Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Evlilik İstiharesi Nasıl Yapılır? Evlilik İçin İstihareye Yatmak 

Evlilik istiharesi nasıl yapılır? Evlilik istiharesinde istişare aşaması ve tevekkül aşaması nasıldır? Ayrıntılı bilgiler için yazımızı okuyabilirsiniz.

 Evlilik İstiharesi Nasıl Yapılır? Evlilik İçin İstihareye Yatmak 

Evlilik istiharesine yatarak ileride evleneceğiniz insanın sizin için uygun olup olmadığını görebilirsiniz. Bunun için ilk olarak iki rekât namaz kılıp Allah’a tevekkül ederek kıble yönünde yatmanız gerekir. Bunun sonucunda da rüyanızda evleneceğiniz insanın hangi özelliklere sahip olduğunu ve sizin için hayırlı olup olmadığını öğrenmiş olursunuz.

Evlilik İçin İstihareye Nasıl Yatılır?

Evlilik için bazı insanlar gelecekleri hakkında fikir sahibi olmak ister. Böyle durumlarda ne yapacaklarını bilmezler ve değişik yollar aramaya başlarlar. Evlilik için istihareye yatılması durumunda sizin için hayırlı ve hayırlı olmayan durumlar rüyanızda ortaya çıkar. Yani ileriki zamanlarda evlilik hayatınızda ne gibi durumların yaşanacağı veya kimle evleneceğiniz ile ilgili detaylar ortaya çıkar. Bunun sonucunda da evlilik istiharesine yatarak geleceğiniz hakkında bilgiler elde etmiş olursunuz.

Evlilik istiharesine yatmak için ilk olarak iki rekat namaz kılıp Allah’a yalvarmanız gerekir. Daha sonra kıble yönüne dönerek uyumanız sonucunda rüyanızda evliliğiniz hakkında iyi şeyler olup olmadığını görmüş olursunuz.

Evlilik İstiharesinde İstişare Aşaması

Evlilik istiharesinde istişare aşamasında işinde ehli olan yaşlı kişilere, istiharenin yorumunu yaptırma eylemi meydana gelir. Bu konuda ehli olan kişiler, istiharenin sizin için hayırlı olup olmadığını yorumlayarak size öğütler verir. Bunun sonucunda da aldığınız tavsiyeler ile istiharenizde meydana gelen durumları gerçek hayatınızda uygulamaya başlamış olursunuz. Bu yüzden istiharede meydana gelen durumları bir bilene danışmakta her zaman yarar vardır.

Evlilik İstiharesinde Tevekkül Aşaması

İstihare, her zaman Peygamber Efendimiz tarafından da uygun görülen bir eylemdir. İstihareye yatılması durumunda bir işe başlamadan önce o işin bizim için uygun veya hayırlı olup olmadığını öğrenebiliriz. Bunun için de ilk olarak Allah’a tevekkül edip istihareye yatmadan önce 2 rekat namazla birlikte istihare duasını okumalıyız. Bütün bunların sonucunda Allah herkesin sesini duyar ve onlara yardımcı olur. İstiharenin verimli bir şekilde olması için Allah’a içten ve gönülden inanmak gerekir. Bunun sonucunda da istihareye yatarak yapacağınız iş hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Evlilik İstiharesinde Kılınan Namaz

Evlilik istiharesinde kılınan namaz toplamda iki rekâttır. İlk rekâtının kılınmasının ardından Fatiha duası okunup  “Kul yâ eyyühe’l-kâfirûne” denmelidir. İkinci rekât kılındıktan sonra ise “Kul hüvellahu ehad” suresi okunmalıdır. İki rekâtlık namazın kılınmasının hemen ardından aşağıda verilen istihare duasının baştan sona eksiksiz bir şekilde okunması gerekir. Bu duayı şu şekilde verebiliriz:

  • Allah’ım, bu işimin hakkımda hayırlı olacağını yalnız sen bildiğin için bana doğrusunu göstermeni niyaz ediyorum. Senin sonsuz kudretine iltica ediyor, yardım bekliyorum. Yüce lütfundan ihsan etmeni istiyorum. Muhakkak senin her şeye gücün yeter; ben ise hiçbir şeye güç yetiremem. Sen her şeyi bilirsin, ben ise hiçbir şey bilmem; Sen bütün gaybları bilirsin, Allah’ım, bu iş benim dinim, yaşayışım, işimin âkibeti, dünyam ve âhiretim hakkında hayırlı ise bunu bana nasip eyle. Sonra bunda benim için feyiz ve bereket vücuda getir. Şayet bu iş benim dinim, yaşayışım, işimin âkibeti, dünyam ve âhiretim hakkında hayırlı değilse, bunu benden, beni bundan vazgeçir. Bu hususta gönlümde bir meyil bırakma. Benim için hayırlısı ne ise onu kolaylaştır. Sonra da beni takdir buyurduğun bu hayırla hoşnut eyle.

Yukarıda verilen duanın içten bir şekilde okunup Allah’a sığınılması durumunda istihareye yatılarak ileriki zamanda yapacağınız evlilik hakkında olumlu veya olumsuz durumları öğrenebilirsiniz.

Evlilik İstiharesinin Vakti

Evlilik istiharesinin belli bir vakti yoktur. İstenildiği zaman sabah veya akşam 2 rekat namaz kılındıktan sonra evlilik istiharesi duasının okunmasının hemen ardından kıbleye dönmüş bir şekilde yatarak istihare eylemini gerçekleştirmiş olursunuz. Evlilik için okunması gereken istihare duasını 7 kere okuma hakkı vardır. Bu sayıyı ayrı ayrı günlere bölerek duayı okuyabilirsiniz. Bunun sonucunda da evlilik hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Aşağıda evlilik istiharesinden önce 2 rekât namazın kılınmasının ardından okunması gereken dua yer alır. Bu dua şu şekildedir:

  • Allah’ım! Senin ilminden ötürü senden hayır istiyorum. Senin kudretine dayanarak işimde bana güç vermeni diliyorum. Senin büyük fazlından senden istiyorum. Zira sen takdir edersin, ben takdir edip güç yetiremem. Sen her şeyi bilirsin, ben bilemem. Sen bütün gaybı bilensin. Allah’ım! Eğer bu iş dinimde ve yaşayışımda, işimin sonunda (yahut başında) ve akıbetinde benim için hayırlı olduğunu biliyorsan, onu bana takdir et. Eğer bu işin, dinimde ve yaşayışımda, işimin sonunda (yahut başında) ve akıbetinde kötü olduğunu biliyorsan, onu benden uzaklaştır, beni de ondan uzaklaştır. Hayır nerede ise bana onu takdir et, sonra beni verdiğinde razı kıl.

Yukarıda verilen duanın muhakkak abdestli bir şekilde okunması gerekir. Aynı zamanda istihare duasının okunmasının ardından niyetinizi de doğru bir şekilde dile getirmeniz gerekir ve Allah’a isteklerinizi net bir şekilde iletmelisiniz.

Evlilik İstiharesi Gerçek Mi?

Evlilik istiharesine içten ve samimi bir şekilde Allah’ a tevekkül edilerek yatıldığı zaman rüyada çıkan olaylar gerçek hayatla da bağlantı içinde olur. Örneğin; evlilik istiharesinde beyaz ve yeşil rengin görülmesi durumunda evliliğinizin her zaman güzel bir şekilde olacağına işaret edilir. Bunun dışında kırmızı veya siyah rengin görülmesi sonucunda da ileriki hayatınızda olumsuz durumla karşılaşacağınız işaret edilir. Evlilik istiharesine inanarak yattığınız zaman Allah her zaman sizin dileklerinizi ve isteklerinizi gerçeğe dönüştürür. Bunun için iki rekât namaz kıldıktan sonra istihare duasını eksiksiz bir şekilde okumanız tavsiye edilir.

Bir kadını kendine aşık etme büyüsüne yazımızdan bakabilirsiniz.

Evlilik İstiharesinin Dindeki Yeri

Evlilik istiharesi sünnet olarak dinde kabul edilmiştir. İstihareye yatmadan önce muhakkak gerekli olan bütün dini ibadetleri yerine getirip daha sonra Allah’a tevekkül etmek gerekir. Dinimizde de istihare için öncelikle Kuran-ı Kerim’de yer alan farz ve sünnet olan bütün ibadetlerin yapılması gerektiği açık bir şekilde dile getirilmiştir. Daha sonra iki rekât namaz kılarak istihare duasını içten bir şekilde okuyup dileklerinizi Allah’a ileterek O’na inanmanız gerekir. Çünkü, Allah’tan başka hiç kimse bir şeyi olduramaz ve yaratamaz. Bu yüzden kıble yönüne dönük bir şekilde evlilik istiharesine yatarak istiharede evleneceğiniz kişinin sizin için hayırlı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Evleneceği Kişiyi Rüyada Görmek

Evleneceğiniz kişiyi rüyada görebilmeniz için ilk olarak istenilen şartları yerine getirmeniz gerekir. Bunun için ilk önce İslam’ın şartlarını ve yapılması gereken ibadetleri uygulamanız durumunda Allah’a sığınmalısınız. Evleneceğiniz kişi hakkında rüyanızda detaylı bilgilere sahip olmak istiyorsanız, abdest almış bir şekilde sabah veya akşam 2 rekâtlık namazı kılmanız gerekir. Namazı kıldıktan sonra istihare duasını yine abdestli bir şekilde namazın ardından okumalısınız.

İstihare duasının okunmasından sonra Allah’a tevekkül ederek kıble yönüne dönüp uyumanız gerekir. Aynı zamanda uyumadan önce istiharede ne görmek istediğinizi de içinizden söylemelisiniz. Bunun sonucunda rüyanızda yeşil veya beyaz bir renk gördüğünüzde ileride evleneceğinizin kişinin sizin için hayırlı bir insan olduğunu anlayacaksınız. Fakat kırmızı veya siyah renk görmeniz durumunda ise bu kişinin sizin hayatınızda olumsuz etkiler vereceğine işaret edilir.

Evlilik İstiharesi İle Eş Belirleme

Evlilik istiharesi ile kızların veya erkeklerin karşılarına çıkan kısmetleri hakkında detaylı bilgileri elde etmesi sağlanabilir. Bunun için ilk olarak karşılarına çıkan kısmetleri hakkında araştırmalar yapmaları gerekir. Eğer araştırmalarda yeterli bilgilere ulaşamadılarsa, istedikleri bir vakitte evlilik istiharesine yatarak kısmetleri hakkında Allah’tan ellerini açarak yardım istemeleri gerekir.

Evlilik istiharesi aslında bir dua niteliğindedir. Yani dua ederek Allah’a tevekkül edip O’na sığınılmasıdır. Erkek veya kızlar, evlenecekleri kısmetlerinin kendileri için hayırlı olup olmadıklarını öğrenmek istediklerini Allah’a ileterek kıble yönüne dönüp ve abdestli bir şekilde evlilik istiharesine yatıp istedikleri bilgilere ulaşabilir. Bunun sonucunda evlilik istiharesinde olumlu şeyler çıktığında kısmetlerini değerlendirip evlilik yolunda ilk adımlarını atabilme imkânını elde edebilir.

Evlilik İstiharesinde Okunacak Diğer Dua

Evlilik istiharesine yatmadan önce 2 rekât namaz kıldıktan sonra aynı zamanda istihare duasının da okunması gerekir. Aşağıda istihare duasının okunuşu yer alır:

  • Allâhumme estehiruke bi ilmike ve estakdiruke bi kudretike ve es’eluke min fadlike’l-azim. Fe inneke takdiru ve lâ akdiru ve ta’lemu ve lâ a’lemu ve ente allâmu’l guyûb. Allâhumme inkunte ta’lemu enne hâza’l-emre hayrun li fi dini ve meâşi ve âkıbeti emri ve âcili emri ve âcilihi. Fekdurhu li ve yessirhu li summe bârik li fihi. Ve in kunte ta’lemu enne hâza’l-emre şerrun li fi dini ve maâşi ve âkıbeti emri ve âcili emri ve âcilihi f’asrifhu anni va’srifni anhu ve’kdur li el-Hayra haysu kâne. Summe ardihi bih.

Yukarıda verilen istihare duasının okunmasıyla birlikte Kuran-ı Kerim’de yer alan bazı surelerin de ardından okunması gerekir. Bütün bu duaların ve surelerin içten ve gönülden okunması sonucunda Allah’a tevekkül ederek kıble yönüne dönmüş bir şekilde istihareye yatabilirsiniz. Böylece evliliğiniz ve kısmetiniz hakkında bilgiler elde edebilirsiniz. Aşağıda evlilik istiharesine yatmadan önce Kuran-ı Kerim’den okunması gereken sureler sırasıyla verilmektedir:

  • Kafirun Suresi: Bismillahirrahmânirrahîm. Kul yâ eyyühel kâfirûn, Lâ a’büdü mâ ta’büdûn, Ve lâ entüm âbidûne mâ a’büd, Ve lâ ene âbidün mâ abedtüm, Ve lâ entüm âbidûne mâ a’büd, Leküm dînüküm veliye dîn,
  • İhlas Suresi: Bismillahirrahmânirrahîm. Kul hüvellâhü ehad, Allâhüssamed, Lem yelid ve lem yûled, Ve lem yekün lehû küfüven ehad.
  • Bakara Suresi: Elif lam mim, Zalikel kitabü la raybe fıh hüdel lil müttekıyn, Ellezıe yü’minune bil ğaybi ve yükıymunas salate ve mimma razaknahüm yünfikun, Vellezine yü’minune bi ma ünzile ileyke ve ma ünzile min kablik ve bil ahırati hüm yukınun, Ülaike ala hüdem mir rabbihim ve ülaike hümül müflihun, İnnellezıne keferu sevaün aleyhim e enzertehüm em lem tünzirhüm la yü’minun, Hatemallahü ala kulubihim ve ala sem’ıhim ve ala ebsarihim ğaşaveh ve lehüm azabün azıym, Ve minen nasi mey yekulü amenna billahi ve bil yevmil ahıri ve ma hüm bi mü’minın, Yühadiunellahe vellezıne amenu ve ma yahdeune illa enfüsehüm ve ma yeş’urun, Fı kulubihim meradun fe zadehümüllahü merada ve lehüm azabün elımüm bi ma kanu yekzibun, Ve iza kıyle lehüm la tüfsidu fil erdı kalu innema nahnü muslihun, Ela innehüm hümül müfsidune ve lakil la leş’urun, Ve iza kıyle lehüm aminu kema amenen nasü kalu e nü’minü kema amenes süfeha’ ela innehüm hümüs süfehaü ve lakil la ya’lemun.
  • Fatiha Suresi: Bismillahirrahmanirrahim, Elhamdulillâhi rabbil’alemin, Errahmânir’rahim, Mâliki yevmiddin, İyyâke na’budu Ve iyyâke neste’în, İhdinessirâtal mustakîm, Sirâtallezine en’amte aleyhim, Ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn.

POPÜLER YAZILAR

Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Gerçek Aşk Büyüleri 

Gercek-ask-buyusu
Katagori: Aşk Büyüleri
Gerçek aşk büyüsü yapılışı, özellikle halk arasında kara sevda olarak bilinen platonik aşıkların en sık başvurduğu... Devamını oku

Size Nazar Değdiren Kişi Nasıl Anlaşılır? 

nazar degdiren kisi nasil anlasilir
Katagori: Kozmik ilimler
Nazarın değmesi sadece bakışlar ile meydana gelmez. Bilimsel araştırmalar sonucunda nazarın elektromanyetik enerjiler ile de oluştuğu... Devamını oku

Birini Kendine Aşık Etme Sevdirme Duası

asik-etme-duasi
Sevdiğin birini kendine aşık etme ve sevdirme duası, dini bütün Müslümanların, gönüllerindeki aşk duygusunu veren Yüce... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

ayetel kursi sirlari
Ayetel Kürsi, Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinir. Bu yüzden çok anlamlı bir özelliğe sahiptir.... Devamını oku

Çevirgel Duası Nedir, Çevirgel Duası Nasıl Yapılır?

cevirgel duasi nasil yapilir
Çevirgel duasının orjinal haliyle okunuşu hakkında medyum hocaların tavsiyeleri şöyledir, Tesbihle zikir çekerek ve en etkilisi... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Fatiha Süresi Ritüeli Nasıl Yapılır?

fatiha suresi ritueli nasil yapilir
Fatiha suresi Kuran’ı Kerim’de bulunan ilk suredir. 7 ayetten meydana gelmektedir. Surenin farz namazlarının her rekatında... Devamını oku

Sevdiğin Kişi 10 Dakikada Kesin Seni Arasın Duası Ritüeli

sevdigin kisi 10 dakikada seni arasin duasi hangisi
Sevdiğinizin sizi 10 dakikada aramasını istemeniz durumunda dua ritüelini uygulayabilirsiniz. Dua ritüellerinin yapımından önce iki veya... Devamını oku

Sevdiğim Çocuğa Mesaj Attırma Duası Ritüeli

sevdigim cocuga mesaj attirma duasi nasil yapilir
Sevdiği çocuğun mesaj atmasını isteyenler aşk ve bağlama duaları da okuyabilir. Sevdiğine Hemen Mesaj Attıran Ritüel... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz