Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yılan görmenin İslami Kaynaklardan çok detaylı anlamlarını okuyabilirsiniz. Rüyada büyük ve küçük yılan görmek, yılandan korkmak, çok sayıda yılan görmek ne demek? daha fazlasını rüya Alimlerinin gerçek yorumlarından öğrenin.

 Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve görülüş şekline göre değişkenlik gösterir. Büyüklük ve küçüklüğüne rengine göre tabirleri şöyledir; gizli düşmana, kadına, çocuğa, esenliğe, saltanata, beyliğe, kişinin geçimine delalettir. Büyük yılan düşman ve küçük yılan sinsilik ve art niyet güden kadından gelecek zarar demektir. Buradan hareketle rüyada yılan görmenin pek çok farklı anlamı olabileceği unutulmamalıdır. Yılanın rüyada görülmesi, genel olarak hayatta karşılaşılacak kötü bir durum veya kötü bir olayla yüzleşilmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Ancak yılanın ne tür olduğu, hangi renklere sahip olduğu veya rüyada görülen yılanların sayısı gibi farklı özellikler rüyaların birbirinden farklı yorumlanmasına neden olmaktadır.

Rüyada Çok Yılan Görmek

Rüyada etrafında çok sayıda yılan görmek de başlı başına sıkıntılara yorulmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada çok yılan görmek, kişinin yakınları tarafından düşmanlık göreceğidir. Rüyasında etrafından birden fazla yılan gören kişilerin, ailesinden başlayarak akrabaları, konu komşuları veya arkadaşları tarafından maddi veya manevi saldırıya uğrayabileceği söylenmektedir.

Yılanlarla dolu bir yer görmek, Müslümanlara karşı düşmanlığa yorumlanır. Bu yüzden rüyada görülen yılanların hane içinde olması, rüyayı görenin evinde kavga ve derdin yaşanacağına delalettir. Rüyada ev içinde çok yılan görmek aile, kadın ve evlattan düşmanlığa işarettir.

Rüyada Beyaz Yılan görmek

Genel olarak ilmi tabirlere dayanarak açıklandığında rüyada yılan görmek her türlü düşman anlamına gelmektedir. Fakat rüyada beyaz yılan görmek gibi yılanı farklı belirgin özellikleri ile görmek hakkında Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada beyaz ve parlak bir yılana sahip olduğunu gören kimse çok büyük bir saltanata nail olur. Rüyada beyaz yılan, bir düşman yahut bir devlet veya bir hazine ve de bir kadındır. Beyaz yılanın kendisine zarar vermediğini gören bunlardan biri üzerinde sahiplik iddia edebilir.

Bazı alimlere göre rüyada beyaz yılan, kişinin davranışlarını düzeltmesi ve kötü davranışlarda bulunan insanlardan uzaklaşması gerektiğine dair bir işarettir. Bu kişilerin rüyalarındaki yılan, günah işlemekten zevk alan, insanların aklını karıştıran dedikoducu birisidir.

Rüyada Siyah Yılan görmek

Rüyada siyah yılan görmek pek çok ilmi kaynakta olumsuz şekilde yorumlanmıştır. Rüyada siyah yılan gören kimsenin tez vakitte acı bir haber alacağı ya da başına kötü olaylar gelebileceği vurgulanmıştır. Rüyada siyah yılan genellikle korkuya işarettir. Bazen de siyah ve kara yılan aileden birinin düşmanlığına veya yaramaz, şerli komşuya işaret olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Çıngıraklı Yılan görmek

Rüyada görülen yılanların değişik özelliklere sahip olması, o rüyanın farklı anlamlara gelebileceğinin en belirgin işaretidir. Nitekim İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında gördüğü yılanın çıngıraklı olduğunu fark eden kimsenin kuvvetli düşmanı ile harp edeceğini ve düşmanından düşmanından korkup birbirlerinden ayrılacaklarını yorumlamıştır. Rüyada çıngıraklı yılan görmek, hile ve yaramazlığı cihetiyle düşmanının en şiddetlisidir.

Rüyada Küçük Yılan görmek

Rüyada iri ve uzun yılan görmek korkuya işaret olduğundan rüyada küçük yılan görmek de hatırı sayılan biriyle arkadaşlığa delalet etmektedir. Rüya sahibi rüyasında etrafında kendisine doğru gelen küçük yılanlar görmüşse bu yılan hileli düşmandır. Ancak bu düşman beraberinde bulunan ve ona bir zarar ve ziyan veremeyecek düşmana işarettir.

Rüyada Yılan Öldürmek

Bir kimse rüyasında bir yılan öldürdüğünü görürse, bir kadınla evlenir. Ancak rüyada yılan öldürmek de farklı muhterem zatlara göre farklı şekilde yorumlanmıştır. Rüyada yılanın öldürülmesi esasında bir düşmanın alt edileceğine işarettir. Bu sebeple her anlamda sizi iyi günler beklediğini düşünebileceğiniz bu rüyalarda birtakım detaylara dikkat etmek rüyanın hayra mı şerre mi vesile olacağı konusunda önem teşkil etmektedir. Örneğin rüyada öldürülen yılan küçük boyutta bir yılansa, rüya sahibinin küçük çocuğunun vefat edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bunun yanı sıra her kim, rüyada öldürülen yılanı iki parça ettiğini görürse, düşmanın düşmanlığını yarıda keser, düşmanlık ve hilesini yapmaktan onu men eder.

Rüyada öldürülen yılanın nerede öldürüldüğü ayrıntısı da önemlidir. İlmi kaynaklarda evin içinde öldürülen yılanın aile fertlerinden birinin büyük hastalık geçireceğine delalettir. Bununla birlikte din alimleri tarafından açıklanan, rüyasında yastık ya da yatağı üzerinde yılan öldürdüğünü gören kimsenin vefat etmesine işaret eden pek çok tabir bulunmaktadır.

Rüyada Yılan Kovalamak

Rüyada bir yılanın peşinden onu kovalamak da birbirinden  farklı olaylara ve yorumlara işaret etmektedir. İlmi kaynaklarda sıkça araştırılan rüyada yılan kovalamak, rahat, ferahlık ve sevince erişmeye işarettir. Ancak kovalanan yılan yüksek bir yerden aşağı iniyorsa, o yerde bir lider ölür. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; “Yılan, sel ve devlete işarettir. Eğer yılanın bir evden çıktığını görse, o ev harap olur.” Bununla birlikte rüyada yılan kovalayan kişi bir şehirde yılanların kendisinden kaçtığını görürse, o şehre sahip olur.

Rüyada Yılan Sokması görmek

Rüyada yılan görmek çoğu zaman hastalık ve kederi anlattığı gibi, düş kırıklıklarının da işaretçisidirler. Bu sebeple rüyada yılan tarafından sokulduğunu görenler de çok büyük olumsuzluklarla karşılaşabileceklerine delalet etmektedir. Yılanın, kendisini yuttuğunu gören kimse, devlet ve saltanata nail olur. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; “Yılanın, kendisini zehirleyerek vücudunun şiştiğini gören kimsenin bir düşmanı ile düşmanlığı olur ve kendisine istenmeyen bir şey isabet eder.”

Zarar ve ziyan vermeksizin bir takım yılanların kendisini soktuğunu görenlerin ömrü uzun olur. Çünkü rüyada yılan sokması görmek, düşmanları tarafından saldırıya uğradığı halde alt edilemeyen kişiye işarettir.

Rüyada Yılan Isırması görmek

Rüyada yılan ısırması görmek de hem hayra hem de şerre yorulmuştur. İlmi kaynaklarda yer alan tabirlere göre rüyasında bir kimse kendisini yılanın ısırdığını ve yılanın zehri kendisine tesir edip et ve kemiklerini birbirinden ayırdığını görürse, o kimse düşmanı ile harp eder ve mağlup olur. Bu bakımdan rüyada yılan ısırması şerre yorumlanmıştır. Bununla birlikte bir kimse rüyasında yılan görüp de eğer yılan onu sokarsa, bir musibete düşer ve halas olmadan ümit kesilir.

Öte yandan ilmi kaynaklara yılan ısırmasını hayırlara vesile olabileceğine ilişkin yorumlamalar da bulunmaktadır. Nitekim rüyada zehirsiz, sıkıntısız, yumuşak başlı bir yılanın usulca kendisini ısırdığını görmesi, rüyayı görenin eline eritilmiş bir takım altın ve külçeler geçmesine ve onları bir yere gömüp gizlemesine işarettir.

Rüyada Yılan Yakalamak

Rüyada yılan yakalamak, başlı başına bir hükme delalet edilmemiştir. Dolayısıyla rüyadaki yılanın nerede ve nasıl yakalandığına ait özelliklerin de göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Örneğin zarar ve ziyan vermeksizin bir takım yılanların evine girip çıktıklarını gören bir kimse bu yılanları yakaladığı takdirde, bu rüya kişinin akrabalarından olan düşmana işaret etmektedir.

Bununla birlikte İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında yılan yakaladığını gören kimse bu yılanları evinden başka bir yerde yakaladığını görmüşse, o zaman da düşmanın yabancılardan olmasına delalettir. Ayrıca rüyasında yılanı yakalayıp yılan eti yediğini gören kimseye, sevinç, menfaat ve izzet isabet eder.

Rüyada kendisinden başka birinin yılan tuttuğunu veya yılan yakaladığını görmek ise şerli kimselerle geçinmeye, buğz ve düşmanlığını gizli tutarak düşmanı idare etmeye işarettir. Bu kişinin ailesi ve çoluk çocuğu muhtelif şehirlere dağılır.

Rüyada Yılandan Korkmak

Yılan, şer, kıskançlık, hile ve düşmanlıkla yardımdır. Bu sebeple rüyada yılandan korkulduğunu görmek düşmanlardan çekinmek ve düşmanın saldırılarına karşı çaresiz olma şeklinde yorumlanmıştır.  Rüyada yılan görmek ve o yılandan korkmakla ilgili sahih kaynaklarda İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; “Bir yılandan korktuğunu gören, düşman şerrinden emin olur. Bir yılan görüp korkmadığı halde ondan kaçtığını gören, kederlenir.” Dolayısıyla rüyada yılandan korkup ya da korkmadan kaçmak, ondan uzaklaşmak kötü bir olayın yaşanacağına delalet eder.

Rüyada Yılan Deliği Görmek

Rüyada bir ev yılanı gören, düşman şerrinden uzak kalır. Ancak tarlada veya dışarıda yılan görmek düşmanın kuvvetine işarettir. Nitekim ilmi kaynaklarda rüyada evin içinde görülen yılan evdeki düşmana, hariçte görülen yılan dışarıdaki düşmana delalet etmektedir. Bu sebeple rüyada yılan deliği görmek de başlı başına farklı yorumlara sebep olabilmektedir. Rüyada yılan deliğini evinde gören kimsenin yuvasının dağılacağı, aile fertlerinin birbirinden ayrı yollara göç edeceği şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada evde yılan yuvası olduğunu düşmanın size kötülük yapacağına yorumlanır. Bu rüya karı, kocanın kavga etmesine işaret eder. Ancak tarlada veya bahçede yılan deliği görmek düşmanlardan zarar görmeyeceğine delalet eder.

Rüyada Büyük Yılan Görmek

Rüyasında tırnaklı, pençeleri ve boynuzları olan yılan görmek, gayet şerli büyük bir düşmana işarettir. Bu sebeple rüyada görülen yılanın fiziki ölçüleri de rüya yorumunda farklı değerlendirmelerin yapılmasına neden olmaktadır. Rüyada büyük yılan görmek, yılanın her türlü düşmanlık anlamına gelmesinden dolayı daha büyük düşmana işarettir. Büyük yılan çok daha tehlikeli düşman demektir. Rüyada büyük yılanı evin içinde görmek düşmanın size kötülük yapacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada büyük bir yılan görmek büyük sıkıntılara, hastalıklara ve uzun sürecek kederli durumlara tabir edilir ya da düşmana işarettir. Rüyasında büyük bir yılanla uğraştığını gören düşmanından zarar görür.

Rüyada Suda Yılan Görmek

Rüyada su yılanı görmek, hatırı sayılan biriyle arkadaşlığa delalettir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında su içinde yüzen yılanlar gören kişi, çevresinde iyi dostlar edinir. Bununla birlikte rüyada su yılanına sahip olduğunu gören kimse büyük bir saltanata nail olur. Rüyada su yılanı görmek kadın veya çocuk ya da hazineye işarettir. Rüyada suda yılan görmek İslami açıdan uyarıcı bir rüyadır.

Ancak rüyada su yılanı tarafından ısırıldığını görmek, fırsat kollayan düşmanlar tarafından hiç beklenmedik bir anda alınan zarara ve sıkıntı anlamına gelmektedir. Yaşlı kişilerin gördüğü su yılanı acısız ve dertsiz bir ölüme, çocuğu olan kimselerin gördüğü su yılanı ise çocuklarının hayırlı evlat olmasına delalet etmektedir. Rüyada yılanların su içinde kıvrıla kıvrıla yüzdüğünü görmek, rüya sahibinin canını sıkan psikolojik sorunlarla boğuşacağına dair bir işarettir.

Rüyada Yılandan Korkmamak

Bir kimse rüyasında kendi evinin yılanlarla dolduğunu ve onlardan korkmadığını görürse, o kimse kendi evinde nefsine düşkün insanları ve Müslüman düşmanları görür. Bu konuda Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; “Rüyada elinin üzerinde ya da yakasında ve kolunda korkmadığı beyaz ve küçük yılanın olduğunu görmesi, faydalı maldır.” Bu nedenle rüyada yılandan korkmamak sıkıntılara ve geçim zorluğuna sabreden kişilerin bunun sonucunda rahata kavuşmalarına ve selamete ermelerine yorumlanmıştır.

Bazı alimlere göre rüyada yılandan korkmamak sizin mutluluğunuzu ve yaşamınızı kıskanan bir düşmanınızın sizin ayağınızı kaydırmak için plan yaptığına delalettir. Bu rüyayı gören kişinin rüyasında gördüğü emareleri ciddiye almaz ise hayatının alt üst olacağına dair bir gösterge olarak kabul edilmektedir.

Yorumlar (1 Yorum)

  1. Samet 6 Kasım 2019 23:09

    Rüyamda yılanlar benim ayaklarımın altındaydı siyah ve beyaz yılanlar ayaklarımı sarmaya çalışıyordu ben eziyordum yılanları hocam yorumlarsanız çok sevinirim.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz