Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada nehir görmek ne ifade eder? Rüyada nehire girmek, durgun nehir görmek ne anlama gelir? Rüya alimleri nehir ile ilgili neler demektedir? Gerçek bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

 Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek gibi çok çeşitli anlamlara sahiptir. Rüyada nehir genellikle olumlu anlamları ile bilinmek ile birlikte, rüya olumsuz anlamlara da gelebilir. Özellikle nehir yatağının taşması, nehrin çok dalgalı olması gibi durumlar rüya sahiplerinin olumsuz rüya anlamı ile karşılaşmasına neden olabilir. Kötü anlamları ile bu rüya düşmanlık, kin duymak, kıskanç olmak gibi anlamlara sahiptir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında nehir gören kişilerin nehir özelliklerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu kişilerin iyi gözlem yapmaları sayesinde gerçek yaşamlarında ne ile karşılaşacaklarını bilmeleri mümkün olur.

Rüyada Akan Nehir Görmek

Rüyada akan nehir görmenin anlamı rüya sahibinin hareket halinde olması, kişilerin dinamik bir yaşam sürdürmeleri, kişilerin sürekli bir şeylerin peşinde koşması şeklinde yorumlanmaktadır. Akan nehir görmek hem olumlu hem de olumsuz olabilir. Rüya sahipleri, bu rüyayı gördükten sonra sürekli koşturduklarından yakınabilirler. Kişilerin yaptıkları işlerden büyük keyif alması da mümkün olabilir. Eğer rüya sahipleri rüyalarında nehrin çok hızlı bir şekilde aktıklarını görürlerse bu durum kişilerin hayatlarında rüyanın olumsuz anlamının ortaya çıkacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahiplerinin nehrin yavaş aktıklarını görmeleri halinde rüyanın olumlu anlamları vücut bulur denir.

Rüyada namaz kılmak ne anlama gelir? Yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Rüyada Nehir Yatağı Görmek

Rüyada nehir yatağı görmenin anlamı çevredeki insanlara yardım etmek, hayvanlara yardım etmek, muhtaç durumda olan insanları görmek gibi olumlu anlamlara sahiptir. İlmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre bu rüyayı gören kişilerin cennetlik olduğu söylenir. Kişiler çevrelerine bulunanlara öyle yardımlar yaparlar ki bu nedenle bol bol sevap işlemiş olurlar. Kişilerin geçmişlerinde işledikleri günahların silineceğini söyleyen islam alimleri bulunmaktadır. Nehir yatağı eğer kirli ise rüyanın ters anlamının ortaya çıkacağı söylenir. Yani kişiler, insanlara yadım etmek yerine onları başına bela olabilirler, onlara zarar verebilirler.

Rüyada Durgun Nehir Görmek

Rüyada durgun nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin sakinleşmeleri, kişilerin durgun bir yaşantı yaşamaları, kişilerin kendi içlerine kapanmaları anlamı vardır. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten sonra çevrelerinden yavaş bir şekilde soyutlanacaklardır. Eğer kişilerin gördükleri durgun nehir suyu kirli ise, rüya sahiplerinin bu durumdan hoşlanmayacakları söylenir. Rüya sahipleri hareketli bir hayata sahip olmak isterken kendilerini tam tersi durumda bulacaklardır. Kişilerin temiz nehir suyu görmeleri ise olumlu karşılanır. Kişilerin zaten sakinleşmek istedikleri zamanda sakinleşecekleri söylenir. Kişiler artık çevrelerinde bulunan insanlardan yorulmuşlardır. Sakinleşmek rüya sahiplerine iyi gelir.

Rüyada Nehir Taşması Görmek

Rüyada nehir taşması görmenin anlamı rüya sahiplerinin sabırlarının taşması, kişilerin sinirlenmesi, kızgın olmaları, rüyayı gören kişilerin arkadaşlarının rüya sahibine planlar yapmaları şeklinde özetlenebilir. Rüyasında mavi renkli bir nehir taştığını gören kişilerin yaşamlarında arkadaşları yüzünden sabırlarının taşacağı söylenir. Arkadaşlar rüya sahibine kasti ya da bilmeden hoşuna gitmeyen şekilde davranıyorlardır. Eğer rüya sahipleri rüyalarında yeşil renkli nehir taştığını görürlerse bu durum kişilerin aileleri nedeni ile sabırlarının taşacağına işaret eder. Rüya sahiplerinin ailelerinin rüya sahibinin adına karar alacağı da söylenir. Genellikle olumsuz anlamlara gelen bir rüya olduğu için görülmesi tercih edilen bir rüya değildir.

Rüyada Nehirde Balık Tuttuğunu Görmek

Rüyada nehirde balık tuttuğunu görmenin anlamı rüya sahiplerinin hedefleri, kazanmak istenilen başarılar, paralar, insanlar şeklinde yorumlanmaktadır. Tutulan balıkların adeti, balıkların özeti gibi farklı durumlar rüyanın anlamının değişmesine neden olabilir. Eğer nehirden tutulan balıkların çok iri oldukları görülürse bu durum kişilerin yaşam hedeflerinin büyük olması anlamını taşır. Kişiler eğer rüyalarında küçük balık tuttuklarını görürlerse bu durum kişilerin hedeflerinin küçük olması anlamını taşır. Rüya sahipleri eğer rüyalarında balık tutamadıklarını görürse bu durum çok kötü kabul edilir.Çünkü ilmi kaynaklarda yer alan yorumlara göre, bu kişiler yaşamlarında hedeflerini gerçekleştirmeyi başaramazlar. Eğer kişiler rüyalarında bol miktarda balık tuttuklarını görürlerse bu durum kişilerin hedeflerinin kolay ve hızlı bir şekilde yaşamlarına girecekleri anlamına gelir.

Rüyada Nehirde Yüzdüğünü Görmek

Rüyada nehirde yüzdüğünü görmenin anlamı rüya sahiplerinin azılı bir düşmanı olduğu, bu düşmanın rüya sahibine zarar vermek adına planlar yapması şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahipleri nehirde tek başına yüzdüklerini görürlerse, bu rüya göreceli olarak daha az zararlı kabul edilir. Çünkü rüya sahibinin yalnızca bir tek düşmanı olacak demektir. Ne var ki bazı rüyalarda rüya sahipleri birden fazla insan ile yüzdüklerini görebilmektedirler. Bu durum kişilerin birden fazla sayıda düşmanları olmaları şeklinde özetlenebilir. Kişilerin alacakları zararlar, kişilerin çoğalması ile birlikte çoğalır. Eğer rüyada yüzüldüğü görülen nehirde yosunlar varsa, rüya sahibinin düşmanın yapacağı plana, kuracağı tuzağa düşeceği söylenir.

Rüyada Dalgalı Nehir Görmek

Rüyada dalgalı nehir görmenin anlamı sağlığın zarar görmesi, hasta olmak, yatmak, halsizlik gibi olumsuz şekilde yorumlanmaktadır. Dalgalı nehirde eğer kimsenin olmadığı görülürse bu durum rüya sahibinin hasta olacağı anlamına gelir. Eğer rüyada nehirde insanlar ya da hayvanlar ve benzeri canlılar varsa, durum kişilerin yalnızca kendilerinin değil aynı zamanda çevrelerindeki insanların da hastalanması anlamını taşır. Rüya sahibinin çevresindeki insanların hastalanması sebebi yine rüya sahibinin kendisi olacaktır. Mikrop bulaşıcı olduğundan kişiler ailesini, akrabalarını, arkadaşlarını ve hatta komşularını bile hasta edebileceklerdir.

Rüyada Siyah Nehir Görmek

Rüyada siyah nehir görmenin anlamı çoğu ilmi kaynakta olumsuz durumların işaretçisi olarak kabul edilir. Rüyayı gören kişilerin uzun bir dönem para problemleri yaşayacakları söylenir. Kişiler, eğer siyah nehir içinde olduklarını görürlerse bu durum kişilerin arkadaşları yüzünden para problemi yaşamlarına işaret eder. Bu durumda kişi bir arkadaşının sözüne güvenerek hareket ettiği için yüklü miktarda para kayıp edecektir. Eğer kişiler siyah nehri uzaktan görürlerse de bu durum kişilerin aileleri nedeni ile problem yaşamaları şeklinde yorumlanır. Bu durumda kişiler ailelerinin sözünü dinledikleri için bazı borçların altına girerek kişilerin maddi durumlarının bozulacağı şeklinde yorum yapılır.

Rüyada Mavi Nehir Görmek

Rüyada mavi nehir görmenin anlamı kısmetin açılması, bol bereket olması, kişilerin kazançlarının artması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri eğer mavi nehirde balık tuttuklarını görürlerse bu durum kişilerin çok para kazanmalarına işaret eder. Kişiler kazandıkları para miktarı ile yaşamlarını yeni baştan kuracak kadar kudretli olurlar. Bazı rüya alimleri rüyada mavi nehir üzerinde balık tutan insanların görülmesinin kişilerin bir daha asla çalışmasını gerektirmeyeceklerini söylemişlerdir. Kişilerin bütün bir ailelerine fazlası ile yetecek kadar mal varlığı ve parası olur.

Kişi eğer mavi nehir içine düştüklerini görürlerse bu durum kişilerin karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmesi, bu fırsatları alması şeklinde yorumlanır. Bu kişilerin gözleri açık olacağı bu sayede de karşılarına çıkan durumlarda haberdar olacaklarını söyleyen ilmi yorumlar bulunur.

Rüyada Nehirde Tekneler Görmek

Rüyada nehirde tekne görmenin anlamı rüya sahibinin yorulması, dinlenme isteği, kapasitenin düşmesi şeklinde yorumlanabilir. Rüyada nehir üzerinde ne kadar çok sayıda tekne olursa, rüya sahiplerinin de yorgunluğunun o kadar fazla olacağı söylenmiştir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; nehirde tekne gören kişiler çok çalışkandır, bu kişiler çalışmaya devam ederek yaşamda istedikleri hedeflerine kolayca ulaşacak konuma gelirler. Rüya sahiplerinin nehir üzerinde gördükleri teknelerin renkleri, rüya anlamının değişmesine neden olabilir. Örneğin;

  • Rüyada görülen kırmızı renkli tekne rüya sahiplerinin iş nedeni ile yoruldukları anlamını taşır,
  • Rüyada görülen beyaz renkli tekne rüya sahiplerinin hayatlarında bulunan insanlar nedeni ile yoruldukları anlamını taşır,
  • Rüyada görülen mor renkli tekne rüya sahiplerinin akrabaları nedeni ile yoruldukları anlamını taşır.

Rüyada Nehirde Ölü Görmek

Rüyada nehirde ölü görmenin anlamı pek çok ilmi kaynakta olumsuz yorumlanmıştır. Rüyayı gören kişilerin gerçek yaşamlarında da bir insanı kayıp edecekleri söylenir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında nehirde ölü gören kişiler yaşamlarında gerçek ölü görürler. Kişilerin akrabaları, sevdiği insanlar, aileleri bile bu durumun içine dahil edilebilir. Bazı ilmi kayaklarda rüya sahibinin yaşamında ölüden ziyade ağır hastaların olacağı söylenmiştir. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten sonra zamanlarını hastanede geçireceklerdir.

Rüyada Dibi Taşlı Nehir Görmek

Rüyada dibi taşlı nehir görmenin anlamı rüya sahibinin ayağını kaydırmak isteyen birinin olması şeklinde yorumlanır. Bu rüyayı gören kişiler eğer farklı taş boyutları görürlerse, kişinin ayağını birden fazla insanın kaydırmak istediği söylenir. Eğer kişiler tek boyutta taş görürlerse de bu durum bir kişinin rüya sahibi ile uğraşması, onun için planlar hazırlaması anlamı taşır.

Rüyada Nehir ve Deniz Görmek

Rüyada nehir ve deniz görmenin anlamı rüya sahiplerinin güzel bir hediye almaları, maddi ve manevi değeri yüksek olan bir şey almak gibi anlamlara sahiptir. Eğer kişiler nehir ve denizin aynı yerde olduğunu görürlerse bu durum kişilerin sevgililerinden ya da eşlerinden hediye alacakları şeklinde yorumlanır. Bununla beraber, rüya sahipleri ayrı yerde deniz ve nehir gördükleri zaman kişilerin tanımadıkları bir insandan hediye alacakları şeklinde yorum yapılır. Rüya sahiplerinin alacakları hediyeden çok hoşlanacakları söylenir.

Rüyada merdiven görmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Kirli Nehir Görmek

Rüyada kirli nehir görmenin anlamı günah işlemek, kötü bir şey yapmak, yuva yıkmak gibi olumsuz şekilde yorumlanmıştır. Kişinin kirli nehrin içinde olduğunu görmesi rüya sahibinin evli bir erkekle ilişkisi olacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahipleri yuva yıkarak büyük bir kötülük yapmış olacaklardır. Rüya sahiplerinin erkek olması halinde, evli bir kadın ile ilişkileri olacaktır. Rüya sahiplerinin bununla kalmayıp, özellikle kirli nehirde balık tutulduğunun görülmesi halinde, kişilerin sürekli günah işleyecekleri söylenir. Rüya sahipleri eğer kirli nehir suyundan içtiklerini görürlerse, bu en kötü durumlardan bir tanesidir. Çünkü bu durum kişilerin günahlarını ömürlerinin sonuna kadar işleyecekleri ve affedilmeyecekleri anlamını taşır. Kişilerin üzerinde Allah’ın gazabının olacağını söyleyen bazı yorumlar bulunmaktadır.

Rüyada Berrak Nehir Görmek

Rüyada berrak nehir görmenin anlamı kirli nehir görmenin tam tersi olarak, kişilerin sevap işlemeleri, rüya sahiplerinin güzel işlerde bulunmaları, iyilik yapmak, kötülükleri defetmek, faydalı bir birey olmak şeklinde yorumlanır. Berrak nehir gören kişilerin hayatlarını şanslı insanlar olarak yaşayacaklarını söyleyen islam alimleri bulunur. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; berrak nehir gören kişiler rüyayı gördükten hemen sonra şanslarını şans oyunlarında deneyebilirler. Çünkü kişilerin şansları öyle artar ki, ufak olasılıklar dahil olmak üzere kişinin karşısında erir giderler. Rüyada nehir berrak olduğu zaman rüya sahibinin kendini iyilik yapmaya adayacağı söylenir. Berrak nehir dibinde taş olmadığı görülüyorsa, rüya sahibinin bu yardımları yaparken maddi anlamda zorlanmayacakları söylenir. Dibinde taş olan nehirler ise zorlanmanın işaretidir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz