Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Erik Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada erik görmek ne anlama gelir? Rüyada ısırılmış, zehirli, ekşi, yeşil, kırmızı, organik ve ağaçta erik görmek neyi ifade eder? İslami kaynaklar ve rüya alimleri rüyada erik ile ilgili neler diyor? Rüya hakkında detaylı bilgilere yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada Erik Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada erik görmek ilmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre bereket, bolluk, mutluluğun artması gibi olumlu anlamlara sahiptir. Rüyada erik gören kişilerin işlerinin güzel gideceği ve dertlerden kurtulacağına dair bir rivayet vardır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada görülen eriğin özelliklerini anlamak ve bu özelliklere göre rüya yorumu yapmak gerekir. Eriğin şekli, kaç tane erik olduğu, eriğin nerede olduğu gibi detaylar rüyanın anlamının değişmesine neden olabilir. Rüyasında erik gören kişilerin hayatta düzlüğe çıkacağı söylendiğinden görülmesi arzu edilen bir rüya türüdür.

Rüyada Isırılmış Erik Görmek

Rüyada ısırılmış erik görülmesi rüya sahibinin yakın zamanda olumsuz bir haber alacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyasında kırmızı renkli erik ısırdığını gören kişinin kötü haber alacağı kişinin akrabası olduğu söylenir. Eğer kişi yeşil renkli erik ısırdığını görüyorsa kötü haberi yakın bir arkadaşından alacaktır. Eğer rüya sahibi rüyasında siyah renkli bir erik ısırdığını görüyorsa, kişinin hiçbir işi rast gitmeyecek, her şey bir problem halini alacaktır.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında ısırılmış erik gören kişilerin maddi anlamda güç kayıp edeceğine delalet getirmiştir. Rüya sahipleri çevrelerinde bulunan dostlarına güvenerek bazı riskler alacak, bu risklerin sonucunda da bir takım problemler ortaya çıkacaktır. Maddi anlamda kişilerin ayrıca manevi anlamda da yıpranacakları söylenir. Kişiler çevrelerine karşı güven problemleri yaşayacaklardır.

Rüyada baba görmek nasıl yorumlanır? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Rüyada Yeşil Erik Görmek

Rüyada yeşil rengi olan erik görülmesi rüya sahibinin kariyerinde çok başarılı olması, kişinin karşısına çıkan problemleri aşması için yeterli güce sahip olması gibi anlamları vardır. Yeşil erik görmek islam alimlerinin hepsi tarafından olumlu anlamlara sahiptir. Fakat eriğin ne şekillerde görüldüğünü bilmek gerekir.

 • Rüyada yeşil eriğin dalda olduğu görülüyorsa rüya sahipleri işten bir terfi alacaklardır.
 • Rüyada yeşil erik yendiği görülüyorsa rüya sahibi özel hayatında çok mutlu olur.
 • Rüyada yeşil erik birden fazla sayıda görülüyorsa rüya sahiplerinin bereketi bolluğu çok olur. Kişiler bolluktan asla sıkıntı çekmezler.

Rüyada Ekşi Erik Görmek

Rüyada ekşi erik görülmesi hem hayra hem de şerre yorulmuş çift anlamlı bir rüya türüdür. Ekşi eriğin yendiği görüldüğü durumlarda, kişilerin çok sevdiği kişiler sağlık problemleri ile karşılaşacaklardır. Yakın olan kişinin yaş ve sağlık durumuna göre bu hastalıklar hem çok ciddi hem de gayri ciddi olabilir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında ekşi erik gören rüya sahiplerinin:

 • Anne ve babası,
 • Uzaktan akrabaları,
 • Komşuları,
 • Yakın dostları sağlık problemleri ile problem yaşayacaklardır.

Rüyada Kırmızı Erik Görmek

Rüyada kırmızı erik görülmesi tehlikelerin çok yakın olması, bir evin harap olması, küslük ve kırgınlık gibi anlamlara gelir. Tehlikeler çok çeşitli olabilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; tehlikelerin en büyüğü rüya sahibinin aslında çok yakınında olan ve iyi bir arkadaşı gibi görünen fakat işin aslında, kişinin düşmanı olan bir kişi tarafından zarar gelecektir. Rüya sahiplerinin çevrelerinde bulunan insanların kim olduklarına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kırmızı erik aynı zamanda hastalık ve kırgınlık anlamlarına gelir. Rüya sahiplerinin grip ve migren gibi çok ciddi olmayan hastalıklardan bıkacakları söylenir. Ayrıca rüya sahipleri normalde çok yakın oldukları insanlar ile küsebilirler. Kırmızı erik eğer ağaç dalında olduğu görülüyorsa, rüya sahiplerinin bir başka insan yüzünden arkadaşları ile kavga edecekleri ve tartışacakları söylenir. Eğer kırmızı erik tabağın içinde ise bu durumun daha kötü olduğunun belirtisidir. Kişiler yalnızca yakın arkadaşları ile değil, çevrelerinde bulunan herkes ile kavga ederek geçim zorluğu yaşayacaklardır.

Rüyada Ağaçtan Erik Topladığını Görmek

Rüyada ağaçtan erik toplandığını görülmesi istediğini elde etme, hayallerin gerçekleşmesi, rüya sahibinin istediğini yapması gibi olumlu anlamlara sahiptir. İnsanlar bu rüyayı gördükten sonra, hayatta erişmek istedikleri noktaya erişmiş olurlar. Özellikle rüya sahiplerinin kariyer anlamında kendilerine koydukları hedefler gerçek hayatta önemli bir karşılık bulur.

Bir bilgiye göre, ilmi kaynaklarda rüyasında ağaçtan erik toplayan kişilerin kısmetinin açılacağı söylenir. Ağaçtan erik toplayan insanlar, yeni insanlar ile tanışmaya başlarlar. Kişiler karşılarına çıkan yeni insanlar ile mutlu olacaklardır. Bekar olan rüya sahiplerinin hayatlarını bu tanıştıkları insanlar ile birleştirecekleri ve çok mutlu olacakları söylenir. Ağaçtan toplanan erik sayısının, aslında kişiler için ne zaman hayatının aşkı ile tanışacakları söylenir. Buna göre:

 • Rüyada ağaçtan yalnızca bir tane erik toplandığı görülüyorsa, rüya sahibi en geç 1 ay içinde hayatının aşkını tanır.
 • Rüyada ağaçtan birden fazla miktarda erik toplandığı zaman ise rüya sahibinin daha uzun sürede hayatının aşkı ile tanışacağı söylenir.

Rüyada Zehirli Erik Görmek

Rüyada zehirli erik görülmesi rüya sahibinin kırgınlığına, kızgınlığına, küslüklere, yolunda gitmeyen işlere işaret eder. Rüya sahipleri aslında kırgın olmak istemedikleri insanlara kırgınlık göstereceklerdir. Kişiler sürekli kızgın olduklarından dolayı, çevreleri ile iyi anlaşamayacaklardır. Rüya sahipleri bu nedenle çevrelerinden dışlanacaklardır.

Rüya sahipleri eğer zehirli eriği yediklerini görüyorlarsa, kişiler en yakınında olan anne ve baba gibi aileden insanlara küseceklerdir. Eğer rüya sahipleri erikten hiç yemediklerini görüyorlarsa, kişilerin küsecek oldukları insanlar kendilerine göre daha uzaktaki insanlardan olacaklardır.

Rüyada Canı Erik İstediğini Görmek

Rüyada canın erik istediğinin görülmesi

Rüyada canının erik istediğinin görülmesi rüya sahibinin mutlu olması, istediği hayatı yaşamayı, sevilen bir kimse olmayı, özellikle aşk ve iş hayatında başarılı olmayı sembolize eder. Rüyada erik kişinin canı istendiği için görülüyorsa, bütün olumlu anlamlar ortaya çıkar. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında canı erik istediği için erik gören kişilere sıkıntı değmez. Rüya sahibinin gördüğü erik eğer kırmızı renkli olursa, rüya sahibinin aşk hayatında son derece başarılı olacakları söylenir. Buna karşın eğer görülen eriğin rengi yeşil ise, rüya sahiplerinin özel hayatlarından ziyade iş hayatlarında çok önemli bir başarı elde edecekleri bilinir. Kişilerin eğer uzun süreden beri üzerinde çalışmış oldukları önemli projeler varsa, bu projeler nihayet sonucu vermeye başlayacaktır.

Rüyada Erik Turşusu Görmek

Rüyada erik turşusu görülmesi rüya sahibinin çok büyük bir güce kavuşması şeklinde yorumlanmaktadır. Erik turşusu gören kişiler, çevrelerindeki kişiler tarafından asla reddedilemeyen, saygı duyulan, çok sevilen ve paylaşılamayan insanlar haline gelirler. Erik turşu görmenin birden fazla anlamı olduğu bilinir:

 • Erik turşusu gören kişiler işinde çok başarılı olurlar,
 • Rüya sahipleri elde ettikleri güç sayesinde yeni işler yapmaya soyunurlar,
 • Rüya sahipleri çevrelerine iyilik yaparak büyük sevap kazanmış olurlar.

Rüyada Erik Soyduğunu Görmek

Rüyada erik soyduğunun görülmesi yeni bir yer görmek, yolculuğa çıkmak, gezmek gibi anlamlara gelir. Rüyasında erik soyduğunu gören kişi, yurt dışına çıkabilir. Kişiler yolculuklarına sevdikleri arkadaşları ve dostları ya da ailesi ile çıkacaklardır. Kişiler bu yolculuk sayesinde olgunlaşacaklardır. Rüyada erik soymak ayrıca kişinin fazlalıklardan kurtulması anlamına da gelir. Bu fazlalıklar fazla kilo gibi fiziksel olabileceği gibi, fizikselin dışında, gereksiz insanlar, gereksiz duygular da olabilir. Kişilerin erik soyduklarını gördükten sonra adeta kabuk değiştiren bir yılan kadar farklılaşacakları, yeni derileri ile çok daha fazla mutlu olacakları söylenir.

Rüyada Pazardan Erik Aldığını Görmek

Rüyada pazardan erik aldığının görülmesi  rüya sahibinin kendini bulması, kişinin ne istediğini anlaması, seçim yapması gibi farklı anlamlara geldiği bilinmektedir. Pazardan poşet poşet erik aldığını gören kişinin kendini çok iyi anlayacağı söylenir. Bu kişiler kendilerine karşı adeta bir dış göz olmayı başaracaklardır. Rüya sahipleri eğer az miktarlarda pazardan erik aldıklarını görüyorlarsa, rüya sahipleri için seçim yapma zamanın geldiği söylenir. Kişiler:

 • Aşk hayatı,
 • Özel hayat,
 • İş hayatı,
 • Akrabaları,
 • Satın alacakları yeni eşyaları konusunda seçim yapılmaya zorlanabilirler.

Bu seçimleri yapmanın kişi için olumlu olacağı söylenir. Bir yoruma göre pazardan erik aldığını gören kişi artık kendini tamamlama şansına erişmiş az olan şanslı insanlardan bir tanesi haline gelir. Çünkü bu rüyayı gördükten sonra kişiler tam olarak hayatlarında neyi isteyip neyi istemedikleri konusunda net bilgi sahibi olacaklardır.

Rüyada Erik Yediğini Görmek

Rüyada erik yediğini görülmesi farklı anlamlara gelen, hem olumlu hem olumsuz anlamları olan bir rüya türüdür. Rüyada yenilen eriklerin özellikleri ve sayıları, rüya hakkında bize önemli bilgiler verir.

 • Eğer rüyada kişi yeşil renkli erik yediğini görüyorsa, rüya sahibinin iş bereketi artar. Bu sayede de kişinin kazandığı para miktarında önemli bir artış olur.
 • Eğer rüyada kişi kırmızı renkli erik yediğini görüyorsa, bu kişilerin kısmeti açılır. Kişiler kendileri için hayırlı olacak, yeni insanlar ile tanışırlar.
 • Rüyada bahçede erik yediğini görmek, bilinen en hayırlı rüyalar arasında yer alır. Çünkü bu rüyayı gören kişilerin kendilerine karşı mükemmel derecede kontrol geliştirecekleri söylenir.

Rüyada at görmek ne anlama gelir? Yazımız içerisinden inceleyebilirsiniz.

Rüyada Ağaçta Erik Görmek

Rüyada ağaçta erik görülmesi rüya sahibinin kafasının karışması, ne yapacağını bilememek, karar vermede zorluk çekmesi anlamlarına gelmektedir. Rüya sahipleri özellikle kariyer anlamında ne yapacakları bilmez olurlar. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişilerin yaşadıkları olumsuz duyguların aslında gerekli olduğu söylenir. Çünkü kişiler yaşadıkları kafa karışıklığı sayesinde daha iyi kararlar vermek için önemli adımlar atacaklardır. İlmi kaynakta yer alan bilgiye göre rüyasında ağaç gören kimsenin hayatında çok büyük değişiklikler olur. Kişiler birlikte oldukları insan ile yollarını ayırma, yeni bir insanı hayatına alma, yeni bir işe geçmek gibi değişim süreçlerinden geçeceklerdir.

Rüyada Organik Erik Görmek

Rüyada organik erik görülmesi doğallık, zararsız olma, çok talep görme gibi anlamlara sahiptir. Rüyasında organik erik gören kişilerin çevrelerine asla zararı olmayan, iyi niyetli insanlar oldukları söylenir. Bu rüyayı görmek ne var ki her zaman olumlu anlamlara sahip değildir. Rüya sahipleri organik erik gördükleri zaman, istemedikleri bir takım olaylara şahit olabilirler.

Rüyada 1 kg Erik Aldığını Görmek

Rüyada 1 kg erik aldığının görülmesi bereket ve bolluk anlamına gelir. Rüyada erik tam 1 kg olduğu zaman, kişilerin her istediklerini elde etmesi ve bereketlerinin artması anlamına gelir. Kişilerin bolluk ve bereketi yalnızca maddi anlamda olmaz. Kişiler manevi yönden de kendilerini tamamlanmış ve şanslı hissederler. Eğer rüya sahipleri 1 kg eriği marketten aldıklarını görüyorlarsa, 3 vakte kadar yeni bir insan ile karşılaşacaklardır. Bu kişiler rüya sahibinin hayatında önemli değişimlere neden olacaktır. Eğer alınan erikler market yerine pazardan ise, rüya sahiplerinin iş hayatında önemli bir değişimden geçecekleri söylenir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz