Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Vefk Neden Gömülür, Suya Atılır ve Yakılır?

Vefk neden gömülür, suya atılır ve yakılır? Vefk hazırlığı bittikten sonra gömülmesinin nedeni nedir? Vefk ile ilgili ayrıntılara yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

 Vefk Neden Gömülür, Suya Atılır ve Yakılır?

Vefklerin gömülmesi, suya atılması ve yakılması vefk geleneklerinden bir tanesidir. Her şeyi yapmanın belli bir kuralı vardır. Vefk işlemlerinin de belli bir sırası ve düzeni vardır. İşlemlerin bu sıraya göre yapılması Halinde istenilen sonuca ulaşmak mümkün olur. İyi bir hoca zaten vefk yapma aşamaları hakkında yardım isteyen kişiyi aydınlatır. Vefk bir kişinin ulaşmasını istediği her amaca ulaşması için hizmet edebilir. Aşk, evlilik, karı ve kocanın arasının düzelmesi, tartışmaların son bulması, eve bereket gelmesi gibi konularda vefklerden faydalanıldığı bilinmektedir. Vefklerin tarihi çok eskiye dayanır. O tarihlerden bu yaa vefklerin gömüldüğü  ve suya atıldıkları bilinmektedir. Her ne kadar farklı amaçların gerçekleşmesi için farklı vefk uygulama metotları olsa da vefk temelde tek şekilde gerçekleşir. Uygulama süreci çok az değişiklik geçirmiştir. Kelime kökeni olarak vefk tevafuk kelimesinden gelmektedir.

Ayrıca vefk neden etki etmez yazımızı inceleyebilirsiniz.

Vefk Hazırlığı Bittikten Sonra Gömülmesinin Nedeni Nedir?

Vefk hazırlandıktan sonra gömülmesi her vefk işleminde olmaz. Yapılan vefke göre vefk işlemi sonrası yapılması gerekenler değişiklik gösterebilir. Vefk büyüsünden sonra eğer kişi vefki gömüyorsa bu bir tür kurtuluşu sembol eder. Özellikle kişilerin düşmanları olması halinde hazırlanan vefklerin gömüldüğü bilinir. Aşık etme ve evlenme gibi vefklerde ise tam tersi durum söz konusudur. Bu şekilde hazırlanan vefklerde vefk duaları belirgin olacak şekilde her yere asılır. Kişilerin daima bu vefkler ile gezmeleri istenir. Gömülen vefkler ile birlikte kişiler düşmanlarından, fazlalıklarından, istenmeyen eşyalardan ve enerjilerden kurtulabilir. İstenmeyenlerin tümü toprak altına gömülü kalmıştır. İslam inancında ölülerin gömülmesi vardır. Vefkin de gömülmesi vefkin yapıldığı amacın ölüm diyarına gitmesi anlamını taşır.

Vefk Hazırlığı Bittikten Sonra Vefkin Suya Atılmasının Nedeni Nedir?

Vefk hazırlandıktan sonra suya atılması yeni oluşumlar için yapılır. Bir canlıya su vermek o canlının büyümesi, yeşermesi, gelişmesi ve sağlığa kavuşması anlamını taşır. Özellikle Vefk ile aşk durumlarında bol miktarda su kullanılır ve en on işlemde vefkin suya atıldığı bilinir. Vefkler suya atıldığında:

 • Bir kişiye aşık olabilir,
 • Çocuk büyütebilir,
 • Evcil hayvan sahibi olabilir,
 • Yeni bir işe girebilir,
 • İşten yüklü miktarda para kazanabilir,
 • Bir canlının gelişmesi için yardım yapabilirsiniz demektir.

Suyun tersi yangındır. Bazı hocalar su ile yangını birlikte kombin edip kullanmaktadırlar. Suya atılan vefkler daha uzun sürede çözüm sundukları için çok tercih edilmezler. Suya atılan vefklerin uzun süre sonuç vermeleri bir çiçeğin ya da canlının büyümesi ile ifade edilebilir. Nasıl ki bir ağaç dikildikten sonra hemen meyve vermezse, suya atılan vefk için de hemen sonuç almak söz konusu değildir. Tıpkı ağaçların sulandığı ve bakımının yapıldığı gibi, vefk işleminde sonra kişinin yapması gereken bazı bakımlar da vardır. Suya atılan tür vef yaptırmanız halinde 7 gün boyunca her gün Fatiha suresini uyamadan önce okumanız gerekmektedir.

Vefk Hazırlığı Bittikten Sonra Vefkin Yakılmasının Nedeni Nedir?

Vefk hazırlandıktan sonra yakılması tehlikeli durumların işaretçilerinde kurtulmak için olur. Yanma ile yapılan Vefk belirtileri son derece hızlı bir şekilde ortaya çıkar. Tehlikeli vefkler olduğundan herkes tarafından yapılmaması gerekir. Konu hakkında yeterli bilgiye sahip olan hocalardan destek almak gerekir. Ateşe atılan vefklerin özelliği, vefk yaptıran kişiler için acı kaynakları olmalarıdır. Eğer kişilerin unutamadıkları aşkları varsa, sağlıkları bozulmuşsa ve kendilerine zarar veren durumların içine istemeden de olsa düştülerse, yakılarak vefk yaptırmaları gerekir. Vefk yandığından ortaya azımsanamayacak kadar kuvvetli olan bir güç ortaya çıkar. Bu güç ancak ve ancak bir hoca tarafından kontrol altına alınabilir. Gücün kontrol altına alınmaması demek, ne yazık ki saldırıya uğramak, kişileri maddi anlamda sorunlar yaşaması gibi durumlara neden olabilir. Bu nedenle yalnızca dini bilgisi kuvvetli, daha önceden bu işlerle uğraşmış insanlardan destek aldığınızdan emin olun.

Neden Bazı Vefkler Etki Etmez?

Hazırlanan bazı vefklerin etki etmemesi söz konusu olabilir. Bu durumun çeşitli nedenleri vardır. Özellikle Vefk hazırlığının kimin tarafından yapıldığının büyük bir önemi vardır. Hocanın yeterli malzemeleri kullanması, doğru zamanda vefk hazırlanması, kişilerin tamamen kendilerini vefk işlemine vermeleri çok önemlidir. Bazı durumlar vardır ki bu durumlarda vefk işleminden sonuç elde etmek mümkün olmaz. Bu durumlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Hazırlanan vefkin yere düşürülmesi,
 • Vefkin sürekli kişinin yanında olmaması,
 • Hocanın söylediği talimatlara uyulmaması,
 • Aynı anda birden fazla vefk işlemi yaptırmak,
 • Vefk hazırlığında malzemelerin yanlış seçilmesi,
 • Vefk yazımında el yazısı yerine bilgisayar çıktısı kullanılması,
 • Vefk yazarken mavi renk dışında mürekkepli kalem kullanılması,
 • Vefk yazımında Arap alfabesinin kullanılmaması,
 • Vefk duaları okunurken abdest almamış olmak,
 • Vefk hazırlamadan önce niyetin ne olduğunu belirlememek,
 • Vefk içine yazılan bilgilerin eksik ya da yanlış olması durumlarında vefklerin etki etmesi söz konusu bile olamaz.

Eğer vefk yaptırdıysanız ve vefkinizin etki etmediğini düşünüyorsanız, nerede hata yaptığınızı öğrenmek için bu maddelere dikkat etmenizde fayda vardır. Bu maddelerden eğer 3 tanesi ihlal edilmişse yeniden vefk işlemine başlamanız gerekir. Bir ya da iki tane maddenin ihlal edilmesi halinde işleme yeniden başlamak gerekmez. Durum hoca ile paylaşılır ve hoca küçük dokunuşlar yaparak vefki güncellemiş olur.

Vefk Hazırlığı Neden Yapılır?

Vefk hazırlığı yapılması ardında bir çok neden yatıyor olabilir. Çok geniş yelpazede konulara hitap etmesi ile vefk en popüler ilim dallarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Vefkin en çok yaptırılma nedenleri arasında aşağıdakiler sayılabilir:

 • Daha çok para kazanmak için vefk hazırlanması,
 • Sağlığa kavuşmak için vefk yazılması,
 • Aşk hayatının hareketlenmesi için vefk yazılması,
 • Evde huzurun olması için vefk yazılması,
 • Güzelleşmek için vefk yazılması,
 • Sorunlardan kurtulmak için vefk yazılması,
 • Arkadaş ile barışmak için vefk yazılması,
 • Şartın artması için vefk yazılması ,
 • Kilo vermek için vefk yazılması mümkündür.

Bunlar dışında farklı nedenlerin gerçekleşmesi için de vefk yazıldığı bilinmektedir. Burada en önemli nokta vefk neden yazılıyorsa, bu nedenin en başında kişi tarafından belirlenmesidir. Aksi halde Vefk tutmaması durumu söz konusu olacak, vefk yaptıran kişiler büyük bir hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Vefk hazırlığında belirlenen amaçlara göre kaçlı vefk yazılacağı belirlenmiş olur. Kaç sayıda vekf hazırlanırsa bu özel bir amaca hizmet eder. Vefk hazırlamadan önce amacınızın hocaya ne olduğunu detaylı şekilde anlatın. Hoca sizi dinledikten sonra gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

Kaçlı Vefk Yaptırırsam Etkili Olur?

Vefk yaptırma sayısı amaca göre belirlenir. 1’den 9’a kadar vefk sayısı vardır. 3’lü vefk yaptıran kişinin amacı ile 6’lı vefk yaptıran kişinin amacı aynı değildir. Bu kişilerin uymaları gereken talimatlar da farklı olacaktır. Eğer bir kişi 3’lü vefk yaptırırsa bu durum kişilerin aşık olma isteği taşıdıkları anlamına gelir. Vefk hazırlandıktan sonra kişilerin uyumada önce Bakara Suresini ağır ağır okuması gerekir. Eğer kişiler düzenli olarak bu işlemi yerine getiremezlerse, vefkleri tutmaz. Eğer birisi 4’lü vefk hazırlamış ise, bu durum kişilerin makam sahibi olmak istemeleri anlamına gelir. 4’lü vefk hazırlığı ile birlikte kişilerin iş anlamında amaçlarını da elde ettikleri bilinir. Bu vefk sayısı için Vefk duası hocanın kendisi tarafından belirlenmez aksine kişinin kendisi tercih yapar. Genellikle vefk için aşağıdaki duaları kullanılması uygun olur:

 • Nas Suresi,
 • Felak Suresi,
 • Ankebut Suresi,
 • Nisa Suresi,
 • Cin Suresi güvenle kullanılabilir.

Elbette Kuran’dan dua okuyacağınız için öncesinden abdest almayı unutmamanız gerekir. Bazı insanlar yaptıkları vefk sayısının arttığı zaman işlem etkisin  de arttığını düşünmektedirler. Örneğin bu inanış doğru değildir. Yalnızca kişilerin amaçları farklı olabilir. Çlü olan vefkten 7’li olan vefk daha üstün değildir. Yalnızca amaçlar farklıdır.

Vefklerin Etki Etmesi için Ne Kadar Beklemek Gerekir?

Vefklerin etki etmesi için beklenmesi gereken süre standart değildir. Yani herkes için hem Vefk yapımı süresi hem de vefk için bekleme süresi farklıdır. Genellikle vefklerde beklenmesi gereken süreler vefk hazırlık konusu ile doğrudan ilintili olur. Yani aşk için ortalama bir süre, iş için ortalama bir süre belirlenmiştir. Aşk ve para konularında hazırlanılan vefklerden sonuç almak için sabır göstermek gerekir. Sabırsız olan kişiler bir noktada beklememeleri isyankarlık olarak kabul edilmektedir. Çünkü her şey Allah’ın izni ile olur. Eğer kişiler bu izne saygı göstermezlerse büyük bir günah işlemiş olurlar. Kişiler her konuda olduğu gibi vefk konusunda da ellerinden geleni yapmaları ardından konuyu Allah’a havale etmeleri gerekmektedir. Vefk işlemine kişiler şunu unutmamalıdırlar ki, yardım her zaman ALLAH’tan istenir. Kuran’da da geçtiği üzere Allah, kullarının bir şey istemeleri halinde kendilerinden istemeleri gerektiğini söylemişlerdir.

Rahmani işlemlere ve büyülere yazımızdan bakabilirsiniz.

Vefk Hazırlatmak Günah mıdır?

Vefk hazırlamanın günah olması söz konusu bile değildir. Çünkü vefk yalnızca bir şifa bulma aracıdır. Vefk ile bağlama aşık etme, para bulma, bereket artırma gibi pek çok farklı konuda destek almak mümkündür. Burada yardım istenilen kişi Allah’tır. Allah’tan yardım istemek günah değildir. Aksine kişiler vefk hazırlığında bol miktarda dua okudukları için sevap işlemiş olurlar. Bu nedenle insanların çekinmemesi, vefk işlemlerine gönül rahatlığı ile devam etmesi gerekmektedir.

Vefk Hazırlatmak Hakkında Bilinmesi Gereken Az Bilinenler Nelerdir?

Vefk hazırlatmak hakkında az bilinen bilgiler bilindiğinde kişilerin vefklerinin başarıya ulaşma ihtimali daha yüksek olur.  Bu bilgilerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Hazırlanan vefkler yalnızca kişinin kendi kullanımına özeldir. Vefk hatırlatan kişinin çocuğunun bile bu vefklerden faydalanması doğru olmaz. Özellikle aşk vefki ile aşık etme işlemlerinde vefkin paylaşılması ciddi sorunlara neden olur.
 • Vefk hazırlğından sonra kontrol yapılması gerekir.
 • Vefk hazırlayana kişinin tecrübesiz olmaması gerekir.
 • Hazırlanan vefkler tutmazsa yeniden vefk yaptırılmasında bir sakınca yoktur. Ancak iki vefk arasında en az 30 gün geçmesi gerekir.
 • Vefkler genel konularda yapılabileceği gibi özel konularda da olabilir. Bu kişinin kendi isteğine bağlıdır.

Kimler Vefk Hazırlamalıdır?

Vefk hazırlaması gereken kişiler dini bilgisi yüksek, sevabı bol, Kuran okumasını bilen, Arap harflerini bilen ve Arap dilini ana dili gibi konuşabilen kişiler olması gerekir. BU özelliklere sahip olmayan kişilerin yaptıkları vefklerde Vefk bozulması söz konusu olur. Kişilerin hem zamanı boşa gider hem parası boşa gider hem de ruhani anlamda üzerilerinde gereksiz bir yorgunluk olur. Buna gerek yoktur.

POPÜLER YAZILAR

Antalya’da Ünlü Büyücü Medyumlar

antalyada unlu buyuculer kimler
Katagori: Büyü
Antalya’da medyumlar konusunda çok fazla seçenekler yer alır. Bu seçenekler iyi bir şekilde değerlendirilmelidir. İşinde uzman... Devamını oku

1 Günde Çok Hızlı Tutan Aşk Büyüsü

1-gunde-etkili-ask-buyusu
Yıldırım etkili çok hızlı tutan aşk büyüsü, özellikle aşkına kavuşma hevesi içinde vakit kaybetmeye tahammülü bulunmayan... Devamını oku

Karı Koca Arasına Muhabbet Aşk Duası 

kari koca arasina muhabbet duasi nasil yapilir
Karı koca arasındaki muhabbetti arttırmak isteyenler “Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabetten minni '' duasını okumalıdır. Karı... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Vefk Nedir? Vefk Taşımak, Tılsım Yaptırmak Günah Mıdır?

Vefk yaptırıp taşımanın günah olup olmadığı en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Manevi ilimler... Devamını oku

Vefk ve Muska Arasındaki Fark Nedir? Vefkler Büyü Müdür?

vefk nedir
Vefk ve muska uygulamaları arasındaki farklar manevi ilimler ile ve özellikle havas ilimleriyle yakından ilgilenen kişilerin... Devamını oku

Vefk, Celp, Tılsım, Dua ve Büyü Arasındaki Fark Nedir?

vefk nedir
Vefk, celp, tılsım, dua ve büyü manevi uygulamalarının farkları, maneviyatın ve ruhani işlemlerin insan yaşamında ne... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Muhabbet Vefki Kaç Günde Etki Eder Tutar? 

muhabbet vefki nasil yapilir
Muhabbet vefkinin tutma süresi, vefkin hazırlandığı kişinin özelliklerine göre farklılıklar gösterir. Çünkü, muhabbet vefki, kişisel bilgiler... Devamını oku

Vefk Neden Etki Etmez, Vefkler Neden Tutmaz?

vefk neden etki etmez
Vefklerin etki etmemesi özellikle vefk yapan hocaların ne yaptıklarını bilmedikleri durumlarda söz konusu olur. Daha önceden... Devamını oku

Vefk Etkisi Nasıl Olur, Ne Zaman Başlar?

vefk etkisi nedir
Vefk etkisi ve başlangıcı kendine bir kişiyi bağlamaya çalışan insanların takip etmeleri konulardan bir tanesidir. Çünkü... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz