci dereceden ise, bu durumda kişilerin (rüyayı gören) kendilerinin hasta olacakları söylenir. Fakat eğer rüya sahibi rüyada uzaktan akrabası ile nişanlandığını görüyorsa, bu durum kişilerin kendilerinin değil bir tanıdıklarının, çok sevilen bir kimsenin hastalanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler bu hastalıkla uğraştıkları süre boyunca yaptıkları işi yerine getiremeyecek, kazançları düşecektir. Kişilerin başkasını hasta olduğunu görmesi halinde ise yaşamlarında büyük bir hüzün yer alacağı belirtilir. Kişiler depresyona girerek evden dahil çıkmak istemeyebilirler.

Rüyada Evde Nişanlanmak

Rüyada evde nişanlanmak nişanlandığını görmenin anlamı sosyal yaşantının kısıtlanması, kişilerin hobileri olmaması şeklinde yorumlanmıştır. Rüyayı gören kişiler kendilerinden başka hemen her türlü işe vakit ayırıyor, fakat kendileri için gereken önemi göstermiyor demektir. Kişiler rüyalarında eğer küçük bir evde nişanlandıklarını görürlerse, bu durum kişilerin sosyal yaşantısı olmaması sebebi ile bir takım problemler ile karşılaşacakları şeklinde yorumlanır. Fakat eğer kişiler büyük bir evde nişanlandıklarını görürlerse bu durum kişilerin ileride sosyal yaşantılarının olacağı buna bağlı olarak kişilerin mutlu bir yaşantı süreceklerinin işaretçisidir.

Rüyada Organize Şirketi Aracılığı ile Nişanlanmak

Rüyada organize şirketi aracılığı ile nişanlandığını görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir kısmet ile tanıştırılması, çöpçatanlık, aracı olmak gibi anlamlara sahiptir. Rüyada nişanlanmak organize şirketi ile olduğu zaman, kişilerin çok sevecekleri bir kimse ile tanışacakları belirtilmiştir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; organize şirketinin tanıdık olduğunun görülmesi halinde, rüya sahiplerinin zaten çoktan tanıdıkları bir insanla tanıştırılacağı anlamı vardır. Eğer kişiler organize şirketin yabancı olduklarını görürlerse de bu durum kişilerin hiç tanımadıkları bir insan ile tanıştırılacakları ifadesini taşır.

Rüyada Yüzük Olmadan Nişanlanmak

Rüyada yüzük olmadan nişanlandığını görmenin anlamı pek çok ilmi kaynakta olumsuz yorumlanmakla beraber, rüyanın olumlu anlamları da olduğu belirtilmiştir. Yüzük olmada nişanlanmak parasız olmak, maddi durumun kötüye gitmesi şeklinde yorumlanırken, bu rüya ayrıca kişilerin iyiye ulaşmak için zor bir dönemden geçmeleri şeklinde de yorumlanabilir. Rüya sahipleri görecekler ki, kişilerin bu zor dönemi atlatmaları ile birlikte yolun ucu mutluluğa çıkacaktır. Kişiler zor dönemleri iyi ki atlattıklarını söyleyecektir. Çünkü zor dönemler aslında rüya sahiplerini iyi günlere hazırlamaktadır.

Rüyada nehir görmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Doğu’da Nişanlanmak

Rüyada Doğu’da nişanlandığını görmenin anlamı zarar görmek şeklinde açıklanmıştır. Eğer rüya sahipleri yurt içinde doğu kısmında nişanlandıklarını görürlerse bu durum kişilerin fiziksel anlamda zarar görecekleri şeklinde açıklanır. Kişiler eğer yurt dışında doğu kısmında nişanlandıklarını görürlerse de alınacak olan zarar psikolojik olacaktır. Kişilerin istemeyerek nişanlandıklarını görmeleri, rüyanın anlamını daha olumsuz yapmaktadır. Kişiler rüyayı gördüklerinden sonra ciddi sağlık problemleri ile uğraşmak zorunda kalabilirler.

Rüyada Aşık Olunan Kişi ile Nişanlanmak

Rüyada aşık olunan kişi nişanlandığını görmenin anlamı olumlu anlamlara sahip bir rüya türü olduğundan görülmesi arzu edilir. Rüya sahiplerinin aşık oldukları kadın ile evlenmeleri yuva kurmak, annelik, ev sevgisi gibi adlandırılırken, eğer kişiler erkek ile nişanlandıklarını görürlerse bu durum kişilerin evleri için alışveriş yapması, evin hazırlanması gibi farklı anlamlara sahiptir. Aşık olunan kişi eğer iyi huylu ise, evliliğin de iyi gideceği söylenir. Eğer aşık olunan kişi şımarık, bencil, isteksiz ise, durum kişilerin evliliğinde bir takım problemlerin yaşanması şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yurt Dışında Nişanlanmak

Rüyada yurt dışında nişanlandığını görmenin anlamı kendini dışarıya açmak, dışa dönük olmak şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten sona kendi başlarına vakit geçirmek yerine artık diğer insanlar ile vakit geçirmeye başlayacaklardır demektir. Yurt dışında Avrupa kıtasında nişanlandığını gören kişiler daha çok kızlar ile yakın olurlar.

Rüyada Yazın Nişanlanmak

Rüyada yazın nişanlandığını görmenin anlamı rüya sahibinin hayvan sahiplenmesi ve hayvan sevgisi şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kişiler sokaktan bir hayvan sahiplenebilir yahut dışarıda buldukları bir hayvana yuva olmak isteyebilirler. Rüyada nişanlanmak yazın olduğu zaman bir yavrunun yuva bulması, kişinin sevap işlemesi gibi güzel anlamlara sahip olduğu bilinmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin kendi hayatlarını başkalarına adamış oldukları, başkalarına yardım etmekten büyük keyif aldıkları görülür.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz