Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağlamak ne anlama gelir? Rüyada tek başına ağlamak, evde ağlamak, sevinçten ağlamak, duşta ağlamak, nedensiz ağlamak, birisi yüzünden ağlamak, yemek yerken ağlamak nasıl yorumlanır? Rüya alimleri ve İslami kaynaklar rüya hakkında ne diyor? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

 Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağlamak hem hayırlı hem de şerli anlamlara sahip olan bir rüya türüdür. Bu rüyayı gören kişilerin başına bela gelebileceği gibi, kişiler çok rahat sürecek bir yaşamın içine de girebilirler. Rüyada ağlanması anlamının ne olduğunu öğrenmek için, rüyanın içindeki detayların incelenmesi gerekir. Özellikle başka insanların karşısında ağladığını gören kişilerin, bir takım olumsuz durumların içinde olacakları söylenir. Eğer kişi tek başına ağlıyorsa, rüyanın olumlu anlamları gerçekleşebilir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında ağladığını gören kişilerin hayatların hem de olumlu hem de olumsuz bir takım olaylar hızlı şekilde cereyan eder.

Rüyada Tek Başına Ağlamak

Rüyada tek başına ağladığının görülmesi başlı başına olumlu kabul edilen bir rüya olduğundan, rüya sahiplerinin endişe etmesine gerekmez. Bu rüyanın anlamı mutlu olmak, fazlalıklardan kurtulmak, hayatın güzelleşmesi olarak yorumlanabilir.

 • Eğer rüyasında tek başına ağladığını gören kişi sokakta ise, rüya sahibi yakın zamanda iyi bir haber alır. Bu haber rüya sahibine çok yakınında olan bir isim tarafından ulaştırılacaktır.
 • Eğer rüyasında tek başına ağladığını gören kişi kendi evine ise, rüya sahibi hayırlı bir işe girer. Bunu n için tamamen yeni bir işe başlayabileceği gibi, eski işinin uzantısı olarak da hayırlı işleri başarabilir.
 • Eğer rüyasında tek başına ağladığını gören kişi nerede olduğunu hatırlamıyorsa, rüya sahibinin hayatında sürprizler olacaktır.

Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Evde Ağlamak

Rüyada evde ağladığının görülmesi ilmi kaynaklarda olumlu anlamlara sahip olan bir rüya türüdür. Evde ağlayan bir kişi:

 • Yeni işinde başka insanların faydasını göz önünde bulundurarak, toplum için faydalı bir işi başarabilir,
 • Kişi terfi alarak daha fazla maddi kazanç elde etmeye başlayabilir,
 • Kişi hiç tanımadığı bir kimse tarafından güzel bir iltifat alabilir.

Her ne kadar rüyanın olumlu olduğu söylense de Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişilerin dikkatli olmaları gerekir. Çünkü bu rüya sahiplerinin unutkanlık yaşamalarına neden olabilir. BU unutkanlık onların önemli eşyalarının kayıp olmasına, manevi değeri olan eşyaların başka kimseler tarafından ele geçirilmesine işaret eder.

Rüyada Çok Fazla Ağlamak

Rüyada çok fazla ağladığının görülmesi bolluk, bereket, kısmetin açılması gibi olumlu anlamlara sahip olabilir. Çok fazla ağladığını gören kişi eğer uzun süre boyunca ağlıyorsa, kişinin hayatında bolluk ön plana çıkar. Kişi daha fazla para kazanmaya başlar, kazandığı parayı harcamasına rağmen parasında bereket olur. Rüya sahipleri nereye gitse oraya diğer insanlar da gitmeye başlar. Bekar olan rüya sahipleri sonunda kendileri ve aileleri için hayırlı bir kısmet ile tanışma şansını elde ederler. Evli olan rüya sahiplerinin ilişkileri çok iyiye gider. Kişiler çocuk sahibi olma kararı verebilirler. Bu rüyanın sonuçlarından kişiler memnuniyet duyarlar. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüya sahipleri çok fazla ağladıklarını gördükten sonra gerçek hayatta da çok fazla ağlayacakları bir takım olaylar ile karşılaşabilirler. Bunun mutluluktan mı yoksa üzüntüden mi olacağı belli değildir. Rüyanın içinde yer alan bir takım detaylar bize bu konuda bilgi verir.

Rüyada Birinin Yanında Ağlamak

Rüyada birinin yanında ağladığının görülmesi çok çeşitli anlamlara sahip olan rüyalardan bir tanesidir. Rüyada birinin yanında ağlamak çoğu zaman islam alimleri tarafında hayırlara yorulmuştur.

 • Eğer rüya sahibi erkek arkadaşının yanında ağladığını görüyorsa, o kişi ile hayatını birleştirir.
 • Eğer rüya sahibi annesinin yanında ağladığını görüyorsa, yüklü miktarda para kazanır.
 • Eğer rüya sahibi babasının yanında ağladığını görüyorsa, uzun bir tatile çıkar.
 • Eğer rüya sahibi arkadaşının yanında ağladığını görüyorsa, birisine yüklü miktarda değeri olan bir hediye verir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada birinin yanında ağladığını gören kişilerin kalbi temiz olur. Bu rüyadan çekinmemek, aksine rüyayı iyice analiz ederek hangi anlamlara geldiğini öğrenmesi gerekir.

Rüyada Birisi Yüzünden Ağlamak

Rüyada birisi yüzünden ağladığının görülmesi para kayıp etmek, rüya sahibi için manevi değeri olan bir eşyayı kayıp etmek, üzülmek gibi anlamlara gelmektedir. İslam alimleri rüya sahiplerinin kimin için ağladıklarını görülmesinin rüya yorumlamasında büyük önem taşıdığının altını çizmişlerdir.

 • Rüya sahibi eğer yakın arkadaşı yüzünden ağladığını görüyorsa, yakın zamanda kaza geçirir.
 • Rüya sahibi eğer tanımadığı bir kişi yüzünden ağladığını görüyorsa, kişi zor durumda olan bir insana yardım yapar.
 • Rüya sahibi eğer uzaktan tanıdığı bir kişi yüzünden ağladığını görüyorsa, kişi maddi anlamda kendisi için yüklü olan bir ödeme alır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyanın anlamı çoktur. Bu nedenle rüya sahiplerine düşen iş, rüya analizini iyi yapmaktır.

Rüyada Sevinçten Ağlamak

Rüyada sevinçten ağladığının görülmesi mutluluk, rahat bir yaşam sürmek, refah seviyesinin artması ve güzel bir hayata sahip olmak gibi anlamlara gelmektedir. Bazı ilmi kaynaklarda yer alan bir bilgiye göre, rüyada sevinçten ağladığını gören kişiler gerçek hayatlarında da bu deneyimi yaşamalarına neden olacak güzel haberler alarak mutlu yaşayacaklardır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında sevinçten ağladığını gören kişilerin hayatlarında istedikleri her şey yoluna girer. Kişiler sevdikleri insan ile kısa sürede tanışırlar. Çevrelerinde olan insanlar ile aralarındaki iletişim kuvvetli olur. Kişiler çevrelerinde bulunan insanlar tarafından bir numara insan olarak gösterilirler. Herkes bu kişilerin hayatında yer almak için can atar.

Rüyada Hıçkıra Hıçkıra Ağlamak

Rüyada hıçkıra hıçkıra ağladığının görülmesi tutku, istek, kendini vererek bir işi yapmak anlamlarına gelir. Bu rüyanın anlamı ne olumlu ne de olumsuzdur. Yalnızca kişinin içinde olacağı bir durumun belirlenmesini sağlar. Rüyayı gören kişiler, hem işinde hem de özel hayatında yaptıkları iş her ne olursa, o işi gönlünü katarak yapacaklardır. Rüyada ağlanması olumsuz bir imaj uyandırıyor olsa da, bu rüya kişilerin işlerini daha iyi, daha kısa sürede ve daha kaliteli şekilde yapmaları anlamlarına gelmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında hıçkıra hıçkıra ağladığını gören kişilerin yolları hayatlarında açık olur. Bu kişiler hem şans anlamında hem de insanlar konusunda kısmetli giderler.

Rüyada Canı Yandığı için Ağlamak

Rüyada canı yandığı için ağladığının görülmesi dolu dolu yaşamak, hayatı mutlu geçirmek, istediklerini yapabilmek ve güçlü olmak gibi olumlu anlamlara sahiptir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında canı yandığı için ağladığını gören kişinin gerçek hayatta canı yanmaz. Kişilerin hayatta tek tadacakları duygunun mutluluk olacağı bilinir. İlmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre:

 • Rüyasında sevdiği bir kişi yüzünden canı yandığını gören kişi oldukça sosyal bir yaşam sürecektir.
 • Rüyasında düşman olduğu bir kişi yüzünden canı yandığını gören kişi herkesin kıskandığı bir insan haline gelerek üzerine nazar çekecektir.
 • Rüyasında tanımadığı bir kişi yüzünden canı yandığını gören kişi, hiç tanımadığı bir kişinin düşmanlığını üzerine çekebilir.

Bir yorum göre rüyasında canı yandığı için ağladığını gören kişi kadın ise, dış bakımına daha dikkat edecektir. Eğer bu kişi erkek ise, işinde daha fazla para kazanmaya başlayacaktır.

Rüyada Sessizce Ağlamak

Rüyada sessizce ağladığının görülmesi bir şeyleri saklamak, gizlenmek, bir insandan utanmak gibi farklı anlamlara gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bir kişi sessizce ağlıyorsa yakın zamanda tanıklık etmek istemeyeceği bir şeye tanıklık eder. Bu kişi insanları korumak adına sessiz kalmak zorunda olacaktır. Bu kişinin vicdan azabı yaşamasına neden olur.

 • Eğer rüyasında kişi kendi odasında sessizce ağladığını görüyorsa, kişiler çok sevdiği bir kişinin yanlış yapmasına tanıklık edeceklerdir.
 • Eğer rüyasında kişi başkasının yanında sessizce ağladığını görüyorsa, kişi kendini yeni insanlara açmaya başlar.
 • Eğer rüyasında kişi sokakta sessizce ağladığını görüyorsa, kişi özellikle kariyer anlamında yeni başlangıçlara yelken açar.

Rüyada Uykusunda Ağlamak

Rüyada uykusunda ağladığının görülmesi başlı başına kişilerin bir takım sıkıntılara göğüs germesi anlamına gelir. Kişilerin sıkıntıları aşması zor olabilir. Bu kişiler çevrelerinde bulunan dostlarının desteklerini arkalarına alacaklarından zorlu durumları daha kolay bir şekilde atlatırlar. Bir başka yorumda rüyasında uykusunda ağladığını gören kişilerin hayatları çok sakin olur. Kişilerin hayatları adeta huzur dolar. Bu kişilerin hayatları basit olur. Kişiler çok para kazanmaz fakat kazandıkları paralar kişilere yeter ve fazlasını talep etmezler.

Rüyada Gözünden Yaş Gelmeden Ağlamak

Rüyada gözünden yaş gelmeden ağladığının görülmesi uzun bir yolculuğa çıkmak, yer değiştirmek anlamlarına gelir. Kişiler iş nedeni ile ya da özel hayatlarında almış oldukları bir karardan dolayı uzun yolculuğa çıkmak isteyebilirler. Yolculuktan dönen rüya sahipleri, önemli kararlar alarak bu kararları davranışlarına yansıtmayı başaracaklardır.

Rüyada baba görmek neyi ifade eder? Merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Rüyada Yemek Yerken Ağlamak

Rüyada yemek yerken ağladığının görülmesi rüya sahibinin umutları ve hayallerine işaret eder. Rüya sahipleri kariyer anlamında bir çok hedefe sahiptir ve bu hedeflerin her biri teker teker gerçekleşmeye başlayacaklardır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında yemek yerken ağladığını gören kişiler en şanslı insanlardan birisidir. Bu kişiler hayattan ne isterlerse onu alma gücünde olacaklardır.

Rüyada Duşta Ağlamak

Rüyada duşta ağladığının görülmesi rüya sahiplerinin gözlerinin açılması, her şeyi daha net görmesi, saflığını üzerinden atması gibi anlamlara gelmektedir. Rüyayı gören kişilerin bir gün uyandıktan sonra asla yeniden aynı insan olmayacakları, birden farklı bir insan olarak uyanacaklarını söylerler. Bu farklılaşma kişinin hayatının bir çok anlamda kolaylaştıracaktır. Kişiler artık zorlandıkları konular hakkında zorlanmazlar. Çevrelerindeki insanların yardımı olmadan da ayakta kalmayı başarırlar. Eski hallerinden daha güçlü bir karakter hallerine bürünmüşlerdir.

Rüyasında duşta ağladığını gören kişilerin bir düşmanı olduğu söylenir. Bu kişiler rüya sahibinin kuyusunu kazan, kötü niyetli insanlardır. Bu kişilerden korunmak ve bunun için önlem almak gerekir. Rüya sahibinin düşmanı hiç beklemediği ve bu kişiyi aslında çok yakında olan bir kişi olduğu söylenir.

Rüyada Nedensiz Ağlamak

Rüyada nedensiz ağladığının görülmesi rüya sahibinin can sıkıntısı olması, rüya sahibinin yeterli meşguliyeti olmaması ve depresyona girmek gibi anlamlara gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; nedensiz ağladığını gören bir kişi yeteri kadar hobilerine ve sevdiği işlere vakit ayıran bir insan değildir. İşten, okuldan ve diğer zorunluluklardan kendini sıyırarak neleri sevdiğini düşünmek bu kişiler için faydalı olur. Özellikle kendi evinde rüyada ağlanması rüya sahiplerinin kendilerini boş hissetmeleri yüzünden çok üzgün olmaları anlamına gelir. Kişiler depresyon ve buna benzer ruh hastalıklarına yakalanabilirler. Rüya sahibinin çevresinde bulunan insanlar da, rüya sahibinden olumsuz elektrik alarak kendilerini çok benzer durumların içinde bulabilirler.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz