Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada nikah görmek neyi ifade eder? Rüyada nikah şekeri ve nikah yapmak ne anlama gelir? İslami kaynaklarda rüyada nikah ile ilgili neler yazmaktadır? Rüya bilgilerine yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyada nikah çoğu ilmi tabirlere göre olumlu şekilde yorumlanmakla beraber, rüyanın olumsuz anlamları olduğu da bilinmektedir. Olumsuz anlamı ile rüyanın bir insan ile anlaşamaması, çiftlerin uyumlu olmaması, rüya sahiplerinin istemedikleri yerde olması şeklinde yorumlar yapılmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında nikah gören kişilerin rüyasındaki detaylara hakim olması gerekir. Nikahın zorla olduğunu görmek, çok kalabalık nikah olması gibi durumlar rüyanın olumsuz anlamının ortaya çıkacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri rüyadan sonra başlarına bir dizi olumsuz olayların geleceğine şahitlik edeceklerdir denmektedir.

Rüyada Nikah Şekeri Görmek

Rüyada nikah şekeri görmenin anlamı rüya sahibine güzel bir haberin verilmesi, rüya sahibinin sevdikleri ile birlikte olması, güzel zaman geçirmek anlamına gelmektedir. Nikah şekerinin özelliklerine göre, rüyanın anlamında farklılıklar olabilir. İlmi kaynaklarda özellikle rüya sahiplerinin gördükleri nikah şekeri renklerine dikkat edilmesi gerektiği belirtilmiştir. Pembe renkli nikah şekeri gören bir kişinin kız çocuğu sahibi olacağı söylenir. Eğer rüyayı gören kişiler mavi renkli nikah şekeri görürlerse bu durum kişinin erkek çocuk sahibi olacağına işaret etmektedir. Rüya sahiplerinin yuvarlak nikah şekeri görmeleri halinde yalnızca 1 tane çocuğu olur. Kişilerin köşeli şeker görmeleri halinde ise birden fazla çocuk sahibi olacakları söylenmektedir.

Rüyada nehir görmek ile ilgili bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Nikah Yaptığını Görmek

Rüyada nikah yaptığını görmenin anlamı güzel giyinmek, şık bir yere gitmek, sohbet etmek, muhabbet etmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri yazın nikah yaptıklarını görürlerse oldukça lüks bir yere giderler. Kişilerin kışın nikah yaptıklarını görmeleri halinde daha sıradan fakat yinede iyi bir yere gidecekleri söylenmektedir. Rüya sahipleri burada geçirecekleri vakitten büyük keyif alırlar ve yaşamlarının güzel olduğunu hissederler. Kişilerin açık alanda nikah yaptıklarını görmeleri halinde, rüya sahiplerinin içkili bir yemeğe katılacakları söylenir Eğer kişiler kapalı yerde nikah yaparlarsa bu durumda kişiler içkili olmayan bir yemeğe katılacaklardır. Rüya sahipleri her türlü mutlu olurlar ve geçirdikleri zamandan keyifli olurlar.

Rüyada Arkadaşını Nikahta Görmek

Rüyada arkadaşı nikahta görmenin anlamı rüya sahibinin ne istediğine tam olarak karar verememesi anlamına gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişilerin tam olarak neden hoşlandıklarına karar vermeleri gerekir. Kişiler bunu yapmak için neden hoşlandıklarını, ne istediklerini açık açık bir kağıda yazabilirler. Kişilerin yapacakları bu etkinlik kendilerini daha iyi tanımalarına yardım ederek, kişilerin davranışlarının olumlu anlamda yönlendirilmesini sağlayacaktır. Kişiler eğer bir tek arkadaşını nikahta görürse bu durum kişilerin ne istediklerini nokta atışı yaparak bulmaları anlamını taşırken, eğer rüya sahipleri birden fazla arkadaşlarını nikahta görürlerse bu durum kişilerin kafa karışıklığı yaşamalarına neden olur. Rüya sahiplerinin ne yazık ki, sağda solda savrulacakları söylenir.

Rüyada İmam Nikahı Görmek

Rüyada imam nikahı görmenin anlamı dini bilgileri öğrenme isteği, günahlardan arınmak, sevap işlemek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri geçmişte tam tersi bir insan olabilirlerken bu rüyanın görülmesi ile birlikte, kişilerin kendilerini iyi işler yapmaya ve sevap işlemeye itecekleri söylenir. Kişiler eğer imam nikahını bir tanıdığa kıydıklarını görürlerse, bu rüya kişilerin tanıdıkları bir insana yardım etmeleri şeklinde yorumlanır. Rüya sahipleri eğer hiç tanımadıkları bir insana nikah kıyıldığını görüyorlarsa da bu durum kişilerin tanımadıkları, sokaktan ya da farklı yerden gördükleri insanlara yardım edilmesi şeklinde ifade edilmektedir. İmam nikahı eğer kişilerin kendi evlerinde kıyılırsa, rüya sahibinin aile üyeleri de yardıma muhtaç insanlara yardım etmek için çalışacaklardır. Kişilerin dışarıda nikahın kıyıldığını görmeleri ise, dışarıdan insanlar ile bir araya gelerek yardım yapılması anlamını taşır.

Rüyada Nikahta Dans Ettiğini Görmek

Rüyada nikahta dans ettiğini görmenin anlamı rüya sahibini spora yazılması, kişilerin hareketli ve güzel bir yaşam sürmeleri, dinamiklik gençlik anlamlarına gelmektedir. Rüyayı gören kişilerin kendilerini adeta dönüştürmek için adım atacakları söylenir. Kişiler yaşamlarını daha iyi yaşamak adına çeşitli hareketlerde bulunacaklardır. Rüya sahipleri rüyalarında hareketli müzik ile dans ettiklerini görürlerse, bu durum kişilerin yaşamlarını güzelleştirmek adına pamuk ellerini ceplerine götürecekleri anlamını taşır. Fakat eğer kişiler slow müzik ile dans ederlerse bu durum kişilerin para harcamayacakları fakat pasif aktivitelerde bulunacakları şeklinde yorumlanmaktadır. Nikahta dans etme süresin uzun olduğunu gören kişiler, yaşamlarında uzun süre mutluluğu tadarlar. Sürenin kısa olması ise rüya sahiplerinin bu mutluluğa yalnızca geçici bir süre için ulaşacakları anlamını taşımaktadır.

Rüyada Nikah Müziği Görmek

Rüyada nikah müziği görmenin anlamı rüya sahibinin alışveriş yapması, kendini dönüştürmesi ve para kazanması gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Nikah müziğinin özelliğine göre rüyanın anlamları da farklı olabilir. Nikah müziğinin slow olması genellikle olumsuz yorumlanırken, müziğin hareketli olması ise  rüya sahiplerinin büyük başarılar elde edeceğine yorulur. Kişiler yapacakları alışveriş ile bu başarıya sahip olacaklardır. Rüya sahipleri nikah müziği ile dans ettiklerini görürlerse bu durum rüyanın olumlu anlamının artmasına yardımcı olur. Kişilerin kendilerini yeterli olgunluğa taşımaları şeklinde yorum yapan ilmi tabirler kaynakları vardır. Eğer rüya sahibi nikah müziği ile dans ettiklerini görmüyorlarsa da bu durum kişilerin bir başka insanın kendilerini geliştirmeleri adına yardım yapmaları şeklinde yorumlanır. Kişiler bunu yaparak büyük sevap işlemiş olurlar.

Rüyada Nikah Davetiyesi Görmek

Rüyada nikah davetiyesi görmenin anlamı çağrı,davet almak, bir insanın rüya sahibini bir yere çağırması, rüya sahibinin bir yere gitmesi gibi farklı şekillerde yorumlandığı bilinmektedir. Nikah davetiyesi eğer beyaz kağıt üzerine basılmış ise rüyayı gören kişiler çok sevinecekleri bir haber alacaklardır. Haber rüya sahiplerine sevilen bir dost tarafından verilecektir. Eğer rüya sahipleri nikah davetiyesinin kırmızı renkli kağıt üzerine basılmış olduğunu görürlerse, bu durum da kişilerin tehlikeli bir yere davet alacakları şeklinde yorumlanır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kırmızı davetiye gören kişilerin her yere gitmemeleri, aksine, mümkün olduğu kadar az yerde bulunmalarının daha sağlıklı olacağı söylenmiştir. Aksi halde rüya sahipleri zarar görebilirler.

Rüyada Nikahta Gelin Olmadığını Görmek

Rüyada nikahta gelin olmadığını görmenin anlamı rüya sahiplerinin işlerinin ters gitmesi, tuhaf olaylar yaşanması ve eksiklik olması şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer gelini olmayan nikah yaz mevsiminde kıyılıyorsa bu durum kişilerin maddi anlamda problemler yaşayacağının bir işaretidir. Kişiler çevrelerinden bor isteyerek yaşama tutunmak isteyebilirler. Ne var ki ilmi kaynaklarda bu insanların maddi problemlerden uzun bir süre boyunca kurtulmalarının mümkün olmayacağı söylenir. Eğer kişiler nikahın kış mevsiminde kıyıldığını görürlerse bu durum kişilerin manevi anlamda yaşayacakları problemlere işaret eder. Rüya sahiplerinin yakınlarında bulunan insanlar, rüya sahiplerinin sıkıntıya düşmesine neden olacaklardır.

Rüyada Kışın Nikah Görmek

Rüyada kışın nikah görmenin anlamı rüya sahiplerinin yaşamdan keyif almaları, hayatlarını dolu dolu yaşamaları şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri eğer kışın kar yağarken nikah kılındığını görürlerse bu durum kişilerin özellikle sevdikleri insan ile birlikte zaman geçirmeleri şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler eğer kar yokken nikah kıyıldığını görürlerse, bu durum kişilerin kendi başlarına mutlu şekilde zaman geçirmeleri şeklinde yorumlanır. Bazı ilmi kaynaklarda kışın nikah görmenin rüya sahiplerinin yenilikler yapacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu yenilikler hobiler, boş zamanın değerlendirilmesi, iş, özel hayat alanlarında olabilir.

Rüyada Yazın Nikah Görmek

Rüyada yazın nikah görmenin anlamı hem olumlu hem de olumsuz olabilir. Rüyada nikah yazın nikah olduğunda bu durum ya kişilerin çok para kazanmaları anlamına gelir, ya da kişilerin kazancının önemli ölçüde düşeceği şeklinde yorumlanır. Eğer rüya sahibi havanın çok sıcak olduğunu ve terlediğini görürlerse bu durum kişilerin rüyanın olumsuz anlamını yaşayacaklarına işaret eder. Kişiler kendilerinden dökülen ter damlaları gibi para kayıp edeceklerdir. Kişilerin sıcak olmasına rağmen rahat olduklarını görmeleri ise rüyanın olumlu anlamının vücut bulacağı şeklinde yorumlanır. Kişiler eskisinden çok daha fazla para kazanırlar ve yaşam kalitelerini üste çekmeyi başarırlar.

Rüyada Nikahta Altın Taktığını Görmek

Rüyada nikahta altın taktığını görmenin anlamı eli açık olmak, insanlara yardım yapmak, rüya sahiplerinin diğer insanlara karşı hassas olması şeklinde yorumlanır. Eğer rüya sahipleri rüyalarında çeyrek altın taktıklarını görürlerse bu durum kişilerin tanıdıkları bir insana yardım edecekleri şeklinde yorumlanır. Eğer kişiler tam altın taktıklarını görürlerse bu durum kişilerin tanımadıkları bir insana yardım eli uzatmaları şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri bilezik altın taktıklarını görürlerse bu durum rüya sahiplerinin çevrelerinde bulunan her türlü insana (düşman bile olsa) yardım elinin her zaman açık olduğu anlamını taşır.

Rüyada banyo görmek ne anlama gelir? Yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Rüyada Nikah Kahvesi Görmek

Rüyada nikah kahvesi görmenin anlamı rüya sahibinin gözünün açılması anlamını taşır. Eğer rüya sahipleri türk kahvesi içtiklerini görürlerse bu durum kişilerin kendilerine atılan kazığı öğrenecekleri şeklinde yorumlanır. Eğer kişiler espresso içtiklerini görürlerse de durum kişilerin ailelerinin onlara yaptıkları kötü şeylerin haberini alacakları şeklinde yorumlanır. Eğer kişiler rüyalarında kendilerinin kahve yaptıkları görürse, rüyanın anlamı rüya sahibinin başka insanlara yaptıkları kötülüklerin ortaya çıkmasıdır. Genellikle görülmesi arzu edilen bir rüya türü değildir.

Rüyada Nikah Pastası Görmek

Rüyada nikah pastası görmenin anlamı sağlıksız olmak, sağlıklı beslenmemek ve kilo almak gibi olumsuz anlamlara sahiptir. Rüyayı gören kişiler eğer pastadan yediklerini görürlerse bu rüya kişilerin sağlıklarının kilo nedeni ile bozulacağı anlamını taşır. Eğer kişiler rüyalarında pastadan yemezlerse de bu durum kişilerin bir başka insandan hastalık kapacakları şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler hastalık nedeni ile işlerinden ya da öğrenci iseler okullarından geri kalabilirler.

Rüyada Nikah Fotoğrafı Görmek

Rüyada nikah fotoğrafı görmenin anlamı güzel anıları durdurmak isteği, rüya sahibinin anda kalma isteği, zamanı durdurma isteği şeklinde yorumlanabilir. Nikah fotoğrafı siyah beyaz ise rüya sahiplerinin güzel anılarını yeniden yaşayacakları şeklinde yorumlanır. Kişiler eğer renkli fotoğraf görürlerseler de bu durum kişilerin anılarının geçmişte kalması gerektiğinin bir işareti olarak yorumlanır.

Rüyada Nikah Yemeği Görmek

Rüyada nikah yemeği görmenin anlamı keşif yapmak, yeni yerler görmek ve yaşamın tadını çıkarmak şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada nikah yemeğinden yediğini gören kişi, gezmesi ve görmesi gereken her yeri gezer görür. Kişiler sosyal ve kültürel anlamda güzel birikimlere sahip olurlar. Nikah yemeğinden yemediğini gören kişiler ise yaşamları boyunca kendilerini kısıtlayan insanlar olacaklardır. Bu kişilerin görüş alanları sınırlıdır. Kişiler yeni yerler görmek şöyle dursun, bulundukları yerleri bile görme konusunda başarılı değildirler. Kişilerin büyük bir atalet içinde oldukları ve bu durumun kendilerinin her açıdan sağlıklarına büyük zarar verdiği bilinir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz