Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada deniz görmek ne anlama gelir? Rüyada kırmızı renkli deniz, dalgalı deniz, Ankara’da deniz, sokağın ortasında deniz ve denizde boğulduğunu görmek nasıl yorumlanır? Rüya alimleri nasıl açıklıyor ve İslami karşılığı nedir? Yazımızdan merak ettiğiniz detaylara bakabilirsiniz.

 Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi gibi anlamlara gelir. Rüyada deniz görmek genellikle olumlu yorumlansa da kimi zaman bu rüyanın olumsuz anlamları da ortaya çıkabilir. Denizin özellikleri, denizin rengi, denizin nerede görüldüğü rüyanın anlamının değişmesine neden olabilir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada deniz görmek rüya sahibinin sorunlarını aşmasına, kadına, esenliğe işaret edebilir.

Rüyada Kırmızı Renkli Deniz Görmek

Rüyada kırmızı renkli deniz görülmesi çok sayıda şikayetin görülmesi ve sıkıntıların baş göstermesi anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibi çok yakınında olduğu bir kişi tarafından zarar görebilir. Kırmızı renkli deniz:

 • Sağlık problemleri,
 • Düşmanlık,
 • Küsmek,
 • Arkadaşlıkların son bulması anlamlarına gelmektedir.

Rüya sahipleri uzun zamandır dost oldukları kişiler ile küsebilirler. Rüya sahibi ayrıca sağlık problemleri yüzünden yataklara düşerek yapmaları gereken işlerinden geride kalabilirler. Bu durum onların para kazanç miktarının azalması anlamına gelebilir.

Rüyada Ankara’da Deniz Görmek

Rüyada Ankara’da deniz görülmesi tuhaf olayların yaşanması, imkansız olayların gerçekleşmesi anlamlarına gelir. Bu olaylar hem olumlu ve güzel hem de olumsuz ve çirkin olabilir.

 • Eğer rüyada görülen denizde dalga varsa olumsuz olaylar meydana gelir,
 • Eğer rüyada görülen denizde dalga yoksa, olumlu olaylar meydana gelerek rüya sahibi mutlu bir yaşantı sürer.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre bu rüyayı gören kişilerin evinde çeşitli problemler baş gösterebilir. Çok dikkatli olmak ve korunmayı ihmal etmemek lazımdır.

Rüyada Dalgalı Deniz Görmek

Rüyada dalgası bol olan deniz görülmesi olumsuz olayların kapıda olması şeklinde yorumlanmaktadır. Görülmesi arzu edinen bir rüya değildir. Bir islam kaynağında rüyanın olumlu anlamları da olabilir. Dalgalı deniz olumlu anlamları ile:

 • Çok para kazanmaya,
 • Manevi anlamda tatmin sağlamaya,
 • Önemli bir işin nihayet başarıldığına işaret etmektedir.

Rüyada görülen dalgalı deniz eğer gündüz vaktinde görülmüş ise rüyanın olumlu anlamlarının görüleceği söylenmektedir. Olumsuz anlamlar ise, rüyada görülen dalgalı denizin gece vaktinde olması halinde geçerli olur. Bu nedenle rüyanın öğelerinin iyi gözlemlenmesi gerekmektedir.

Rüyada Denizde Boğulduğunu Görmek

Rüyada denizde boğulduğunun görülmesi sağlık problemlerine, kişinin ailesi ile kavga etmesine, zorlu günlere işaret etmektedir. Rüyada deniz görmek zaten tehlikeli olabilir. Bir de işin içine boğulmak girdiği zaman rüya sahibi sağlık problemleri ile karşılaşabilir.

 • Denizde gündüz boğulduğunu gören kişi gerçek hayatta yüksek ateş ve grip gibi hastalıklardan etkilenir.
 • Denizde gece boğulduğunu gören kişi ciddi sağlık problemleri ile karşılaşır. Bu sağlık problemleri rüya sahibi kişinin kalıcı olarak zarar görmesine neden olarak hayatını önemli ölçüde etkiler.

Rüyada Denize Girdiğini Görmek

Rüyada denize girdiğini görülmesi kazancın artması, hediye almak, sosyalleşmek, mutlu olmak gibi olumlu anlamlara sahiptir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre:

 • Rüyasında tatil zamanı denize girdiğini gören kişi, sevdiği kişi ile kavuşur,
 • Rüyasında kış vakti denize girdiğin gören kişi sevilen bir kimseden önemli bir haber alabilir,
 • Rüyasında sevdikleri ile denize girdiğini gören kişi sevdikleri ile birlikte zaman geçirme fırsatına erişir.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki bu rüyayı gören kişiler kesinlikle üzülmeyecektir. Bu kişiler için hayatın en güzel zamanları görülmeye başlanacaktır.

Ayrıca rüyada altın görmek ne anlama gelir? Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Rüyada Mor Renkli Deniz Görmek

Rüyada mor renkli deniz görülmesi günahların affedilmesi, sevap işlemek, güzel işlerde bulunmak ve yardım yapmak gibi anlamlara sahiptir. Rüyayı gören kişi geçmişte büyük problemler yaşamış olabilir. Bu problemler kişinin günah işlemesine neden olmuş olabilir. Ne var ki kişi değişecek, kişinin artık günah işlemesine gerek olmayacaktır.

 • Rüyada mor renkli denize dokunulduğu görülüyorsa, rüya sahibi sevdiği kişilere maddi yardım yapar,
 • Mor renkli deniz kişinin yakınında görülüyorsa, rüya sahibi için güzel günler yakında demektir,
 • Rüyada görülen mor renkli denizin içinde yüzen birisi varsa, rüya sahibi sevdiği kişi ile birlikte hayatını birleştirebilir.

Mor renkli deniz görmek rüya sahibinin canının yanmasına da neden olabilir. Yani her zaman olumlu anlamlara sahip değildir. Kimi zaman rüya sahibin hastalanmasına ve sağlığının zarar görmesine de neden olabilir.

Rüyada İçi Balık Dolu Deniz Görmek

Rüyada içi balık olan deniz görülmesi rüya sahibinin korkmasına işaret eder. Rüya sahibi insanlardan korkabileceği gibi, çevresindeki olayların etkisinden de korkabilir.

 • Denizin içindeki balıkların sayısı çoksa, rüya sahibi bolluk ve bereket sahibi olacaktır,
 • Rüyada görülen balıklar süs balığı ise, rüya sahibi yumuşak başlı olur,
 • Deniz içindeki balıklar vahşi balık ise, kişinin sağlık problemleri olabilir,
 • Deniz içinde balıklar eğer belli belirsiz ise rüya sahipleri maddi anlamda çöküntüye uğrayabilir.

Rüyada Çok Sayıda Deniz Görmek

Rüyada çok sayıda deniz görülmesi rüya sahibinin aç gözlü olması, tatminsizlik, doyumsuzluk gibi anlamlara işaret eder. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki: “Çok sayıda rüya görülmesi, rüya sahibinin ne kadar aç gözlü olduğu anlamına gelir. Rüya sahipleri nelere sahip olurlarsa olsunlar bir türlü doymak bilmezler ve her zaman daha fazlasını isterler. Bu durum rüya sahiplerinin başının ağrımasına neden olabilir. Dikkatli olmakta fayda vardır.”

 • Rüyada görülen denizler eğer dalgalı ise, rüya sahibinin hayatı iniş ve çıkışlarla dolu olur.
 • Rüyada görülen renkler durgun ise, rüya sahibi durgun, sakin bir hayat geçirir.
 • Rüyada görülen denizlerin içinde insanların yüzdüğü görülüyorsa, rüya sahibi uzun bir yolculuğa çıkacaktır. Bu yolculuğun nedeni tatil ya da gezmek olabilir.

Rüyada Evin Kenarında Deniz Görmek

Rüyada evin kenarında deniz görülmesi rüya sahibinin hayat düzenini kurması, rüya sahibi için hayatın güzel olması ve mutlu günler anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibi hayatını yalnızca maddi kaynaklardan zengin şekilde kurmayacaktır. Hayat ayrıca manevi anlamda da zengin olacaktır. Kişinin bol miktarda arkadaşları, sevdiği kişiler, dertlerini paylaşacağı insanlar vardır. Kişi sevdikleri ile birlikte bol paylaşımı olan hayat geçirir.

 • Eğer evin rengi beyaz ise, rüya sahibi büyük bir yalan söylemek zorunda kalacaktır,
 • Denizin yanındaki ev eğer beton ise, rüya sahibi taş kalpli bir insan haline gelecektir,
 • Denizin yanındaki ev tuğladan örülmüşse, rüya sahibi bir işe çok emek verecek ve bu işten yüksek miktarda kazanç elde edecektir.

Rüyada Çölün Ortasında Deniz Görmek

Rüyada çölün ortasında deniz görülmesi rüya sahibinin çok önemli bir ihtiyacını karşılaması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi para kazanabilir, duygusal anlamda güzel bir ilişkiye başlayabilir ya da bırakması gereken işlere bir son verebilir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bu rüyayı gören kişiler için iyi günler çok uzakta değildir. Kısa süre sonra, kişinin yüzü gülecek, bu mutluluk kişinin çevresine kadar yayılacaktır. Eğer denizin boyutu küçük ise kişinin ihtiyacı da küçük boyutta olur. Deniz büyük ise kişinin gidereceği ihtiyacı da büyük olacaktır.

Rüyada Arkadaşı ile Birlikte Gezerken Deniz Görmek

Rüyada arkadaş ile birlikte gezilen sırada deniz görülmesi rüya sahibinin bir hastalık geçirmesi anlamına gelmektedir. Bu hastalık çok ciddi olmasa da rüya sahibinin hayat kalitesinin düşmesine neden olacaktır. Denizin nerede görüldüğü de önemlidir. Eğer deniz yazlık bir yerde görülüyorsa, rüya sahibi birisinden borç para isteyebilir. Rüyada görülen arkadaş eğer kişinin okulundan ise, rüya sahibi pişman olacağı bir işe girişebilir. İslam alimleri bu kişilerin çok dikkatli olmalarını önermektedir.

Rüyada Denizin İçinde Olduğunu Görmek

Rüyada kişinin deniz içinde olduğunu görmesi birden fazla anlama sahip fakat olumsuz anlamlar çok olan bir rüyadır. İlmi kaynaklar araştırıldığı zaman bir kişi eğer denizin içinde olduğunu görüyorsa tehlike altında olabilir. Rüya sahibi kişinin hayatında yer alan bir kimse ona zarar vermek adına sinsi planlar yapabilir. Rüya sahibi bu konuda bilgi sahibi olmadığından sırtından vurulabilir. Bir diğer yoruma deniz içinde olan kişi, çevresi tarafından yargılanacağı davranışlarda bulunacaktır. Bu durum kişinin dışlanmasına neden olarak, rüya sahibinin kendini kötü hissetmesine yol açacaktır.

Rüyada Can Simidi ile Deniz Görmek

Rüyada can simidi ve deniz görülmesi rüya sahibinin büyük bir korku duyması, hatrı sayılan bir arkadaşlığın son bulması anlamına sahiptir. Can simidi korku duymanın önemli bir temsili olarak kabul edilmektedir. Can simidi gören bir kişi:

 • Böceklere karşı korku,
 • Özel bir kişiye karşı duyulan korku,
 • Para kayıp etme korkusu,
 • Hastalanma korkusu duyan kişiler olabilir.

Deniz ise korkunu n karşıtı olarak kabul edilir. Deniz gören kişi korkularından kurtulabilir ve aslında korktuğu şeylere kişinin kendisinin korku verdiğinin farkına varabilir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; can simidi ve deniz gören kişinin artık korkularından sonsuza kadar kurtulma zamanı gelmiştir.

Rüyada Sokağın Ortasında Deniz Görmek

Rüyada sokağın ortasında deniz görülmesi yeterli zamanın olmaması, rüya sahibinin işlere yetişmeye çalışması, birden fazla işi başarmaya çalışma anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibi her ne kadar zorlanıyor olsa da İmamı Gazali (r.a) yorumunda yer alan bilgiye göre bu yorgunluğun karşılığını en iyi şekilde almayı başaracaktır. Çünkü kişi neye katlanarak yorgun oluyorsa o hedefi gerçekleşmiş olur.

Bir diğer yoruma göre sokak ortasında deniz gören kişi hayatına bereketi çekmiş olur. Kişi eskiden kazandığında çok daha yüksek miktarlarda para kazanmaya başlar. Kişinin hayat standardı yükselir. Kişi sahip olduğu paraları kullanarak yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım edebilir. BU yardım illa para vererek olmaz, kıyafet yardımı, yiyecek yardımı, eğitim yardımı gibi diğer yardım türleri de yapılabilir. Rüya sahipleri büyük bir ruhsal rahatlama içine girecekler, geçmişteki günahlarını silinmesini sağlayacaklardır.

Rüyada Tatile Çıktığında Deniz Görmek

Rüyada tatile çıktığında deniz görülmesi rüya sahibinin güzel günlerinin önünde olduğu anlamına gelir. Rüya sahibi tatile gider, işinde başarı yakalamıştır, bekar ise sevdiği bir kimse ile hayatını birleştirmiş ve güzel bir ilişkiye sahip olmuştur. Eğer rüyayı gören kişi çoktan evli ise rüya sahibi çocuk sahibi olacaktır. Rüyada deniz görmenin en güzel halinin tatile çıkıldığı sırada deniz görülmesi olduğu söylenmiştir. İslam alimlerine göre rüyasında tatile çıktığı sırada deniz gören kişilerin hayatların ters giden hiçbir şey ters gitmez. Eğer görülen denize aynı zamanda girilip yüzüldüğü görülüyorsa rüya sahibi birisinden yüklü miktarda ödeme alarak bu para ile kendine güzel bir hayat kurmaya başlar. Kişi kendine yeni ev ve araba benzeri mal varlıkları satın alarak herkesin gerçekleştirmek istediği ayali gerçekleştirir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz