Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Kuş Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kuş görmek ne anlama gelir? Rüyada su kuşu, kuş gagası, kartal, şahin ve kuşun ötmesi görmek nasıl açıklanır? Rüyada kuş hakkında İslami kaynaklar neler diyor? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

 Rüyada Kuş Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen kuş, kuşun cinsi ve rüyanın detaylarına göre farklı yorumlanabilmektedir.  Eğer rüyada bir kimse, kuşun bir eve uğradığını ve evden birşey aldığını görürse, gerçekte ise o evde hasta olan biri varsa, o kişinin vefatı anlamına gelir. Rüya sahibi eğer rüyasında iri bir kuş gördüyse, o kişinin hayatında güzel gelişmeler yaşanacaktır. Toplumsal statü olarak güzel konumda olan, bağlantıları kuvvetli bir insanı da temsil eder. Rüyada görülen kuşa göre de bu rüyanın yorumu değişiklik gösterebilmektedir. Eğer rüyada güzel ve farklı renkleri olan bir kuş görüldüyse, yakın zamanda güzel bir haber alınacağına işaret eder. Eğer görülen kuş  ürkütücü ve yabani ise, rüya gören kimseyi sıkıntı içerisine sokacak bir duruma işaret eder Beyaz bir kuş görmek ise güzel olayların işareti olarak yorumlanmaktadır.

Bir rüyada kuş sesi duymak, değer verilen bir kişiden güzel sözler duymaya ya da önemli birinden değerli bilgiler almaya delalet eder. Eğer rüyada kuş sürüsü görüldüyse uğraş göstermeden kazanılan servet ve zenginliğe işarettir. Eğer rüyada bir yuvanın içerisinde yavru bir kuş görülürse, bu hanedeki çocuğu temsil etmektedir. Bir rüyada kuş yakalamak, bağlantıları sağlam bir insanı kontrol altına almak demektir. Rüyada kuş öldüren kişi gerçek hayattaki amacını gerçekleştirmiş demektir. Rüyada kuşları temizlemek refah ve kazanca işarettir. Eğer rüyayı gören kişi bekar bir erkek ise, hayatına girecek kısmete delalet eder.

Bir kuş, bir rüyada birinin eline geçerse, bu mutlu bir habere dealet etmektedir. Bir rüyadaki bilinmeyen bir kuş, uyarı ve yol göstermen anlamıne gelmektedir. Birinin kuşu bir rüyada güzel görünüyorsa, rüyayı gören kimsenin yaptığı işin kalitesini gösterir. Çirkin görünümlü bir kuş da aynı şekilde rüya sahibine davranışlarının kalitesini ya da birinden güzel bir haber alacağını gösterir.Genel anlamda siyah renkli kuşlar kötü durumları, beyaz renkli kuşlar ise iyi haberleri temsil etmektedir. Rüyada görülen renkli kuşlar ise içinde kalınacak karmaşık durumları temsil eder. Rüyada kuş görmek aynı zamanda gurur, güç, otorite veya kar gibi kavramlara dikkat çeker.

Eğer kişi rüyasında türü bilinmeyen bir kuş görüyorsa, bu kuş ölüm meleğini işaret etmektedir. Biri rüyasında kendisine doğru uçmakta olan bir kuş görürse, bu kişi uzun bir yolculuğa çıkacak anlamına gelir. Eğer rüyayı gören kimse kuşu, elinde, omzunda ya da başında, yani kendisiyle temas halinde görürse bu durum rüyayı gören kişinin işini veya mesleğini işaret eder. Eğer görülen bu kuş rüyada beyaz renkli ise, bu, işinin temiz olduğu anlamına gelir. Eğer kuşun rengi koyulaşmışsa, bu işinin yolunda gitmeyeceği ve hayır olmadığı anlamına gelir. Eğer rüyada erkek bir kuş hamile bir kadının kucağına oturuyorsa, rüya gören kimsenin doğacak evladının erkek olacağı anlamına geldiği şeklinde yorumlanır. Dişi bir kuş rüyasında kucağına oturursa, bu rüyayı gören kimsenin doğacak çocuğunun kız olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada gökyüzünde uçmakta olan bir kuş  görmek mutluluğun ve bolluğunişaretidir. Eğer rüyada görülen kuş yaralı ise, bu rüya olumsuz olayların yaşanacağı günlerin gelmekte olduğunun haberi niteliğini taşır.

Bir kimse eğer rüyasında üzerine bir kuş konduğunu gördüyse, o kişinin en büyük dileği gerçek olur. Eğer rüyada bir kuşun üzerinden uçup gittiği görülüyorsa, bu dilek yakın zamanda gerçek olacaktır.Ibni Sirin’e göre; rüyada büyük bir kuş görmek kedere işaret eder. Eğer rüyada bir yerde kuşların ötüştükleri görülüyorsa, gerçekte o yerde yaşayan halk için gelecek bir kötü duruma işaret eder. Rüyada bir kuşla konuşmak büyüklük, elinde bir kuşunöldügünü görmek ise eleme yorulur.Rüya gören kimse, rüyasnda bir kuşu sırtına alıyor ise, birinden bir fayda görecektir. İslami yoruma göre ise rüyada görülen kuş eğer bilinmeyen bir türde ise, Azrail (A.S.)’a isarettir. Rüyada görülen ve tanınmayan kus, eğer hasta birnin yaşadığı evden küçük bir taş, yaprak, kurt veya bunlar gibi bir seyi aldıktan sonra, aldığı şeyle beraber gökyüzüne yükselirse, bu hastanın vefat edeceği anlamına gelir.

Rüyada havuç görmek ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Karatavuk Görmek

Rüyada karatavuk görmek, rüyayı gören kimsenin kişisel gelişiminde olması gereken noktada olmadığını gösterir. Bu kimse mevcur enerjisini tam olarak kullanamamaktadır. Bir diğer yoruma göre ise kıskançlığı, şehvet veya günahları temsil etmektedir.

Rüyada Şahin Görmek

Rüyanda bir şahin görmek, ölüme ve sonrasında çürümeye işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinde olan ancak kendisinin kabul etmediği kötü bir kişilik özelliğini de temsil ediyor olabilir.

Rüyada Kanarya Görmek

Rüyada bir kanarya görmekhuzuru ve uyumu işaret. Bazı yorumlarda ise, rüya gören kimsenin gerçekleşmesini dilediği bir gönül ilişkisini ve bu gönül ilişkisinin başlayacağı anlamına gelir.

Rüyada Kardinal Kuşu Görmek

Rüyada bir kardinal görmek, enerjiyi ve huzuru ifade eder.Başka bir yoruma göre ise rüyayı gören kimsenin hayattaki önceliklerini de temsil etmektedir.

Rüyada Sultan Papağanı Görmek

Rüyada papağan görmek, rüyayı gören kimsenin duygularını diğer insanlardan sakladığı anlamına gelebilir. Ancak farkına varılmalıdır ki, rüyayı gören kişinin çevresindeki insanlar da gerçek duygularını saklamaktadır.

Rüyada Kuşla Konuşmak

Rüyada kuşla konuşmak olgunlaşma, büyüme ve farkına varma anlamlarını taşımaktadır. Rüyasında bir kuşla konuştuğunu gören kimse, kısa bir süre içerisinde yaşanacak olan hoş olmayan bir olay karşısında olgunluk gösterecek ve karşı tarafın yaptığı hatayı telafi edecek demektir. Başka bir yoruma göre ise rüyada kuş ile konuşmak, güzel  haberlerin müjdecisi anlamına gelmektedir.

Rüyada Kuşun Ötmesi

Rüyada bir kuşun ya da birçok kuşun ötmesi, genel olarak olumsuz şekilde yorumlanır.Rüyayı gören kimsenin içinde yaşadığı toplum için yaşanacak kötü olaylara, kaosa işaret eder. O toplumun başına gelecek kötü bir olay anlamına gelir.Rüyada görülen kuşun eğer güzel bir sesi varsa bu rüya rüya sahibini bekleyen mutlu günlere işaret eder.

Rüyada Beyaz Kuş Görmek

Rüyada beyaz kuş görmek, rüyayı gören kimse için genel olarak hayra yorulur. Rüya gören kimse eğer yeni bir iş kurmak düşünüyor ise, o işin hayırlı olacağı ve büyük bir gelir kapısı açacağınaiaşret eder. Rüyada beyaz bir kuş görmek,kısmet olarak yorumlanır. Bu kısmet iş ya da meslek ile ilgili olabileceği gibi, hayırlı bir evlilik de olabilir. Eğerr üyayı gören kimse bekar ise evliliğe işaret etmektedir. Eğer rüyayı gören kimse iş arıyor ise, kazancı bol bir iş bulacağına işarettir.

Rüyada Elinizdeki Kuşun Uçtuğunu Görmek

Rüyada bir kimse elinde tuttuğu kuşun kurtularak uçtuğunu görürse,bu rüya kaçırılan fırsatları simgeler. Rüyayı gören kişinin şans ayağına gelecektir ancak rüya sahibi bu güzel fırsatı değerlendirmeyecektir. Eğer rüyayı gören kimsenin elinden kurtulan kuş uçup tekrar rüya sahibine geri dönmüş ise, bu kişinin dileklerinin gerçekleştiği ve bu noktadan itibaren kaderinin değiştiğinin göstergesidir.

Rüyada Kuşun Vücudunuzdan Parça Koparması

Rüyada bir kuşun gelip vücudundan herhangi bir parça kopardığını gören kimsenin,zor kullanarak elindenparası ve amddi varlıkları alınır. Rüya sahibi kötü arkadaşlıklar edinip onların sözüne uyarak maddi zarara uğrayabilir.  Bu nedenle rüyayı gören kimse bir süre boyunca çevresindeki kişilere dikkat etmeli, kimsenin sözüne uymadan hareket etmeli, maddi olarak harcama yapmaktan kaçınmalıdır.

Rüyada Bir Kuşa Sahip Olmak

Rüyasında bir kuşa sahip olan kimse eğer bekar ise mutlu bir evliliğe işaret eder. Eğer rüyasında kuşa sahip olan kimse evli isebu kişi yakın zamanda bir çocukile müjdelenir.Eüer rüya sahibinin çocuğu var ise bu rüya, ileride o çocuğun çok hayırlı bir insan olmasının ve ebeveynlerine bakacakkadar geliri olmasının göstermesidir. Rüyada kuşu olduğunu gören kimse gerçek hayatta bir mal varlığı alır.

Rüyada Göçmen Kuş Görmek

Rüyada göçmen kuş görmek, hayatta olumsuz şeyleri geride bırakarak yeni bir başlangıç yapmaya işaret eder. Bu yeni başlangıç iş hayatında olabileceği gibi, duygusal anlamda da olabilir. Başka bir yoruma göre ise rüyada göçmen kuş görmek taşınmayı işaret eder.

Rüyada Çirkin Bir Kuş Görmek

Rüyasında çirkin bir kuş gören kimseye şer bir haber gelir. Rüya gören kimse, alacağı kötü haber sonucunda maddi manevi sıkıntıya düşecektir.

Rüyada Üzerine Kuşun Pislediğini Görmek

Rüyanızda üzerinize bir kuşun pislediğini gören kimseye dünya nimetlerinden bolluk ve bereket gelir. Bu kimse yakın zamanda çok beğendiği bir malı edinir. Bu kişi dış görünüşü ile takdir toplar.

Rüyada Kuş Yavrusu Görmek

Rüyada kuş yavrusu görmek, rüyanın genel hatlarına göre farklı yorumlanmaktadır. Eğer rüyayı gören kimse evli ise çocuk sahibi olur. Bu rüya olumsuz olarak da tabir edilmektedir. Bu rüyayı gören kimsenin kendisi ya da çevresi olumsuz davranışlara maruz kalabilir. Kuş yavrusunu annesi dışında başka bir kuşun beslediğini görmek, rüyayı gören kimsenin kimseninçevesine kötü davranışlarda bulunacağına işarettir. Bu kişinin çevresindeki insanlar, rüya gören kimsenin yaptığı hatalar ile beraber o kişiden uzaklaşacaktır.

Rüyada Kuş Kanadı Görmek

Rüyada görülen kuş kanadıdünyada kazanılacak mal ve statüye işaret eder. Kuşun rüyada kanat çırpması ise rüya gören kimsenin gerçek dünyada eline geçen çok sayıda mal varlığına işaret etmektedir. Rüyada kuşun kanadının kırıldığının görülmesi ise, rüyayı gören kimsenin işlerinin yolunda gitmemesine,kazanç kaybetmeye, hakız kazanca, mirastan gelecek şaibeli paraya işaret eder.

Rüyada bal görmek ne anlama gelir? Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Rüyada Kuş Gagası Görmek

Rüyada kuş gagası görmeküne işaret etmektedir. Bazen de konuşkan birine ve bu kimsenin söyledikleri yüzünden yaşayacağı sorunlara işaret etmektedir. Rüyasında kuş gagası olduğunu gören kimse maddi kazanç elde eder. Kuşun gagasından bir şey çıktığını gören kimse ise toplumsal anlamda oldukça yüksek bir statüye kavuşur.

Rüyada Su Kuşu Görmek

Rüyasında su kuşu gören kişi kısa bir süre içerisinde yolculuğa çıkar.Rüya sahibinin çıkacağı bu yolculuk karada veya denizde olabilir. Bu rüya genel olarak rüya sahibinin çıkacağı bir yolculuğa işaret etmektedir. Eğer yolculuğa çıkacak ancak tedirginlik yaşayan bir kimse bu rüyayı görürse, sorunsuz bir şekilde yolculuğa çıkar ve sonrasında evine döner.

Rüyada Kafanıza Kuşun Düştüğünü Görmek

Rüyada bir kimsenin kafasına kuş düştüğünü görmesi,yakın zamanda bu kişiye kalabalık bir misafir geleceğine işaret eder. Başka bir yoruma göre ise, bu rüyayı gören kimse işinden hazırlı gelir elde edecek ve bu oarası değerlenecektir. Rüyasında kafasına kuş düştüğünü gören bir kimse, refaha erecek ve bolluk bereket içerisinde bir yaşam sürdürecek anlamına gelir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz