Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Medyum Nedir, Medyum Ne Demek? Medyumlar Ne Yapar?  

Medyum nedir, ne demek, ne yapar? Medyum hakkında bilinmesi gereken detaylara yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

 Medyum Nedir, Medyum Ne Demek? Medyumlar Ne Yapar?  

Manevi ilimlerde etkili medyumlar, günümüzde özellikle ruhani işlemler hakkında birtakım yardımlara ihtiyaç duyan kişiler tarafından araştırma konusu haline getirilmektedir. Özellikle sevdikleri tarafından terk edilenler, hayatlarına tüm işleri ters gidenler ve yaşama sevincini günden güne kaybedenler üzerlerinde büyü olduğunu düşündükleri için medyum hocalardan yardım almak için var güçleri ile araştırma yapmaktadır. Halk arasında bu türden sorunlar yaşayan kişilerin derdine derman olduğu bilinene medyumlar, günümüzde de geçmişte olduğu gibi manevi alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Medyum nedir, medyum ne demek sorularının yanıtlarını arayan kişiler özellikle internet üzerinden yaptıkları araştırmalar ile doyurucu bilgilere ulaşmak istemektedir. Bu yazımızda medyumların kim olduğundan ne iş yaptıklarına kadar bilinmesi gereken tüm bilgilere ait detayları bulabilirsiniz.

Çingene büyüsü nedir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Medyum Nedir?

Medyumlar ne yapar sorusunu cevaplamadan önce medyumların ne olduğunu ve kime medyum dendiğini açıklamak faydalı olacaktır. Medyum kelimesi, Latince kökenli bir kelime olup spiritüel yani ruhsal alemde yetkin kişi anlamına gelmektedir. Neticede medyumların görevleri ve icra ettikleri işler göz önünde bulundurulduğunda bu şekilde adlandırılmaları gayet açıktır. Medyum; doğuştan gelen birtakım manevi yeteneklere sahip, ruhsal boyutta dünya dışı varlıklar ile doğrudan veya dolaylı yoldan iletişime geçebilen kişilere denmektedir.

Bir başka deyişle medyumlar, her insanın esasında sahip olduğu 6. his ve sezgi olarak adlandırılan duygulara çok daha ciddi seviyede yetenek olarak sahip olan kişilerdir. Yani medyumların 6. hisleri çok gelişmiştir. Halk arasında kalp gözü olarak da adlandırılan ve ruhani ilimlerde ruh gözü ya da üçüncü göz şeklinde tanımlanan yetenekleri üst seviyede olan medyumlar bu sayede, içinde bulunduğumuz maddi alemin, yani insanların dünyasının ötesine geçebilmekte, bu ruhani alemlerde yer alan varlıklar ile doğrudan iletişim kurabilmektedir.

İsteyen Herkes Medyum Olabilir Mi?

İnternet üzerinde medyumların ne olduğuna dair yerli yersiz pek çok tanımlama yapıldığı görülmektedir. Bundan mütevellit medyum denince insanların aklına ilk olarak büyü yapan, fal bakan, gelecekten haber veren ruhsal yönden tehlikeli veya sahtekar kişiler olarak betimlenen bazı şahıslar gelmektedir. Fakat gerçek medyumların ne bu işlemler ile doğrudan bir alakası ne de tahmin edildiği gibi sahtekarlıkla uzaktan yakından bir bağlantısı bulunmamaktadır. Çünkü medyumlar insanlık tarihi boyunca varlığını sürdürmüş özel yetenekli kişilerdir. Bu yüzden medyum nasıl olunur sorusu internet üzerinde de sıklıkla araştırılan konular arasında yer almaktadır.

Her defasında vurguladığımız özel yetenekler sebebiyle isteyen herkes ne yazık ki medyum olamamaktadır. Medyum olabilmek için öncelikle Allah vergisi olarak adlandırabileceğimiz doğuştan gelen birtakım manevi yeteneklerin kişi üzerinde haiz bulunması zorunludur. Çünkü medyumlar sahip oldukları bu durugörü özellikleri ve dünya dışındaki boyutlar ile doğrudan veya dolaylı yoldan iletişim kurma becerilerini sonradan öğrenmezler. Medyumlar zaten bu tür yeteneklere doğuştan sahip oldukları için bu yeteneklerini keşfettikten sonra bu alanda alimlerden ve manevi üstatlardan eğitim aldıktan sonra söz konusu yeteneklerini üst seviyede kullanabilirler. Dolayısıyla isteyen herkesin medyumluk yapması mümkün olmadığı için özellikle bu alanda yeterli bilgi birikimine sahip olmayan insanların bu konuda çok dikkatli hareket etmeleri tavsiye edilmektedir.

Medyumlar Ne Yapar?

Son dönemde internet üzerinde pek çok örneğine tanıklık edebildiğimiz medyumlar, birtakım işlemleri başarılı bir şekilde yerine getirdikleri için bu alanda yani manevi uygulamalarda popüler bir unvan kazanmışlardır. Medyum nedir ne iş yapar sorusunun yanıtını arayan kişilerin ilk olarak sahte medyumlar ile gerçek medyumları birbirlerinden ayırmaları gerekmektedir.

Medyumların doğuştan gelen yetenekleri, maddi yaşamın ötesine geçerek ruhlar aleminden birtakım manevi destekler almalarını sağlamaktadır. Örneğin bir medyum yoğun transa girerek bu dünyadaki bedenini terk edip, manevi alemde diğer ruhlar arasında doğrudan bir iletişim kurabilecek frekansa ulaşabilmektedir. Bu sayede pek çok ruhani çalışmayı icra etmesi mümkün olabilmektedir. Günümüzde gerçek medyumların yaptıkları manevi çalışmalar şunlardan oluşmaktadır:

  • Ölmüş kişiler ile iletişime geçme
  • Gelecekten veya geçmişten bazı bilgiler edinebilme
  • Ruhani yönden zayıf kişilerin üzerinde kurulan büyü ve musallat gibi etkilerin tespit edilmesi
  • Büyü, nazar ve musallat gibi ruhsal kısıtlama yapan engellerin ortadan kaldırılması
  • İsteklerin manevi yönden gerçekleşmesi için dua, vefk ve tılsım gibi uygulamaların gerçekleştirilmesi
  • İnsanların manevi yönden huzura kavuşması

Medyum Büyü Yapar Mı?

Medyum hoca ne demek sorusunun yanıtını arayanlar aynı zamanda buradaki hoca kalıbından dolayı medyumlara İslami bir görev yükleyebilmektedir. Fakat medyum hocaların genel olarak İslami ilimler ve dinler üzerinde ruhani yönden bir muhteremliği bulunmamaktadır. Yani medyum hocalar olarak adlandırılan kişiler esasında halk arasında “ermiş” ya da “muhterem zat” olarak adlandırılan pirler arasında değildir. Dolayısıyla bu durum medyumların zaman zaman yeteneklerini kötüye kullandıklarını da göstermektedir.

Esasında medyumlar sahip oldukları manevi güçleri, hiçbir şekilde kendi çıkarları veya başka birilerinin çıkarları için kullanmamalıdır. Manevi yönden kudretli medyumlar, dünya dışındaki varlıklar ile iletişime geçerek maddi alem yani bu dünya üzerinde birtakım vesilelerin meydana gelmesine etki edebilmektedir. Dolayısıyla bu tanım da bir nevi büyü tanımına girmektedir. Yani medyumların çok az bir kısmı olsa da büyü yaptıkları, büyücülük faaliyetleri ile uğraşıp çok yüksek paralar karşılığında insanların isteklerini gerçekleştirmek için büyü uygulamaları icra ettikleri bilinmektedir.

Ancak günümüzde medyum hocaların pek çoğu büyü yapmak yerine daha çok büyü altındaki masum insanların büyü etkisinden kurtulmasını sağlamaya yönelik ruhani işlemler icra etmektedir.

Medyum Büyü Bozar Mı?

Eskiden halk arasında falcı veya büyücü olarak adlandırılan medyumlar, gün geçtikçe faaliyetlerinin esasında ne kadar önemli olduğu konusunda insanlarda birtakım bilinç seviyesinin yakalanmasını sağlayabilmektedir. Büyü bozan medyumlar da bu alanda insanların bu şekilde düşünmesinde çok büyük çalışmalar yerine getirmiştir. Dolayısıyla manevi yönden kuvvetli olan, özellikle havas ve ledün ilimlerinde ilim sahibi medyum hocalar büyü bozumu, büyü çözülmesi gibi çalışmalarda etkin rol üstlenebilmektedir.

Büyünün olumsuz etkileri ile boğuşan ya da kendi üzerinde büyü olduğunun farkında dahi olmayan kişilerin yardımlarına başvurabileceği medyum hocalar, birtakım ruhani çalışmalar icra ederek özellikle bağlama ve ayrılık büyüleri gibi en sık icra edilen manevi ritüellerin etkisiz hale gelmesini, bu sayede insanların manevi yönden yeniden özgürlüğe kavuşarak huzur bulmalarını sağlamaktadır. Medyum hocalara günümüzde pek çok kişi büyü bozumu konusunda kesin sonuçlar elde etmek adına başvurmaktadır.

Medyumların bir kişi üzerindeki büyüyü bozmada tamamen tehlikesiz teknikleri uyguladıkları bilinmektedir. Bu teknikler gücünü İslami kaynaklardan da alan dua, vefk ve tılsım gibi uygulamalardır. Özel okunmuş gıdaların tüketilmesi, dua ve zikir uygulamaların yapılması, medyum hocanın kişiye ve üzerindeki büyüye göre hazırlayacağı koruyucu muskaların takılması gibi çalışmaların neticesinde insanların üzerinde kurulan büyü etkisi kırılabilmektedir. Fakat tüm bu işlemlerden önce deneyimli medyum hocalar, yardım talebinde bulunan çaresiz kişilere bakım hizmeti uygulamaktadır.

Medyumdan Bakım Hizmeti Almak Güvenilir Mi?

Medyum hocaların bakım hizmeti adını verdikleri işlemler pek çok kişinin internet üzerinden araştırdığı ve aynı zamanda çekincelerinin olduğu bir konudur. Nitekim günümüzde ya kendileri ya da sevdiklerinin üzerinde büyü olduğunu düşünen veya bundan şüphelenen kişi esasında medyum hocalara bakım hizmeti yaptırmak istemekte fakat korkuları ve çekinceleri sebebiyle bu istekten vazgeçmektedir.

Medyum hocaların üzerinde büyü, nazar, musallat ve benzeri olumsuz manevi etkilerin kurulduğu kişilere yönelik uyguladığı bakım hizmeti, manevi ilimlere göre varsa eğer büyünün çözülmesinde atılması gereken ilk adımdır. Medyum bakım hizmeti sanıldığı gibi tehlikeli ve insanları manevi yönden zarara uğratacak bir işlem değildir. Ruhani yönden kuvvetli yetenekleri bulunan ilim ve irfan sahibi medyum hocalar, kalp gözleri kuvvetli oldukları için insanların üzerlerindeki manevi kalkanların durumunu bir bakışta fark edebilmektedir. Uzak doğu dinlerinde çakra olarak adlandırılan bu kalkanlar, büyü, nazar veya cin musallatı durumlarında tamamen kapanıp karanlık ve kullanılamaz bir hale gelmektedir. İşte bakım hizmeti ile medyum hocalar insanın çakralarına yoğunlaşarak bu manevi alanlarda ne gibi tehditler ve tehlikeler olduğu tespit edilmektedir. Dolayısıyla havas ve ledün ilimlerinde bilgi sahibi medyum hocalardan bakım hizmeti almakta hiçbir sakınca olmadığı için güvenilirdir.

Gerçek Medyumlar Ne Yapar?

Kalp gözlerinin açık olması sayesinde, normal insanların fark edemediği tüm olayların arkasında nelerin olduğunu görebilen gerçek medyumlar, tüm bu özel yeteneklerini doğdukları andan itibaren keşfederek bu alanda yaptıkları çalışmalar ile birlikte kuvvetlendirirler. Dolayısıyla gelişmiş yeteneklere sahip medyumlar gerçekten çok etkili manevi işlemlere el atabilmektedir. Medyumlar maddi yaşamın devam ettiği dünya dışında var olan diğer alemler ile doğrudan iletişim haline geçerek, özellikle büyü ve nazar gibi kötü tesirlerin altında sıkışıp kalmış insanların manevi dünyalarını yeniden özgür bırakarak kişilerin mutlu bir yaşam sürmelerinde faydalı işlemlere el atmaktadır.

Bunun yanı sıra medyumlar büyü yapma ve büyü bozma gibi yeteneklere de sahiptirler. Ancak medyum hocalar büyüleri kesinlikle kişilerin kötülüğü için kullanmamaktadırlar. Yalnızca olumlu gerekçelerle yapılan büyüler de dünyaya ve insanlığa zarar vermemektedir. Günümüzde özellikle kendi üzerlerinde ya da çevrelerinde bulunan sevdikleri üzerinde büyü olduğundan şüphelenen kişiler bu etkilerin ortadan kalkması için medyum hocaların uygulamalarına başvurmaktadır.

Ayrıca tatlı yedirme büyüsü hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Medyumların Yetenekleri Nelerdir?

Manevi ilimlerde birbirinden farklı uygulamalar bulunduğu için medyumların da yeteneklerine göre uzmanlaştığı konular farklı olabilmektedir. Manevi çalışmalara ve ruhçuluk alanına yakın olan kişilerin bildiği üzere medyumlar da kendi aralarında birkaç farklı kategoriye ayrılabilmektedir. Bazı medyumlar doğuştan sahip olduklar sezgi yetenekleri üzerine çalışmalar yapabilirken bazı medyumlar da hayatlarını adadıkları çalışmaları neticesinde insanların hayatlarına etki edebilecek olayların akışına yön verebilen yeteneklere sahiptirler. Medyum yetenekleri nelerdir sorusunun yanıtını arayan kişiler için birbirinden farklı kategorilere ayrılan medyumlar genel olarak şunlardan oluşmaktadır.

  • Sezgisel medyumlar; yaptıkları manevi uygulamaların bilincinde hareket ederler. Meydana gelen olayları kendi iradeleri ile ortaya çıkarıp, bu iradelerin olaylar üzerinde ne kadar etkiye sahip olduğunu iyi bilen manevi yönden kudretli kişilerdir.
  • Mekanik medyumlar, kendi iradeleri ile hareket etmeyen medyumlardan oluşmaktadır. Bu kişiler çok yüksek manevi güçlere sahip olsalar dahi yeteneklerinin tam olarak farkına varamamış ancak insanlara bilinçsiz bir şekilde yardım eden manevi kişiliklerdir.
  • Otomatik medyum, bu medyumlar hareketlerini idrak edebilirler anca olaylar üzerinde iradeleri ile doğrudan etki sahibi olamazlar. Bu medyumlar daha çok bakım işlemleri ve falcılık gibi manevi bilgileri edinip insanlara sunmada etkindirler.
  • Fiziksel medyumlar, paranormal güçlere sahiptirler. Telekinezi adı verilen ve manevi yöndeki kuvvetleri kullanarak maddi dünyada yer alan cisimlere dokunmadan hareket ettirebilme, cisimlerin şeklini değiştirebilme gibi yeteneklere sahiptirler.

POPÜLER YAZILAR

Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde Yapılan Aşk Büyüleri

evde ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde kolay bir şekilde yapılan aşk büyüsü, kadın ve erkek fark... Devamını oku

Uzaktan Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Aşk Büyüleri

uzaktan ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Uzak mesafeli olarak yapılan aşk büyüleri, özellikle sevdiklerinden uzakta olan kişilerin başvurduğu manevi uygulamalar arasında yer... Devamını oku

Uzaktan Ayırma Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Ayırma Büyüleri

uzaktan ayirma buyusu etkileri
Evde uzaktan ayırma büyüsü yapmak isteyen kişiler, bu tür isteklerine ve amaçlarına yönelik hangi büyüleri icra... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Ledün İlmi Nedir? İlmi Ledün Hikmet Ve Sırları

ledun ilmi nedir
Ledün ilmini bilenler, hadislerde yer alan bütün sırları ve bilgileri kolay bir şekilde anlar. Ledün ilmine... Devamını oku

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

ayetel kursi sirlari
Ayetel Kürsi, Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinir. Bu yüzden çok anlamlı bir özelliğe sahiptir.... Devamını oku

Hoca ve Alim Birinden El Almak Ne Demek? Her İsteyen El Alabilir Mi?

hocadan el almak
Alim ya da hocadan el almanın tanımı, günümüzde manevi ilimler ile ilgilenen herkesin merak ettiği konulardan... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Tarot Falı Nasıl Bakılır? Tarot Falı Bakma Ritüeli

tarot fali nasil bakilir
Tarot falı kartlar ile birlikte bakılmaktadır. Toplamda 78 tane kart vardır. Bu kartlar ile geçmiş, şimdiki... Devamını oku

Su Falı Nasıl Bakılır? Su Falı Bakma Ritüeli

su fali nasil bakilir
Su falının bakımı ruhsal iletişim ile gerçekleşmektedir. Su ve doğa üstü varlıklar ile iletişime geçilerek gelecek... Devamını oku

Kahve Falı Ritüeli ile Kahve Telvesi Okuma İlmini Öğrenin

kahve fali ritueli nasil yapilir
Kahve falı ritüelinde fincanın ve tabağın yorumlanması için öncelikle kahve pişirme işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz