Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Bebek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bebek görmek ne anlama gelir? Rüyada beşikte, ağlarken, konuşurken veya ölü bebek görmek neyi ifade eder? İslami açıklaması nasıldır? Bebek görmek hakkında ayrıntılara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Bebek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bebek görülmesi genel anlamı ile saflık, temizlik, ferahlık anlamına gelir. Rüyada bebek her zaman olumlu anlamlara gelmeyebilir. Kimi zaman rüya bir kişinin sağlığının zarar görmesi, kaza geçirmek ve sevilen kişinin yaşamının son  bulması anlamlarına gelir. Önemli olan nokta rüyanın içeriğinin iyi anlaşılmasıdır. Kan, ağlamak, acı çekmek gibi olumsuz unsurlar rüyanın olumsuz yorumlanmasına neden olurken; bir bebeğin beşiğinde ya da annesi ile birlikte görülmesi olumlu kabul edilir. Rüyanın bir çok farklı anlamı olabileceği unutulmamalıdır.

Rüyada Beşikte Bebek Görmek

Rüyada beşikte bebek görmek rüya sahibinin işlerinin yolunda gitmesi, isteklerini başarması, hedeflerine giden yolu kararlı adımlarla tırmanması gibi anlamlara gelir. Bu rüyanın görülmesi olumlu yorumlanmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre beşikte bebek gören bir kişinin yaşamında artık sıkıntılar olmaz. Yalnızca mutluluk ve başarılar olur. Rüyayı gören kişilerin hayatı her zamankinden daha iyi olur. Kişiler gerek maddi gerek manevi anlamla önemli sorunların üstesinden gelebilir.

Rüyada 3 Aylık Bebek Görmek

Rüyada 3 aylık bebek görmek rüya sahibinin evinde kaygı, endişe, stres ve buna benzer olumsuz duyguların hakim olacağı anlamına gelir. Rüya sahipleri eğer aileleri ile yaşıyorlarsa aileleri ile birlikte, ev arkadaşı ile birlikte yaşıyorlarsa ev arkadaşları ile birlikte problemler yaşayabilirler. Problem yaşanmasının sebebi ev düzenin bozulması, dağınıklık ya da hırçınlık olabilir.

 • Rüyada görülen bebek eğer ağlıyorsa rüya sahibinin yakınındaki bir isim sağlık problemleri yaşayacaktır.
 • 3 aylık bebek eğer rüyada beşikte ise rüya sahibinin bütün problemleri son bulur.
 • Rüyada görülen bebeğin altında eğer bez varsa rüya sahibi zengin olur.
 • Rüyada görelen bebek erkek ise, rüya sahibinin kısmeti açılır.

Rüyada Ağlayan Bebek Görmek

Rüyada ağlayan bebek görmek sağlık problemlerine, iş kazalarına, maddi kazancın düşmesine işaret eder. Rüya sahibi grip, migren, ülser ve buna benzer rahatsızlıklardan dolayı ciddi problemler yaşayabilir. Rüya sahibinin bağışıklığı düşebilir. Bir islam aliminin yapmış olduğu yoruma göre, rüyayı gören kişi, işini yaptığı sırada kaza geçirecektir. Bu nedenle rüya sahibinin özellikle iş yaptığı zamanlarda dikkatli olması şarttır.

Bir yoruma göre rüyasında ağlayan bebek gören kişi piyasada daha fazla iş yapamayacak hale gelir. Bu nedenle kazancı düşer. Çevresindeki insanlara borcu olur. BU borçları ödemekte zorlanarak dışarı dahi çıkmak istemeyebilir.

Rüyada Annesi Olmayan Bebek Görmek

Rüyada annesi olmayan bebek görmek önemli ve değeri yüksek olan bir eşyanın kayıp edilmesi, sevilen bir kimsenin artık hayatta olmaması ve rüya sahibinin şişmanlaması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada bebek annesiz ise rüya görülmesi arzu edilmez bir hal alır. İlmi kaynaklarda yapılan yorumlara göre rüya sahibi:

 • Onun için önemli olan bir kimse tarafında verilen değerli bir eşyayı kayıp edebilir.
 • Bir arkadaşına verdiği malzemesini geri alamayabilir.
 • İçki içtikten sonra unutmaması gereken eşyalarını bir yerlerde unutabilir.

Rüya sahibinin çevresindeki yaşı ileri olan kimseler sağlık problemleri yaşayarak yoğun bakım derecesinde ciddi sağlık problemlerinin eşiğinde olabilir. Bu durum rüya sahibinin üzülmesine ve endişe duymasına neden olacaktır. Bir yoruma göre bu rüyayı gören rüya sahipleri çok yemeye başlar. Kilo alarak, sağlık problemlerini kendine davet etmiş olur.

Rüyada Kusan Bebek Görmek

Rüyada kusan bebek görmek  rüya sahibinin saldırı altında olması anlamına gelir. Rüya sahibinin evinden kavga ve dert eksik olmaz. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre hayırlara vesile olmayan bu rüya, önemli değerlerin yitirilmesi anlamını da taşıyor olabilir.

 • Bebek eğer kendi üzerine kusuyorsa, rüya sahibi uzun bir yolculuğa çıkar.
 • Bebek eğer bir başkasının üzerine kusuyorsa, rüya sahibinin yakın bir tanıdığı ona karşı düşmanlık besler.
 • Bebek yemek yedikten hemen sonra kusuyorsa, rüyayı gören kişinin ailesi ona karşı sert tavırlar takınabilir.

Rüyada yılan görmek ne anlama gelir? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyada Emekleyen Bebek Görmek

Rüyada emekleyen bebek görmek rüya sahibinin gelişme aşamasında olduğunu, yeni işler başarmak için planlar yaptığını ve sonucunda güzel bir neticeye varacağına işaret eder. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre bu rüyayı gören insanlar sevinç içinde olmalılar çünkü; rüyanın faydaları saymakla bitmez:

 • Rüya sahibi maddi anlamda güçlü bir konuma gelir,
 • Kişi sevdiği insana kavuşur,
 • Zaman rüya sahibi için masal gibi geçer,
 • Rüya sahibi başarmak istediği hedeflere ulaşır,
 • Kişi kendini seven kişiler ile birlikte olur,
 • Emekleyen bebek eğer kız çocuğu ise rüya sahibinin kısmeti açılır.

Bütün bu olumlu ve güzel özellikleri nedeni ile, rüyada emekleyen bebek görmek arzulanır. Fakat rüyaların farkı anlamları olduğu unutulmamalı, rüyanın içindeki öğeler büyük bir özen ile hazırlanmalıdır.

Rüyada Çıplak Bebek Görmek

Rüyada çıplak bebek görmek rya sahibinin kendini çevresine açmasına, yeni bir ilişkiye başlamasına, sorunlarının son bulmasına, kendini yenilemesi gibi anlamlara gelmektedir.

 • Rüyada görülen çıplak bebek erkek ise, rüya sahibinin hayatına yeni bir kadın girecek demektir.
 • Rüyada görülen çıplak bebek eğer yıkanıyorsa, rüya sahibi geçmişten gelen maddi problemlerine kökünden çözüm bulacaktır.
 • Çıplak bebek eğer ağlar vaziyette görülüyorsa, rüya sahibi kendi ile ilgili önemli değişiklikler yapacaktır. Kişi işini, eşini değiştirebilir, yeni alışkanlıklar sahibi olabilir.

Rüyada Bebek Sahibi Olduğunu Görmek

Rüyada bebek sahibi olduğunu görmek rüya sahibinin muradına ermesi, netice alınamayan bir işten nihayet netice elde edilmesi ve bekleyişin sona erilmesi gibi anlamlara sahiptir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada bebek sahibi olduğu gören bir kimse, artık hayatında tasalanmayacaktır. Çünkü rüya sahibi öyle bir olgunluğa erişir ki, hayatına sorunlarını bile kendine nasıl davet etmesi gerektiğini bilen bir kimse haline gelir. Rüyada sahip olduğunuz bebek kız ise, rüya sahibi sonunda iş ile ilgili uğraştığı bir konudan sonuç alır.

 • Bebek eğer sağlık problemleri ile doğmuşsa, rüya sahibinin hayatında sıkıntılar baş gösterir.
 • Eğer bebek sezartan ile doğmuşsa, rüya sahibi kötü bir haber alacaktır.
 • Bebek eğer normal doğum ile doğmuşsa, rüya sahibinin hayatında her şey yolunda diğer. İnsanlar rüya sahibini kıskanır ve kişiye nazar değebilir.

Rüyada Altını Kirletmiş Bebek Görmek

Rüyada altını kirletmiş bebek görmek rüya sahibinin uzakta bir kimseden haber alması anlamına gelebilir. Uzakta olan kişiler rüya sahibinin:

 • Akrabası,
 • Asker arkadaşı,
 • Üniversite arkadaşı,
 • Eski oda arkadaşı,
 • Ailesi,
 • Eski sevgilisi olabilir.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; altını kirletmiş bebek gören kişiler uzun zamandır haber almadığı bir kimseden haber alarak, şaşırtıcı günler geçirebilirler. Onları şaşkın yapan şey uzun zamandır haber alamadıkları kişilerde yaşanacak değişim olacaktır.

Rüyada 3 Tane Bebek Görmek

Rüyada 3 tane bebek görmek kısmetin açılması, daha çok para kazanmak, bereketin artması anlamına gelmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında 3 tane bebek gören bir kimsenin hayatının geri kalanı çok kaliteli ve mutlu geçer. Çünkü Allah bu kişilerden adeta razı olmuştur. 3 tane bebek görüldüğü zaman rüya sahibi uykusunda huzurlu bir şekilde uyanır. Kişinin akrabaları, arkadaşları ve yakınında bulunan insanlar rüya sahibinin başarıya ulaşması için ellerinden geleni yaparlar.

Rüyada Ölü Bebek Görmek

Rüyada ölü bebek görmek olumsuz anlamlara sahiptir. Düşmanlık, evlatın ailesinden uzaklaşması, pislik ve bir kimsenin kayıp edilmesi gibi anlamlara sahip olabilecek bu rüya, görülmesi arzu edilen rüya türlerinden değildir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada görülen ölü bebek eğer kız ise, rüya sahibi yakın sevdiği kimseyi kayıp edecektir. Bu kişiler rüya sahibinin ailesinden bir kimse olacaktır. Beklenmedi bu kayıp ediliş kişinin hayatında olumsuz etkilere neden olacaktır.

Bir diğer islam alimine göre rüyasında ölü bebek gören bir kimsenin hayatında hiçbir şey yolunda gitmez. Kişi önce maddi anlamda para kayıp eder. Ardından sevdiği insanlar kişinin hayatından bir bir çıkar. Rüya sahibi depresyona girerek yataklara düşebilir. İlmi tabirlere göre, rüya sahibinin önünde zorlu günler vardır. Bu günlerin aşılması için rüya sahibinin çaba harcaması şarttır.

Rüyada Bebek Beşiği Görmek

Rüyada bebek beşiği görmek farklı anlamlara sahip olan bir rüyadır.

 • Görülen bebek beşiği eğer ahşaptan yapılmışsa, rüya sahibinin dişi ağrır.
 • Bebek beşiği eğer eskimiş ise, rüya sahibinin eski sevgilisi ona düşmanlık besler ve ona zarar vermek ister.
 • Bebek beşiği eğer yeni ve güzel ise, rüya sahibi ve ailesi zengin olur.
 • Bebek beşiğinin eğer sallandığı görülüyorsa, rüya sahibi önemli bir işi başarmak için hareket halinde olacaktır.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında bebek beşiği gören kişiler çok dikkatli olmalılar.Çünkü bu kişilerin rüyanın olumlu anlamlarını hayatlarına çekebilmeleri adına, büyük çaba göstermeleri ve gözlerini açmaları gerekecektir.

Rüyada Bebek ve Annesini Görmek

Rüyada bebek ve annesini görmek rüya sahibinin ailesi ile arasının düzelmesi anlamına gelir. Ailesi ile kavga halinde olan kişiler, bu rüyayı gördükten sonra daha fazla kavga etmeyecekler, kişiler birlikte vakit geçirmekten hoşlanacaklardır. Rüyada annenin eğer mutlu olduğu görülüyorsa, rüyayı gören kişinin kendisi de mutlu ve mesut olur. Fakat eğer rüyada anne bebeği susturmaya çalışıyor ve memnun değilse, rüya sahibinin kendisi de mutlu olmaz. Bu rüya bir ayna gibi düşünülebilir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; bu rüyada görülen kişilerin mutluluğu ve genel vaziyetleri rüya sahibinin genel durumu ve mutluluğu üzerinde direk etkiye sahiptir.

Rüyada Mama Yiyen Bebek Görmek

Rüyada mama yiyen bebek görmek düşmanlıkların son bulması, kişinin kendi için faydalı bir iş yapması, yatırım yapmak anlamlarına sahiptir. Rüyayı gören kişi uzun zamandır aralarında düşmanlık olan kişi ile barışabilir. Kişi spor yapmaya başlayarak daha faydalı beslenebilir. Ayrıca kişiler kitap okuyarak zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak isteyeceklerdir.

Rüyada Konuşan Bebek Görmek

Rüyada konuşan bebek görmek rüya sahibinin tanınan bir kişi haline gelmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada bebek konuşmaya başlarsa, rüya sahibi yaptığı işler sayesinde tanınır bir insan olarak anılmaya başlayacaktır. Kişilerin başardıkları projeler, içinde bulundukları ortaklıklar kişilerin tanınmasına fayda sağlayacaktır. Bu tanınırlık sayesinde kişilere çok iyi muamele yapılarak çok iyi ağırlanacaklardır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; bu rüyayı gören kişiler adeta altın bir bilete sahip olacaklardır. Çünkü kişiler her yere girebilecek, bunu yaparken de zorlanmayacaklardır. Bu nedenle rüya görülmesi insanlar tarafından arzu edilen ve sevilen bir rüya olarak yorumlanmaktadır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz