Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada balık görmek ne anlama gelir? Rüyada sudan çıkmış balık, çok sayıda balık, balık tutmak ve yemek, mavi balık ve pulları dökülmüş balık görmek açıklaması nedir? Rüya alimleri nasıl açıklıyor ve İslami karşılığı var mı? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

 Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada balık görülmesi genel olarak hayatta kötü bir durum ya da hastalık ile karşılaşmak anlamına gelir. Rüya sahibinin gördüğü balığın özellikleri rüyanın anlamının değişmesine neden olur. Balığın sayısı,  balık rengi, balığın nerede görüldüğü gibi özellikler rüya anlamının değişmesine neden olabilir. Rüyada balık görülmesi Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; gizli düşmana, eşin hırçınlaşarak kavga edilmesine ya da arkadaşlarla zaman geçirmek anlamlarına gelmektedir. Buradan hareketle diyebiliriz ki; rüyada balık görmenin hem olumlu hem de olumsuz çeşitli anlamları olabilir. Rüya öğelerinin iyi analiz edilmesi gerekir.

Rüyada Sudan Çıkmış Balık Görmek

Rüyada sudan çıkmış balık görmek rüya sahibinin başına sıkıntı gelmesine, kişinin zor zamanlar geçirmesine işaret edebilir. Sudan çıkmış balığın hala canlı olduğu görülüyorsa, rüya sahibi başına gelen sıkıntılara katlanabilecek demektir. Eğer balık sudan çıktıktan sonra hemen ölmüş ise, rüya sahibi başına gelen zorluklara katlanmakta zorlanacaktır. Eğer balık can çekişiyorsa, rüya sahibinin sıkıntıların üstesinden gelmek için diğer insanlardan biraz daha fazla çaba harcaması gerekecektir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada sudan çıkmış balık gören kişinin çevresindeki insanlar kişiye karşı düşmanlık besleyerek onun zarar görmesini isteyebilirler. Rüya sahibinin dikkatli olarak kendini korumayı öğrenmesi gerekmektedir.

Ayrıca rüyada para görmek ne anlama gelir? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Rüyada Suyun İçinde Balık Görmek

Rüyada suyun içinde balık görmek işlerin yolunda gitmesi, rüya sahibinin mutlu olması, rüyayı gören kişinin kazancının artması şeklinde genellikle olumlu anlamları ile yorumlanmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında suyun içinde balık gören kişi için artık sıkıntı ve stres olmaz. Bunun yerine mutluluk ve sevinç olur. Kişiler hayatta zorluklarla karşılaşsalar bile bu zorlukları nasıl aşmaları gerektiğini bildikleri için problem yaşamayacaklardır.

Eğer balığın içinde bulunduğu su kirli ise, rüyayı gören kişi kısa zaman içinde bir tanıdığından olumsuz bir haber alabilir. Eğer balığın içinde bulunduğu su temiz ise de kişinin alacağı haberin olumlu ve güzel olacağı bilinir.

Rüyada Çok Sayıda Balık Görmek

Rüyada çok sayıda balık görmek ilmi tabirlerin çerçevesinden bakıldığı zaman, rüya sahibinin akrabaları ile arasının bozulacağı söylenir. Rüyada çok sayıda balığın özellikleri rüyanın anlamının değişmesine neden olabilir:

 • Rüyada görülen balıkların rengi beyaz ise, rüya sahibi büyük bir yalan söylemek zorunda kalabilirler.
 • Rüyada görülen balıkların rengi gri ise, rüya sahibi sevdiği bir kişiye değerli bir hediye satın alacaktır.
 • Rüyada görülen balıkların rengi siyah ise, rüya sahibinin hayatında önemli yerde olan bir kişi vefat edebilir ya da ciddi sağlık problemleri ile karşılaşılabilir.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında çok sayıda balık gören kişilerin bereketleri artar. Maddi anlamda zenginlik ve kısmetler çoğalır.

Rüyada Denizde Balık Görmek

Rüyada denizde balık görmek bir çok ilmi kaynakta yer alan bilgilere göre, olumsuz anlamlara sahiptir. Rüyasında deniz içinde balık gören bir kişi, kısa zaman içinde beklenmedik bir zamanda,  olumsuz bir haber alacak demektir. Tıpkı diğer rüya türlerinde olduğu gibi, denizin özellikleri bize rüya hakkında önemli bilgiler verir:

 • Eğer balıkların görüldüğü deniz dalgalı ise, rüya sahibinin alacağı kötü haber sağlık ile ilgili olur.
 • Eğer balıkların görüldüğü deniz sakın ise, rüya sahibinin alacağı haber uzaktan akraba ile ilgili olacaktır.
 • Eğer balıkların görüldüğü deniz kirli ise, rüya sahibi kendisinin hasta olduğunu öğrenecektir.

Rüyada Balık Tuttuğunu Görmek

Rüyada balık tuttuğunu görmek birbirinden farklı bir çok anlama gelebilir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; balık tuttuğunu gören bir kişi, hileli bir insan ile karşı karşıya gelecektir. Bu kişi rüya sahibinin:

 • Uzaktan akrabası,
 • İş yerinden tanıdığı,
 • Ailesi,
 • Evli ise eşinin ailesi,
 • Öğrenci ise okuldan tanıdığı bir kişi olacaktır.

İlmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre bu rüyanın anlamı aynı zamanda rüya sahibinin para kayıp etmesi anlamını da gelebilir. Kişi maddi gücünü yitirdiği için mutsuz bir yaşantı sürebilir. Hatta depresyon gibi ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir.

Rüyada Balık Yediğini Görmek

Rüyada balık yediğini görmek rahatlık, feraha erişmek, kişinin standartlarının yükselmesi gibi farklı anlamlara gelmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında balık yediğini gören kişi bir daha kimse ile tartışmaz, herkes ile iyi anlaşır. Çevresindeki insanlar ona zarar veremez. Ne tür bir balık yenildiği rüyanın farklı anlamlara gelmesine neden olur:

 • Rüyasında hamsi yediği gören bir kişi sevdiği kişi ile hayatını birleştirir,
 • Rüyasından kalkan balığı yediğini gören kişi evcil hayvan sahiplenir,
 • Rüyasında lüfer balığı yediğini gören kişi sevmediği bir kimse ile tartışmaya girebilir.

Rüyada Rakı Balık Görmek

Rüyada rakı balık görmek rüya sahibinin büyük bir yanlıştan dönmek üzere olduğu anlamını taşır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre ise rüyasında rakı balık gören bir kişi kederli bir zamandan geçiyor olabilir. Bu kişilerin keder duymasının nedeni hayal kırıklıkları olabilir. Eğer rakı balık yendiği dışarıda görülüyorsa, genellikle rüyanın olumsuz anlamı ortaya çıkmaz. Eğer evin içinde rakı balık yendiği görülüyorsa rüya sahibinin endişe etmesi gerekebilir çünkü bu durumda genellikle rüyanın olumsuz anlamının ortaya çıktığı bilinir.

Rüyada balık ile birlikte rakı gören kimsenin yaşamının uzun olacağına dair bir söylem vardır. Kişiler hastalıklar olmadan, sağlıklı bir şekilde yaşar. Yaşıtları ile birlikte yan yana oturdukları zaman bu kişilerin çok daha dinç olduğu ön plana çıkar.

Rüyada 3 Tane Balık Görmek

Rüyada 3 tane balık görmek hem hayra hem şerre yorulan bir rüya türüdür. İlmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre görülen balıkları cinsi aynı ise, rüya sahibi büyük bir miktarda para kazanacaktır ve bu para ile büyük harcamalar yapmak isteyecektir. Bir diğer yoruma göre rüyanın olumsuz anlamı ortaya çıkarsa, rüya sahibinin sağlığı bozulur. Kişi grip, migren, ülser gibi aslında çok ciddi olmayan hastalıklardan şikayetçi olacaktır. Kişinin hastalığı ağır geçecek ne yazık ki kişiye nefes aldırmayacaktır.

Rüyada görülen balıkların her birinin cinsi farklı ise, rüya sahibi uzun bir yolculuğa çıkacaktır. Yolculuğun amacı iş olabileceği gibi, yolculuğun amacı tatil gibi keyifli işler olabilir.

Rüyada Balık Satın Aldığını Görmek

Rüyada balık satın aldığını görmek tek başına bir hükme delalet etmez. Yani rüyanın anlamının daha derin incelenmesi gerekir. Satın alınan balığın cinsi, kaç tane balık alındığı, balıkların nereden alındığı gibi özellikler rüyanın anlamının yorumlanmasına yardımcı olur.

 • Rüyasında çok fazla balık satın aldığını gören kişinin işleri açılır.
 • Rüyasında aynı cins balık aldığını gören bir kişi hayatında kararlığı ile dikkat çeker. Bu kişiler radikal kararlar vermekten çekinmeyecektir.
 • Rüyasında tek bir tane balık aldığını gören kişinin sorunları son bulur. Kişi nihayet rahatlığa kavuşma imkanı yakalar.

Rüyada Ölü Balık Görmek

Rüyada ölü balık görmek hayırlı anlamlara gelmeyen rüyalardan bir tanesidir. Rüyasında ölü balık gören kişiler çevrelerindeki insanlara zarar vermek isteyecek kadar ileri gidebilir. Rüya sahibi kontrol edemediği bir takım düşünceler altına girebilir. Eğer rüyada görülen ölü balığı kişi kendi öldürdüğünü görüyorsa, rüya sahibinin başı kendinden daha üst konumda bulunan bir kimse tarafından belaya sokulacaktır. Kişiler rüyayı gördükleri dönemlerde ekstra dikkat göstererek bu problemin önüne geçerler.

Rüyada deniz görmenin anlamı nedir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Can Çekişen Balık Görmek

Rüyada can çekişen balık görmek rüya sahibinin güçlü bir kimse haline geleceği anlamını taşır. İlmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre rüya sahibi güçlü bir kimse olacağı için herkes onun gibi olmak ister. Rüya sahibini insanlar kıskanmaya başlar. Kişiye nazar değebilir. Eğer can çekişen balığın ardından öldüğü görülürse rüya sahibi maddi anlamda güçlü olur. Eğer balığın can çekiştikten sonra suyun içine geri döndüğünü görürseniz bu iyiye işarettir ve rüya sahibinin yalnızca maddi anlamda değil aynı zamana sosyal anlamda da güçlü bir kimse haline geleceği anlaşılır.

Rüyada Balık ve Olta Görmek

Rüyada balık ve olta görmek rüya sahibinin eski dostu ile yeniden karşılaşması anlamına gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; balık ile birlikte olta olduğu zaman rüya sahipleri lise döneminden bile arkadaşları ile görüşmeye başlayabilirler. Rüya sahipleri ve arkadaşları birlikte önemli işlere imza atabilirler. Eğer rüyada görülen balık ve olta eski ise bu kişilerin birlikte iş yapacağı bilinir. Eğer olta ve balıklar yeni ise, rüya sahibi yalnızca bu kimseler ile sosyal anlamda iletişimine devam edecek, farklı paylaşımlarda bulunmayacaktır.

Rüyada Kedinin Balık Peşinde Koştuğunu Görmek

Rüyada kedinin balık peşinde koştuğunu görmek hastalık, sıkıntı, zor zamanlar, dertler anlamlarını taşımaktadır. Rüya sahipleri ya da rüya sahiplerinin çok yakınında bulunan kimseler, hasta olabilir ve yatağa düşebilirler. Rüya sahipleri özellikle işteki konular yüzünden sıkıntılı zaman geçirirler. Kişinin zor zamanları atlatması için arkadaşlarından ve ailesinden destek alması gerekebilir. Rüya sahibi kedinin ne kadar büyük olduğunu görürse, karşılaşacağı problemler de o ölçüde büyük olacaktır. Bu nedenle kedinin yavru kedi olması arzu edilir.

Rüyada Mavi Renkli Balık Görmek

Rüyada mavi rengi olan balık görmek huzur, mutluluk, sevgi, güzel günler gibi olumlu anlamlara sahip bir rüya olduğu için sevilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; mavi renkli balıklar kişinin hayatına huzurun çekilmesini sağlar. Rüya sahipleri sevdikleri insanlar ile güzel vakit geçirirler. Kişiler bir diğer yoruma göre geçmişte kalması gereken olayları geçmişte bırakabilecek kadar olgunluğa sahip olur. Bu durum onların psikolojik ve ruhsal anlamda rahatlamalarına yardımcı olur.

Mavi renkli balıklar rüya sahibinin uzun bir tatile çıkacağı şeklinde de yorumlanır. Rüya sahibi kendini şehirden uzaklaştırarak bir arınma sürecine girecektir. Bu süreçten çok fazla deneyim ve bilgi sahibi olarak yeni hayatına bu şekilde başlama kararı alacaktır.

Rüyada Pulları Dökülmüş Balık Görmek

Rüyada pulları dökülmüş balık görmek rüya sahibinin yardıma ihtiyacı olması, bir kimseden destek gelmesi, yardım almayı reddetmek gibi farklı anlamlara sahip olabilir. Rüyada balık pulları dökülmüş vaziyette olduğu zaman genellikle kötü anlamlara sahip olur. Rüya sahibi isteklerini gerçekleştirmek için yeterli güce ve bilgi birikimine sahip değildir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; pulları dökülen balıklar pusuya yatmış düşmanların varlığına işaret eder. Rüya sahibinin dost bildiği insanlar aslında onun için azılı düşmanlar olabilir. BU kişiler rüya sahibine zarar vermek için kasti olarak planlar yapar. Kişinin sevdiği kişilerden uzaklaşmasını ve mutsuz olmasını isterler.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz