Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada para görmek ne anlama gelir? Rüyada tomarla para, dolar cinsinden para, kumarda para kaybettiğini, dilenciye para verdiğini, gömülü para, para harcadığını, para basma makinesi görmek nasıl yorumlanır? Alimler nasıl açıklar? Rüya hakkında bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada para kişiler için olumlu anlamlara sahip olabilirken, rüya içindeki bazı öğeler rüyanın anlamının değişmesine neden olabilmektedir. Özellikle kirli, yırtılmış ve eski paraları görmek kişiye uğur getirmenin aksine kişinin zarar görmesine neden olur. Paranın miktarı, paranın nerede olduğu görüldüğü, paranın kimde olduğu gibi detaylar rüyanın anlamının değişmesine yol açar.

Rüyada Tomarla Para Görmek

Rüyada tomarla para görmek rüya sahibinin şansının açılması, bir yerden yüklü miktarda ödeme alınması, rüya sahibinin zengin olması anlamlarına gelir. Rüya sahibi ödemeyi çok yakınında olan kişiden alabileceği gibi bu kişiler uzaktan akraba da olabilir. Rüya sahibi ödemeyi aldıktan hemen sonra hayatında memnun olmadığı şeylere değiştirmek ister. (Ev, araba, iş yeri gibi). Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında tomarla para gören bir kişi çok yakınında olduğu bir kimseden zarar görebilir. Ailesi, arkadaşları ve kişinin akrabaları bu kişiye zarar verebilir.

Rüyada Dolar Cinsinden Para Görmek

Rüyada dolar cinsinden para görmek yabancı bir düşmanla karşılaşılması ve bu düşmanın zor alt edilebilir olması anlamına gelmektedir. Rüya sahipleri hiç tanımadığı kişilerin nefretini üzerine çekebilirler. Bu kişilerin parayı nerede gördüğü de büyük önem taşımaktadır.

 • Eğer para rüya sahibinin elinde ise, rüya sahibinin hayatının kontrolünü eline alması anlamı çıkar.
 • Eğer para rüya sahibinin değil de bir başkasının elinde ise rüya sahibinin hayatında kendi ile ilgili olmayan problemler belirecektir.
 • Para masanın üzerinde görülüyorsa, rüya sahibi yüksek meblağda para kazanmaya başlayacaktır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gördükten sonra rüya sahiplerinin hayatlarından önemsiz ve gereksiz olan her şeyi çıkarmaları gerekmektedir. Bu bir insan olabileceği gibi gereksiz eşyalar da olabilir.

Rüyada Kumarda Para Kayıp Ettiğini Görmek

Rüyada para kayıp ettiğini görmek rüya sahibinin dalgınlığına, dikkatsizliğine ve daha çok dikkat göstermesi gereken konuların varlığına işaret eder. Rüya sahibi:

 • Yüklü miktarda para kayıp ettiğini görüyorsa, başına büyük problemler gelecektir.
 • Küçük miktarlarda para kayıp ettiğini görüyorsa, başına gelecek olan problemler onu teğet geçecektir.
 • Kişi kumarı kendi oynadığı için para kayıp ettiğini görüyorsa çeşitli hastalıklardan dolayı yatağa düşecektir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; Bu rüyayı gören kişiler rüyanın kötü etkilerinden ancak daha dikkatli bir yaşam sürerek kurtulabilirler. Bir çok ilmi kaynağa göre rüyasında kumar kayı eden kişilerin günahkar oldukları söylenmektedir.

Rüyada Para Destesi Görmek

Rüyada para destesi görmek ilmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre, rüya sahibinin tez vakitte kötü bir haber alması şeklinde yorumlanmaktadır. Kötü haber kişiye bir yakını tarafından ulaştırılacak olup, kişinin ayağının kaymasına neden olabilecektir. Rüyada para gören bir kimsenin deste halinde parayı canlandırması kişinin açlık halinde olması şeklinde yorumlanmaktadır. Bu açlık maddi olabileceği gibi manevi de olabilir.

Bir diğer yoruma göre rüyasında para destesi gören kişi çok önemli bir işi ucundan kaçıracaktır. Rüya sahibinin algılarını dört gözle açması ve yakalaması gereken bilgileri kaçırmadığından emin olması gerekir.

Rüyada Bozuk Para Görmek

Rüyada bozuk para görmek sevilen kişiden hediye alınması, sevilen bir kişinin hayata dahil olması anlamlarına gelmektedir. Bozuk paranın görüldüğü çevre ve para özellikleri rüya anlamının değişmesine neden olmaktadır:

 • Bozuk para eğer bir kese içinde görülüyorsa, rüya sahibi maddi değeri yüksek olan bir hediye alacaktır.
 • Bozuk para eğer miktar olarak az ise, alınacak hediyenin maddi değerinden çok manevi değeri yüksek olacaktır.
 • Bozuk para eğer eski dönemlere ait ise, rüya sahibine geçmiş zamandan kalan önemli bir eser kalabilir.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında bozuk para gören kişiye büyük bir saltanat kalmış olur. Rüya sahibinin bu saltanata gözü gibi bakması gerekir. Rüya sahibinin şansı ona emanet kalan  şeyin sağlığına bağlıdır.

Rüyada Gömülü Para Görmek

Rüyada gömülü para görmek gizli güzellikler, öğrenilmesi gereken bilgiler olduğuna işaret eder. Rüya sahibi gömülü parayı kendi bulduğunu görüyorsa, büyük bir buluşa imza atabilir ya da herkesin öğrenmesi gereken önemli bir bilgiyi açığa çıkarabilir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; “Rüyasında gömülü para gören kişilerin, işleri yolunda gider. Bu kişiler fark etmeleri gereken en önemli şeyleri çaba harcamadan görebilirler. Bu onların hayatta bir adım önde olmalarını sağlar.”

İlmi kaynaklarda yer alan bilgilere göre rüyasında gömülü para gören kişinin kısmeti açılır. Rüya sahibi yeni insanlarla tanışmaya başlar. Bu insanlar kişilerin hayatının daha anlamlı olmasını sağlayarak mutlu günler geçirmelerine yardımcı olur.

Rüyada Dilenciye Para Verdiğini Görmek

Rüyada dilenciye para verdiğini görmek en hayırlı rüyalardan bir tanesi olarak sınıflandırılmaktadır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; dilenciye para veren kişilerin daha uzun yaşadıklarını söyler. Kişilerin hayatı yalnızca uzun olmakla kalmayıp aynı zamanda sağlıklı geçecektir. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten sonra hayatlarından bazı insanları çıkarmak ve onlarsız yaşamak isteyebilirler.

 • Dilenciye kağıt para verdiğini gören rüya sahibi, sevgilisinden ayrılmak ya da kocası ile boşanmak isteyebilir.
 • Dilenciye bozuk para verdiğini gören kimse, bir arkadaşını hayatından çıkaracaktır.
 • Dilenciye bol miktarda para verdiğini gören bir kimse akrabalarından biri ile kavga ederek onunla olan iletişimi kesmeye karar verecektir.

Rüyada deniz görmek ne anlama gelir? Yazımızı da okuyabilirsiniz.

Rüyada Kırmızı Renkli Para Görmek

Rüyada kırmızı rengi olan para görmek düşmanlıkların son bulması, işlerin yoluna girmesi, olmayacak işlerin bile sonuca bağlanması gibi güzel anlamlara sahip olduğu bilinmektedir. Kırmız renkli paranın nerede görüldüğü rüyanın anlamın değişmesine neden olur. İmamı Gazali (r.a) yorumunda kırmızı renkli para gören kişilerin şansının açıldığını söyler. Bu kişiler özellikle iş hayatında gösterdikleri yükselişle çevreleri tarafında dikkat çekerler.

 • Kırmızı renkli para kağıt para ise rüya sahibi uzun zamandır küs olduğu bir kimse ile barışır.
 • Kırmızı renkli para bozuk para ise, rüya sahibi işindeki başarısı hakkında diğer insanlar tarafından konuşulan bir kimse haline gelir.
 • Kırmızı renkli para evin içinde görünüyorsa, rüya sahibi evinde huzur bulur.

Rüyada Cüzdanda Para Görmek

Rüyada cüzdanda para görmek birden fazla anlamlara sahip olup, çoğu olumlu kabul edilmektedir. Cüzdanda para gören insanların zengin olacağı söylenir. Rüya sahipleri eğer deri cüzdan içinde para görürse bu durum rüyanın en güzel anlamlarının gerçekleşmesine neden olur.

 • Para görülen cüzdan eğer büyük ise, rüya sahibi yüksek meblağlarda para kazanır.
 • Eğer cüzdan boyutu küçük ise, rüya sahibinin tek seferde bir kereye mahsus olarak para kazanması anlamına gelir.
 • Eğer para görülen cüzdan çocuk cüzdanı ise, rüya sahibinin çocuğunun geleceği parlak olur.

Rüyada Para Kazandığını Görmek

Rüyada para kazandığını görmek önemli bir kimse ile tanışmak, ünlü olmak ve çevresi tarafından tanınır hale gelmek şeklinde yorumlanmaktadır.

 • Rüya sahibi eğer haram yoldan para kazandığını görürse, gerçek hayatta büyük bir günah işleyecek demektir.
 • Rüya sahibi dişi ve tırnağı ile para kazandığını görürse, rüya sahibinin gerçek hayatta işleri açılır ve kazancı artar.
 • Rüya sahibinin yasa dışı yoldan para kazandığı görüldüğü zaman rüyanın anlamı kişinin görmek istemeyeceği bir şeye tanıklık etmesi şeklinde yorumlanmaktadır ve istenmeyen bir rüyadır.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüyasında para kazandığını gören bir kişi için hayat güzel gider. Kişilerin problemlerinde çok mutlulukları olacaktır. Kişiye kimse zarar vermeyecektir.

Rüyada Kağıt Para Yırtıldığı Görmek

Rüyada kağıt para yırtıldığını görmek rüya sahibi kişinin kıskanılması, kişiye nazar değmesi, kişinin önemli bir kimseyi hayatından çıkarması şeklinde yorumlanmaktadır. İlmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre rüyanın diğer anlamları rahatlık, sevgi ve sevilen şeylerin nihayet elde edilmesi anlamlarına sahiptir.

 • Eğer kişi rüyasında kağıt parayı kendisinin yırttığını görüyorsa, bu urum kişinin kendi kuyusunu kazması olarak yorumlanmaktadır.
 • Rüya sahibinin bir arkadaşı kağıt parayı yırtıyorsa, rüya sahibi bir tanıdığı yüzünden büyük bir kazık yiyecektir.
 • Kağıt para kendiliğinden yırtılmış ise rüya sahibi kendisine kötülük yapmak isteyen kişinin kim olduğunu bulamayacak, bu duruma çok sinirlenecektir.

Rüyada Para Düşürdüğünü Görmek

Rüyada para düşürdüğünü görmek rüya sahibinin ailesinden bir kimsenin hastalık geçirmesi, rüya sahibinin kendisinin zarar görmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin parayı nerede düşürdüğünü tanımlaması çok önemlidir. Eğer para evin içinde bir yerde düşürülmüşse en endişe etmek gerekmez. Fakat eğer para dışarıda bir yerde düşürülmüşse rüya:

 • Birisi ile kavga etmek,
 • Sevilen kimsenin yitirilmesi,
 • Gürültü,
 • Moral bozukluğu anlamlarına gelir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda dışarıda para düşürmek bir kişinin görebileceği en kötü rüyalardan birisidir. Rüya sahibi kendini sürekli keyifsiz hissedebilir. Kişi ne yaparsa yapsın, mutluluğu yakalamakta zorlanacaktır. Özellikle gece vakti para düşürdüğünü gören bir kimse için, zorlu dönemlerin sinyali verilmiş demektir.

Rüyada Kağıt Para Görmek

Rüyada kağıt para görmek esenlik, keyif ve mutluluk anlamlarına gelmektedir. Kağıt para gören bir insan mutlu günlere yelken açar. Kendisini kötü hissetmesine neden olabilecek:

 • Komşu dedikodusu,
 • Kayın valide sözleri,
 • Gereksiz eleştiriler,
 • Yanlış anlaşılmalar ortadan kalkar.

Rüya sahibi için mutlu olacağı günler gelecektir. Bir kaynaktan alınan yoruma göre, bu rüyayı gören kişiler o kadar mutlu olur ki, çevresinde yaşanan hiçbir olay kişinin mutluluğunun önüne geçemeyecek kadar önemsiz bir hal alır.

Rüyada Para Harcadığını Görmek

Rüyada para harcadığını görmek rüya sahibinin düşman şerrinden uzakta yaşaması, sağlık problemlerinden kurtulmak, yaşından büyük bir olgunluğa sahip olmak, kişinin sevdiği işleri yapabilmesi gibi çok çeşitli anlamlara sahiptir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüyasında para harcadığını gören bir kişi ve onun çevresindekiler baş ağrısı bile olsa sağlık problemleri yaşamaz ve kötülüklerden korunurlar.

Rüyada Para Basma Makinesi Görmek

Rüyada para basma makinesini görmek rüya sahibinin gerçek dostları ile sahte dostlarını ayırt edebilmesi anlamına gelmektedir. Kişinin çevresinde çok sayıda sahte insan vardır. Bu insanlar rüyada para basan makinanın görülmesi ile ortadan kalkar.

 • Bankada para basma makinesi görülüyorsa rüya sahibi arkadaşlarından uzaklaşabilir,
 • Para basma makinesi kağıt para basıyorsa, rüya sahibi arkadaşları ile yakınlaşabilir,
 • Para basma makinesi darphanede ise rüyayı gören kişi hayırlı yoldan para kazanır. Kişinin kazandığı para bereketi ile gelir ve kişiye paranın büyük hayrı dokunur.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz