Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Kısmet Açma Duası Nasıl Yapılır? Evlenmek için Okunacak Dualar

Kısmet açma duası nasıl yapılır? Kısmet açma duasını kimler yapabilir? Kısmet açma duası ile ilgili bilgilere yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Kısmet Açma Duası Nasıl Yapılır? Evlenmek için Okunacak Dualar

Kısmet açma ve evlilik duası yapılışı, her insanın hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biri olan evlilik için hayırlı bir kısmet bulmak isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. İslam dinimizde bayan veya erkek fark etmeksizin evlenmek isteyenlerin hayırlı adaylar ile karşılaşmasına vesile olan faziletli dualar bulunmaktadır. Hayırlı evlilik adayları insanların karşısına pek çok farklı şekilde çıkabileceği gibi hiç beklenmedik anlarda da insanlar hayatlarının aşkıyla karşılaşabilmektedir. Bu yüzden evlenmek isteyenler kısmet açma duası nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını araştırarak hayırlısı ile dünya evine girmek için manevi yönden de ellerinden gelenleri icra etmekten geri kalmamaktadır.

Doğru zamanda doğru yerde olmak özellikle duygusal bağlamda kuvvetli ve hayırlı evlilikler yapmak isteyenlerin dikkat ettiği bir konudur. İnsanların hayatlarının aşkıyla karşılaşması için manevi alemde de bazı usullerin yerine getirilmesine dikkat edilmelidir. Zira hayırlı evliliği sağlamak için Yüce Allah’ın katkısı ve izni olması gerektiği unutulmamalıdır. Bu sebeple evlenmek için okunacak dualar hakkında araştırma yapanlar, en güzel evlilik, en güzel eşi bulmak için hangi duaları okuyabileceklerini merak etmektedir.

Medyum ne demek? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Dua Okuyarak Kısmet Açılabilir Mi?

Pek çok kişi kısmetinin kapalı olduğundan dolayı şikayet etmektedir. Her ne kadar ciddi anlamda evlenmeyi ve hayırlı bir yuva kurmayı isteseler de kadın veya erkek fark etmeksizin pek çok kişinin karşılarına hayırlı nasip çıkmadığından şikayetçi oldukları bilinmektedir. Tam evlenecekleri bir kişi bulunduğu sırada yaşanan ayrılıklar ve huzursuzluklar kişilerin kısmetlerinin kapandığı düşüncesine itmektedir. Kısmet açma duası kadın ve erkeklerin evlenmek için hayırlı bir nasip bulabilecekleri dua uygulamaları arasında yer almaktadır.

İslam dininde hayırlısı ile yuva kurmak isteyen her yaştan kadın ve erkeklere tavsiye edilen bu dualar, evlilik için mutlaka faydalı olmaktadır. Yüce Yaradanın insanlara hayırlı bir eş nasip etmesi için pek çok dua uygulamasının olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla Yüce Allah’a el açıp yalvaran kişiler, hayırlı bir eş nasip etmesini istemek için bu uygulamalara başvurabilirler.

Evlenmek İçin Okunacak Dualar

Dinimizin evlilik ve aile kurma konusunda birtakım usullere dikkat edilmesini buyurduğu bilinmektedir. İşte tamamen İslam dinimizin gerektirdiği usul ve esaslara bağlı kalarak hayırlı kısmetle Yüce Allah’ın izniyle evlenmek için okunacak kısmet açma ve evlilik duaları bulunmaktadır. Huzurlu ve sevgi dolu bir yuva kurmak için okunacak sureler ve dualardan bazıları şunlardır:

 • “Bismillahirrahmanirrahim
 • Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul habir. Allahu la ilahe illa hüves semiul basir. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadun. Allahu la ilahe illa hüvel rahmanirrahiym. Allahu la ilahe illa hüvel ferdussamed. Allahu la ilahe illa hüvel zahirul batınınu. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadussamed.Allahu la ilahe illa hüvel fettahul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel kariybul musavvir.Allahu la ilahe illa hüvel mennanul hannanu. Allahu la ilahe illa hüvel rafiul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul keriym.
 • Allahu la ilahe illa hüvel melikül kuddus. Allahu la ilahe illa hüvel hakkul mubiyn. Allahu la ilahe illa hüvel aziyzul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel ehadus samed.Allahu la ilahe illa hüvel baisul varisu.Allahu la ilahe illa hüvel fad uhu muhlisiyne lehuddiynvelhamdülillahi rabbil alemiyn. Allahümme salli ala Muhammedinil fatihi ebvab kezalike zevvecnahüm bihurinıyn. Amin.”

Hayırlı Evlilik İçin Okunacak Salavat

Dünya evine girmek için hayırlısıyla bir eş adayı arayan ve kısmetlerinin açılmasını isteyen kadın ve erkekler, düzenli olarak okuyacakları salavat ile Yüce Allah’ın izni ile hayırlı eşlere ulaşabilmektedir. Nasiplerinin kapalı olduğunu düşünenler ve ne yapsalar karşılarına evlenmeye uygun eş adaylarını bulamayan kişiler kısmet baht açma duası ile günde 51 kere okuyacakları bu salavat ile kısa zamanda diledikleri gibi eş adayları ile karşılaşıp dünya evine girme mutluluğunu yaşayabilmektedir.

 • “Allahümme salli ala seyyidina muhammedin salaten tehullu biha ukdeti ve tüferricü biha kurbeti ve tekzi biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim”
 • İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina.Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ.”
 • Anlamı: “Muhakkak ki Biz, sana apaçık bir fetih verdik. Gök de açılmış, kapı kapı olmuştur.”

Evlenmek İçin Çekilecek Zikirler

Mutlu yuva kurmak için kendini hazır hisseden kadın ve erkekler, evlenmek için okumaları tavsiye edilen dualar ile manevi yönden de hayırlısı ile evlenecekleri adayların karşılarına çıkmasına vesile olabilmektedir. İslam dininin emrettiği şekilde usullere uygun olmasının yanı sıra kişinin ailesinden ve atalarından gördüğü örf ve adetlere göre evlenmek için doğru kişi ile tanışıp, doğru bir evliliğe adım atması gerekmektedir. Evlenmek isteyen bir kadın, kocasının ona bağlanmasını, derinden saygı ve sevgi duymasını ve kendisini önemsemesini ister. Yine aynı şekilde evlenmek isteyen bir erkek de karısına güven duymak ve onu mutlu etmek ister. İşte bu insani taleplerin en iyi şekilde karşılanması için hayırlı bir evlilik yapılması gerekmektedir. İslami şartlara uygun bir şekilde evlenmek için çekilecek zikirler ve zikirlerin çekiliş usulleri şunlardan oluşmaktadır:

 • Usul: Her gün güneş doğmadan evvel 489 kere Ya Fettah (c.c) zikrine devam eden bekarlar en kısa zamanda muratlarına ererek evlenirler.
 • Usul: Cuma ezanı vaktin mübarek vakitte 1062 defa Ya Ba’is (c.c) ismi şerifini zikreden bekarın nasibi ve kısmeti açılır.
 • Usul: Bekarlıktan kurtulmak ve en nihayetinde hayırlı mutlu bir evliliğe yelken açmak isteyenler için Duhan Suresi’nin 54. ayeti olan “Kezalike ve zevvecnahüm bi-hurin ‘in” kısmı Arapça usulüne göre 1136 kere okunur ve zaman zaman tekrarlanır.
 • Usul: Bir türlü çocuğuna hayırlı bir nasip bulamayan anne ve baba, evlenmesini istediği çocuğunun üzerine Taha suresinin ilk 12 ayetini 21 defa okuyup üflerse, Allah’ın izni ile en kısa zamanda evlenip hayırlı bir yuva kurar. Zikrin uygulanışında ilk önce boy abdesti alınır ve ikişer rekattan 6 rekat namaz kılınır. Sonra dua okuması gerçekleşir ve 3 defa salavat getirir. Daha sonra dilediğini söyler. 7 gün boyunca her vakit namazından sonra bu 12 ayet 21 kere okunur ve dilek dilenir.

Peygamber Efendimiz’in Evlenme Duaları

Hz. Peygamber Efendimiz’in hayırlısı ile evlenmek isteyen bayan ve erkeklere okumalarını tavsiye ettiği dualar bulunmaktadır. Allah’ın izni ile hayırlı bir eş adayı bulmak ve İslami usullere uygun bir şekilde dünya evine girmek isteyenlerin okuması tavsiye edilen duaların okunuşları ve anlamları şu şekildedir:

 • Evlenme duası okunuşu: Rabbena heb lenâ min ezvâcinâ ve zürriyyâtinâ gurrate eğyunin vecğalnâ lilmüttegîn.
 • Anlamı: “Rabbimiz bize eşlerimizden ve zürriyyetimizden göz aydınlığı olacak nesiller ihsan et. Ve bizleri takva sahibi kimsele yol göstericiler kıl.”
 • Hayırlı nasip duası okunuşu: Elhamdulillâhi Rabbil Ğalemîn. Ves salâtü ves selâmü ğalâ Rasûlinâ Muhammedin ve âlihî ve sahbihî ecmeğîn.
 • Anlamı: “Hamd alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur. Salatü selam ve her türlü ihtiram Rasulümüz Muhammed (mustafa Sallallahu aleyhi veselleme ve onun ailesine ve

Ayrılık büyüsü nedir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Hayırlı Kısmet İçin Cuma Duası

Cuma gününün mübarek vaktinin fazileti ile özellikle evlenmek isteyen erkeklerin okuması tavsiye edilen dualar bulunmaktadır. Kısmet açma duası erkekler tarafından okunması gereken bu dua, Cuma namazından sonra Arapça usulüne uygun olarak okunmalıdır. Ayrıca duanın gönülden gelmesi için Türkçe mealinin iyi bilinmesi ve hatta gerektiğinde bir kez de Türkçe mealinin okunması faydalı görülmektedir. Hayırlı kısmet çıkması için erkeklerin okuması tavsiye edilen Cuma Duası okunuşu ve Türkçe meali şu şekildedir:

Bismillahirrahmanirrahim

 1. Yusebbihu lillahi ma fiyssemavati ve ma fiyl’ardıl elmelikilkuddusil-‘aziyzilhaki­ymi
 2. Huvelleziy be’ase fiyl’ummiyyiyne resulen minhum yetlu ‘aleyhim ayatihi ve yuzekkiyhim ve yu’allimuhumulkitabe velhıkmete ve inkanu min kablu lefiy dalalin mubiynin
 3. Ve ahariyne minhum lemma yelhaku bihim ve huvel’aziyzulhakiymu
 4. Zalike fadlullahi yu’tiyhi men yeşa’u vallahu zulfadlil’azıymi
 5. Meselulleziyne hummiluttevrate summe lem yahmiluha kemeselilhımari yahmilu esfaren bi’se meselulkavmilleziyne kezzebu biayatillahi vallahu la yehdiylkavmezzalimiyne
 6. Kul ya eyyuhelleziyne hadu in ze’amtum ennekum evliyau lillahi min duninnasi fetemennevulmevte in kuntum sadikıyne
 7. Ve la yetemennevnehu ebeden bima kaddemet eydiyhim vallahu ‘aliymun bizzalimiyne
 8. Kul innelmevtelleziy tefirrune minhu feinnehu mulakıykum summe tureddune ila ‘alimilğaybi veşşehadeti feyunebiiukum bima kuntum ta’melune
 9. Ya eyyuhelleziyne amenu iza nudiye lissalati min yevmilcumu’ati fes’av ila zikrillahi ve zerulbey’a zalikum hayrun lekum in kuntum ta’lemune
 10. Feiza kudıyetissalatu fenteşiru fiyl’ardı vebteğu min fadlillahi vezkurullahe kesiyren le’allekum tuflihune
 11. Ve iza raev ticareten ev lehveninfaddu ileyha ve terakuke kaimen kul ma ‘ındallahi hayrun minellehvi ve minetticareti vallahu hayrurrazikıyne. (SadakAllahul’azim)

Cuma Suresi Türkçe meali şu şekildedir:

Bismillâhirrahmânirrahîm

 1. Göklerdeki ve yerdeki her şey, mülkün sahibi, mukaddes, mutlak güç sahibi, hüküm ve hikmet sahibi olan Allah’ı tespih eder.
 2. O, ümmîlere, içlerinden, kendilerine âyetlerini okuyan, onları temizleyen, onlara kitabı ve hikmeti öğreten bir peygamber gönderendir. Hâlbuki onlar, bundan önce apaçık bir sapıklık içinde idiler.
 3. (Allah, o peygamberi) onlardan henüz kendilerine katılmayan başkalarına da göndermiştir. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.
 4. İşte bu, Allah’ ın lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah, büyük lütuf sahibidir.
 5. Tevrat’la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerle kitap taşıyan eşeğin durumu gibidir. Allah’ ın ayetlerini inkâr eden topluluğun hâli ne kötüdür! Allah, zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.
 6. De ki: “Ey Yahudi akidesini benimseyenler! Bütün insanlar değil de, yalnız kendinizin Allah’ın dostları olduğunu iddia ediyorsanız, (bunda da) samimi iseniz haydi ölümü isteyin!”
 7. Ama onlar, daha evvel yaptıklarından dolayı asla ölümü istemezler. Allah, zalimleri hakkıyla bilir.
 8. De ki: “Sizin kendisinden kaçıp durduğunuz ölüm var ya, o mutlaka size ulaşacaktır. Sonra gaybı da, görünen âlemi de bilen Allah’ a döndürüleceksiniz de, O size yapmakta olduklarınızı haber verecektir.”
 9. Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.
 10. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah ’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.
 11. (Durum böyle iken) onlar bir ticaret veya bir oyun eğlence gördükleri zaman hemen dağılıp ona koştular ve seni ayakta bıraktılar. De ki: “Allah’ ın yanında bulunan, eğlence ve ticaretten daha hayırlıdır. Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır.”

POPÜLER YAZILAR

Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde Yapılan Aşk Büyüleri

evde ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde kolay bir şekilde yapılan aşk büyüsü, kadın ve erkek fark... Devamını oku

Uzaktan Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Aşk Büyüleri

uzaktan ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Uzak mesafeli olarak yapılan aşk büyüleri, özellikle sevdiklerinden uzakta olan kişilerin başvurduğu manevi uygulamalar arasında yer... Devamını oku

Uzaktan Ayırma Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Ayırma Büyüleri

uzaktan ayirma buyusu etkileri
Evde uzaktan ayırma büyüsü yapmak isteyen kişiler, bu tür isteklerine ve amaçlarına yönelik hangi büyüleri icra... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

ayetel kursi sirlari
Ayetel Kürsi, Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinir. Bu yüzden çok anlamlı bir özelliğe sahiptir.... Devamını oku

Çevirgel Duası Nedir, Çevirgel Duası Nasıl Yapılır?

cevirgel duasi nasil yapilir
Çevirgel duasının orjinal haliyle okunuşu hakkında medyum hocaların tavsiyeleri şöyledir, Tesbihle zikir çekerek ve en etkilisi... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Fatiha Süresi Ritüeli Nasıl Yapılır?

fatiha suresi ritueli nasil yapilir
Fatiha suresi Kuran’ı Kerim’de bulunan ilk suredir. 7 ayetten meydana gelmektedir. Surenin farz namazlarının her rekatında... Devamını oku

Sevdiğin Kişi 10 Dakikada Kesin Seni Arasın Duası Ritüeli

sevdigin kisi 10 dakikada seni arasin duasi hangisi
Sevdiğinizin sizi 10 dakikada aramasını istemeniz durumunda dua ritüelini uygulayabilirsiniz. Dua ritüellerinin yapımından önce iki veya... Devamını oku

Sevdiğim Çocuğa Mesaj Attırma Duası Ritüeli

sevdigim cocuga mesaj attirma duasi nasil yapilir
Sevdiği çocuğun mesaj atmasını isteyenler aşk ve bağlama duaları da okuyabilir. Sevdiğine Hemen Mesaj Attıran Ritüel... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz