Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...
 • Anasayfa >
 • Vefkler >
 • Vefk Nedir? Vefk Taşımak, Tılsım Yaptırmak Günah Mıdır?

Vefk Nedir? Vefk Taşımak, Tılsım Yaptırmak Günah Mıdır?

Vefk Uygulaması, Vefklerin hazırlanışı ve kullanımı. Ayet, Esma ve duayı vefk ve tılsım olarak taşımak caiz mi? Ebced Hesabı İle Yapılan Vefkler Üçlü, Dörtlü ve Beşli Tabloları Ebced hesabıyla vefk nasıl yapılır? Sorularınızın cevaplarına yazımızdan ayrıntılı şekilde bakabilirsiniz.

 Vefk Nedir? Vefk Taşımak, Tılsım Yaptırmak Günah Mıdır?

Vefk yaptırıp taşımanın günah olup olmadığı en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Manevi ilimler ve havas ilimlerinde en çok başvurulan yöntemlerden biri olan vefkler, günümüzde de kadın veya erkek fark etmeksizin şifa bulmak ya da şer odaklarından korunmak amacıyla yaptırılan güvenilir uygulamalar arasında yer almaktadır. Vefk nedir, vefk taşımak, tılsım yaptırmak günah mıdır sorularının yanıtları ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

Vefk ve muska arasında farkları anlamak için vefk ve muska arasındaki fark nedir? konulu yazımızı İnceleyebilirsiniz.

Vefk Nedir?

Vefk dini anlamda tesirli dua anlamına gelmektedir. Ancak vefkin dini tanımından bağımsız şekil itibarıyla da tanımlaması mevcuttur. Halk arasında vefk, bir dörtgen içinde birbirlerini dik olarak kesen doğruların arasında meydana gelen karelere, belirli zaman ve şartlarda belirli kurallara göre sayıların ya da harflerin yazılmasıyla meydana getirilen şekiller olarak görülmektedir.

Vefk Nasıl Uygulanır?

Vefk uygulamasında yer alan bu sayılar ve harfler, vefk yaptıran kişinin ismine, yıldız konumuna ve vefk ile sağlayacağı fayda veya amaca uygun olarak ebced hesabına göre hazırlanır. Vefk uygulamasının kurallarına uygun olarak, kişinin de elementi baz alınarak vefkin hanelerine sıra ile yazılmasıyla icra edilen bu uygulama vefk nedir ne işe yarar sorusunun yanıtlarını arayan kişilerin son dönemde en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır.

Vefk hazırlanırken karelerin içine yazılan bu tür sayı ve harfler, kişinin elementi baz alınarak belirli bir sıra halinde yazıldığı için vefklerin tamamen kişiye özel olduğunu söylemek mümkündür. Dolayısıyla başka birisi için hazırlanan örneğin cin ve musallatlardan korunma vefki, sizin için faydalı sonuçlar doğurmayacaktır. Ya da başkasının kullanması için verilen muska, o kişide çok pozitif etkiler sağlasa bile sizin için faydalı olmayabilir. Hatta bu tür başkasının özellikleri baz alınarak hazırlanan ve hesaplanan vefklerin kişi için faydadan çok manevi açıdan zarar getirdiği de bilinmektedir. Bu nedenle vefk yaptırırken muhakkak kişisel hesaplamaların yapılmasına özen gösterilmesi, dolayısıyla da işinde uzman bir medyum hocanın veya manevi değeri yüksek kişinin desteğinin alınması tavsiye edilmektedir.

Vefk Nasıl Hazırlanır?

İnternet üzerinde vefk hakkında merak edilen konulardan bir diğeri de vefk nasıl hazırlanır sorusudur. Bu sorunun yanıtı az önce de belirttiğimiz üzere dörtgen bir şeklin üzerinde oluşturulan küçük karelere bazı hesaplamalar neticesinde yazılan rakamlar ve harflerle hazırlanmaktadır. Vefk ilmi dini bilginin yanı sıra;

 • Matematik bilgisi
 • Astronomi ve astroloji bilgisi
 • Fizik ve doğa bilimleri

gibi bilgiler gerektiren, bu alanlarda uzmanlık isteyen bir ilimdir. Tüm bunların yanı sıra bu bilgilerin her birinin tam olarak bulunduğu bir kişi vefk yazmak istediğinde yine de başarılı olamaz. Çünkü vefk hazırlamak için gerekli olan unsurlardan biri de yoğun manevi güç ve kudrettir. Vefk yazmak yüksek enerji gerektiren bir iştir. Örneğin bir kişinin doğuştan yeteneği bulunmuyorsa ve manevi yönden gelişme kaydedemediyse, matematik, fizik, astronomi öğrenmesiyle vefk yazması mümkün olmamaktadır.

Üçlü ve Dörtlü Vefk Çeşitleri En Çok Kullanılan Vefklerdir

Vefkler kişiye özel ve amaca yönelik hazırlandığı için kesin olarak şu şekilde hazırlanır demek mümkün değildir. Ateş, su, hava ve toprak elementlerine göre belirlenen birtakım hesaplamaların yapılması gerekmektedir. Havas kitaplarında verilen vefkler genellikle toprak elementi olsa da gerekli olan diğer ince hesapların yapılmaması halinde vefk uygulamasını yazmaya teşebbüs etseniz dahi asla istenen sonuçlara ulaşamazsınız. Vefk uygulamasında hazırlanış aşamasında hesaplamalara dahil edilen unsurlardan bazıları şunlardır:

 • Kişinin manevi enerji düzeyi,
 • Sahip olduğu burç grubu,
 • Burçların özellikleri,
 • Yönetici gezegenler,
 • Gezegenlerin yani yıldızların birbiri arasındaki ilişkileri,
 • Yıldız saatleri,
 • Uğurlu gün ve geceleri,
 • Ebced hesabı

Vefk Taşımak Günah Mıdır?

Vefk tamamen Rahmani olarak nitelendirilen uygulamalardan oluşmaktadır. Muska bünyesinde barındırdığı enerji tesirini zamanla tüketmesi ile birlikte koruma veya şifa verme gücünü zaman içinde kaybeder. Fakat vefkler evrensel enerjiyi süblime ederek bir başka deyişle kendine çekip soğurarak etki süresini kainat var olduğu müddetçe devam ettirir. Allah-u Teala, karşılaştığımız her hangi bir problem karşısında bize vermiş olduğu imkanları kullanmamızı yani tevekkülü farz kılmıştır. Bu manada vefk tevekkülün bir parçası olması itibarı ile inanç anlayışına uygun görülmüştür.

Bu sebeple vefk taşımak günah mı sorusu, pek çok kişi tarafından merak edilen bir sorudur. Manevi açıdan korunmak için alanında uzman dini alimlere veya manevi gücü yüksek deneyimli medyum hocalara başvurmak isteyen kişiler, yanlışlıkla yani bilmeden günah işlemek istemedikleri için ilk olarak bu yöndeki araştırmalara başvurmaktadır.

Ebced Hesabı ile Vefk Nasıl Yapılır?

Ebced hesabı ile yapılan vefkler esasında günah olarak kabul edilmeyen yöntemler olsa da İslam dininde ameller, niyete göre belirlenmektedir. Dolayısıyla vefkin yapılış amacı eğer iyi bir niyete dayanmıyorsa bu süreçte böylesine uygulamalara kenarından bir yerinden dahi dahil olmak iyi sonuçlar doğurmayacaktır ve dinen günahtır. Dolayısıyla vefk uygulamasında herhangi bir şekilde dine aykırı, İslam’ın yasakladığı bir işleme dahil olmamak için mutlaka güvenilir medyum hocaların yardımına başvurmak gerekmektedir. Güvenmediğiniz ya da çevresinde güvenilir olduğu tasdik edilmemiş manevi yönü yüksek kimselerin, vefk adı altında hazırladığı manevi uygulamalardan uzak durulmalıdır.

Vefk, celp, tılsım, büyü ve dua arasındaki fark nedir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Tılsım Yaptırmak ve Taşımak Günah Mıdır?

Tılsım yaptırmak da İslami kurallar dahilinde caiz görülen manevi işlemlerdir. Her ne kadar şifa Allah’tan olsa da hastalıklarla mücadele eden kişiler şifa bulmak ve her daim kötü niyetli insanlardan veya cinlerin şerrinden korunmak için tılsım uygulamalarına başvurabilmektedir. Ancak tılsım yaptırmak ve taşımak bu tür iyi niyetlere dayandığı takdirde günah olarak değerlendirilmemektedir. Bu sayede insanlar tılsımların fazileti sayesinde sürekli bir manevi koruma altında olarak büyü ve nazardan korunabilirler.

Tılsımların içinde Allah’ın kelamı ve Kur’an ayetleri olduğu için dinen sakıncası olmayan bu tür uygulamaların iyi niyetle yapılması gerekmektedir. Aksi halde bazı büyücüler ve kötü niyetli medyumlar, tılsımları esaslarına göre uygulamayıp daha çok kara büyü yapımında kullanabilmektedir.

Vefk ve tılsımların normal şartlar altında büyü ile hiçbir ilgisi yoktur. Dolayısıyla vefk nedir günah mıdır sorusunun yanıtını arayanlar eğer iyi niyetli ve amaçlı bir yaklaşım içindelerse hiçbir endişe duymadan bu tür manevi uygulamalara başvurabilirler. Ancak tekrar hatırlatmak gerekir ki bu tür uygulamalarda güvenilir medyum hocaları ve iyi niyetli manevi üstatları tercih etmek bu kişilerin manevi uygulamalarından destek almak gerekmektedir.

Duayı Vefk ve Tılsım Olarak Taşımak Caiz Mi?

İslam dinine göre korku, nazar ve benzeri bazı manevi rahatsızlıklar için sure, ayet, hadis ve duaları okumak ve bir yere asmak caiz kabul edilmiştir. Fakat bu tür uygulamaların bazı şartları bulunmaktadır. Bu şartlara uygun vefklerin ve tılsımların taşınması caizdir. Dikkat edilmesi gereken şartlar şunlardan oluşmaktadır:

 1. Okunan ve yazılan şey sûre, ayet, hadis veya manası anlaşılan duadan oluşmalıdır.
 2. Dinen manası bilinmeyen, İslam dininde ve manevi uygulamalarında bir karşılığı olmayan isim, harf, resim ve işaretler bulunmamalıdır.
 3. Şifa verenin yalnızca Allah olduğunun bilincinde hazırlanmalıdır.
 4. Ayırma, iflas ettirme, kötü talih ve basiret bağlama gibi bir kişinin kötülüğünü isteyerek yapılmamalıdır.

POPÜLER YAZILAR

Antalya’da Ünlü Büyücü Medyumlar

antalyada unlu buyuculer kimler
Katagori: Büyü
Antalya’da medyumlar konusunda çok fazla seçenekler yer alır. Bu seçenekler iyi bir şekilde değerlendirilmelidir. İşinde uzman... Devamını oku

1 Günde Çok Hızlı Tutan Aşk Büyüsü

1-gunde-etkili-ask-buyusu
Yıldırım etkili çok hızlı tutan aşk büyüsü, özellikle aşkına kavuşma hevesi içinde vakit kaybetmeye tahammülü bulunmayan... Devamını oku

Karı Koca Arasına Muhabbet Aşk Duası 

kari koca arasina muhabbet duasi nasil yapilir
Karı koca arasındaki muhabbetti arttırmak isteyenler “Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabetten minni '' duasını okumalıdır. Karı... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Vefk ve Muska Arasındaki Fark Nedir? Vefkler Büyü Müdür?

vefk nedir
Vefk ve muska uygulamaları arasındaki farklar manevi ilimler ile ve özellikle havas ilimleriyle yakından ilgilenen kişilerin... Devamını oku

Vefk, Celp, Tılsım, Dua ve Büyü Arasındaki Fark Nedir?

vefk nedir
Vefk, celp, tılsım, dua ve büyü manevi uygulamalarının farkları, maneviyatın ve ruhani işlemlerin insan yaşamında ne... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Muhabbet Vefki Kaç Günde Etki Eder Tutar? 

muhabbet vefki nasil yapilir
Muhabbet vefkinin tutma süresi, vefkin hazırlandığı kişinin özelliklerine göre farklılıklar gösterir. Çünkü, muhabbet vefki, kişisel bilgiler... Devamını oku

Vefk Neden Gömülür, Suya Atılır ve Yakılır?

vefk neden suya atilir
Vefklerin gömülmesi, suya atılması ve yakılması vefk geleneklerinden bir tanesidir. Her şeyi yapmanın belli bir kuralı... Devamını oku

Vefk Neden Etki Etmez, Vefkler Neden Tutmaz?

vefk neden etki etmez
Vefklerin etki etmemesi özellikle vefk yapan hocaların ne yaptıklarını bilmedikleri durumlarda söz konusu olur. Daha önceden... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz