Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...
 • Anasayfa >
 • Vefkler >
 • Vefk ve Muska Nasıl Katlanır, Nasıl Taşınmalıdır? Kullanımı Nasıl Olmalı?

Vefk ve Muska Nasıl Katlanır, Nasıl Taşınmalıdır? Kullanımı Nasıl Olmalı?

Vefk ve Muska nasıl katlanır, nasıl taşınmalıdır, dikkat edilmesi ve yapılmaması gerekenler nelerdir? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

 Vefk ve Muska Nasıl Katlanır, Nasıl Taşınmalıdır? Kullanımı Nasıl Olmalı?

Vefk ve muskaların katlama şekli, taşınması ve kullanımı bu tür manevi korunma yöntemlerine başvuranlar tarafından merak konusu haline getirilmektedir. İster muhabbet için olsun isterse de korunma ya da şifa muskası olsun, bu tür manevi yönden kuvvetli cisimlerin içinde Allah’ın isimleri yazıldığı için vefk ve muskaların kullanımına ve taşınmasına çok özen gösterilmesi gerekmektedir. Vefk ve muska nasıl katlanır, taşıması ve kullanımı nasıl yapılır sorularının yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Vefk ve Muska Nedir?

Vefk ve muskaların taşınmasına geçmeden önce ilk olarak bu uygulamalar hakkında toplumda en çok merak edilen vefk ve muska nedir sorusunun yanıtını vermek gerekmektedir. Muskalar bazı hastalıkları, kötülükleri ve nazarı kişiden uzaklaştırmak amacıyla hazırlanan ve kişi tarafından boynuna asılarak takılan üç köşeli şeklinde katlanmış manevi uygulamalardır. Muska kelimesinin asıl anlamı “nüsha” manasıdır. Arapça nüsha kelimesinden Türkçeye bu şekilde değişerek geçmiştir.

Muska ve vefkler genel olarak yaşanması muhtemel bir hastalıktan korunmak veya muzdarip olunan bir hastalığa tedavi amacıyla yazılarak taşınan eşyalardır. Çoğunlukla üçgen biçiminde meşin, teneke veya gümüş kalıplar içine yerleştirilerek boyna asılır veya kola takılır. Muska ve vefklere sadece sure, ayet, hadis veya bir dua yazıldığı gibi Allah’ın meleklerin, efsanevi kişilerin adları da yazılabilmektedir. Bunun yanı sıra manevi yönden ilim ve irfan sahibi hocaların hazırladığı vefk ve muskaların içinde şunlar da bulunabilmektedir:

 • anlaşılmaz tılsımlı sözler,
 • simgeler,
 • yıldız işaretler,
 • rakamlar,
 • Ebced hesapları,
 • rumuz ve işaretler,
 • insan ve hayvan resimleri,
 • garip harf şekilleri

Muskalarda bulunan sûre, ayet, hadis ve duanın yazıldığı muskalar İslâm dönemine; diğerleri ise, İslâm’dan önceki batıl inanç ve hurâfelere aittir.

Ayrıca birine kendine aşık etme, sevdirme duasına yazımızdan bakabilirsiniz.

Doğru Vefk Katlama Şekli

Yazılması ve okunması biten vefkler, yapanın kendisi ya da başka bir kişinin üzerinde taşınması amacıyla yapıldıysa, bu amaca uygun bir şekilde katlanması gerekmektedir.  Katlama konusunda her ne kadar vefkin ve muskanın etkisinde önemli bir avantaj sağlamasa da yapılan işin kalitesi ve kusursuzluğu açısından usulüne uygun bir şekilde katlamak önem teşkil etmektedir.

Özellikle son yıllarda muskaların pek çoğunun rastgele, üst üste kıvrılıp, kare veya dikdörtgen şekli verilmiş biçimsiz şekillerde katladığı görülmektedir. Bu katlamadan sonra da naylon torbadan kesilen bir parça ile yapıştırıcılar kullanılarak yapıştırıldıkları dikkat çekmektedir. Bu şekilde katlanan vefkler her şeyden önce muskanın içindekilere karşı hürmetsiz davranıldığının bir göstergesidir. Bu yüzden böyle hatalara düşmek istemeyen kişiler, kağıt muska şeklinde nasıl katlanır sorusunun yanıtını aramaktadır.

Havas ilimlerini ciddi olarak ele alan ve bu yöndeki manevi uygulamalara özen göstermenin yanı sıra derinden bir hürmet duyan kişilerin muska ve vefk katlamada doğru yöntemleri tercih ettiği görülmektedir. Muskanın doğru katlama şekli şu şekildedir:

 1. Kağıt kendi üzerine iki ve gerekiyorsa daha fazla sayıda katlanarak bir şerit şekline getirilmelidir.
 2. Birinci katlama, kağıdın tam köşe noktasında değil biraz daha içerdeki bölümden içeri doğru katlama şeklinde yapılmaktadır.
 3. Kağıt bir sonraki katlanacak bölümden tekrar çapraz şekilde katlanır. Alttan artan uç kağıdın uzunluğuna veya ilk katlama noktasının köşeden uzaklığına göre daha önce veya bir sonraki katlamada ortadan kaybolacaktır.
 4. Kağıdın üçgen şeklinde katlanmasına devam edilir.
 5. Katlamanın son aşamasına gelindiğinde tekrar üçgen şeklinde bir katlama yapılamayacak kadar küçük bir parça artarsa, bu parça üçgenin üzerinde kıvrılıp kapatılmaması gerekmektedir.
 6. Artan kısım katlama yerlerindeki aralıktan iki kat arasına sıkıştırılarak sokulur.

Görüldüğü üzere muska katlamak başlı başına özen isteyen ve deneyimle yavaş yavaş kazanılan bir işlemdir. Muska ve vefkleri zaman içinde katlayarak en kusursuz katlama biçimine ulaşabilirsiniz. Zaten Havas ilimlerine saygı gösteren kişilere tavsiye edilen de bu şekildedir. Kullanacağınız veya başka birinin kullanması için hazırlayacağınız muskanın katlamasından önce bu şekilde pek çok kez deneme yaparak en kusursuz biçime ulaştıktan sonra kullanılması planlanan muskanın bu şekilde katlanmasına dikkat edilmelidir.

Muska Katlarken Yapılmaması Gerekenler

Muska katlarken pek çok düşülen hata bulunmaktadır. Bu hatalara düşmemek için muska katlaması sırasında yapılmaması gerekenlere dikkat etmeniz ve bu bilgilerden mutlaka yararlanmanız tavsiye edilmektedir. Bilindiği üzeer muska ve vefk katlaması bilen kişilerin yaşadıkları ve geleneklere uydukları dönemlerde üçgen şekilde katlanan muskalar mumlu bezler ile sarılırdı. Mumlu beze ulaşmak günümüzde biraz zor olsa da internet üzerinden tarifine ulaşarak bu türden bir katlama bezi hazırlamak hiç de zor değildir.

Dolayısıyla Havas ilimlerinde doğal materyal kullanmaya özen gösterilmesi bir zorunluluktur. Günümüzdeki gibi sentetik materyallere sarılmış muskaların aksine tamamen doğal malzemelerden üretilen muskalar çok daha usulüne uygun bir hale getirilmiş sayılmaktadır. Muska katlama şekilleri hakkında bilgi sahibi olmadan da bu tür muskaların katlanması işlemlerine yeltenmemek doğru olacaktır. Öncelikle bilgi sahibi olduktan ve yapılması gerekenlere dikkat ettikten sonra muska katlama işlemlerine bizzat başlamak çok daha faydalı olduğundan bu şekilde üçgen muska katlama manevi yönden otorite kabul edilen alimler tarafından öğütlenmektedir.

 • Kare şeklindeki kağıt iki kere veya gerektiğinde daha fazla katlanarak uzun bir şerit haline getirilmesi,
 • Katlamanın yapılacağı yerden kıvrılan kağıdın ilk olarak üçgen şeklini almasına rağmen normalden çok büyük üçgen olması,
 • Üçgenin üç kenarının da birbirine eşit uzunlukta olmaması,
 • Kağıdın tam üçgen bir şekilde sıra sıra katlandıktan sonra sonucun tam üçgen olmaması

gibi aşamalara dikkat edilmesi muska katlarken yapılmaması gerekenler konusunda bilgi sahibi olarak çok daha başarılı sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır.

Eşini kendine aşık etme bağlamak için dualara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Katlanıp Sarılan Muskanın Taşınması

Muskaların katlanıp sarılma usullerine dikkat edildiği kadar, bu aşamalardan sonra kullanıma hazır hale getirilen muskanın taşınması da üzerinde dikkatle durulması gereken konulardan biridir. Muskanın genel kullanım alanları şunlar olduğu unutulmamalıdır:

 • Hastalıkların şifa bulması,
 • Büyü bozma,
 • Nazardan korunma,
 • Cinlerden korunma,
 • İnsanlardan korunma.

Muskanın Allah ve Peygamber kelamı olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden muska taşıyanların üzerinde ne taşıdıklarının bilincinde hareket etmeleri gerekmektedir. Manevi bir zırh olan muskaların insanlara hiçbir zararı bulunmasa da muska ile bazı uygunsuz durumlarda bulunmak birtakım manevi zararlara sebebiyet verebilmektedir.

Muska taşınmasında dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında muska bezi sarılması ve dikilmesi esnasında iğnenin kağıda temas etmemesidir. İğne kağıda temas edip kağıdı deldiği noktada vekf ve muskanın bozulması söz konusu olmaktadır. Usulüne göre özenle katlanıp dikilen muskalar, genel olarak balmumu veya muşamba ile katlandıktan sonra deri kılıfa geçirilmesi çok uygun olmaktadır.

Vefk Kullanımı Nasıl Olmalı?

Muska veya Vefk kullanımı aşamasında banyoya girilebilir, tuvalete veya lavaboya girilebilir. Fakat muska üzerinizdeyken banyo yapmanız tavsiye edilmez. Banyo yaptıktan sonra muskayı tekrar boynunuza takabilirsiniz. Muska ya da vefk kesinlikle düşürülmemeli veya gelişigüzel şekilde bir yere atılmamalıdır. Muska sürekli taşınmalıdır. Muska yaptırılıp da takılmazsa herhangi bir faydası olmaz. Kazara muskanın yere düştüğü durumda yerden dikkatle alınması ve yeniden takılması gerekmektedir.

POPÜLER YAZILAR

1 Günde Çok Hızlı Tutan Aşk Büyüsü

1-gunde-etkili-ask-buyusu
Yıldırım etkili çok hızlı tutan aşk büyüsü, özellikle aşkına kavuşma hevesi içinde vakit kaybetmeye tahammülü bulunmayan... Devamını oku

Karı Koca Arasına Muhabbet Aşk Duası 

kari koca arasina muhabbet duasi nasil yapilir
Karı koca arasındaki muhabbetti arttırmak isteyenler “Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabetten minni '' duasını okumalıdır. Karı... Devamını oku

Büyüler Esma ve Ayetlerle Bozulabilir mi, Büyü Bozmak için ne Yapmalı?

buyu nasil bozulur
Kara büyülerin Esmaül Hüsnalar ve ayetler ile bozulması, manevi ilimlerle ilgilenen kadın veya erkek fark etmeksizin... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Vefk Nedir? Vefk Taşımak, Tılsım Yaptırmak Günah Mıdır?

Vefk yaptırıp taşımanın günah olup olmadığı en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Manevi ilimler... Devamını oku

Vefk ve Muska Arasındaki Fark Nedir? Vefkler Büyü Müdür?

vefk nedir
Vefk ve muska uygulamaları arasındaki farklar manevi ilimler ile ve özellikle havas ilimleriyle yakından ilgilenen kişilerin... Devamını oku

Vefk, Celp, Tılsım, Dua ve Büyü Arasındaki Fark Nedir?

vefk nedir
Vefk, celp, tılsım, dua ve büyü manevi uygulamalarının farkları, maneviyatın ve ruhani işlemlerin insan yaşamında ne... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Muhabbet Vefki Kaç Günde Etki Eder Tutar? 

muhabbet vefki nasil yapilir
Muhabbet vefkinin tutma süresi, vefkin hazırlandığı kişinin özelliklerine göre farklılıklar gösterir. Çünkü, muhabbet vefki, kişisel bilgiler... Devamını oku

Vefk Neden Gömülür, Suya Atılır ve Yakılır?

vefk neden suya atilir
Vefklerin gömülmesi, suya atılması ve yakılması vefk geleneklerinden bir tanesidir. Her şeyi yapmanın belli bir kuralı... Devamını oku

Vefk Neden Etki Etmez, Vefkler Neden Tutmaz?

vefk neden etki etmez
Vefklerin etki etmemesi özellikle vefk yapan hocaların ne yaptıklarını bilmedikleri durumlarda söz konusu olur. Daha önceden... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz