Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Kavga Etmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kavga etmek ne anlama gelir? Rüyada baba ile kavga etmek, tehlikeli şekilde kavga etmek, istemeden kavga etmek, birisi ile kavga etmek, sokak çocukları ile kavga etmek, sevilen kişi ile kavga etmek nasıl yorumlanır? Rüya alimleri ve İslami kaynaklar rüyada kavga etmek ile ilgili neler diyor?

 Rüyada Kavga Etmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kavga etmek olumsuz anlamlara sahip olması ile bilinen bir rüya türüdür. Rüyada kavga düşmanlara, sevilmeyen kişilere, zehirlenmeye işaret eder. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında kavga ettiğini gören kişiler kiminle olursa olsun, gerçek hayatında da insanlar ile problem yaşarlar. Bazı ilmi kaynaklarda bu rüyanın olumlu anlamları da olduğu söylenir. Fakat rüyanın olumlu anlamının vücut bulması için rüyasında kavga ettiğini gören kişinin, bir başkasının iyiliği için kavga etmesi gerekmektedir. Kavga edilen kişinin kim olduğu, kavga şeklinin ne olduğu gibi unsurlar rüyanın anlamının değişmesine neden olur. Bu nedenle rüya içeriğinin iyi anlaşılması gerekir.

Rüyada Erkek Arkadaşı ile Kavga Etmek

Rüyada erkek arkadaş ile kavga edildiğinin görülmesi pek çok ilmi kaynakta olumsuz olduğu söylenen bir rüya türüdür. Rüyasında erkek arkadaşı ile kavga ettiğini gören kişilerin sağlıkları bozulur. Bu kişiler grip, baş ağrısı migren, soğuk algınlığı gibi basit hastalıklardan rahatsız olacaklardır. Bununla beraber, bu hastalıkların etkisi çok fazla olacağından kişiler bu basit hastalıkları bile çok zor atlatılacağı ve kişilerin hayatına önemli ölçüde zarar vereceği söylenir.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında erkek arkadaşı ile kavga ettiğini gören kişiler sosyal çevreleri tarafından dışlanırlar. Bu dışlanmanın nedeni kişilerin davranış ve tutumları olacaktır. Rüyanın olumlu anlamı ise, sevilen bir kimsenin, dönmesi olduğu söylenir. Rüyanın olumlu anlamının çıkması ise erkek arkadaş ile kavga ettikten sonra kişilerin kavga ettikleri kişi ile yeniden barışmaları gerekmektedir.

Bir diğer yoruma göre, erkek arkadaş ile kavga etmek kişinin kısmetinin kapanması anlamına gelir. Bu kişiler yeni insanla ile tanışmakta zorlanırlar. Tanış oldukları insanlar ile iletişim kurmakta son derece zorlanırlar. Bu kişiler yaşadıkları problemler nedeni ile bir takım sosyal ve psikolojik bozukluklar deneyim edebilirler. Depresyon, mutsuzluk, kaygı bozukluğu gibi problemler yaygındır.

Rüyada ağlamak görmek ne anlama gelir? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Rüyada Kavga Etmek ve Dayak Atmak

Rüyada kavga edildiğinin ve dayak attığının görülmesi şiddet, bir kimseye zarar vermek, birinin kalbini kırmak şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri söyledikleri bir söz ile bir kimsenin kalbin kırılmasına yol açabilirler. Kişiler yalnızca kalp kırmakla kalmayarak, kişilerin aynı zamanda fiziksel zarar görmelerine neden olabilirler. Kişilerin gerçek hayatlarında da kavga edecekleri söylenir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında dayak attığını gören kişi vahşileşmiştir. Bu kişiler en sevdiklerine bile zarar verebilecek duruma gelmişlerdir. Bu nedenle rüya ilmi kaynaklarda olumsuz kabul edilerek, istenmeyen rüyalar kategorisinde değerlendirilirler.

Rüyada Sevilen Kişi ile Kavga Etmek

Rüyada sevilen kişi ile kavga edildiğinin görülmesi mutsuz olmak, bir kimsenin gönlünü almak, sinirli olmak gibi farklı anlamlara sahip olan bir rüyadır. Bu rüyanın yorumlanması sırasında, en önemli olan unsurun, kavga edilen yerin neresi olduğu söylenir.

  • Eğer rüya sahibi kişi sevilen kişi ile sokakta kavga ediyorsa, rüya sahipleri bu kişilerin gerçek hayatta kalbinin kırılmasına neden olurlar. Rüya sahipleri bu insanlara değer verdikleri için kişilerin gönlünü almaya çalışacaklardır.
  • Eğer rüya sahibi kişi sevilen kişi ile ev ortamında kavga ediyorsa, kişilerin sinir hastalığı yaşamaya çok yakın oldukları söylenir.
  • Eğer rüya sahibi kişi sevilen kişi ile nerede kavga ettiğini bilmiyorsa, rüya sahipleri iş hayatında problemlerle karşılaşır.

Rüyada Sokakta Kavga Etmek

Rüyada sokakta kavga edildiğinin görülmesi rüya sahibinin beklenmedik birisinden hediye alması, maddi anlamda güçlü olması, çok  fazla para kazanması gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüya sahiplerinin kim ile kavga ettiklerini gördükleri önemlidir. Eğer kavga edilen kişinin yakın bir arkadaş olduğu görülüyorsa, rüya sahibi yapmış oldukları projeden yüklü miktarda para alacaklardır. Bu para hak edilmiş olacaktır. Eğer rüya sahibi rüyasında kavga ettiği kişinin kim olduğunu bilmiyorsa, rüya sahipleri yine yüklü miktarda para kazanacaktır. Fakat kazanılan para hak edilmiş olmayacaktır. Bu para miktarının yüksek olacağı söylenir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; bu rüyayı her kim görürse rahat ve kolay bir yaşam sürmeye hak kazanır.

Rüyada Başkası için Kavga Etmek

Rüyada başkası adına kavga edildiğinin görülmesi mutlu olmak, hayatı güzel yaşamak, hayatın verimli olması anlamlarına gelir. Rüyasında başkası için kavga etmenin bütün kaynaklarda olumlu anlamı olduğunun unutulmaması gerekir. Bu rüyanın ilmi kaynaklara göre hiçbir olumsuz anlamı olmadığı söylenir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı görmesi nasip olan kişilerin hayatlarında büyük kolaylıklar yaşanır. Bu kişiler diğer insanlardan daha şanslı olurlar. Kişilerin hayatlarında yalnızca maddi anlamda değil aynı zamanda manevi anlamda büyük bir zenginlik olur. Kişiler bu hayatı yaşamaktan son derece mutlu olurlar. Kişilerin mutsuzlukları olmaz. Hayat onlara güzel gelir.

Rüyada Sokak Çocukları ile Kavga Etmek

Rüyada sokak çocukları ile kavga edildiğinin görülmesi korku, istenmeyen olayların vücut bulması, zor durumda kalmak gibi farklı anlamlara sahiptir. Rüyasında görülen sokak çocuklarının eğer üstü başının çok eski olduğu görülüyorsa, rüya sahibinin korktuğu şey her ne ise onunla yüzleşmek zorunda kalır. Eğer rüyada görülen sokak çocuklarının üzeri başının yeni olduğu görülüyorsa da, rüya sahibi korktuğu şeyi kendi başına aşacak kadar şanslı olur. Bir ilmi kaynakta sokak çocukları ile kavga etmenin psikolojik sorunların işaretçisi olduğu söylenmektedir. Bu hastalıklar:

  • Endişe ve kaygı bozukluğu,
  • Depresyon,
  • Kişilik bozuklukları olabilir.

Rüyada Canla Başla Kavga Etmek

Rüyada canla başla kavga edildiğinin görülmesi rüya sahibinin büyük bir emek sarf etmesi, zamanının büyük bir kısmını işi için vermesi şeklinde yorumlanır. Rüyada kavga canla başla yapıldığı zaman kötü yorumlanmaz. Kişilerin bu işlere verdikleri emekler sayesinde mutlu olacakları söylenir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; canla başla kavga ettiğini gören kişiler, kısa süre içinde verdikleri emeklerin karşılığını alırlar. Bir diğer yorumda canla başla kavga etmenin bir düşmanın kapıda olduğunu söyleyen bir açıklama bulunur. Bu açıklamaya göre, rüyayı gören kişilerin düşmanları ona çok yakındır ve yakın zamanda onlara zarar vereceklerdir. Bu kişiler rüya sahiplerine kasten zarar vermek için plan yapan ve sinsi karaktere sahip olan kişilerdir.

Rüyada Tanımadığın Kişi ile Kavga Etmek

Rüyada tanınmayan kişi ile kavga edildiğinin görülmesi geçim zorluğu yaşamaya, stresli olmaya, bazı problemlerin üstesinden gelememeye işaret ettiği bilinir. Rüyada tanımadığı kişi ile uzun süre kavga ettiğini gören kişilerin geçim zorluğu içine girecekleri söylenir. Bu kişilerin yapacakları harcamalardan kesmesi gerekir. Kişiler stresli zamanlar yüzünden sağlıklarından ödün vermek zorunda kalacaklardır. Eğer rüya sahibi, rüyasında kısa süre kavga ettiğini görüyorsa, rüya sanıldığı kadar kötü anlamlara sahip değildir. Kişiler belli zorluklar ile karşılaşacaklardır evet, fakat bu zorluklar kısa süre sonra çözüme kavuşarak kişinin hayatında hızlı bir şekilde çıkacaktır.

Rüyada Birisi ile Kavga Etmek

Rüyada birisi ile kavga edildiğinin görülmesi yeni fırsatlar, yeni şanslar, kişilerin hayatlarının yeni bir boyut alması anlamlarına gelir. Rüya sahiplerinin hayatlarında durağan olan işler değişecektir. Kişilerin hayatlarına yeni insanlar girecektir. Bu kişiler rüya sahibinin hayatına aynı zamanda yeni kapılar açacaktır. Kişiler bu dönemde yeni bir işe girmeye karar verir. Kişilerin tamamen farklı bir alana yönelerek, hayatlarında radikal değişimler yaptıkları bilinir. Rüyasında birisi ile kavga etmenin hem olumlu hem de olumsuz anlamları olabilir. Yani bahsi geçen bu değişimler her zaman kişiler için iyi olmayabilir. Kişiler hayatlarında yaşanan değişimler yüzünden zor durumlarda kalabilirler.

Rüyada Baba ile Kavga Etmek

Rüyada babası ile kavga edildiğinin görülmesi hile, kıskançlık, nazar değmesi gibi olumsuz anlamlara sahip olan bir rüya türüdür. Rüyayı gören kişilerin hayatlarında yaşanan olumlu değişimler insanların onları kıskanmasına neden olabilir. Özellikle:

  • Güzel fizik,
  • Öğrenci ise güzel notlar,
  • Güzel kıyafetler kişinin nazarı üzerine çekmesine neden olabilir.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında babası ile kavga ettiğini gören kişiler ya çok güzeldir ya da çok zengindirler. Bazı ilmi kaynaklarda rüyanın olumsuz anlamlarından çok, rüyanın olumlu anlamlarının vücut bulacağı söylenir. Örneğin rüya sahipleri herkesin almayı çok istediği ve maddi değeri yüksek bir şeyi satın alabilirler. Bu rüyayı gören kişilerin nazarlık gibi, nazardan koruma özelliği olan ürünleri kullanmaları önerilmektedir. Nazarlıkların kıyafetlerin üzerinde, kapıların girişlerinde gibi mutlaka görünür olan yerde olması gerekir.

Rüyada at görmek neyi ifade eder? Yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Rüyada Evin İçinde Kavga Etmek

Rüyada evin içinde kavga edildiğinin görülmesi korkular, sevilmeyen kişiler ve gerginlik anlamlarına geldiği bilinmektedir. Rüya sahipleri sevmedikleri kişiler ile birlikte iş yapmak zorunda kalabilirler. Bu kişiler gerginlik problemi yaşayarak ilişkilerinde problemler yaşayabilirler. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; evin içinde kavga görülmesi hiçbir şekilde olumlu anlamı olmayan nadir rüyalardan bir tanesidir. Bu rüyayı gören kişilerin ilişkiler konusunda büyük dikkat göstermesi gerekmektedir.

Rüyada İstemeden Kavga Etmek

Rüyada istemeden kavga edildiğinin görülmesi düşmanlık anlamına gelir. Rüya sahibinin çok yakınında aslında onu sevmeyen fakat sever gibi görünmek isteyen bir takım sinsiler vardır. Bu kişiler rüya sahibinin iş hayatında olabileceği gibi, kişilerin sosyal hayatlarında da olabilir. Nerede oldukların bir önemi olmaksızın, rüya sahiplerinin bu kişilere karşı, savunmasız ve çaresiz olacakları söylenmektedir. Rüya sahiplerinin bu durumdan kaçınmak isteyecekleri söylenir.

Rüyada Kavga Etmek ve Dayak Yemek

Rüyada kavga edildiğinin ve dayak yendiğinin görülmesi pek çok ilmi kaynakta olumsuz olduğu özellikle belirtilen rüyalar arasında yer alır. Kavgada dayak yemek rüya sahibinin gerçek hayatında zarar görmesinin bir sembolüdür. Kişilerin özellikle manevi anlamda zarar görecekleri söylenir. Bu kişiler çok sevdikleri insanlardan uzaklaşabilirler. Kavga edilen yerin neresi olduğunu öğrenmek gerekir. Dayak yenilen yer eğer kişinin kendi evi ise, rüya, kişinin büyük hasar göreceği şeklinde yorumlanır. Kişilerin hayati tehlikesi olan bir durumun içine girecekleri bilinir.

Bir ilmi kaynakta yer alan bilgiye göre dayak yemek rüya sahiplerinin gözünün açılması anlamına gelir. Kişiler eskiden göremedikleri durumları artık daha rahat görmeye başlarlar. Bir diğer değişle kişilerin üzerinde saflık silinir, yerine bilgelik, tecrübe ve kararlar gelir.

Rüyada Tehlikeli Şekilde Kavga Etmek

Rüyada tehlikeli şekilde kavga edildiğinin görülmesi rüya sahibinin yeni bir insan ile arkadaş olması, dostluk, yeni paylaşımlar yapmak gibi farklı anlamlara sahip olduğu bilinmektedir. Rüyada kavga tehlikeli olduğunda özellikle kişilerin özel hayatları etkilenir. Kişilerin eski arkadaşlıklarının yeni uzantıları da olabilir. Bu kişilerin illa yeni insanlar ile tanışmaları gerekmez. Kişinin kim olduğunda çok, rüya sahiplerinin yapacakları paylaşımlar dikkat çeker. Rüya sahipleri güzel dostluklar kurarlar.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz