Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...
 • Anasayfa >
 • Büyü >
 • Tuz Büyüsü Nedir, Tuz Büyüleri Nasıl Yapılır?

Tuz Büyüsü Nedir, Tuz Büyüleri Nasıl Yapılır?

Tuz büyüsü nedir, nasıl yapılır, ne işe yarar? Tuz kavurma büyüsü nedir? Tuz büyüsünü kimler yapar? Büyü bilgileri için yazımızı okuyabilirsiniz.

 Tuz Büyüsü Nedir, Tuz Büyüleri Nasıl Yapılır?

Tuz büyüsü ve çeşitleri çok uzun yıllardan beri dünyanın birçok yerinde yapılan ve dünyaya Kafkaslardan yayılan etkili bir büyüdür. Bu büyü aşık etmek, bağlamak, ayırmak gibi birçok amaçla yapılabilmektedir. Tuz büyüsü, etkisini çabuk gösterir ve diğer büyülere nazaran belli bir etki günü bulunmaktadır.

Tuz büyüsü aynı zamanda ‘Nizer Büyüsü’ , ‘Erusek Büyüsü’ gibi farklı isimlerle de bilinmektedir. Bu büyü kara büyü sınıfında yer alan bir büyü değildir. O tür büyülere göre daha zararsız olarak nitelendirilebilir.

Tuz Büyüsü Nedir? Ne İşe Yarar?

Tuz büyüsü ne anlama gelir bunu her medyum farklı şekillerde kullanabilmektedir. Aşık etmek için, sevgiyi güçlendirmek için, bağlılık için iyi şekillerde yapılan tuz büyüsü aynı zamanda ayırmak için, ara bozmak için de yapılabilmektedir. Tuz bunların yanı sıra medyumlar tarafından büyü bozmak için de kullanılmaktadır.

Tuz ile büyü yapma neredeyse tüm medyumların yaptığı büyülerdir. Medyumların yanı sıra bazı tarifler de bulunur ve bu tariflerle evde de tuz büyüsü yapılmaya çalışılır. Tabii bu büyüler medyumların yaptıkları büyüler gibi kesin sonuçlar vermez. En iyi sonuç için medyumun size özel yazdığı tuz büyüsü tarifleri takip edilmelidir.

Tuz büyüsü başta da söylenildiği gibi ‘ak büyüler’ de diyebileceğimiz kara büyülerin tam tersi olarak iyi niyetlerle yapılan, çok tehlike barındırmayan ve altında büyük tehlikeler uyandırmayan büyülerdir. Bu dini boyutla bakıldığı zaman tabii ki büyü olduğu için günah denilmektedir. Fakat kara büyüler kadar büyük ve kötü etkileri yoktur, tehlikeli değildir.

Süryani büyüsü nedir, nasıl yapılır? Büyü bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Tuz Büyüsü Nasıl Yapılır?

Tuz Büyüsü nasıl yapılır sorusunu farklı yöntemler, farklı aşamalar ve farklı amaçlarla yapılan tuz büyüleriyle cevaplandırmak gerekmektedir.

 • Vefk Bebeği (oyuncak bebek) ile yapılan tuz büyüleri
 • Kavurarak yapılan tuz büyüleri
 • İri tuz büyüleri

Yukarıdaki gibi farklı tuz büyüsü çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar büyünün yapılma amacına ve niyetine göre tercih edilebilecek olan büyülerdir. Tüm büyülerin ortak özelliği iyi niyetli olması, kolay olması, çabuk sonuç vermesi ve tabii ki ortak malzeme olarak tuz kullanılmasıdır.

Tuz ve büyü birbirleriyle en ilişkili ve en etkili sonuç veren ikilidir. Hem medyumlar hem medyum hocalar hem de bu işle ilgilenen herkes tuz büyüsünü mutlaka denemekte ve önermektedir. Tuz büyüsünün yapılırken uygulanması gereken farklı aşamaları bulunmaktadır. Bu aşamaların hepsi tamamlandığı zaman büyü etkisini göstermektedir. Aşamalar eksik kalırsa büyü de etkisini göstermeyecektir.

Tuz Büyüsü Hangi Amaçlarla Yapılmaktadır?

Tuz büyüsü neden yapılır sorusunun bir sürü cevabı bulunmaktadır. Çok eski zamanlardan beri yapılan bu büyü birçok üstat, medyum ve büyücü tarafından farklı niyetleri gerçekleştirmek için yapılmıştır. Günümüzde tuz büyüsü yapma amaçları da şu şekildedir:

 • Birini kendine aşık etmek
 • Karşılıksız aşkların karşılık bulmasını sağlamak
 • Çocukların anne, baba ve evlerine bağlı olmalarını sağlamak
 • Eşleri eve sağlamak
 • Sevgiliyi/eşi kendine bağlamak
 • Sevgilileri/eşleri birbirinden ayırmak
 • Birini birinden soğutmak
 • Evli çiftlerin yuvalarını yıkmak

Yukarıda da bahsedildiği gibi bu büyü hem iyi hem de kötü amaçlar için yapılabilmektedir. Amaç ne olursa olsun büyü başarılı bir şekilde yanıt vermektedir.

Tuz Büyüsünün Yapım Aşamaları Nelerdir?

Tuz büyüsü aşamalar halinde yapılan bir büyüdür. Bu büyünün belli aşamaları ve belli süreleri bulunmaktadır. Bu aşamaların tümü tamamlandığı zaman büyü başarılı bir sonuç vermektedir.

Tuz büyüsü 4 adımda gerçekleşmektedir. Bu aşamalar medyuma ve hatta büyünün yapıldığı ülkeye, kültüre göre de değişiklik gösterebilmektedir. Burada bahsedilen aşama en yaygın tuz büyüsü aşamalarıdır. Bu büyü Vefk bebeği ile tuz büyüsü çeşididir.

Vefk Bebeği ile Tuz büyüsü adımları şu şekilde izlenmektedir:

 • Niyet Aşaması: Niyet aşaması büyünün ilk adımıdır ve önemli bir adımdır. Burada medyum ya da büyüyü yapan kişi sol avucuna bir avuç dolusu tuz alır. Bu tuzu büyünün niyetini tekrar ederek bir kabın içerisine boşaltır. Niyet 17 defa tekrar edilmelidir. (Örneğin 17 defa X’in Y kişisine aşık olması niyeti tekrar edilir.) Niyet tekrar edilip, bittikten sonra tuzun koyulduğu kap sıkı sıkı kapatılır ve kimsenin görmeyeceği gizli bir yerde saklanır. Bir sonraki adıma kadar bu kap hiç çıkarılmaz ve açılmaz.
 • Vefk Bebeği Yapım Aşaması: Bu aşamada bezden Vefk bebeği yapılması gerekmektedir. Bazı medyumlar daha önceden hazırladıkları bezden bebekleri de kullanırlar ama genellikle o niyetle yeni bebek yapılması tercih edilir. Bu bebeklerin öyle çok profesyonel güzellikte ya da kusursuz olmasına gerek yoktur, önemli olan yapılış niyetidir. Bebeği başı, vücudu, kolları ve ayakları olması yeterlidir.
 • Vefk Bebeğine Tuz Koyma Aşaması: Bu aşamada daha önceden tuz konulmuş kap ilk defa çıkarılır ve içerisindeki tuz Vefk bebeğine konulur. Tuz bebeğin içine tam olarak yerleştirilmelidir. Tuzun bebeğin içine yerleştirilmesinin birçok farklı şekli bulunmaktadır. Örneğin, eğer kişiyi aşık etmek gibi duyguları yönlendirilmek isteniyorsa tuz özellikle karın bölgesine konulmalıdır. Düşüncelere yönelik bir niyet söz konusuysa tuz baş bölgesine yerleştirilir.

Aşk için yapılan büyülerde tuz bebeğin hem karın hem de birazcık baş bölgesine de konulabilmektedir. Bu kişinin mantıklı düşünememesini, büyünün etkisinde olmasını ve duygularının esiri olmasını sağlayacaktır.

 • Nazar Aşaması: Nazar aşaması büyünün son aşamasıdır. Bu aşamada tuz yerleştirilmiş olan Vefk Bebeği büyü yapılan kişiye nazar ettirilir. Buradaki nazar aynı zamanda ‘bakış’ anlamına da gelmektedir. Yani, büyü yapılan kişi uzaktan da olsa Vefk Bebeğine gösterilir, baktırılır. Bu aşamada da büyünün niyeti 17 defa tekrar edilmektedir.

Tuz Büyüsü Etkisini Ne Zaman Göstermeye Başlar?

Tuz büyüsü etkisini ne zaman gösterir sorusu bu büyü hakkındaki en çok sorulan ve en merak edilen sorudur. Tuz büyüsü diğer büyülerden farklı olarak belirli aşamalar ve zamanlarda gerçekleşen bir büyüdür ve büyünün ne zaman gerçekleşeceği bilinebilmektedir. Bu yüzden bile bu büyü çok fazla tercih edilmektedir.

Tuz büyüsü etkisi büyünün içerisinde de sık sık geçtiği gibi ‘17’ rakamıyla ilişkilidir. 17 defa niyet okunur ve büyünün de 17 – 19 günde gerçekleşeceği bilinmektedir. Bu rakamlar Ebced Hesaplamaları sonucunda ortaya çıkan rakamlardır. Tuz büyüsü etkileri genellikle 19 günün sonunda kendisini tamamen göstermektedir.

Büyünün hazırlık ve yapılış günü 1. Günüdür. Daha sonra 17 günlük bir bekleme süresi vardır ve sonunda büyü tamamlanır. Büyü tamamlandıktan sonra 1 günlük ‘mayalanma günü’ bulunmaktadır. Bu aşamaların hepsinin sonucunda büyü kendisini göstermeye başlar.

Kısacası, 19. Günün sonunda büyü kendisini tamamen göstermeye başlar ve büyünün sonucu birden kendisini gösterecektir.

Tuz Büyüsünün Etkisi Ne Kadar Sürmektedir?

Tuz büyüsünün etkisi ne kadar sürer sorusunun maalesef kara büyüler gibi diğer büyülerde olduğu gibi ‘sonsuza kadar’ gibi uzun süreçli bir cevabı yoktur. Tuz büyüsü etkisi ömür boyu süren bir büyü değildir, geçici süreli bir büyüdür. Tuz büyüsünün etkisi 3 ay, 6 ay, 3 yıl ya da 7 yıl gibi farklı sürelerde gerçekleşmektedir. Genellikle büyü en fazla 7 yıl etki etmektedir. Bu 7 yıllık süre niyetlerin gerçeğe dönmesi için uygun bir süredir.

Tuz büyüsünün etkileri sadece belli bir sürede kendisini göstermektedir. Bu yüzden de büyüyü yapan kişinin niyetini tamamen gerçek hale getirebilmek için elini çabuk tutmalıdır. Yoksa büyünün etkisi geçince kişide eski haline döner. Yani, büyünün etki süresinde karşınızdaki insanı gerçekten kendinize aşık etmeli, niyeti ciddiye getirtmeli ya da niyetiniz neyse gerçekleştirmelisiniz.

Tuz büyüsünün etkisi geçtikten sonra ortaya kötü sonuçlar çıkma ihtimali de büyüktür. Kişi ona büyü yaptığınızı anlamasa da duyguları eski haline dönecektir ve sizinle daha fazla kalmak istemeyecektir.

Tuz Kavurma Büyüsü Nasıl Yapılmaktadır?

Tuz kavurma büyüsü, tuz ile yapılan büyülerden bir tanesidir. Bu büyü için en önemli şey zamanlamadır. Tuz kavurarak büyü yapılacaksa Arabi ayların birinin ilk Cuma günü Cuma sêlası okunmadan önce bu büyü yapılmalıdır. Medyum ya da büyüyü yapılan kişi Kur’an-ı Kerim’den belirtilen birkaç ayeti bir avuç tuzun üzerine 71 kere okur. Tuz büyüsü duası bu ayetlerdir ve bu ayetleri tüm medyumlar ve hocalar bilir. Dualar ve ayetler okunduktan sonra tuzlar ateşe atılır ve kavrulmaya başlar. Tuzu kavurmak için ateşe atarken büyünün niyeti sık sık tekrarlanmalıdır. Niyet büyüyü ne dilekle yaptığınızı ve ne istediğinizi içermelidir.

Tuz kavurma büyüsü oldukça hızlı sonuç veren ve etkili bir büyüdür. İki hafta içerisinde niyet kendisini göstermeye başlar. Bu büyü en çok bağlama ve aşık etme niyetiyle yapılmaktadır.

Sarımsak büyüsü nedir, nasıl yapılır? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

İri Tuz Büyüsü Nedir ve Nasıl Yapılır?

İri Tuz büyüsü, tuz ile yapılan büyüler arasında yer almaktadır. Bu büyü diğerlerinden farklı olarak ayırma, bağlama ya da aşık etme gibi niyetlerle değil, bunların aksine büyülerin insanlar üzerinde oluşturduğu kötü etki ve enerjileri kaldırmak için yapılan bir büyüdür.

İri tuz büyüsü yapmak için bir avuç iri tuza ihtiyaç vardır. Bir avuç iri tuz avuca alınır ve bu tuza Kur’an-ı Kerim’den dualar ve sureler okunur. Fatiha Suresi, Nas Suresi, İhlas Suresi ve Felak Suresi gibi etkili sureler 70 kere bu tuzlara okunmalıdır. Tüm sureler okunduktan sonra son olarak tuzların üzerine 70 kere Salavat-ı Şerif okunur ve büyü tamamlanır. Bu tuz 3 gün sureyle büyü yapılan kişiye yedirilir ve kişi kötü enerjilerden kurtulur. 3. Gün büyünün tüm negatif enerjisi ortadan kalkmış olacaktır.

Bez Bebek ile Yapılan Tuz Büyüsü

Bebek ile tuz büyüsü yapma farklı yöntemleri olan bir büyü türüdür. Yukarıda Vefk bebeği ile tuz büyüsü yapmanın bir yönteminde bahsedildi. Fakat bu bebek ile yapılan çok farklı büyü çeşitleri bulunmaktadır. Vefk bebeği ile ayırma, aşık etme, zarar verme, aşık etme ve bağlama gibi birçok farklı niyetle tuz büyüsü yapılmaktadır.

Vefk bebeği kafası, kolu, bacağı ve vücudu olan bezden bir bebek olmalıdır. Bazı büyülerde kadınlar için beyaz erkekler için kırmızı kumaştan bebek yapılmaktadır. Büyünün niyetine ve amacına göre tuz farklı bölgelere konulmaktadır. Bazı büyülerde ise tuz dolu bebek büyünün sonunda yakılmaktadır.

Tuz Büyüsü Bozulur Mu? Nasıl Bozulur?

Tuz büyüsü bozma işlemi yapma işlemi kadar kolay olmayabilir. Aslında tuz büyüsü çok uzun süreli bir büyü değildir ve 7 senede etkisini yitirmektedir. 7 seneden önce eğer büyüyü etkisiz hale getirmek isterseniz mutlaka bir medyumdan yardım almanız gerekmektedir. Tuz büyüsü etkisiz hale getirme işlemi en iyi alanında uzman olan medyumlar tarafından yapılmaktadır.

Tuz büyüsünden ve büyünün etkilerinden kurtulmak için Nas, Felak, Fatiha ve Ayet’el Kürsi gibi surelerin de okunması faydalı olacaktır.

POPÜLER YAZILAR

Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde Yapılan Aşk Büyüleri

evde ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde kolay bir şekilde yapılan aşk büyüsü, kadın ve erkek fark... Devamını oku

Uzaktan Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Aşk Büyüleri

uzaktan ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Uzak mesafeli olarak yapılan aşk büyüleri, özellikle sevdiklerinden uzakta olan kişilerin başvurduğu manevi uygulamalar arasında yer... Devamını oku

Uzaktan Ayırma Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Ayırma Büyüleri

uzaktan ayirma buyusu etkileri
Evde uzaktan ayırma büyüsü yapmak isteyen kişiler, bu tür isteklerine ve amaçlarına yönelik hangi büyüleri icra... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Lamia Büyüsü Nedir, Lamia Büyüleri Nasıl Yapılır?

lamia buyusu nasil yapilir
Lamia büyüsü, mitolojik konulardan esinlenerek günümüze kadar yapılan büyülerin arasında yerini alır. Bu büyü kara büyü... Devamını oku

İçirilen Büyüler Nedir, İçirilerek Yapılan Aşk Büyüleri Nasıl Yapılır?

icirilerek yapilan buyuler nelerdir
Yedirilip içirilen büyüler, büyü kitaplarından günümüze dek gelmeyi başaran ve etkisi çok kuvvetli olduğu bilinen büyü... Devamını oku

Tırnak Büyüsü ve Cin Tırnağı Büyüsü Nedir, Nasıl Yapılır? 

tirnak ve cin tirnagi buyusu nasil yapilir
Tırnak büyüsü,  kara büyü olarak adlandırılır. Bu büyüyü yaptıranlar, istediği kişiyi kendine aşık etmek amacı ile... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Güvenilir Medyum Hoca Nasıl Anlaşılır?

medyumlar neler yapabilir
Güvenilir olan medyumların belirlenmesinde insanların bu medyumlar hakkında yaptıkları araştırmaların büyük önemi vardır. Medyumların Seçilmesi Medyum... Devamını oku

Hollanda’da Ünlü Büyücü Medyumlar

hollanda medyum hocalar
Hollanda’da büyü yaptırmak isteyenler çeşitli büyüleri kolay ve hızlı bir şekilde yaptırabilir.  Ülkede yapılan büyülerin her... Devamını oku

Hollanda En iyi Medyumlar

hollanda ask byusu
Hollanda’da işinde uzman olan medyumlara gidildiği zaman yapılan büyüler her zaman kısa sürede etkisini gösterir ve... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz