Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Baba Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada baba görmek ne anlama gelir? Rüyada şefkatli baba, baba olduğunu, baba ile gezdiğini, baba ile kavga ettiğini, babanın hastalandığını, baba ile yemek yediğini görmek neyi ifade eder? Rüya alimleri ve İslami kaynaklar rüyada baba ile ilgili neler diyor? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

 Rüyada Baba Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada baba görmek genel olarak hayatta başarılı olmak, maddi ve manevi anlamda doyuma ulaşmak anlamlarına gelmektedir. Rüyada baba görmek insanların en arzuladıkları durumlardan bir tanesidir. Çünkü; İslam aleminde önemli bir yere sahip olduğu bilinen İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada baba görmek bolluk, bereket, kısmet açılması, işlerin hayırlı gitmesine delalet eder. Fakat yinede rüyada baba görmenin bir çok farklı anlamı olabileceği, bu anlamların her zaman olumlu olmayacağı unutulmamalıdır. Rüyanın anlamının olumlu mu olumsuz mu olduğunu anlamak için rüya içinde yer alan öğeler iyi anlaşılmalıdır.

Rüyada Şefkatli Baba Görmek

Rüyada şefkatli baba görülmesi şefkat görmek, sevgi, kalbi dolu olmak gibi anlamlara gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında şefkatli baba gören kişiler babasından şefkat görür. Bu rüyayı gören kişiler, çevrelerinde bulunan insanların manevi desteğini alarak, başarılı olma şerefine nail olacaklardır.

 • Eğer rüyada şefkatli olduğu görülen baba rüya sahibinin kendi babası ise, rüya sahibi kısa zaman içinde terfi alacaktır.
 • Eğer rüyada şefkatli olduğu görülen baba rüya sahibinin kendi babası değil ise, rüya sahibi ailesinde bir kimse ile yeni bir projeye başlayacaktır.

Bu rüya çoğu zaman olumlu anlamlara sahip olsa da, rüya sahibinin şefkatli babanın aynı zamanda kızgın olmasını görmesi halinde rüyanın uğur getirmeyeceği, hatta kısmet kapatacağı söylenir.

Ayrıca rüyada at görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Baba Olduğunu Görmek

Rüyada baba olduğunun görülmesi ilmi tabirlerde yer alan yorumlara göre rüya sahibinin çok başarılı olması anlamına gelir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında baba olduğunu gören kişi hayatında her türlü başarıyı tadacaktır. Kişiler yalnızca başarılı bir eş bulmakla kalmayıp, eşi ile topluma faydalı olacak evlatlar yetiştirecektir. Rüyada baba olduğunun görülmesi, bekar erkeklerin evlenmesi anlamına da gelir. Bekar kadınların ise bu rüyayı gördükten sonra aileleri ile birlikte birlikte yaşamaya başlayacakları söylenir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada baba olduğunu gören kişi büyü etkisi altında olabilir. Rüya sahiplerine çocuk sahibi olmaması için büyü yapıldığı söylenir. Bu kişilerin kendilerini korumaları gerekmektedir.

Rüyada Baba ile Gezdiğini Görmek

Rüyada baba ile gezmeye gittiğinin görülmesi yeni bir eve taşınmak, yeni bir mekanda vakit geçirmek ve değişiklik yapmak anlamlarına gelmektedir.

 • Bu rüyayı gören kişiler eğer babaları ile yurt içinde gezdiklerini görüyorlarsa iş yerini değiştirir.
 • Eğer babaları ile yurt dışında gezdiklerini görüyorlarsa evini değiştirir.
 • Eğer babaları ile birlikte başka insanlar da bu geziye katılıyorsa rüya sahibi hem evini hem de iş yerini değiştirir.

Baba ile gezmek yeni bir başlangıç yapılmasına işaret ettiğinden genelde görülmesi arzu edilir. İlmi kaynakta yer alan bir bilgiye göre, rüyasında baba ile gezdiğini gören kişi, kadın ise saçlarını boyatmak isteyebilir ya da giyim tarzını değiştirir.

Rüyada Baba ile Kavga Ettiğini Görmek

Rüyada baba ile kavga ettiğinin görülmesi anlaşamamak, sevilen kişi ile aranın bozulması, ilişkilerin kötüye gitmesi anlamlarına gelmektedir. Rüyasında babası ile kavga ettiğini gören kişi eğer kadın ise, erkek arkadaşı ile arası bozulur. Çiftler sürekli kavga eder. Rüyasında babası ile kavga ettiğini gören kişi erkek ise işinde yüklü miktarda para kayıp eder. Kişinin yaptığı işlerden başarı alma ihtimali yok denecek kadar düşer. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında babası ile kavga ettiğini gören kişi en yakın arkadaşı ile arasında mesafe koyar. Kişilerin arasında kıskançlık hasıl olabilir.

Rüyada Baba Sevgisi Görmek

Rüyada baba sevgisi görülmesi aşık görmek, kalbini açmak, birini sevmek anlamlarına gelir. Rüyasında baba sevgisini gören kişinin gerçek hayatta çok yakın zamanda bir erkeğin ya da kadının sevgisini de göreceği söylenir. Bekar olan rüya sahipleri, artık bekar olmayacaklardır. Çoktan hayatlarında birisi olan kişiler ise, ilişki içinde oldukları kişiler ile aralarında olan ilişkilerini düzelteceklerdir.

 • Eğer rüyada baba sevgisi gösteren kişi rüya sahibinin kendi babası ile, bekar rüya sahipleri evlenir.
 • Eğer rüyada baba sevgisi gösteren kişi rüya sahibinin kendi babası değil ise, hayatlarında diğer ilişkilerinde başarılı ve mutlu olurlar.
 • Baba sevgisi gösteren kişinin yaşı büyük ise, rüya sahipleri yaş olarak kendinden büyük olan bir kimse ile ilişkilerini birleştireceklerdir.

Rüyada Babasını Unuttuğunu Görmek

Rüyada babasının unuttuğunu görülmesi rüya sahibinin problem yaşaması anlamına gelir. Rüya sahibi çevrelerinde kimseler ile anlaşamazlar. Herkes ile sürekli kavga halinde olurlar. Bu kişiler sırf bu nedenden dolayı ne işlerinde ne de özel hayatlarında başarılı olamazlar. Ne iş yapsalar, bu iş ellerinde kalır.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında babasını unuttuğunu gören kişi, gerçek hayatta önemli eşyalarını sağda solda unuturlar.

 • Telefon,
 • Cüzdan,
 • Laptop,
 • Anahtar,
 • Kimlik gibi eşyalar rüya sahibi tarafından bir daha bulunmayacak şekilde unutulacaktır.

Rüyada Babanın Hastalandığını Görmek

Rüyada babanın hasta olduğunun görülmesi hastalık, ölüm, kaza yapmak gibi olumsuz anlamlara sahip bir rüya türüdür. Rüyada baba hasta olduğunda evin direğinin yıkıldığı benzetmesini yapan bazı ilmi kaynaklar mevcuttur. İmamı Gazali (r.a) yorumunda;

 • Rüyasında babanın hasta ve yatakta yatıyor olduğunu görmek, sevilen bir kimsenin yitirilmesi anlamına gelir.
 • Eğer baba kanser gibi ciddi bir hastalık geçirdiği görülüyorsa, rüya sahiplerinin kendileri hastalanır.
 • Eğer baba grip ve buna benzer görece daha basit farklı hastalıklardan şikayetçi ise, rüya sahiplerinin akrabası hastalanır.

Rüyada Hastanede Baba Görmek

Rüyada hastanede baba görülmesi şerlere işaret eden bir rüya olarak yorumlanmaktadır. Hastanede görülen baba, rüya sahibinin uğurunu kayıp etmesi ve şansının kayıp olması anlamlarına gelmektedir. İlmi kaynaklarda yer alan bilgilere göre, bu rüya, rüya sahibinin sakarlaşmasına neden olur. Rüya sahipleri:

 • Özellikle cam eşyaları kırabilirler,
 • Bu kişiler yerden kayarak düşebilirler,
 • Özellikle kadınlar dikiş gibi faaliyetlerde ellerine iğne batırabilirler.

İslam alimleri bu rüyayı gören kişilerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylerken onları uyarmaktadırlar.

Rüyada Kedi Babası Görmek

Rüyada kedi babası görülmesi rüya sahibinin yuva kurması, kişilerin hayatlarının aşkı ile tanışması gibi anlamlara geldiği bilinmektedir.

 • Rüyayı gören kişiler eğer bekar iseler, kısa süre sonra bekar olmayacaklar, hayatlarının aşkları ile yaşamlarını birleştireceklerdir.
 • Rüyayı gören kişiler sevgililerinden yeni ayrılmış iseler, bu kişiler sevgilileri ile barışacaklardır.
 • Rüyayı gören kişilerin kısmeti kapalı ise, bu rüyadan sonra kişiler yeni insanlar ile tanışarak kısmetlerinin açıldığını göreceklerdir.

Kedi babası görmek her ne kadar çoğu zaman olumlu anlamlara sahip olsa da, kedi babasının yavrusunun istemediği görülüyorsa, rüya olumsuz yorumlanmaktadır. Bu kişilerin kısmetinin açılmak bir yana dursun, kapanacağı ve mutsuz olacakları şeklinde rüyaları yorumlanır.

Rüyada Kırmızı Saçlı Baba Görmek

Rüyada kırmızı saçı olan baba görülmesi garip olayların olacağına, rüya sahibinin şaşıracağına, beklenmedik işlerin sonuç bulacağı anlamına gelir.

 • Rüyada babanın kırmızı saçları uzun ise, rüya sahibinin hayatına hiç beklenmedik bir kimse girecektir. Bu kişi daha önceden tanınmayan ve kişinin hayatını büyük ölçüde değiştiren kişi olacaktır.
 • Rüyada babanın kırmızı saçları kısa ise, rüya sahibinin küstüğü kişi, bu kişinin hayatına geri dönecektir. Birlikte mutlu bir ilişkiye başlayacakları söylenir.
 • Rüyada babanın kırmızı saçları dökülmüş ise, rüya sahibinin beklemedik bir sağlık problemli yaşayacağı söylenir. Rüya sahipleri grip, mide bulantısı ve baş ağrısı gibi basit fakat rahatsız edici bir takım problemlerden şikayetçi olacaklardır.

Rüyada Babanın Doğurduğunu Görmek

Rüyada babanın doğurduğunu görmek pek çok ilmi kaynakta olumsuz şekilde yorumlanmıştır. Bu rüyayı gören kişilerin kısa süre içinde kötü bir haber alacakları ve hayatlarının düzeninin olumsuz şekilde değişeceği söylenmektedir. Rüyayı gören kişiler kötü haberi akraba ya da çok yakınlarında bulunan bir kimseden alacaklardır. Rüya sahiplerinin başına kötü bir olay gelecektir. Rüya sahipleri babanın doğurduğunu görüyor iseler, bir kimseden ya da bir durumdan korkuyorlar demektedir. Bazen baba doğurması, rüya sahibinin komşularının şerli olması anlamına da gelir. Rüya sahipleri, komşularında art niyeti fark ederek onlar ile olan ilişkisini kesmek ister.

Rüyada hamilelik görmek ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

 Rüyada Yakın Arkadaşın Babasını Görmek

Rüyada yakın bir arkadaşın babasının görülmesi sevilen bir kimse ile barışmak, uzun süredir görülmeyen bir arkadaşın görülmesi gibi olumlu anlamlara sahiptir. Bir diğer yoruma göre rüyasında yakın arkadaşının babasını gören kişiler davranışlarına çeki düzen vereceklerdir. Bu kişiler olumlu bir takım alışkanlıklar edinerek hayat kalitelerini yükseltmeyi başaracaklardır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda;

 • Spor yapmak,
 • Dengeli beslenmek,
 • Düzenli uyumak,
 • Güzel sosyal ilişkiler geliştirmek,
 • Başkalarına iyilik yapmak gibi olumlu alışkanlıklar edinilecektir.

Rüyada Baba ile Küstüğünü Görmek

Rüyada baba ile küstüğünün görülmesi çok yakın bir arkadaş ile aranın bozulması, insanlar ile araya mesafe konulması, rüya sahiplerinin ilişki konusunda büyük bir pişmanlık yaşaması olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri yakın arkadaşları ile para meseleleri yüzünden tartışacaklardır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; baba ile küstüğünü gören kişilerin ilişkileri düzgün gitmez. Herhangi bir taraftan kaynaklı olarak kişilerin yüzü ilişkilerinde hiçbir zaman gülmez.

Pek çok ilmi kaynakta baba ile küstüğünü görmek, zararlı alışkanlıklara sahip olmak ve kişinin kendine zarar vermesi anlamını taşıdığı bilinmektedir. Kişi beslenmesine dikkat etmiyor, sürekli oturarak vakit geçiriyor, başkalarının dedikodusunu yapıyor, sigara içiyor olabilir. Bu alışkanlıklara vurgu yapılmakta ve bunlarda kişinin ısrar edeceği söylenmektedir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki babası ile küstüğünü gören kişi sağlığına büyük bir zarar vermiş olur.

Rüyada Baba ile Yemek Yediğini Görmek

Rüyada baba ile yeme yediğinin görülmesi rahat, refaha ermek, konfor, ileride güzel günlerin olması gibi anlamlara gelmektedir. Rüyada baba ile yemek yemek pek çok ilmi kaynakta olumlu anlamlara sahip olduğundan, kişiler bu rüyayı görmek için özel olarak uykuya dalarlar. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten sonra kazandıkları para miktarını artıracaklardır. Kişiler bol miktarda para kazanarak bu parayı hayırlı bir şekilde harcayacaklardır. Bir diğer yoruma göre, rüyasında babası ile yemek yediğini gören kişilerin hiçbir sıkıntısı olmaz. Kişiler mutlu mesut sevdikleri ile birlikte yaşarlar.

İlmi kaynakta baba ile yemek yemenin günahlardan arınmak olduğunu söyleyenler de vardır. Kişiler geçmişte işledikleri kötülükleri yakın zamanda yaptıkları sevaplar ile geride bırakmayı başarabilirler. Allah bu kişilerden yaptıkları sevaplar için razı olurlar. Kişiler hayatlarına iyilik ve güzellikleri hem kendi hayatlarına hem de diğerlerine tıpkı bir mıknatıs gibi çekmeyi başarırlar.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz