Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Hamilelik Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hamilelik görmek ne anlama gelir? Rüyada 3 aylık hamilelik, ikizlere hamilelik, arkadaşın hamileliğini, ağrılı hamilelik ve istenmeyen hamilelik görmek nasıl açıklanır? Rüya alimleri ve İslami kaynaklar bu konu hakkında nasıl açıklama yapıyor? Yazımız içerisinden öğrenebilirsiniz.

 Rüyada Hamilelik Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hamilelik görülmesi yeni oluşumlar, kısmetin açılması, bereketin artması anlamlarına gelir. Rüyada hamilelik rüya sahipleri için hem olumlu hem de olumsuz anlamlara gelebilir. Rüyanın hangi anlamın gerçek olduğunu bilmek için rüyanın içeriğinin iyi analiz edilmesi ve rüya içinde yer alan detayların iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Eğer hamileliliğin istenmediği görülüyorsa bu rüyalar genellikle olumsuz anlamların gerçekleşmesi anlamına gelir ve istenmeyen rüyalardandır. Eğer bebek sahibi olmayı çok isteyen kişilerin bebek sahibi olduğu görülüyorsa, rüya sahipleri için olumlu rüya anlamları çıkar.

Rüyada 3 Aylık Hamilelik Görmek

Rüyada 3 aylık hamilelik görmek rüya sahibinin zengin olması şeklinde yorumlanır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında 3 aylık hamilelik gören kişilerin 3 vakte kadar zengin olacağı haberi alınır. Eğer 3 aylık hamile olduğu görülen kişi, rüya sahibinin tanıdığı insan ise, rüyayı gören kişiye miras kalabilir. Eğer hamile olduğu görülen kişinin kim olduğu bilinmiyorsa rüya sahipleri söz konusu parayı kendileri kazanacaklardır. Bazı İslam alimleri bu rüyanın zengin olma anlamına gelse de olumsuz anlamı olduğunu, bu zenginliğin bereket getirmediğini söylemişlerdir.

Ayrıca rüyada fare görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada İkiz Bebeklere Hamilelik Görmek

Rüyada ikiz bebeklere hamilelik görmek bereketli yaşama, bolluğa, istenilen şeylerin artması anlamlarına gelmektedir. Rüyasında ikiz bebek gören kişinin hayatının çok güzel ve tasasız olacağı söylenir. Fakat rüyanın anlamını daha iyi anlamak için rüyayı detaylı şekilde incelemeliyiz:

 • Eğer ikiz bebeklerin erkek olduğu görülüyorsa, rüya sahibi işinden istediği kazancı elde etmeye başlayacaktır.
 • Eğer ikiz bebeklerin kız oldukları görülüyorsa, rüya sahibi hayatını istediği kimse ile birleştirir.
 • Eğer rüya sahibi tek yumurta ikizliği görüyorsa, rüya sahibi kendisi gibi bir insan ile birlikte iş yapacaktır.
 • Eğer rüya sahibi çift yumurta ikizi görüyorsa, rüya sahibi sevgilisinden ya da eşinden ayrılabilir.

Rüyada Hamilelik ve Hastalık Görmek

Rüyada hamilelikle beraber hastalık görmek genellikle olumsuz anlamları ile ön plana çıkan bir rüya olmakla birlikte, rüyanın olumlu anlamlarının da olabileceği unutulmamalıdır. Olumlu anlamları ile birlikte rüya, kişinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı bir işten sonuç alması, çok sevilen bir kimsenin sağlığına kavuşması şeklinde yorumlanmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; hamilelik ile beraber hastalık:

 • Yüklü miktarda para yitirmeye,
 • Sağlık problemleri ile karşılaşmaya,
 • İradenin zayıflamasına işaret eder.

Rüya sahibinin yanındaki insanlar kişinin para kayıp etmesine neden olabilirler. Kişinin sağlık problemi yaşamasının nedeni kişinin kendi yaptığı tercihlerden kaynaklanacaktır. Kişinin sağlıksız beslenmesi ve sor yapmaması gibi durumlar bunu tetikleyecektir.

Rüyada 5 Aylık Hamilelik Görmek

Rüyada 5 aylık hamilelik görmek sabırsızlık, beklemek istememek, acele etmek gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüya sahipleri aceleci tavırları nedeni ile önemli işleri kayıp edebilir, kaçırabilirler. Rüya sahiplerinin yakın çevrelerinde bulunan insanlar dahil olmak üzere bu durumdan muzdarip olacaklardır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre;5 aylık hamilelik gören kişilerin hayatlarında beklemek diye bir kavram olmaz. Bu durum hem kişinin istediklerini hemen elde etmesini sağlarken, diğer yandan da kişinin hata yapmasına neden olabilir.

5 aydır hamile olduğunu gören rüya sahibi eğer bebeğin erkek olduğunu görüyorsa, aceleci davranışları yüzünden para kayıp eder. Eğer hamilelik kız olan bebeğe ise rüya sahibinin aceleciliği yüzünden sağlığı bozulacaktır.

Rüyada Karnı Burnunda Hamilelik Görmek

Rüyada karnı burnunda hamilelik görmek güzel kadere, yeniliklere, güzel gelişmelere, rüya sahibinin mutluluğuna işaret eder. Bir çok insan bu rüyanın olumsuz anlamını bilir fakat aslında bilinenin aksine rüyanın olumlu anlamları gerçekleşmesi daha olasıdır. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten kısa süre sonra yeni bir işe başlayabilir ya da hali hazırda çalıştığı işinden terfi alabilir. Rüya sahibinin hayatında ufak fakat büyük değişiklikler yaratacak değişikliklerin olacağı bilinmektedir. Kişinin saç renginin değişmesi, kıyafet tarzını değişmesi gibi değişikliklerin yaşanacağı bilinir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda bu rüyayı gören kişilerin hayatlarında devamlı olumlu gelişmeler yaşanır.

Rüyada Bir Arkadaşın Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bir arkadaşın hamile olduğunu görmek rüya sahibinin çevresinden zarar görmesi anlamına gelir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda bu rüyayı gören kişilerin çevrelerine çok dikkat etmeleri ve gözlerini dört açmaları gerekmektedir. Rüya sahipleri eğer arkadaşın kız çocuğa hamile olduğunu görüyorsa, rüya sahiplerine zarar verecek olan kişi, rüya sahibine çok yakındır. Eğer rüyayı gören kişi arkadaşın erkek çocuğa hamile olduğunu görüyorsa, bu durum rüya sahibinin hiç tanımadığı bir kimse tarafında zarara uğrayacağı anlamına gelir.

Rüyada Kötü Hamilelik Geçirdiğini Görmek

Rüyada kötü hamilelik geçirdiğini görmek hayra yorulmayan ve olumsuz anlamlara sahi olan bir rüyadır. Rüyada hamilelik çoğu zaman olumlu yorumlansa da bu rüyanın hiçbir olumlu yanının  bulunmadığı ve gören kişinin başına bela açtığı bilinmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda kötü hamilelik geçirdiğini gören kişinin hayatında hiçbir şey yolunda gitmez ve rüya sahibi zor durumda kalır. Rüya sahibi işini kayıp edebilir. Çok sevdiği bir arkadaşı ile ciddi bir tartışmaya girebilir. Rüya sahibi ailesi ile bile sürekli tartışma içinde olur. Kişinin hayatında anlaşmazlıklar eksik olmaz.

Rüyada Kısır Birinin Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada kısır birinin yinede hamile olduğunu görmek rüya sahibinin imkansız denecek kadar zor bir işi başarması anlamına gelir. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten sonra kariyer anlamında basamakları emin adımlarla tırmanırlar. Kişiler çevreleri tarafından örnek insanlar biri olarak gösterilmeye başlanır. Rüyayı gören kişilerin istedikleri şeyler bir bir gerçekleşir. Bu istekler yalnızca kariyer anlamında olmaz. Kişi özel hayatında da aynı mutluluğu yakalayacaktır. Yinede rüyanın doğru yorumlanması için rüyanın diğer öğelerinin de ciddi bir şekilde incelenmesi gerekecektir:

 • Eğer yaşı geçen bir kişinin hamile olduğu görülüyorsa, rüya sahibinin çok yakınında bulunan bir isim, rüya sahibine yardımcı olacaktır.
 • Eğer erkeğin kısır olmasına rağmen kadının hamile kaldığı görülüyorsa rüya sahibi bir akrabasından önemli bir haber alır.

Rüyada Kısa Süren Hamilelik Görmek

Rüyada kısa süren hamilelik görmek rüya sahibine para kalması, kişinin şanslı olması ve kısmetin açılması gibi anlamlara gelir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda kısa süren hamilelik gören kişiler hayattan istediklerini kısa sürede almaya meyilli olan kişilerdir. Rüya sahipleri ilmi kaynaklara göre sağlık problemlerinden şikayetçi olabilirler:

 • Ülser,
 • Migren,
 • Baş ağrısı,
 • Çarpıntı en çok görülen hastalıklar arasında yer alır.

Bazı ilmi kaynaklarda bu hastalıkların etkilerinin uzun süreceğine dair bir bilgi vardır. Hamileliğin ne kadar kısa olduğu görülüyorsa, hastalığın da o ölçüde uzun süreceği bilinmektedir.

Rüyada Hamilelik Yaşının Geçtiğini Görmek

Rüyada hamilelik yaşının geçtiğini görmek rüya sahibinin yakınında bulunan bir kimseden olumlu bir haber alması şeklinde yorumlanmaktadır. Kişi aldığı haberle birlikte iş hayatında önemli adımlar atarak işinin büyümesini sağlayacaktır. Bir diğer yoruma göre bu rüya kişilerin şansının açılması anlamına gelir. Kişiler bu dönemde sayısal loto gibi şans oyunlarında şanslarını deneyebilirler. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; hamilelik yaşının geçmesine rağmen yinede hamile olduğunu gören kişi, hayattaki zorlukları aşmak için yeterli gücü kendinde bulur.

Rüyada Yaşlı Birinin Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada yaşı geçmiş birinin hamile olduğunu görmek ilmi kaynaklarda çok sık yer alan rüyalar arasında yer almaktadır. Bu rüya esenlik, rahatlık, konfor ve iyi hissetmek gibi anlamlara gelmektedir. Rüyayı gören kişilerin hayatlarında yeni bir bölüm başlayacaktır. Bu bölüm kişinin bütün hayatını etkiler. Kişi eskiden gelen mutsuzluklarını bir kenara bırakır. Yerine mutluluk gelir. Pişmanlıktan eser kalmaz. Artık kişi yalnızca hayatına onun için iyi olan insanları kabul eder. Bunun dışındaki insanlar kişinin hayatına giremeyeceği için de rüya sahibinin üzülmesi söz konusu olamaz. Kişinin maddi durumunun da düzelerek hayat kalitesini yükselteceği bilinmektedir.

Rüyada İstenmeyen Hamilelik Görmek

Rüyada istenmeyen hamilelik geçirdiğini görmek rüyayı gören kişiler için olumlu anlamlara gelen bir rüya değil. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; istenmeyen hamilelik görüldüğü kişiler hayatında mutlu insanlar olamazlar. Bu kişiler diğer insanların kendileri hakkında ne düşündüğünü çok umursarlar. He diğer insanların onlar için ne söyleyeceklerini düşünerek hareket ederler. Bütün bu durumlar mutsuzluğun ana kaynağı olarak bilinmektedir.

Eğer hamileliği istemeyen kişinin kadın olduğu görülürse, rüya sahibi kumar ve buna benzer aktivitelerde yüklü miktarda para kayıp edecektir. Eğer rüyada erkeğin çocuk sahibi olmak istemediği görülüyorsa, rüya sahibi bir akrabasından kötü bir haber alacaktır.

Rüyada evlenmek görmek ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Hamilelik Başlangıcı Görmek

Rüyada hamilelik başlangıcı görmek hastalık ve keder anlamlarına gelmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; hamilelik başlangıcı bir insanın başına gelebilecek en kötü şeylerin habercisi olarak kabul edilmektedir. Rüya sahiplerinin çevrelerinde bulunan insanlar aslında onlar için birer düşmandır fakat kişiler bunun farkında olmayabilirler. Bu nedenle kişiye çevrelerinden büyük zarar gelebilir. Kişinin özellikle yakın çevresine karşı dikkatli olması önem taşır.

Eğer hamilelik başlangıcı çok yeni ise, rüya sahipleri yüklü miktarda ödeme yapmak zorunda kalabilirler. Eğer hamilelik biraz daha ilerlemiş ise ve kişi artık göbeğini saklamakta zorlanır durumda ise rüya sahibinin yapacağı ödeme miktarı az olur ve kişinin maddi durumunun etkilenmesine neden olmaz. Yapılan ödemelerin sıklığı eskiye göre daha çok olabilir. Ayrıca rüya kadın, rahatlık ve karanlık dakikalar gibi diğer anlamları da taşımaktadır.

Rüyada Ağrılı Hamilelik Görmek

Rüyada ağrılı hamilelik geçirdiğini görmek rüya sahibinin kalıcı hasar almasına neden olacak bir hastalık geçirmesi anlamına gelmektedir. Rüya sahipleri ailesinden ya da tanıdığı kimseler yüzünden hastalık kapabilirler. Bulaşıcı hastalık yüzünden kişi işine gidemeyecek duruma gelerek elden ayaktan kesilirler. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişilerin başından çeşitli sağlık problemleri hiç eksik olmaz. Bir hastalık bitse öbürü başlar rüya sahibinin hayatı bu nedenle kabusa dönebilir.

Rüyada Doğurmak Üzere Hamilelik Görmek

Rüyada doğurmak üzere hamilelik görmek ilmi kaynaklarda yer alan bilgilere göre rüya sahibinin düşmanları ile karşılaşması anlamına gelir. Kişiler hiç beklemedikleri insanların aslında onların düşmanları olduğunu öğrenerek büyük şaşkınlık içine girebilirler. Rüyasında kadın eğer normal doğum ile doğurursa rüya sahibinin göreceği zarar az olur. Fakat eğer kişiye normal doğum dışında müdahale etmek gerekiyorsa, rüya sahibini daha zorlu durumlar beklemektedir. Rüyada hamilelik çoğu zaman olumlu karşılanmakla beraber, rüya sahibinin doğurmak üzere olan birini görmesi hiçbir yorumcu tarafından hoş karşılanmaz kötülük sinyali olarak kabul edilir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz