Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...
 • Anasayfa >
 • Gizli ilimler >
 • Define İşaretleri Tümü Ve Anlamları, Define İşareti Nasıl Çözülür?

Define İşaretleri Tümü Ve Anlamları, Define İşareti Nasıl Çözülür?

Define işaretleri nelerdir, nasıl çözülür? Define bulmak için neler yapmak gerekir? Define bulma duası nedir? Define hakkında gerekli bilgiler yazımız içerisindedir.

 Define İşaretleri Tümü Ve Anlamları, Define İşareti Nasıl Çözülür?

Define işaretlerinin kendi içlerinde bazı anlamları ve ifadeleri vardır. Define bulmada bu işaretlerin anlamını bilmek oldukça önemlidir. Bu yüzden define bulmadan önce define işaretlerinin ne anlama geldiklerini öğrenmek gerekir.

Define İşaretlerinden İnsan Figürü Ne Anlama Gelir?

İnsan figürü olan işaretler, define işaretleri değildir. Bunlar sadece tarihi işaretlerdir. Yani  eskiden yol kenarlarına koyulan  bu işaretler, gidilecek yolu veya mezarlıkları ifade eder. Bu yüzden insan figürünün yer aldığı işaretleri çok fazla dikkate almamak gerekir.

Bunun dışında adam figürlerinden bazıları da definenin yerini bulmada önemlidir. Özellikle  figürlerde çizim ve kabartma tekniği  kullanılıyorsa, muhakkak definenin  bulunduğu yönü tarif eder.

Define bulma ilmini nasıl öğrenebilirim? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Define İşaretlerinden Ağaç Figürü Ne Anlama Gelir?

Ağaç figürleri, define ararken büyük derecede katkı sağlar. Özellikle uzun ömürlü ağaçların olduğu yerlerde kesinlikle definenin olabileceği anlaşılır. Uzun ömürlü ağaçlar ile denk gelindiği zaman ağacın üzerinde bıçak izlerinin veya define ile ilgili çizimlerin olup olmadığına  bakmak gerekir.

Bununla birlikte uzun ömürlü ağaçların bir kısmının diğer tarafa göre uzun olup olmadığına  bakılır. Uzun ömürlü ağaçlar genellikle meşe, çınar ve ağlat ağaçlarından meydana gelir. Bu ağaçlar definenin saklanmasında kullanılır. Bu yüzden çoğunlukla uzun ömürlü ağaçların altında defineler yer alır.

Define İşaretlerinden Aile Figürü Ne Anlama Gelir?

Aile figürünün olduğu yerlerde aile mezarları bulunur.  Aile mezarının olduğu yerlerde haç işareti yer alır. Bu işaretler genellikle yön bulmada kullanılır. Bu işaretlere bakılarak aile  mezarları kolay  bir şekilde bulunabilir. Bunun sonucunda da define yerleri hızlı bir şekilde tespit edilebilir. Çünkü, aile mezarlarının olduğu yerlerde defineyi bulmak daha kolay hale dönüşür.

Define İşaretlerinden Aslan Figürü Ne Anlama Gelir?

Aslan işaretleri, daima define ve hazinenin olduğu yerleri ifade eder. Bu aslan figürleri genellikle mağara, mezar ve kayaların üzerinde yer alır. Mağaralarda görülen aslan figürlerinin sonucunda muhakkak ağzı kapalı mağaralara bakmak gerekir. Çünkü, ağzı kapalı mağaralarda definelerin saklanması ve korunması daha çok meydana gelir. Bunun için mağaraların kapatılmış odalarına bakmakta yarar vardır.

Define İşaretlerinden At Figürü Ne Anlama Gelir?

At figürünün yolun kenarında olması sayesinde definenin olduğu yere nasıl gidileceği işaret edilir.  At figürlerinde bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Özelikle atın başı toprağa doğru bakıyorsa, definenin bulunduğu yeri tarif eder ve definenin çok yakınlarda bir yerde olduğu anlamına gelir. Bunun dışında atın başı düz bir şekilde öne bakıyorsa, definenin daha uzaklarda bulunduğunu anlatır.

At figüründe atın dört nala kalkması savaşta kazanılan büyük bir hazinenin veya definenin  olduğunu simgeler. Bu sayede at figürünün işaret ettiği yerlerin yakınlarında çok büyük  defineler bulunmaktadır. Bu işaret doğrultusunda hareket edildiği zaman kolay bir şekilde define veya ganimetler bulunabilir.

Define İşaretlerinden Ayak İzi Figürü Ne Anlama Gelir?

Ayak izi figürleri, definenin hangi tarafta olduğunu işaret eder. İşarette sağ ayak bulunuyorsa, muhakkak sağ yöne gidilip o bölgede araştırmanın yapılmasının işareti verilir. Bunun dışında sol ayağın belirtildiği işaret de ise sol yöne gidilmesi gerektiği anlatılır. Sol yöne doğru gidilerek orada definenin araştırılması tavsiye edilir.

Bunun haricinde işarette tek ayak izinin olması durumunda definenin çok yakında olduğu  anlatılmaktadır. Bununla birlikte işarette iki ayak izi varsa, definenin çok uzaklarda olduğu sinyali verilir.

Bunun için ayak izi figürlerinin anlamlarına uyarak karşılaşılan işaretlerde ona göre hareket etmekte yarar vardır. Bunun sonucunda kolay bir şekilde definenin olduğu bölgeye ulaşılabilir.

Define İşaretlerinden Ayı Figürü Ne Anlama Gelir?

Ayı figürü ile karşılaşılması durumunda ayı figürünün olduğu bölgelerin yakınlarında definenin  olduğunun sinyalleri verilir.  Özellikle ayı figüründe topal bir ayı varsa,  yakınlarda definenin olabileceği anlamını ifade eder. Topal ayının eksik olan ayağının figürünü mağaranın içinde aramak gerekir. Mağaranın içerisinde ayının diğer ayak figürü bulunursa,  burada define var demektir.

Aynın bütün organları mağaranın içerisinde dikkatli bir şekilde aranmalıdır. Bunun sonucunda defineye bir adım daha yaklaşılmış olunur. Ayı figürleri derenin yakınlarında yer alan kayalıklarda da bulunabilir. Bu kayalıkların arasında da definelerin olması mümkündür.

Define İşaretlerinden Balık Figürü Ne Anlama Gelir?

Balık figürleri, özellikle akarsu, göl ve göletlerin olduğu yerlerde bulunur. Bu yerlerde de definenin olabileceği işaret edilir. Definenin kolay bir şekilde bulunması için balık figürünün yer aldığı işaretin üzerinde balığın yönüne, büyüklüğüne, konumuna ve balığın tek veya çift olup olmadığına bakmakta fayda vardır.

Balık figürünün olduğu işarette haç sembolü varsa, yakınlarda kilise ve ayinin olduğu  belirtilir. Bunun sonucunda da bu yerlerde definenin olabileceğine işaret edilir. Sizler de özellikle kilise ve ayinlerde define arayışlarınıza devam etmelisiniz.

Bunun dışında şelalenin olduğu yerlerde de balık figürlerini gördüğünüz zaman şelalenin  döküldüğü yerlere  kadar denetleme yapmanız gerekir. Çünkü bu yerlerde de define veya hazine muhakkak vardır. Dikkatli bir şekilde araştırmaların sürdürülmesi tavsiye edilir.

Define İşaretlerinden Balina Figürü Ne Anlama Gelir?

Balina figürü ile karşılaşanlar, definenin hangi yönde olabileceği hakkında bilgilere sahip olabilir. Balina figüründe balinanın kuyruk kısmı gemi çapasını andırıyorsa, define muhakkak kışın suların kuruduğu alanlarda aranmalıdır. Her zaman balina figürü tek başına olur. Balinanın tek başına ve kuyruğunun yukarıya doğru kıvrımlı bir şekilde kalkmış olarak görülmesi durumunda definenin yakınlarda bir yerlerde olacağı açık olarak belli olmaktadır. Bu yüzden her zaman balina figürünün olduğu yerlerde definenin araştırılması dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Definenin yerini belli eden dualara yazımızdan bakabilirsiniz.

Define İşaretlerinden Makas Figürü Ne Anlama Gelir?

Makas figürü ile karşılaşılması durumunda yakınlarda bir definenin olabileceği açık bir şekilde anlaşılır. Makas figürü ile her yerde karşı karşıya gelinmez. Fakat, bu figürün olduğu yerde definenin kesinlikle bulunduğunun garantisi verilir. Makas figürü, genellikle dere kenarlarında  ve kesişen yollarda  ortaya çıkar.

Makas figürünün üzerinde murç sembolü de vardır. Murç sembolü ile kesişen yollarda bulunan doğanın aleyhine meydana gelen değişimlerin definenin olduğu yeri göstermesine yardımcı olur.  Bu sayede definenin yeri kolay bir şekilde takip edilerek hemen bulunur.

Define Ararken Okunması Gereken Dualar

Define ararken işlerin  daha da çabuk bir şekilde gerçekleşmesi için bazı duaların okunması gerekir. Aşağıda define aramaya gidilmeden önce okunması gereken dualar sırasıyla verilmektedir:

 • Ve indchu mefatihul gaybi la ya lemüha illa hüve ve ya lemü ma fil berri vel bahri ve ma teskutu min verakatin illa ye lemüha ve la habbetin fi zulümatil erdi ve la ratbin ve la yabisin illa fi kitabin Mübin.
 • Bismillahirrahmanirrahim Terşin terşin yetuşin tüşin tüşin taryaşin kayuşin kayuşin kalmüşin kalmuşin kalmuşin işin işin heyşin heyşin innehu min süleymane ve innehu Bismillahirrahmanirrahim Tevekkelü ya meymün eba nühın ecir hazel kadah ila mehallid defineh.
 • Aksemtü Aleyküm ya ımaras sakinine biha tevekkelü vecrü hazihi’l cerideti ila mekanil defaini vel habiseti minez zehebi vel fıddati ecibü ve akbelü veshabü vemşü bi hakkı akşin akşin ehşin ehşin şehmeşin şeltaşin esriü bi hakkı hazihi’l esmai elvahan elvahan elvahan el acel el acel el acel essaatü essaatü essaatü barakellehü fiküm ve ahsenellehü ilevküm.
 • Ve ma tilke bi yeminike ya musa Kale hiye asaye e tevekkeü aleyha ve ahüşşü biha ganemi ve liye fiha mearib uhra Kale elkıha ya musa fe elkaha fe iza hiye hayyetün tesa.
 • Ve iz kateltüm nefsen feddara tüm fiha vallaho muhricün ma küntüm tektümün Fe kulnadribühü bi badıha kezalike yuhyillahül mevte ve yüriküm ayatihi lealleküm ta kılün.
 • Ecip ya meymunes sehabi ve tevekkel bir hakkı hazihi’l cerideti ila mehallid defineti evil künuzi ve gayriha fi hazel mekan.
 • Hecmecetin hecmecetin hecacin hecacin hecacin almücin almicun mehyücin mehyucin ecib eyyühel avnuş şedid ve cerr hazihi’l cerideti ila mehallet defin bi hakkı hazihi’l esmai ve bir hakkı ismullahil azıymil a zami elvahan elvahan elvahan el acel el acel el acel essaate essaate essaate.

Yukarıda verilen duaların okunması sonucunda define bulma daha kolay bir hale dönüşür. Bunun dışında define bulmada aşağıda verilen İsra suresinin de okunması gerekir. İsra suresinin okunuşu  şu  şekilde  verilmktedir:

 • Sübhanellezı esra bi abdihı leylem minel mescidil harami ilel mescidil aksallezı barakna havlehu li nüriyehu min ayatina innehu hüves semıul besıyr
 • Ve ateyna musel kitabe ve cealnahü hüdel li beni israiyle ella tettehızu min dunı vekıla
 • Zürriyete men hamelna mea nuh innehu kane abden şekura
 • Ve kadayna ila benı israiyle fil kitabi le tüfsidünne fil erdı merrateyni ve le ta’lünne ulüvven kebıra
 • Fe iza cae va’dü ulahüme beasna aleyküm ıbadel lena ülı be’sin şedıdin fe casu hılaled diyar ve kane va’dem mef’ula
 • Sümme radedna lekümül kerrate aleyhim ve emdednaküm bi emvaliv ve benıne ve cealnaküm eksera nefıra
 • İn ahsentüm ahsentüm li enfüsiküm ve in ese’tüm feleha fe iz cae va’dül ahırati li yesuu vücuheküm ve li yedhulül mescide kema dehaluhü evvele merrativ ve liyütebbiru ma alev tetbıra
 • Asa rabbüküm ey yerhameküm ve in udtüm udna ve cealna cehenneme lil kafirıne hasıyra
 • İnne hazel kur’ane yehdı lilletı hiye akvemü ve yübeşşirul mü’minınellezıne ya’melunes salihati enne lehüm ecran kebıra
 • Ve ennellezıne la yü’minune bil ahırati a’tedna lehüm azaben elıma
 • Ve yed’ul insanü biş şerri düaehu bil hayr ve kanel insanü acula
 • Ve cealnel leyle ven nehara ayeteyni fe mehavna ayetel leyli ve cealna ayeten nehari mübsıratel li tebteğu fadlem mir rabbiküm ve li ta’lemu adedes sinıne vel hısab ve külle şey’in fassalnahü tefsıyla
 • Ve külle insanin elzemnahü tairahu fı unukıh ve nuhricü lehu yevmel kıyameti kitabey yelkahü menşura
 • İkra’ kitabek kefa bi nefsikel yevme aleyke hasıba
 • Menihteda fe innema yehtedı li nefsih ve men dalle fe innema yedıllü aleyha ve la teziru vaziratüv vizra uhra ve ma künna müazzibıne hatt neb’ase rasula
 • Ve iza eradna en nühlike karyeten emarna mütrafıha fe fesku fıha fe hakka aleyhel kavlü fe demmernaha tedmıra
 • Ve kem ehlena minel kuruni mim ba’di nuh ve kefa bi rabbike bi zünubi ıbadihı habıram besıyra

POPÜLER YAZILAR

Büyü Yapıldığını Nasıl Anlarız, Büyü Yapıldıysa Ne Yapılmalı?

buyu-nasil-anlasilir
Kişinin üzerinde büyü olduğunun anlaşılması, her ne kadar birtakım belirtilere göre mümkün olabilirken genellikle uzmanlık isteyen... Devamını oku

İzmir Medyum Hocalar ve Yorumları

izmir en iyi medyum
Katagori: Büyü
İzmir’de büyü yapılmasında işinde ehli olan medyum hocalarının seçilmesi her zaman tavsiye edilir. Çünkü, büyü yapma... Devamını oku

Üzerimde Büyü Var mı, Büyü Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Buyu-nasil-anlasilir
Üzerinde büyü olup olmadığını anlamak isteyen kişiler, en güvenilir sonuçları bu alanda deneyimli ve manevi yönü... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Ledün İlmi Nedir? İlmi Ledün Hikmet Ve Sırları

ledun ilmi nedir
Ledün ilmini bilenler, hadislerde yer alan bütün sırları ve bilgileri kolay bir şekilde anlar. Ledün ilmine... Devamını oku

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

ayetel kursi sirlari
Ayetel Kürsi, Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinir. Bu yüzden çok anlamlı bir özelliğe sahiptir.... Devamını oku

Hoca ve Alim Birinden El Almak Ne Demek? Her İsteyen El Alabilir Mi?

hocadan el almak
Alim ya da hocadan el almanın tanımı, günümüzde manevi ilimler ile ilgilenen herkesin merak ettiği konulardan... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Tarot Falı Nasıl Bakılır? Tarot Falı Bakma Ritüeli

tarot fali nasil bakilir
Tarot falı kartlar ile birlikte bakılmaktadır. Toplamda 78 tane kart vardır. Bu kartlar ile geçmiş, şimdiki... Devamını oku

Su Falı Nasıl Bakılır? Su Falı Bakma Ritüeli

su fali nasil bakilir
Su falının bakımı ruhsal iletişim ile gerçekleşmektedir. Su ve doğa üstü varlıklar ile iletişime geçilerek gelecek... Devamını oku

Kahve Falı Ritüeli ile Kahve Telvesi Okuma İlmini Öğrenin

kahve fali ritueli nasil yapilir
Kahve falı ritüelinde fincanın ve tabağın yorumlanması için öncelikle kahve pişirme işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz