Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Havas ve Ledün İlmi Üstadı Medyum Hocadan El Almak – El Vermek Nedir?

Havas ve Ledün ilimleriyle uğraşan medyum ve hocadan el almak – el vermek nedir, şartları nelerdir? Medyum Hocadan El almak için şartlar nedir? El almadan medyumluk hocalık yapılır mı? ayrıntılı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Havas ve Ledün İlmi Üstadı Medyum Hocadan El Almak – El Vermek Nedir?

Havas ve Ledün ilmi alimlerinden el almak – el vermek, manevi ilimler ve uygulamalar ile yakından ilgilenen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Maddi dünyanın ötesinde manevi dünyada yani ruhlar aleminde icra edilen pek çok uygulamayı, şifaları, manevi tesirli davranışları ve duaları kapsayan bu tür uygulamalarda öne çıkan el alıp verme deyiminin anlamı merak edilmektedir. Havas ve Ledün ilmi hocasından el almak çok kapsamlı ve derin manalara sahip bir uygulamadır. Özellikle kendisinde bu tür yetenekler olduğunu keşfeden kişiler Havas ilimleri ve Ledün ilimlerinde nasıl bilgi sahibi olacaklarını araştırmaya devam etmektedir. El almak nedir sorusunun yanıtına geçmeden önce bilmeyenler ya da detaylı bilgiye ihtiyaç duyanlar için Havas ve Ledün ilimlerini açıklamak faydalı olacaktır.

Hoca ve alim birinden el almak ne demek? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Havas İlmi Nedir?

Havas ilminin tanımına bakıldığında; dua, sure ve ayetlerden oluşan ve bunlara tılsım adı verilen uygulamaların ilmi olduğu görülmektedir. Havas kelimesinin anlamı, eski dilde özel olanlar, seçkin insanlar, yüksek manevi kudrete sahip kişiler manasına gelmektedir. İlimde, maneviyatta, gönül zenginliğinde ve insanların ruhlar alemindeki mevki ve makamlarına önde gelen zatlar anlamı taşıyan havas kelimesi, özellikle;

 • Ayetler,
 • Tılsımlar,
 • Vefkler,
 • Muskalar ve
 • Hassalar

dan meydana gelen bir manevi uygulamayı işaret etmektedir. Bir örnekle açıklamak gerekirse bakır, demir, mıknatıs gibi madenlerin hassaları yine havas ilminin konuları arasına girmektedir. Bunların yanı sıra astrolojik açıdan gezegenler, yıldız hareketleri, burçlar ve bunların hesaplamaları üzerine icra edilen işlemler de havas ilimlerinin genel konularını kapsamaktadır. Havas ilimleri ne demektir sorusunun yanıtı olarak maddi bilim dallarından şunları içermektedir:

 • İnsan ve insan anatomisi
 • Matematik bilimi
 • Fizik ve Astronomi
 • Kimya ve doğa bilimi

Bunların yanı sıra manevi bilim dallarında ise Ebced ilmini, Cifr ilmini ve Esmaül Hüsna ilmini kapsayan Havas ilimleri günümüzde de bu alanda manevi yönü kuvvetli kişiler tarafından çalışmalarla devam ettirilmektedir.

Ledün İlmi Nedir?

Ledün ilmi veya İlm-i Ledün konusunda net bir tanım yapmak mümkün olmasa da sadece insanların bilmediği ve Allah tarafından seçilen kullarına bahşedilen sırlardan oluştuğunu söylemek yerinde olacaktır. Gayb bilgisi yani sıradan insanların bilinemez olarak gördükleri alanlardaki bilgilere sahip olan Ledün ilmi hocaları, günümüzde faaliyetlerini ve manevi ilimler üzerine çalışmalarını yine Allah rızası için yapmaktadır. Bunun yanı sıra kutsal kitabımız Kur’an’da Hz. Musa’nın Hz. Hızır ile yolculuklarının anlatıldığı ayetlerde Hızır’a verilen ilimden “ledün” olarak bahsedilmiştir. Kur’an’ı Kerim’de yer alan ayet şu şekildedir:

 • Derken kullarımızdan bir kul buldular ki, biz ona katımızdan bir rahmet vermiş, kendisine tarafımızdan bir ilim (ledün ilmi) öğretmiştik. (Kehf suresi, 65)

Gizli İlimler Nedir? Ledün ilmi Gizli ilim midir?

Ledün ilmine dair günümüzde farklı kaynaklarda güvenilir bilgiler bulunmasına rağmen yine en net ifadeleri Kur’an’ı Kerim’de görmekteyiz. Ledün ilmi Kur’an’da Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın karşılaşmalarında tarif edilmiştir. Hz. Hızır’ın insanlar için yanlış ve günah sayılan türden çocuk öldürmek, geminin su alması için delik açmak gibi birtakım eylemleri olur. Hz. Musa insani bir davranışla Hızır’ın yanlış gibi görünen bu davranışlarına itiraz ederek onu uyarır. Hz. Hızır daha sonra yapmış olduğu bu eylemlerin hikmetlerini sebepleri ile bir bir açıklayınca dışarıdan bilinmeyen, hatalı gibi görünen bu eylemlerin gerçek nedenleri de ortaya çıkmış olur. Kur’an’da ledün ilmi bu çerçevede anlatılmaktadır. Peygamberimizin bu konudaki hadisi de şu şekildedir:

 • “Şayet bildiklerimi bilseydiniz; az güler, çok ağlardınız.” (Buhari, Küsuf, 2; Müslim, Salat, 112)

Havas İlmi ve Ebced İlmi Hocasından El Almak

Havas ve Ledün ilimleri ile yakından ilgilenen kişiler, özellikle havas ilimlerinde el almak ve el vermek kavramlarını da merak etmektedir. Anadolu halkından daha sık duymaya alışkın olduğumuz el almak deyiminin anlamı, esasında bir aktarım anlamına gelmektedir. İcazet almak olarak da adlandırılan el almak ve el vermek deyimleri, esasında müridin, çilesini ve eğitimini tamamlayıp şeyhin gözetiminde çalışıp olgunlaştıktan sonra dergahın mürşidinden başkalarına da yol gösterebilmesi için izin alması anlamına gelmektedir.

Medyum Hocadan El Almak – El Vermek Nedir?

El almak doğuştan ve Allah tarafından verilen yeteneklerin, özelliklerin ya da ilimlerin bir kişinden başka bir kişiye aktarılması uygulamasıdır. Anadolu halkında yüzyıllardır uygulanan bu ritüeller ile vakti geldiği zaman Havas ilmi alimlerinin ve hocalarının sahip olduğu manevi kudreti yeni nesillere aktarması işlemi havas ilminde el almak – el vermek şeklinde ifade edilmektedir.

Medyumlar Nasıl El Verir?

Bilindiği üzere toplumda herkesin manevi yönden kademesi ve ilmi bilgileri eşit değildir. Hatta kimi insanlarda Allah tarafından verilen çok özel yetenekler bulunmaktadır. Bunlar elleri ile şifa vermek, manevi konularda yüksek bilgi sahibi olmak, maddi dünya dışındaki varlıklar ile doğrudan iletişim kurabilmek, gaybdan bilgiler edinebilmek gibi yeteneklerdir. Bu yeteneklerin ölümlü insanlar ile birlikte mezara gitmemesi ve yeni nesillere de aktarılarak insanların bu özelliklerden yararlanmasının sağlanması için pek çok manevi uygulamada olduğu gibi Havas ve Ledün ilimlerinde de yaşlılar tarafından el verme işlemleri yapılmaktadır.

Karı kocayı birbirine bağlamak için okunacak dualar yazımızdadır.

Kimler El Alır, Kimler El Verir?

El almak deyimi, özel niteliğe sahip insanların arasında gerçekleşen bir uygulamadır. El veren kişiler, toplumda manevi yönden yüksek ilim sahibi hoca veya nene olarak tabir edilen kişilerdir. Havas ilimlerinde yüksek mertebeye sahip ve manevi açıdan sıradan insanlara göre birtakım yeteneklere sahip olan kişiler, bu özelliklerinin aktarılması için çoğu zaman kan bağı olan bir kişiye el verebilmektedir. El verme işlemlerinde yaşlı adam ya da kadınlar ya kendi torunlarına ya da çocuklarının torunlarına henüz daha bebekken el verebilmektedir.

Ancak el verme ve el alma uygulamalarında her zaman kan bağı şartı aranmamaktadır. Yani özel durumlarda Havas ve Ledün ilimlerinde alim hocanın kandaşlarının dışındaki kişilere de el vermesi söz konusu olabilmektedir. Örneğin hocanın kendi sülalesinde el vermeye değer özelliklere sahip bir torun görememesi durumunda, yani torunlara Allah tarafından özel yetenekler bahşedilmediği vakitte Havas ilmi hocaları kendi müritlerinden kan bağı olmayan kişilere de el verebilmektedir.

Her İsteyen Medyumdan veya Hocandan El Alabilir Mi?

İnternet üzerinde en çok merak edilen konulardan biri de Havas ve Ledün ilimlerinde el verme işlemlerinin nasıl yapıldığına ilişkindir. Her isteyen kişinin hocadan el alması tabii ki mümkün değildir. Hocadan el almak isteyen kişinin ilk olarak manevi yönden kuvvetli yeteneklere ve dini konularda derinlemesine bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu özellikleri taşımayan kimselerin Havas ilimleri veya Ledün ilimleri hocasından el alması mümkün değildir.

Havas İlminde El Almanın Şartları Nelerdir?

Havas ilminde hocadan el almak isteyen kişilerin karşılaması gereken bazı temek şartlar ve durumlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında en çok bilinenleri şunlardan oluşmnaktadır:

 • Kesin karara sahip olmak
 • Çok sabırlı olmak
 • Sır saklamayı bilmek
 • Müttaki olmak
 • Aceleci olmamak
 • Beden ve Kalb temizliğine dikkat etmek
 • İcazetli olmak
 • Riyazetli ve gerekirse oruçlu olmak
 • Amel zamanını iyi bilmek
 • Himmetli olmak

POPÜLER YAZILAR

Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde Yapılan Aşk Büyüleri

evde ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde kolay bir şekilde yapılan aşk büyüsü, kadın ve erkek fark... Devamını oku

Uzaktan Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Aşk Büyüleri

uzaktan ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Uzak mesafeli olarak yapılan aşk büyüleri, özellikle sevdiklerinden uzakta olan kişilerin başvurduğu manevi uygulamalar arasında yer... Devamını oku

Uzaktan Ayırma Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Ayırma Büyüleri

uzaktan ayirma buyusu etkileri
Evde uzaktan ayırma büyüsü yapmak isteyen kişiler, bu tür isteklerine ve amaçlarına yönelik hangi büyüleri icra... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Ledün İlmi Nedir? İlmi Ledün Hikmet Ve Sırları

ledun ilmi nedir
Ledün ilmini bilenler, hadislerde yer alan bütün sırları ve bilgileri kolay bir şekilde anlar. Ledün ilmine... Devamını oku

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

ayetel kursi sirlari
Ayetel Kürsi, Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinir. Bu yüzden çok anlamlı bir özelliğe sahiptir.... Devamını oku

Hoca ve Alim Birinden El Almak Ne Demek? Her İsteyen El Alabilir Mi?

hocadan el almak
Alim ya da hocadan el almanın tanımı, günümüzde manevi ilimler ile ilgilenen herkesin merak ettiği konulardan... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Tarot Falı Nasıl Bakılır? Tarot Falı Bakma Ritüeli

tarot fali nasil bakilir
Tarot falı kartlar ile birlikte bakılmaktadır. Toplamda 78 tane kart vardır. Bu kartlar ile geçmiş, şimdiki... Devamını oku

Su Falı Nasıl Bakılır? Su Falı Bakma Ritüeli

su fali nasil bakilir
Su falının bakımı ruhsal iletişim ile gerçekleşmektedir. Su ve doğa üstü varlıklar ile iletişime geçilerek gelecek... Devamını oku

Kahve Falı Ritüeli ile Kahve Telvesi Okuma İlmini Öğrenin

kahve fali ritueli nasil yapilir
Kahve falı ritüelinde fincanın ve tabağın yorumlanması için öncelikle kahve pişirme işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz