Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Bebekler ve Çocuklar İçin Nazar Duası

Bebekler ve çocuklar için nazar duası var mı, hangisi, nasıl okunur? Bebekler ve çocuklar için okunması gereken dualara yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

 Bebekler ve Çocuklar İçin Nazar Duası

Özellikle bebekler ve çocuklara nazarın değmesi daha sıklıkla görülür. Bununla birlikte bebek ve çocuklar kötü enerjileri daha çabuk bir şekilde üzerlerine çeker. Bunun sonucunda nazar değdiği an hastalıklar ve rahatsızlıklar meydana gelir. Bu tür olumsuz durumların önüne geçmek için her zaman bebeklere ve çocuklara Kuran-ı Kerim’de yer alan nazar dualarını okumanız gerekir. Bu nazar duaları sayesinde bebekler ve çocuklar kötü enerjilerin ve kem gözlerin etkisinden korunmuş olur.

Bebekler Ve Çocuklara Nazar Değer Mi?

Bebekler ve çocuklara nazarın değmesi mümkündür. Üstelik Peygamber Efendimizin hadislerinde de nazarın varlığına ve etkisine yer verilmektedir. Nazarın değmesi sonucunda ölümlerin bile meydana geldiği bilinmektedir. Bunun için nazarın etkisinin çok kötü sonuçlar doğurduğu açık bir şekilde gözle görülür.

Özellikle çocuklar ve bebekler kötü enerjilerin ve olumsuz bakışların etkisini daha çok üzerlerine çeker. Bunun sonucunda da nazar değer ve çocuklarda veya bebeklerde çok sık hastalıklar ve rahatsızlıklar meydana gelir. Bu tür durumların etkisinden korunmak ve uzaklaşmak için muhakkak nazar dualarını okuyarak Allah’a sığınmak gerekir. Bunun sonucunda da Allah bütün yardım kapılarını çocuklara ve bebeklere açarak onların korunmasını sağlar.

Bağlama büyüsünün tuttuğu nasıl anlaşılır? Yazımız içerisinden öğrenebilirsiniz.

Çocukları Nazardan Koruyan Dua

Nazarın etkisi özellikle çocuklara daha fazla yansır. Çünkü çocuklar her zaman saf ve temiz kalpli oldukları için kötü enerjileri daha kolay bir şekilde üzerlerine alarak savunmasız bir halde olur. Bu durumlarda da ebeveynlerin muhakkak çocuklarına nazardan korunmaları için dualar okumaları gerekir. Bu duaların sonucunda çocuklar kem gözlerin ve olumsuz düşüncelilerin etkisinde korunmuş olur. Aşağıda çocukların nazardan korunmaları için okunması gereken dua yer alır:

 • “Uizukumâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammetin.”

Yukarıda verilen dua ile birlikte her gün sabah ve akşam Nas ve Felak surelerinin de ayrı ayrı okunması gerekir. Bunun sonucunda bütün çocuklar nazarın etkisinden uzaklaşmış ve kurtulmuş olur.

Nazarın Etkileri Nelerdir?

Nazarın değmesi sonucunda nazarın etkisi altında olan kişinin üzerinde bazı etkiler meydana gelir. Örneğin; nazar değen kişinin ruh halinde ve vücut yapılarında rahatsızlıklar ve hastalıklar meydana gelir. Bunun dışında nazarın etkisi ile insanlar sürekli kendilerinde ağırlık ve halsizlik hisseder.

Bunun haricinde nazarın ölümcül etkisi de vardır. Çok kuvvetli bir şekilde nazarın değmesi sonucunda ölümlerin de meydana gelmesi gözle bariz bir şekilde eski yıllardan bu zamana kadar görülmüştür. Bu yüzden nazarın kötü etkilerinden korunmak ve uzaklaşmak için Kuran-ı Kerim’de yer alan sureleri ve ayetleri içten bir şekilde okumak gerekir. Özellikle bu duaları evden çıkmadan önce okumakta yarar vardır. Böylece kötü enerjiler size yansımamış olur.

Çocukları Nazardan Koruma Yolları

Çocukların nazardan ve kötü enerjilerden çok çabuk etkilenmesinden dolayı çocukları nazardan korumak gerekir. Bunun için de ilk olarak çocuklarınızı çok fazla insanların olduğu ortamlara götürmemeniz gerekir. Bununla birlikte çocukları kötü düşünceli insanların yanından uzaklaştırarak onların çocuklarınıza imrenerek bakmasına izin vermeyiniz.

Bunun dışında çocuklarınızı çok fazla birilerine sevdirmemeniz gerekir. Çünkü, nazar sadece kıskançlık duygusu ile meydana gelmez. Aynı zamanda nazar aşırı sevgi gösterilmesi sonucunda da çocukların üzerinde etkisini gösterir. Bu etkilerden korunmak için çocuklarınıza evden çıkmadan önce muhakkak nazar duası ile beraber Felak ve Nas surelerini okuyunuz. Bu sayede çocuklarınızın nazardan korunmasını sağlamış olacaksınız.

Nazar Tedavi Edilebilir Mi?

Nazarın tedavisi mümkündür. Nazarın etkisine maruz kalmış kişiler,  muhakkak su ile enerjilerini birleştirmeleri gerekir. Yani nazar değmiş kişilerin suya dokunması gerekir. Üzerlerinde oluşan negatif elektriklerin suyla temas etmesi durumunda kişilerin nazarın etkisinden kurtulması kısa sürede gerçekleşir. Bunun için muhakkak suya uzun süre dokunmalısınız.

Bunun dışında nazarın etkisinden korunmak için de aynı zamanda nazar dualarının okunması gerekir. Bu duaların özellikle her gün evden çıkmadan ve gece yatmadan önce okunmasında yarar vardır. Bu yöntemler sayesinde nazarın etkisinden kurtulmak mümkündür.

Bebeklerde Nazarın Etkisi Nasıl Oluşur?

Özellikle yeni doğmuş bebeklerin ziyaretlerinde bebeklere duyulan ilgi ve sevgi yoğunluğu yüzünden kolay bir şekilde nazarın değmesi meydana gelir. Bebeklere nazar değmesinin anlaşılması da oldukça basittir. Bebeklere nazar değdiğinde genellikle bebeklerin yüzlerinde sararmalar ortaya çıkar. Bununla birlikte bebeklerin birden bire ağlamasından dolayı da nazarın değdiğine işaret gösterilebilir. Aynı zamanda bebeklerin uyumaları gerekirken bir türlü uyuyamamaları da nazarın değdiğine kanıttır.

Bu tür olumsuz durumların meydana gelmemesi için bebeklerinizi insan içine çok fazla çıkarmamanız gerekir. Özellikle çok fazla davet ve kutlama organizasyonları yapmamanızda yarar vardır. Bunun haricinde bebekleri nazardan korumak için de her gün Kuran-ı Kerim’de bulunan ayetleri ve sureleri okumanız gerekir.

Bebekleri Nazardan Koruyan Dua

Bebekleri nazardan korumak için Peygamber Efendimizin özellikler bebeklere okunmasını önerdiği nazar duası vardır. Bu duanın bebeklere okunması durumunda her türlü kötü enerjilerden ve nazarın etkisinden bebekler korunmuş olur. Aşağıda bebekleri nazardan korumak için okunması gereken dua yer alır. Bu dua şu şekildedir:

 • “Euzu bi kelimâtillâhi’t-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh.”

Yukarıda verilen nazar duasının bebeklere her vakit nazardan korunabilmeleri için okunması gerekir.

Dinde Nazarın Yeri

Dinde nazarın yeri oldukça önemli bir konuma sahiptir. Üstelik Peygamber Efendimiz hadislerinde de nazardan korunmanın ve nazarın etkisinin ne kadar önemli olduğundan bahsetmektedir. Bunun için herkese nazardan korunmak ve kötü enerjilerin etkisinden uzaklaşmaları için Kuran-ı Kerim’de yer alan nazar dualarını ve surelerini okumalarını tavsiye etmiştir. Aşağıda nazarın etkisinden korunmak isteyenlerin Kuran-ı Kerim’de okumaları gereken sureler detaylı bir şekilde verilmektedir:

 • Ayet el Kürsi: Bismillahirrahmânirrahîm. Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, velâ yü-hîtûne bi’şey’im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.
 • Felak Suresi: Bismillahirrahmânirrahîm. Kul e’ûzü birabbil felak, Min şerri mâ halak, Ve min şerri ğasikın izâ vekab, Ve min şerrinneffâsâti fil’ukad, Ve min şerri hâsidin izâ hased.
 • Nas Suresi: Bismillahirrahmânirrahîm. Kul, euzü birabbin nâs, melikin nâs, ilâhin nâs, min şerril vasvasil hannas, elleziy yuvesvisu fiy sudûrin nâs, minel cinneti ven nâs.
 • Fatiha Suresi: Bismillahirrahmanirrahim, Elhamdulillâhi rabbil’alemin, Errahmânir’rahim, Mâliki yevmiddin, İyyâke na’budu Ve iyyâke neste’în, İhdinessirâtal mustakîm, Sirâtallezine en’amte aleyhim, Ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn.

Yukarıda verilen surelerin her gün 7 defa okunması durumunda nazarın etkisinden kurtulmak mümkündür. Bu surelerin okunmasından önce aynı zamanda abdest de alınmalıdır.

Taha Suresinin Nazara Etkisi

Kuran-ı Kerim’de yer alan Taha suresinin nazarı uzaklaştırmada oldukça büyük payı vardır. Bu surenin sabah ve akşam aksatılmadan düzenli bir şekilde okunması durumunda bütün herkes nazarın etkisinden kolay bir şekilde kurtulabilir. Aşağıda Taha suresinin okunuşu detaylı bir şekilde yer alır:

 • Taha,
 • Ma enzelna aleykel kur’ane li teşka,
 • İlla tezkiratel limey yahşa,
 • Tenziylem mimmen halekal erda ves semavatil ula,
 • Errahmanü alel arşisteva,
 • Lehu ma fis semavati ve ma fil erdı ve ma beynehüma ve ma tahtes sera,
 • Ve in techer bil kavli fe innehu ya’lemüs sirra ve ahfa,
 • Allahü la ilahe illa huve lehül esmaül husna,
 • Ve hel etake hadiysü musa,
 • İz raa naran fe kale li ehlihimküsu innı anestü naral leallı atıküm minha bi kabesin ev ecidü alen nari hüda,
 • Felemma etaha nudiye ya musa,
 • İnnı ene rabbüke fahla’ na’leyk inneke bil vadil mukaddesi tuva,
 • Ve enahtertüke festemı’ lima yuha,
 • İnnenı enallahü la ilahe illa ene fa’büdnı ve ekımıs salate li zikrı,
 • İnnes saate atiyetün ekadü uhfıha li tücza küllü nefsim bi ma tes’a,
 • Fe la yesuddenneke anha mel la yü’minü biha vettebea hevahü fe terda,
 • Ve ma tilke bi yemınike ya musa,
 • Kale hiye asay etevekkeü aleyha ve ehüşşü biha ala ğanemı ve liye fıha mearibü uhra,
 • Kale elkıha ya musa,
 • Fe elkaha fe iza hiye hayyetün tes’a,
 • Kale huzha ve la tehaf se nüıydüha sıratehel ula,
 • Vadmün yedeke ila cenahıke tahrüc beydae min ğayri suin ayeten uhra,
 • Li nüriyeke min ayatinel Kübra,
 • İzheb ila fir’avne innehu tağa,
 • Kale rabbişrah lı sadrı,
 • Ve yessir lı emrı,
 • Vahlül ukdetem mil lisanı,
 • Yefkahu kavlı,
 • Vec’al li vezıram min ehlı,
 • Harune ehı yÜşdüd bihı ezrı.

Bağlama büyüsünün yan etkilerini merak ediyorsanız yazımıza bakabilirsiniz.

Nazardan Korunmak İçin Okunacak Etkili Dua

Nazardan özellikle çocukları ve bebeklerin korunması için çok etkili olan dua vardır. Bu duanın okunması sonucunda nazar sonucu meydana gelen hastalıklar ve rahatsızlar tamamen ortadan kalkar. Bunun sonucunda nazarın etkisinde olan kişiler eski hallerine döner. Aşağıda nazarın etkisinden korunmak için okunması gereken en etkili dua verilmektedir:

 • İnna fetahna Ieke fetham mübına,
 • Li yağfira IekeIIahü ma tekaddeme min zembike ve ma teahhara ve yütimme nı’metehu aIeyke ve yehdiyeke sıratam müstekıyma,
 • Ve yensurakeIIahü nasran azıza,
 • HüveIIezı enzeIes sekınete fı kuIubiI mü’minıne Ii yezdadu imanem mea ımanihim ve IiIIahi cünudüs semavati veI ard ve kaneIIahü aIımen hakıma,
 • Li yüdhıIeI mü’minıne veI mü’minati cennatin tecrı min tahtiheI enharu haIidıne fıha ve yükeffira anhüm seyyiatihim ve kane zaIike ındeIIahi fevzen azıyma,
 • Ve yüazzibeI münafikıyne veI münafikati veI müşrikıne veI müşrikatiz zannıne biIIahi zannez sev’ aIeyhim dairatüs sev’ ve ğadıbeIIahü aIeyhim ve Ieanehüm ve eadde Iehüm cehennem ve saet masıyra,
 • Ve IiIIahi cünudüs semavati veI ard ve kaneIIahü azızen hakıma,
 • İnna erseInake şahidev ve mübeşşirav ve nezıra,
 • Li tü’minu biIIahi ve rasuIihi ve tüazziruhu ve tuvekkiruh ve tusebbihuhu bükreten ve ezıyIa,
 • İnneIIezıne yübayiuneke innema yübayiuneIIah yedüIIahi fevka eydıhim fe men nekese fe innema yenküsü aIa nefsih ve men evfa bi ma ahede aIeyhüIIahe fe se yü’tıhi ecran azıyma,
 • Se yekuIü IekeI mühaIIefune mineI a’rabi şeğaIetna emvaIüna ve ehIuna festağfir Iena yekuIune bi eIsinetihim ma Ieyse fi kuIubihim KuI fe mey yemIikü Ieküm mineIIahi şey’en in erade biküm darran ev erade biküm nefa beI kaneIIahü bima ta’meIune habıra.

POPÜLER YAZILAR

Antalya’da Ünlü Büyücü Medyumlar

antalyada unlu buyuculer kimler
Katagori: Büyü
Antalya’da medyumlar konusunda çok fazla seçenekler yer alır. Bu seçenekler iyi bir şekilde değerlendirilmelidir. İşinde uzman... Devamını oku

1 Günde Çok Hızlı Tutan Aşk Büyüsü

1-gunde-etkili-ask-buyusu
Yıldırım etkili çok hızlı tutan aşk büyüsü, özellikle aşkına kavuşma hevesi içinde vakit kaybetmeye tahammülü bulunmayan... Devamını oku

Karı Koca Arasına Muhabbet Aşk Duası 

kari koca arasina muhabbet duasi nasil yapilir
Karı koca arasındaki muhabbetti arttırmak isteyenler “Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabetten minni '' duasını okumalıdır. Karı... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

ayetel kursi sirlari
Ayetel Kürsi, Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinir. Bu yüzden çok anlamlı bir özelliğe sahiptir.... Devamını oku

Çevirgel Duası Nedir, Çevirgel Duası Nasıl Yapılır?

cevirgel duasi nasil yapilir
Çevirgel duasının orjinal haliyle okunuşu hakkında medyum hocaların tavsiyeleri şöyledir, Tesbihle zikir çekerek ve en etkilisi... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Fatiha Süresi Ritüeli Nasıl Yapılır?

fatiha suresi ritueli nasil yapilir
Fatiha suresi Kuran’ı Kerim’de bulunan ilk suredir. 7 ayetten meydana gelmektedir. Surenin farz namazlarının her rekatında... Devamını oku

Sevdiğin Kişi 10 Dakikada Kesin Seni Arasın Duası Ritüeli

sevdigin kisi 10 dakikada seni arasin duasi hangisi
Sevdiğinizin sizi 10 dakikada aramasını istemeniz durumunda dua ritüelini uygulayabilirsiniz. Dua ritüellerinin yapımından önce iki veya... Devamını oku

Sevdiğim Çocuğa Mesaj Attırma Duası Ritüeli

sevdigim cocuga mesaj attirma duasi nasil yapilir
Sevdiği çocuğun mesaj atmasını isteyenler aşk ve bağlama duaları da okuyabilir. Sevdiğine Hemen Mesaj Attıran Ritüel... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz