Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Medyum Nasıl Anlaşılır, Medyumların Yetenekleri Nasıl Belli Olur?

Medyum nasıl anlaşılır, neler yapabilir, yetenekleri nasıl belli olur? Medyumlar hakkındaki ayrıntılı bilgileri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

 Medyum Nasıl Anlaşılır, Medyumların Yetenekleri Nasıl Belli Olur?

Medyumluk nasıl anlaşılır diye merak edenlerin çoğu altıncı hissinin yüksek olduğunu düşünen kişilerdir. Öncelikle belirtilmesi gerekir ki medyum olmak sonradan olan, eğitim alınabilen ya da insanın başına birden gelen bir şey değildir. Medyumluk, insana doğuştan gelen ve beraberinde birçok gücü, yetiyi ve yeteneği de getiren doğa üstü bir meziyettir. Medyumlar, Latincedeki sözlük anlamında da anlaşılacağı üzere bu dünya ve ruhani dünya arasında aracı olan kişilerdir. Medyum olarak adlandırılan kişiler bu dünyada bulunan ruhani varlıklarla iletişim halindedir.

Medyum Olunduğu Nasıl Anlaşılır?

Medyum olduğunu anlamak isteyen kişilerin öncelikle yeteneklerinin neler olduğunu keşfetmeleri ve bu yeteneklerin onlara doğuştan geldiğinden emin olmaları gerekmektedir. Medyumluk, ruhani dünya ile ve ruhani varlıklar ile iletişim halinde olmaktır.

Medyumluk özelliklerine sahip olduğunu düşünen ve bu yeteneklerini keşfetmeye çalışan kişilerin öncelikle nesneler ve insanlar üzerindeki etkisini, onları etkileyebildiğini ve hatta kafalarının içine girdiğini, onları harekete geçirdiğini görmesi gerekmektedir. Gerçek medyum bunları yapabilmektedir.

Medyum insanlar için en çok kullanılan tabir ‘kalp gözünün açık olması’ tabiridir. Kalp gözü açık olan bu kişiler çevrelerindeki her şeyi görür, gerçeği bilir, insanları tanır, onların zihinlerini bilir ve kontrol edebilir. Kalp gözü açık olmayan, psişik güçleri olmayan ve 6. Hissi kuvvetli olmayan birinin medyum olma ihtimali yoktur.

Ayrıca cin nasıl çağrılır, nasıl irtibat kurulur? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Medyum Olmanın Belirtileri Nelerdir?

Medyum belirtileri, bir insanın medyum olup olmadığını anlamak için sahip olunması gereken belirtilerdir. Bir kişinin doğuştan sahip olduğu özellikler, güçler ve yetiler onların medyum olduğuna dair belirtilerdir.

 • Medyumluğun belirtileri arasında en büyüğü doğa üstü yani bu dünyadan olmayan, ruhani ve kozmik varlıklarla iletişim kurabilmektir. Ruhani dünyayla bağlantısı olmayan ya da ruhani varlıklarla iletişim kuramayan kimse medyum değildir.
 • Medyumluk özelliği bulunan herkes insanları etkisi altına alabilmekte ve onları kontrol edebilmektedir. Medyumlar, bir insanla iletişim kurmak istedikleri zaman onların zihnine girebilir, daha önceden onları tanıyor gibi haklarında bilgi sahibi olabilirler.
 • İnsanlarda olduğu gibi medyumların nesneler üzerinde de kontrol edici güçleri bulunmaktadır.
 • Medyumlar insanların hayatlarında etkili olacak büyüler, tılsımlar ve muskalar yaparlar ve tüm bunları onların iradesi altında yaparlar. Bunlar etki göstermiyorsa o kişi için gerçek bir medyum diyemeyiz.

Gerçek Medyum Nasıl Anlaşılır?

Gerçek medyumları anlamak medyuma gidecek biri için oldukça önemlidir. Günümüzde üfürükçü hoca adı verilen sahtekârlar artış göstermektedir. Bu insanlar hiçbir yetenekleri olmadan insanlar hakkında oradan buradan topladıkları bilgilerle hizmet vermektedir. Gerçek bir medyum ise, bir kişiyi gördüğü an paranormal olarak o kişiyi daha önce tanırcasına her şeyini bilir, zihnine girebilir ve hatta zihnini kontrol edebilir.

Medyum Hoca, İslam’ın şartlarını bilen, medyumluk hizmetini tüm dinlere saygı çerçevesinde İslami düşüncelerle veren kişidir. Allah rızası ve insana sağlayacağı iyilik onun için ön planda olmaktadır.

Bir insanın gerçek medyum olduğu aslında enerji ile bile anlaşılabilmektedir. İlim sahibi olan, duru bir görüşe sahip olan ve doğa üstü gücü olan kişi gerçek bir çekime sahiptir. Sizi tanır, anlar ve size sizinle hizmet verir. Bu kişiyi gördüğünüz zaman gerçek olduğunu anlamak daha kolay olacaktır.

Sahte Medyum Nasıl Anlaşılır?

Sahte medyumu anlamak maalesef bazen zor olmaktadır. İnsanların hayalleriyle oynayan, vaatlerle zaaflarına dokunan kişiler gerçek olduklarına inandırabilmektedir. Bunun yanı sıra son yıllarda sahte medyumların çoğalması, medyumluk ilmine karşı da güvensizliği beraberinde getirmiştir.

Sahte medyum, öncelikle gücünü sonradan kazandığını söyleyen, tüm derdi para olan ve yaptığı işlemler sonuç vermeyen kişilerdir. Medyumluk doğuştan gelir ve eğitilerek medyum olduğunu söyleyen kişi kesinlikle sahtedir.

Medyum arayışında olan kişilerin ilk adresi internettir. İnternet üzerinde reklamla hizmet veren, gerçeklikten tamamen uzak vaatlerde bulunan medyum adı verilen kişilerden mutlaka uzak durulmalıdır. İnternet üzerindeki medyum sayfalarını ziyaret ediyorsanız mutlaka içerikleri iyice okuyun, vaatlere değil bahsedilenlere bakın.

İyi Medyum Nasıl Anlaşılır?

İyi medyum nasıl olmalıdır sorusunun cevabı kısa ve nettir. İyi bir medyum gücünü doğru kullanmalı, duru görüşlere sahip olmalı, tarafsız olmalı ve her zaman iyi niyetle hareket etmelidir. Bir insanın gerçekten medyum olması, doğa üstü güçlere sahip olması ve gizli ilimleri biliyor olması onun iyi bir medyum olduğu anlamına gelmemektedir.

Bazı medyumlar, yeteneklerini kötüye kullanmaktadır. Kötü büyüler yapmakta ve bu büyülerle para karşılığında insanların hayatlarıyla oynamakta, onlara kötü şeyler yaşattırmaktadır. Bunları yapabiliyor olmaları onların gerçek bir medyum olduğunu gösterir fakat iyi bir medyum olduğunu göstermez. İyi bir medyum daima Allah’ın yolunda ilerlemeli, gücünü iyi şeyler için kullanmaktadır. Bu yeteneklerini kötülüğe harcayan medyumlar, kötü ruhani varlıkların etkisi altında demektir.

Her Psişik Yeteneğe Sahip Olan Medyum Mudur?

Medyum psişik güçlere sahip olan kişilerdir fakat bu kişilerin tek yetenekleri psişik güçleri değildir. Dünya üzerinde çok sayıda insanın psişik yetenekleri vardır ve hatta bazılarınınki fazlasıyla güçlüdür. Telefon çalmadan çalacağını anlar, açmadan kim olduğunu anlar, uzun zamandır aklına gelmeyen bir kişi aklına gelir ve o gün karşısına çıkar, rüyasında gördüğü şey gerçek olur ya da bunun gibi daha hafif ve daha ağır durumlarla karşılaşır. Bunları yaşayan insanlar evet oldukça büyük bir kuvvet olan psişik yeteneğe sahip insanlardır.

Her psişik yeteneği olan kişi kesinlikle medyum değildir. Medyumluk çok daha ağır bir şeydir. Medyumlar başka dünyalarla ve dünyadan olmayan varlıklarla iletişim halindedir. Yaptıkları büyüler insanların hayatlarını etkiler, duaları, nefesleri kuvvetlidir hatta çoğu gelecekten haber bile verebilirler. Bunların hepsi doğuştan itibaren gelen mucizelerdir.

Medyum Yetenekleri Nelerdir?

Medyum yetenekleri, medyumların sahip oldukları yetiler ve insanlar üzerinde uygulayabildikleri olağanüstü ve doğaüstü yeteneklerdir. Bu yetenekler kesinlikle sıradan insanlarda olabilecek yetenekler değildir.

 • Medyumlar, sıradan insanların göremedikleri varlıkları görür ve onların aleminde yaşarlar. Medyumlar alemi, bilimsel olarak da kanıtlanmıştır ve medyumların doğaüstü güçleri gerçektir.
 • Medyumlar, yaşamadıkları geçmiş hakkında bile fikir sahibi olabilirler. Bu bilgileri ruhani varlıklar ve canlılardan almaktadırlar.
 • Medyumların çoğu yine bu ruhani varlıklar sayesinde gelecek hakkında da fikir sahibi olabilirler. Dünya üzerinde özellikle askeri ve siyasi alanlarda medyumlardan sıkça yardım alınır.
 • Medyumlar kişilerin ve toplulukların hayatlarına, geleceklerine yön verebilirler.
 • Medyum tavsiyeleri güvenilir ve hayatlara yön veren tavsiyelerdir.

İlimin Getirdiği Medyum Yetenekleri

İlimle gelen medyum becerileri, üfürükçü olan hocaların aksine batıl inançlar ya da sahte yetenekler değil, tamamen ilimin ışığında gelen ve gerçek olan, gerçek sonuçlar veren yeteneklerdir. Geçmişte neler olduğunu ve hatta gelecekte neler olabileceğini bilmek yalnızca ilimin getirdiği becerilerdir.

Gizli ilimler, iyi medyum ve işini layığıyla, gerçekten yapan medyumların hâkim olması gereken ilimlerdir. Medyumlar için Gizli İlim Uzmanları da denmektedir. Medyumluk doğuştan gelir ve bu güç eğitimle olacak bir şey değildir. Fakat gizli ilimler daha sonradan araştırılabilecek, bilgi sahibi olunabilecek ve medyumlar tarafından kullanılabilecek ilimlerdir. İlim ve bilim gerçek bir medyumun sahip olması gereken şeylerdir.

Gizli ilimlere sahip olan medyumların büyüleri de, tılsım ve muskaları da daha etkili olmaktadır. En önemli gizli ilimler Havas İlmi, Hüddam İlmi, Vefk İlmi gibi ilimlerdir. Zihin okuma, insanı tedavi etme gibi konularda bu ilimler önemlidir. Ayrıca astroloji gibi bilim dalları da medyumların alanına girmektedir.

Medyumların Gücünü Doğru Kullanması

Medyum güçleri kadar onları doğru kullanması da önemlidir. Medyum olduğu anlaşılan biri ya da medyum olduğunu anlayan biri gücünü mutlaka iyiye kullanmalıdır. Doğru, duru ve net görüşü olan kişiler Allah katında da doğru işler yapan bir medyumdur. Medyum olarak adlandırılan kişinin önceliği insan olmalıdır. Onlar için hayırlı olan şeyleri yapmalı, gücünü kötüye kullanmamalıdır.

Medyumlar, Havas İlmini, Vefk İlmini, Ebced hesabını, Hadim İlmini ve Hüddam İlmini iyi bilmeli, bu ilimler doğrultusunda hizmet vermelidir.

Yıldızname falı nasıl bakılır? Ayrıntıları yazımız içerisindedir.

Medyumlar Neler Yapmaktadır?

Medyumların yaptığı şeyler, güçlerini kullanarak insanlara verdiği hizmetlerdir. Her medyum sahip olduğu gücü bir şekilde kullanır. Bazı medyumlar bunu meslek olarak yapar, bazıları Allah rızası için verilen yeteneği hayrına kullanır, bazıları bilimsel çalışmalar yapar bazıları da bunlardan da farklı şeyler için kullanılır. Genel olarak medyum denildiği zaman akla ilk şunlar gelmektedir:

 • Büyü yapmak
 • Büyü bozmak
 • Geçmiş ya da gelecek hakkında haber vermek
 • Tılsım yapmak
 • Muska yapmak
 • Astroloji
 • Gizli ilimler konusunda çalışmalar yapmak
 • Rüya tabiri yapmak

Medyumlar ve Büyü Yapmak, Büyü Bozmak

Medyumlar büyü yapmak ve büyü bozmak konusunda en çok tercih edilmektedir. Son yıllarda ülkemizde büyülere ilgi oldukça artmış, insanlar internetten farklı büyüler araştırmaya başlamıştır. Öncelikle şunun bilinmesi gerekir ki öyle internette yazdığı gibi evde kolayca malzemelerle büyü yapılamamaktadır. Gerçek bir büyü gerçek bir medyum tarafından yapılmalıdır.

İşini iyi yapan ve iyilik için güçlerini kullanan bir medyumda büyü yaptırmak gerekmektedir. Gücünü kötü şeyler için kullanan bir medyum kötü ruhani varlıklar tarafından kontrol edilmektedir ve bu kötü enerji size de geçebilir. İyi bir sonuç almak istiyorsanız iyi bir medyum bulmanız gerekir.

Medyumlar tarafından yapılan bazı büyüler şunlardır:

 • Bağlama Büyüsü
 • Geri Getirme Büyüsü
 • Kendine Aşık Etme Büyüsü
 • Kendinden Soğutma Büyüsü
 • Kısmet Açma Büyüsü
 • İkna Etme Büyüsü
 • Evlilik İçin Büyüler
 • Çocuk Sahibi Olmak için Büyüler
 • İş ve Para Büyüleri

Medyumların Sahip Olması Gereken Diğer Yetenekler

Medyumların yetenekleri doğuştan gelen yukarıda bahsedilen yeteneklerdir. Bu yeteneklere sahip kişiler için evet, medyumdur diyebiliriz. Bu yeteneklerin yanı sıra medyum olan bir kişinin sahip olması gereken birkaç yetenek daha bulunmaktadır ve bunların çoğu sonradan da edinilebilmektedir. Aşağıda bulunan yetenekler, medyumların daha sonra edinmesi gereken bazı yetenekleridir:

 • Din, medyumluk için oldukça önemlidir. Bir medyum, İslam dininin kurallarını bilmeli, İslam dinine göre yaşamalı ve mutlaka Kur’an-ı Kerim’e, dualara, surelere hâkim olmalıdır.
 • İyi bir medyum yalnızca kendi dinine değil, başka dinlere de ilgili olmalı, kitaplarını bilmeli ve o dinlerde medyumluğun ne demek olduğunu öğrenmelidir.
 • Medyumların mutlaka Arapça bilmeleri gerekir. Arapçanın yanında Osmanlıca bilmeleri de tercih edilir. Özellikle de muska yazacak olan, büyü yapacak olan bir medyum Arapça dilini tercih etmelidir.
 • İyi bir medyum kendini daima geliştirmelidir ve bu geliştirme gizli ilimler konusunda olmalıdır. Gizli ilimlerin hepsini öğrenmeye ve uygulamaya bir ömür yetmez. Fakat ne kadar çok gizli ilime hâkim olunursa o kadar iyi bir medyum olunur.
 • Medyumların tüm işi insanlarladır. Bu sebeple de insan psikolojisini iyi bilmeli, insan psikolojisi konusunda kendisini geliştirmelidir.

POPÜLER YAZILAR

Büyü Nasıl Yapılır? Gerçek Büyü Çeşitleri ve Tarifleri

Büyü Nasıl Yapılır?
Gerçek büyü yapmak ve büyülerin güçlü etkilerinden faydalanmak adına bazı fedakârlıklarda bulunmanız gerekmektedir. Özellikle kişide ruhsal... Devamını oku

Çevirgel Duası Nedir, Çevirgel Duası Nasıl Yapılır?

cevirgel duasi nasil yapilir
Çevirgel duasının orjinal haliyle okunuşu hakkında medyum hocaların tavsiyeleri şöyledir, Tesbihle zikir çekerek ve en etkilisi... Devamını oku

Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Gerçek Aşk Büyüleri 

Gercek-ask-buyusu
Katagori: Aşk Büyüleri
Gerçek aşk büyüsü yapılışı, özellikle halk arasında kara sevda olarak bilinen platonik aşıkların en sık başvurduğu... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Ledün İlmi Nedir? İlmi Ledün Hikmet Ve Sırları

ledun ilmi nedir
Ledün ilmini bilenler, hadislerde yer alan bütün sırları ve bilgileri kolay bir şekilde anlar. Ledün ilmine... Devamını oku

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

ayetel kursi sirlari
Ayetel Kürsi, Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinir. Bu yüzden çok anlamlı bir özelliğe sahiptir.... Devamını oku

Hoca ve Alim Birinden El Almak Ne Demek? Her İsteyen El Alabilir Mi?

hocadan el almak
Alim ya da hocadan el almanın tanımı, günümüzde manevi ilimler ile ilgilenen herkesin merak ettiği konulardan... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Tarot Falı Nasıl Bakılır? Tarot Falı Bakma Ritüeli

tarot fali nasil bakilir
Tarot falı kartlar ile birlikte bakılmaktadır. Toplamda 78 tane kart vardır. Bu kartlar ile geçmiş, şimdiki... Devamını oku

Su Falı Nasıl Bakılır? Su Falı Bakma Ritüeli

su fali nasil bakilir
Su falının bakımı ruhsal iletişim ile gerçekleşmektedir. Su ve doğa üstü varlıklar ile iletişime geçilerek gelecek... Devamını oku

Kahve Falı Ritüeli ile Kahve Telvesi Okuma İlmini Öğrenin

kahve fali ritueli nasil yapilir
Kahve falı ritüelinde fincanın ve tabağın yorumlanması için öncelikle kahve pişirme işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz