Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Size Nazar Değdiren Kişi Nasıl Anlaşılır? 

Nazar değdiren kişi nasıl anlaşılır? Nazar değdiğinde ne yapmak gerekir? Nazar çıkarma duası hangisi? Nazar değince yapılması gerekenlere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Size Nazar Değdiren Kişi Nasıl Anlaşılır? 

Nazarın değmesi sadece bakışlar ile meydana gelmez. Bilimsel araştırmalar sonucunda nazarın elektromanyetik enerjiler ile de oluştuğu açık bir şekilde ortaya koyulmaktadır. Nazarın değmesi, birçok nedenlere bağlanabilir.  Nazardan korunmak isteyenler, muhakkak Allah’a sığınarak O’ndan yardım istemelidir. Bunun için Kuran-ı Kerim’de yer alan ayetlerin ve surelerin içten ve samimi bir şekilde okunması gerekir. Bu sayede nazarın etkisi tamamen ortadan kaybolur ve nazarın etkisinde kalanlarda meydana gelen kötü enerjiler yok olur.

Nazar Nasıl Değdirilir?

Nazar, bakış ve kötü düşüncelerin oluşması durumunda meydana gelir. Aynı zamanda nazar sadece insanlara etki etmez.  Bunun yanında hayvanlara ve cisimlere de etkisini gösterir. Bununla birlikte mavi ve bal renginde gözleri olan kişiler, her zaman nazarın etkisini daha çok gösterir. Nazarın değmesi durumunda nazarın etkisinde olanların davranışlarında da farklılıklar meydana gelir. Örneğin; bu kişiler her zaman yorgun ve halsiz bir şekilde olur. Sürekli olarak üzerlerinde bir ağırlık hisseder. Bunun dışında hayatlarında her zaman olumsuz durumlar meydana gelir. Sürekli olarak çevreleri ile iletişimlerinde problemler yaşarlar.  Bu tür belirtilerin meydana gelmesi durumunda nazardan korunmak için kesinlikle nazar duasının okunması gerekir.

Evimi nazardan nasıl korurum? Yazımızdan gerekli bilgilere bakabilirsiniz.

Nazarın Geçmişi

Nazar, Neolitik çağlardan günümüze kadar etkisini sürdürmeye devam etmektedir. Bununla birlikte Girit, Fransa, Mısır ve Britanya gibi ülkelerde de nazarın etkisi oldukça fazladır. Bunun haricinde nazardan korunmak için Fenikeliler, Yunanlılar ve Romalılar eski zamanlarda el şeklini andıran muskalar yaparak nazarın etkisini uzaklaştırmasına neden olur. Bu yüzden nazar, eski çağlardan günümüze kadar etkisini göstermeyi ve adını duyurmayı başarmıştır.

Nazarın Dindeki Yeri

Nazarın dindeki yeri önemlidir. Hatta nazardan korunmak için Kuran-ı Kerim’de bir sürü dua ve ayetler yer alır. Fakat,  bazı insanlar, nazardan korunmak için hocaya muska veya büyü hazırlatabilir. Aynı zamanda kurşun dökme gibi davranışların yapılmasına da vesile olunur. Bu gibi eylemlerin gerçekleşmesi batıl inanç olarak kabul edilir ve  dinimizce kesinlikle haram olarak kabul edilir.

Bu yüzden büyü veya batıl inançların nazardan korunma niyeti ile yapılması her zaman günah olarak sayılmıştır. Nazardan korunmak için sadece Allah’a sığınarak O’na dualar edip yalvarmak gerekir. Bunun sonucunda Allah duaları kabul eder ve nazarın etkisinden bütün insanları korur.

Nazar Herkese Değer Mi?

Nazarın herkese değmesi mümkündür. Fakat nazar daha çok işinde her zaman başarılı olan kişilere değer. Bunun dışında çok alımlı ve çekici kişilere de nazarın değmesi sıklıkla görülür. Aynı zamanda yeni bir eşya veya ev alan kişilere de nazarın etkisi daha çok geçer. Bununla birlikte evliliklerinde veya ilişkilerinde çok mutlu olan çiftlere de nazarın değmesi mümkündür.

Bunun haricinde çok akıllı ve zeki olanlara da nazar daha fazla etki eder. Bu tür özelliklere sahip olup nazarın etkisinde olanlar, muhakkak Kuran-ı Kerim’de yer alan Nazar duasını ve nazardan korunmak için okunması gereken sureleri her gün düzenli bir şekilde içten ve samimi olarak okumalıdır.

Kadınlara Nazar Değmesi

Nazarın değmesine en çok kadınlar dikkat eder ve nazarın varlığına daha çok kadınlar inanır. Bunun için de genellikle iş hayatlarında güzel başarılar elde eden kadınlara oldukça fazla nazar değer. Genellikle bu nazar, kendilerine özgüveni olmayıp, başarılar elde edemeyen kişiler tarafından değer.

Bunun dışında nazar yaşlı kadınlara da çok fazla değer.  Bu yüzden belli bir yaşa gelmiş kadınlarda nazarın etkisinden dolayı sürekli olarak rahatsızlıklar ve hastalıklar meydana gelir. Bunun için kesinlikle nazarın etkisinden korunmada duaların ve surelerin rolü oldukça büyüktür. Nazarın etkisinde olan herkesin Nazar duasını okumasında yarar vardır.

Nazar Muskası İle Nazardan Korunma

Özellikle çocukların veya yetişkinlerin nazardan korunmak istemelerinden dolayı hocaya giderek muska hazırlatmaları meydana gelir.  Bunun için ilk olarak muskayı hazırlayacak hoca, bir kağıda Kuran-ı Kerim’de yer alan nazardan korunmak için etkili olan duaları ve sureleri yazar. Daha sonra kağıt üçgen şeklinde katlanır ve 7 kat olacak şekilde plastik bir poşete sarılır.  Ardından hazırlanan muska bir bezden yapılan kılıfa koyulur ve boyna takılarak taşınır. Bunun sonucunda da nazarın etkisinden her daim kurtulmuş ve korunmuş olunur. Dileyen herkes, nazar muskasını hazırlatarak önlemler alabilir.

Nazar Boncuğu İle Nazardan Korunma

Mavi renkte olan nazar boncuğu, her zaman kıskanç insanların kötü enerjilerinden korunmak için kullanılır. Özellikle nazar boncuğu genellikle çocukların yattığı yere, yastığına veya omuza takılır. Yetişkinlerde ise genellikle nazar boncuğu, boyunlarına, parmaklarına veya kıyafetlerine takılır. Bunun dışında nazar boncuğunu evlerin içine, girişine veya arabalara takarak kötü enerjilerin etkisinden kurtulmak mümkündür. Bunun için dileyenler, nazar boncuğu alarak istedikleri yere takıp nazarın etkisinden korunabilir.

El Şekli İle Nazardan Korunma

Eski zamanlarda maden cisimden yapılmış el şeklindeki eşyalar sayesinde de nazardan korunmak mümkündür. Özellikle birçok illerde günümüzde mavi göz boncuğunun yapıştırıldığı veya insan gözü çizildiği el şeklindeki bakır nazarlığın evlerin kapılarının önüne asıldığı görülür. Bu sayede nazarın etkisinden kurtulmak oldukça kolay bir hale dönüşür. Bunun dışında el sembolü ile yapılan nazarlığın evin içerisinin herhangi bir bölümüne de koyulması mümkündür. Bu sayede eve gelecek kötü enerjili insanların etkisi tamamen ortadan kalkmış olur.

Nal İle Nazardan Korunma

Nal ile nazardan korunma yöntemi de bulunmaktadır. Özellikle at ve eşek nalının kullanılması ile nazardan korunmak mümkündür. Bu nalların bulunmaması durumunda ise nal haline dönüştürülen madenlerden veya üzerine mavi boncuk yapıştırılan plastik nallardan yararlanılır. Bu eşyalar özellikle evin içerisine veya arabalara asılır.  At veya eşek nalları ise hayvanların boyunlarına asılarak nazardan korunma ve uzaklaşma meydana gelir. Bu yüzden nazardan korunmak isteyenler, özellikle at veya eşek nalını temin ederek çeşitli boncuklarla birlikte hayvanların boyunlarına asabilir.

Hayvan Kafatası İle Nazardan Korunma

Nazardan korunmak için bazı yörelerde hayvan kafatası kullanılır. Özellikle Mersin ve Hatay ilinde nazardan korunmak için bahçe veya tarlanın ortasına at, köpek, eşek, koyun veya inek gibi hayvanların kafatası alınarak dikilir. Bunun sonucunda da kötü enerjilerin ve kıskanç insanların etkilerinden korunmuş olunur. Bunun için nazardan uzaklaşılmasında hayvan kafatasının etkisi çok büyüktür.

Nazarın Meydana Gelmesinden Sonra Yapılması Gerekenler

Nazarın değmesinden sonra nazardan hemen kurtulmak için yapılması gerekenler vardır.  Bunlar aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmaktadır:

 • Nazarın etkisi altına girenlerin bu kötü enerjilerden kurtulabilmesi için özellikle işinde uzman olan kişilere kurşun döktürmeleri gerekir. Kurşunun doğru bir şekilde dökülmesinden hemen sonra nazarın etkisi yok olur.
 • Bununla birlikte köz söndürme yöntemi ile de nazarın kim tarafından değdirildiği hemen ortaya çıkar ve bu kişinin kötü enerjisinden kurtulmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Köz söndürme işlemini, kesinlikle nazarın etkisinde olan kişinin annesi, ablası veya teyzesi yapmalıdır. Köz söndürme esnasında çıkan sesler sayesinde kötü enerjiler hemen uzaklaşır ve nazarın etkisi tamamen ortadan kaybolur.
 • Nazarın etkisinden korunmak ve uzaklaşmak için tütsüleme yönteminin de kullanılmasında yarar vardır. Özellikle üzerlik otu, çörek otu, karanfil, tuz gibi maddelerin yakılarak evin içerisinde meydana getirilen tütsünün gezdirilmesi gerekir. Bunun sonucunda da evde meydana gelen olumsuz enerjilerin anında gözden kaybolma durumu gerçekleşir.

Yukarıda verilen işlemlerin yapılması durumunda nazarın etkisinden kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür.

Evde nazar olduğunu nasıl anlarız? İnceleyebilirsiniz.

Nazar Duası İle Nazardan Korunmak

Nazarın etkisinde olanların nazardan korunabilmesi için kesinlikle Kuran-ı Kerim’de yer alan Nazar duasını okuması gerekir. Bu duanın okunması için ilk olarak vücut temizliğinin yapılmasında yarar vardır. Yani duayı okumadan önce muhakkak abdest alınmalıdır. Bununla birlikte duanın okunmasını kalpten ve samimi bir şekilde gerçekleştirmek gerekir. Bütün bunların sonucunda nazarın etkisinden kurtulmak mümkündür. Aşağıda nazardan korunmak için okunması gereken Kalem suresi yer alır:

 • Bismillahirrahmanirrahim
 • Nun velkalemi ve ma yesturune.
 • Ma ente binı’meti rabbike bimecnunin.
 • Ve inne leke leecren ğayre memnunin.
 • Ve inneke le’ala hulukın ‘azıymin.
 • Fesetubsıru ve yubsırune.
 • İnne rabbeke huve a’lemu bimen dalle’an sebiylihi ve huve a’lemu bilmuhtediyne.
 • Fela tutı’ılmukezzibiyne
 • Veddu lev tudhinu feyudhinune.
 • Ve la tutı’ kulle hallafin mehiyni.
 • Hemmazin meşşain binemiymin.
 • Menna’ın lilhayri mu’tedin esiymin.
 • ‘utullin ba’de zalike zeniymen.
 • En kane za malin ve beniyne.
 • İza tutla ‘aleyhi ayatuna kale esatıyrulevveliyne.
 • Senesimuhu ‘alelhurtumi.
 • İnna belevnahum kema belevna ashabelcenneti iz aksemu leyasri munneha musbihıyne.
 • Ve la yestesnune.
 • Fetafe ‘aleyha taifun min rabbike ve hum naimune.
 • Feasbehat kessariymi.
 • Fetenadev musbihıyne.
 • Eniğdu ‘ala harsikum in kuntum sarimiyne.
 • Fentaleku ve hum yetehafetune.
 • En la yedhulennehelyevme ‘aleykum miskiynun.
 • Ve ğadev ‘ala hardin kadiriyne.
 • Felemma reevha kalu inna ledallune.
 • Bel nahnu mahrumune.
 • Kale evsetuhum elem ekul lekum levha tusebbihune.
 • Kalu subhane rabbina inna kunna zalimiyne.
 • Feakbele ba’duhum ‘ala ba’dın yetelavemune.
 • Kalu ya veylena inna kunna tağıyne.
 • ‘asa rabbuna en yubdilena hayren minha inna ila rabbina rağıbune.
 • Kezalikel’azabu ve le’azabul’ahıreti ekberu lev kanu ya’lemune.
 • İnne lilmuttekıyne ‘ınde rabbihim cennatin ne’ıymi.
 • Efenec’alulmuslimiyne kelmucrimiyne.
 • Ma lekum keyfe tahkumune.
 • Emlekum kitabun fiyhi tedrusune.
 • İnne lekum fiyhu lema tehayyerune.
 • Em lekum eymanun ‘aleyna baliğatun ila yevmilkıyameti inne lekum lema tahkumune.
 • Selhum eyyuhum bizalike ze’ıymun.
 • Emlehum şureka’u felye’tu bişurekaihim in kanu sadikıyne.
 • Yevme yukşefu ‘an sakın ve yud’avne ilessucudi fela yestetıy’une.
 • Haşi’aten ebsaruhum terhekuhum zillefun ve kad kanu yud’avne ilessucudi ve lum salimune.
 • Fezerniy ve men yukezzibu bihazelhadiysi senestedricuhum min haysu la ya’lemune.
 • Ve umliy lehum inne keydiy metiynun.
 • Em tes’eluhum ecren fehum min mağremin muskalune.
 • Em ‘ındehumulğaybu fehum yektubune.
 • Fasbir lihukmi rabbike ve la tekun kesahıbilhuti iz nada ve huve mekzumun.
 • Levla en tedarekehu nı’metun min rabbihi lenubize bil’arai ve huve mezmumun.
 • Fectebahu rabbuhu fece’alehu minessalihıyne.
 • Ve in yekadulleziyne keferu leyuzlikuneke biebsarihim lemma semi’uzzikre ve yekulune innehu lemecnunun.
 • Ve ma huve illa zikrun lil’alemiyne.

Yukarıda verilen Kalem suresinin her gün evden çıkmadan önce okunması gerekir. Bu surenin baştan sona doğru eksiksiz bir şekilde okunması sonucunda Allah, kötü enerjilerin tamamen uzaklaşmasını sağlar ve kendisine sığınan herkesin yardımına koşar.

POPÜLER YAZILAR

Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde Yapılan Aşk Büyüleri

evde ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde kolay bir şekilde yapılan aşk büyüsü, kadın ve erkek fark... Devamını oku

Uzaktan Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Aşk Büyüleri

uzaktan ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Uzak mesafeli olarak yapılan aşk büyüleri, özellikle sevdiklerinden uzakta olan kişilerin başvurduğu manevi uygulamalar arasında yer... Devamını oku

Uzaktan Ayırma Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Ayırma Büyüleri

uzaktan ayirma buyusu etkileri
Evde uzaktan ayırma büyüsü yapmak isteyen kişiler, bu tür isteklerine ve amaçlarına yönelik hangi büyüleri icra... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Tarot Falı Nasıl Bakılır? Tarot Falı Bakma Ritüeli

tarot fali nasil bakilir
Tarot falı kartlar ile birlikte bakılmaktadır. Toplamda 78 tane kart vardır. Bu kartlar ile geçmiş, şimdiki... Devamını oku

Su Falı Nasıl Bakılır? Su Falı Bakma Ritüeli

su fali nasil bakilir
Su falının bakımı ruhsal iletişim ile gerçekleşmektedir. Su ve doğa üstü varlıklar ile iletişime geçilerek gelecek... Devamını oku

Medyum Olmak İstiyorum, Medyum Nasıl Olunur? 

medyum nasil olunur
Medyum olmak için doğuştan yeteneklerin olması gerekir. Örneğin, medyumların ruhsal olarak doğa üstü varlıklarla ruhen iletişime... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz