Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın görmek ne anlama gelir? Rüyada altın parçası vermek, altın diş taktığını ve altın gömlek giydiğini, altın satın aldığını görmek nasıl yorumlanır? Rüyada altın görmekle alakalı İslami bilginler ne diyor ve İslami açıklaması nedir? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

 Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu algılanmamalıdır. Altının özellikleri, altının nerede görüldüğü, altının kimde olduğu gibi farklı özellikler rüyanın farklı şekillerde yorumlanmasına neden olmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki rüyada altın görmek:

 • Zenginliğe,
 • Rafaha,
 • Rahatlığa,
 • Konfora,
 • Güzel günlere delalettir.

Fakat unutulmamalıdır ki, rüyanın olumsuz anlamları da olabilir.

Rüyada Çok Ağır Altın Görmek

Rüyada ağır altın görmek görülmesi arzulanan bir rüya olarak karşımıza çıkmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüyasında çok ağır altın gören kişi yakın zamanda zengin olacaktır. Kişinin zengin olmasına ailesi, akrabaları ve arkadaşları yardımcı olabilir. Müslüman inancına göre, ağır altın kavgaların ve sıkıntıların biteceği şeklinde yorumlanmaktadır. Kişilerin hem maddi hem de manevi sorunları rüya ile birlikte son bulur.

Rüyada Yastık Altında Altın Görmek

Rüyada yastık altında altın görmek rüya sahibinin yatırım yapması, rüya sahibinin sakladığı maddi değeri yüksek eşyaları olduğu anlamına gelir. Bu rüya ile birlikte her türlü düşman kişinin hayatından çıkar. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki bu rüyayı gören kişiler artık bir daha düşman saldırısı altına girmez. Kişiyi devlet dahi korur vaziyete gelir.

Bazı alimler yastık altında altın görülmesinin kişinin ailesi ile olan sorunlarının son bulması şeklinde yorum yapmışlardır. Ailesi ile birlikte rüya sahibi birlikte zaman geçirecek, bu zamandan keyif alacaklardır. Rüya sahibi ile ailesinin arasına kimse girmeyecektir.

Rüyada Düğünde Altın Görmek

Rüyada düğünde altın görmek pek çok ilmi kaynakta belirtildiğine göre olumlu yorumlanmıştır. Rüyayı gören kişinin kısmeti açılabilir, başına güzel olaylar gelebilir, bir kimseden sevinçli bir haber alabilir. Bekar olan kişiler bu rüyayı gördükten sonra evlenebilir ve hayatını hayırlı bir kimse ile birleştirebilir. Evli olan rüya sahipleri yakın tanıdıklarından güzel haberler alırlar. Bu haberler özel hayatı ya da iş hayatını ilgilendirebilir. Kişi işinden terfi aldığını öğrenebilir, yeni bir işe geçebiliri

Rüyada Çeyrek Altın Görmek

Rüyada çeyrek altın görmek bir çok farkı anlama gelen çok yorumlu bir rüyadır. Rüyada altın görmek genellikle zenginlik ile bağdaştırılsa da, altın çeyrek olduğu zaman rüyanın anlamı rüya sahibinin düşmanları ile ilgili olur. Rüya sahibinin çok yakında olan bir düşmanı ona zarar vermek isteyebilir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bu rüyayı gören kişiler çok yakında sevmedikleri kimse ile kötü şekilde tartışmaya başlayacaktır.

Bir diğer yorumda çeyrek altın görmek, rüya sahibinin hakkını tam olarak alamaması anlamına gelebilir. İş sahibi olan rüya sahipleri yaptıkları işten ödemelerini almaları gereken miktardan daha az alabilirler. Rüya sahibinin bir diyete başlaması ve eskiye oranla çok daha az yemesi gerekebilir.

Rüyada Kırmızı Renkli Altın Görmek

Rüyada kırmızı rengi olan altın görmek tehlike, sağlık problemleri, düşmanlar ve endişenin habersidir. Bu rüyayı gören kişilerin yaşamlarında çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Rüyanın özelliklerine göre farklı anlamları bulunmaktadır:

 • Kırmızı renkli altın eğer birden fazla ise rüya sahibi sağlık problemli ile karşılaşır,
 • Kırmızı renkli altının sahibi eğer rüya sahibi ise, rüya sahibinin düşmanları ona saldırmaya başlar,
 • Kırmızı renkli altın eğer çeyrek ise kötü etkiler az olurken, tam kırmızı altınlar rüya sahibinin başının büyük belada olması anlamına gelir.

Bu rüyadan sonra görülmesi muhtemel olan sağlık problemlerinin arasında: grip, ateş, soğuk algınlığı, alerji ve migren yer alır. Hastalıklar her ne kadar basitlermiş gibi görünseler de rüya sahibinin hayatını önemli ölçüde etkileyeceklerdir.

Rüyada 3 Tane Çeyrek Altın Görmek

Rüyada 3 tane çeyrek altın görmek rüya sahibinin yakın zamanda hayatına 3 yeni kişinin gireceği şeklinde yorumlanmaktadır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda bu kişiler:

 • Sevgili,
 • Nişanlı,
 • Uzun zamandır konuşulmayan kişi,
 • Yeni öğretmen,
 • Yeni arkadaş,
 • Yeni patron olabilir.

Bir diğer yoruma göre rüyasında 3 tane çeyrek altın gören kişiler maddi varlıklarının büyük kısmını kayıp edeceklerdir. Bu duruma kişilerin hayatına yeni giren insanlar neden olabilir.  Rüya sahiplerinin mal varlıklarını korumaları için çeşitli önlemler almaları gerekmektedir.

Rüyada Altın Taktığını Görmek

Rüyada altın taktığını görmek birbirinden farklı olaylara işaret eder. İlmi kaynaklarda rüyada altın taktığını görmek sık rastlanılan bir durumdur. Bir rüya yorumuna göre altın takmak:

 • Güzel günler,
 • Umut taşımak,
 • Yaşamın güzelleşmesi anlamlarına gelmektedir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında altın taktığını gören kişinin gönlü zenginleşir. Kişinin eli açık olur ve çevresindeki insanlara yardım etmek ister. Bu yardım yalnızca maddi anlamda düşünülmemelidir. Manevi anlamda da yardım yapılarak, yardıma ihtiyacı olan kişilerin gönlü alınacaktır.

Rüyada Altın ve Gümüş Görmek

Rüyada altın ve gümüş görmek hem hayra hem de şerre yorulan bir rüya türdür. Çoğu zaman rüyanın anlamı hastalık ve keder duymak şeklinde yorumlanmaktadır. Ne var ki rüyanın anlamı içeriğine göre olumlu da olabilir. Rüya sahibi çok para kazanmaya başlayabilir. Hem de eskisi kadar çok çalışması gerekmeyecektir. Rüya sahibi çevresinde sözü geçen güçlü bir insan haline gelecektir. Çevresinde bulunan insanlar rüya sahibini kıskanabilir. Onun gibi olmak için çaba harcayabilirler.

Ayrıca rüyada bebek görmek yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Rüyada Altın Satın Aldığını Görmek

Rüyada altın satın aldığını görmek rüya sahibinin maddi gücünün artması, güzel günlerin ileride olması, vazgeçilmesi gereken işlerden vazgeçmek anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibi uzun zamandır vazgeçmesi gereken bir kişiden ya da işten vazgeçemiyor ve ona tutunuyor olabilir. Ne var ki bu durum değişecektir. Çünkü rüya sahibi akıllanacaktır. Rüya sahibi bir kere vazgeçmesi gereken iş ve kişilerden vazgeçtiği zaman büyük bir rahatlama hissi yaşayacaktır. Kişinin hayatı daha da güzel olacaktır.

Rüyada Birine Altın Verdiğini Görmek

Rüyada birine altın verdiğini görmek rüya sahibinin kıskanılması, düşmanlık ve menfaatlere işaret etmektedir. Rüya sahibinin düşmanları, ilmi kaynaklara göre rüya sahibine saldırmak isteyebilir. Bu düşmanlık rüya sahibinin:

 • Sıkıntılı günler geçirmesine,
 • Stres yüzünden sağlığının bozulmasına,
 • Endişe yüzünden panik atak gibi ciddi sağlık problemleri geliştirmesine neden olacaktır.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; altın verilen kişi eğer sevilen bir kimse ise, rüyanın olumlu anlamları olabilir. Rüya sahibi sevdiği kişi ile birlikte güzel vakit geçirecektir. Geçirilen vaktin kısa olması o zamana değer katan bir unsur olacaktır. Eğer altın verilen kişi rüya sahibinin sevdiği bir insan değilse, rüya sahibi çok yakında yüksek oranda para kayıp edecektir.

Rüyada Altın Sipariş Ettiğini Görmek

Rüyada altın sipariş verdiğini görmek kişinin doğru işlere yönelmesi, faydalı işler yapmak, toplumun faydasını gözetmek gibi olumlu anlamlara sahiptir. Rüya sahibi:

 • Ağaç dikme gibi çevresel problemlere değinen kampanyalarda yer alabilir,
 • Bekar olan kimselere hayırlı kısmet bulmak için insanları tanıştırabilir,
 • Daha çok para kazanmak için yeni iş planları yapabilir.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; “Rüyasında altın sipariş veren kişiler rahat olsun, bu kişiler yaşamlarının geri kalanında mutlu mesut zaman geçirecektir. Bu kişilere tasa değmez, kişiler zor zamanlarda bile sakin ve mutlu olmayı başarır.” Bu yorumdan çıkarılan anlama göre açıkça rüya sahipleri selamete erer.

Rüyada Altın Üzerine İşleme Yaptığını Görmek

Rüyada altın üzerine işleme yaptığını görmek kişinin üretim yapması, yaratıcılık, tasarım anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibi:

 • Evini kendi başına tasarlamak için işe koyulabilir,
 • İşte çalıştığı bir projeyi ürettirmeye başlayabilir,
 • Yaratıcılık gerektiren hobilere başlayabilir,
 • Müzik, resim, tiyatro gibi sanat dallarına ilgi duymaya başlayabilir.

Rüyada Altın Gömlek Görmek

Rüyada altından gömlek görmek rüya sahibinin kendini üstün görmesine, diğerlerinden özel bir yerde olmasına, farklı bir kişilik olmasına yorumlanır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; “Rüyasında altın gömlek gören bir kişi, toplumun özel insanlarındandır. Bu kişiler büyük işler başaracak, bu kişilerin altına imzasını attığı işler her yerde yankı yapacaktır.”

Rüya sahibi başardığı işler sayesinde yüksek meblağlarda para kazanacaktır. Ayrıca kişilerin şan ve şöhretleri olacaktır. Bu kişiler nereye gitse tanınır. Eğer rüyada rüya sahibi gömleği kendi giydiğini görürse rüyanın güzel anlamları daha da güzel olur. Eğer bir başkasının altın gömlek giydiği görülmüşse o halde rüya sahipleri bir başkasının yardımını arkalarına larak önemli işleri başaracaktır.

 • Rüyada altın gömleğin yıkandığını görmek affedilmeye,
 • Altın gömlek dikildiğini görmek şan ve şöhrete,
 • Altın gömleğin yırtıldığını görmek önemli bir işe geç kalmaya,
 • Altın gömleğin düğmelerini iliklemek önemli işleri yapmak için yola koyulmuş olmaya işaret eder.

Rüyada Altın Diş Taktığını Görmek

Rüyada altından diş görmek mutlu olmaya, sevilen bir kimseden hediye almaya işaret eder. Altın diş taktığını gören bir kişinin hayatında önemli bir değişiklik olacaktır:

 • Altın diş takılan dişler beyaz ise kişi terfi alır,
 • Altın diş takılan dişler dişlek ise kişinin maddi gücü 2 katına kadar çıkar,
 • Altın diş takarken güldüğünü gören bir kişi yaşamının sonuna kadar mutlu bir yaşam geçirir,
 • Bir başkasına altın diş taktığını gören kişi sevdiği bir kimse için fedakarlık yapar,
 • Altın diş takılan dişte problemler varsa rüyayı gören kişinin hayatında bulunan sorunlar nihayet son bulur.

Rüyada Altın Parçası Görmek

Rüyada altın parçası görmek bazı islam alimlerine göre rüyayı gören kişilerin kaza geçirmesi şeklinde yorum yapılmıştır. Rüyada altın gören kişiler maddi ve manevi anlamda genellikle durumların düzeltseler de altının kendisi yerine bir parçasının görülmesi,rüya sahiplerinin hayatlarında engellenmesine neden olabilir. Rüya yorumlamada önemli isimlerden bir tanesi olarak kabul edilen Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre:

 • Altın parçası eğer yüksekte bir yerde görülüyorsa rüya sahibi sevdiği kimseler ile bir araya gelir,
 • Altın parçası eğer kırılmışsa, rüya sahibi çok sevdiği bir insanı uğurlamak zorunda kalır,
 • Altın parçası ile birlikte gümüş gibi diğer değerli madenler görülürse rüya sahibi akrabaları ile birlikte uzun bir tatile ya da yolculuğa çıkar,
 • Altın parçası ve altının tamamı görülürse, rüya sahibi iş hayatında önemli bir başarı elde edecektir.

Bir diğer islam alimine göre rüyasında altın parçası gören bir insan artık kimseden korkmaz. Güçlü bir kimse haline gelerek, çevresindeki insanları eskiden olduğu kadar çok umursamaz. Nerede ne yapması ve nasıl davranması gerektiğini bilir. Bu özelliği takdir edilmesini sağlar ve sevilir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz