Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Bal Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bal görmek ne anlama gelir? Rüyada donmuş bal, bal yemek, bozuk bal, bal kavanozu, şekerlenmiş bal, petek bal görmek neyi ifade eder? Rüyada bal ile ilgili rüya alimleri neler demektedir? Rüya hakkında gerçek bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

 Rüyada Bal Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen bal genel olarak iyiye yorulmaktadır. Rüyada bal görmek pek çok dini alim tarafından hayırlı rüyalar arasında değerlendirilmekte olup, aynı zamanda kişinin helal kazanca sahip olacağını ve ömrü boyunca helal yollardan para kazanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. İmam Nablusi rüyada görülen balı, ilim ve itibarın sembolü olarak saymakta ve rüya sahibinin hayırlı bir insan olduğu şeklinde yorumlarda bulunmuştur.

Rüyada bal görmek, pek çok İslam alimi tarafından hayırlı rüya olarak yorumlanmıştır. Ancak balın durumu ve kişinin rüyadaki halleri, bal rüyalarının yorumlarını ciddi anlamda değiştirmektedir. Rüyada bal görmek İmam Gazali tarafından evlat olarak yorumlanmıştır. Rüyasında bal gören kişi hayırlı bir evlada sahip olur ve evladı üzerinden pek çok hayra ulaşır. Aynı zamanda rüyasında bal gören bir kimse, dini vazifelerini yerine getiren ve Allah’ın hayırlı kullarından birisi olarak da bazı alimler tarafından yorumlanmıştır. Bu rüya, rüyayı gören kişinin hayatı boyunca her zaman helal kazanç peşinde koşacağına ve itibar ile ilim yönünden oldukça zengin olacağına da delalet eder.

Rüyada Şekerlenmiş Bal Görmek

Rüyada görülen şekerlenmiş bal genel olarak hayra yorulmaz. Eğer bir kimse rüyasında şekerlenmiş bal görmüşse işleri yolunda gitmez ve kazancı oldukça düşer. Bazı islam alimleri tarafındanrüyada şekerlenmiş olarak görülen balın kişinin hayatının çok zorlu geçeceğine ve aile hayatında bazı huzursuzlukların meydana geleceği şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada tavşan görmek ne anlama gelir? Yazımızı bakabilirsiniz.

Rüyada Petek Bal Görmek

Rüyada görülen petek bal, çoğunlukla hayırlı ve güzel rüyalar arasında yorumlanan rüyalardan bir tanesidir. İmam Nablusi rüyasında petek bal gören insanların çok kısmetli ve hayırlı insanlar olduğuna ve rüyada petek bal görmenin herkese nasip olmayacağına şeklinde bir yorumda bulunmuştur. Rüyada görülen petek bal, genellikle rüya sahibinin gerçek anlamda mutluluğu ve huzuru bulacağına, kişinin mutluluk getirecek bir takım olaylarla karşılaşacağına ve hayatında her zaman gülmesini sağlayacak bir mutluluk kaynağına sahip olacağına işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişi hayatı boyunca yaşamış olduğu tüm sorunlardan kurtulur, fakir ise zengin olur, hasta ise şifa bulur. Rüyada görülen petek bal genel olarak kişinin içinde bulunduğu tüm çaresizliklerden kurtulacağına ve acılarının kısa zamanda Allah’ın izni ile dineceğine işaret eder.

Rüyada Petek Bal Yemek

Rüyada bir kimse petek bal yediğini görürse, bu kişi rüya sahibinin fazlasıyla evhamlı birisi olduğuna ve kendisine pek çok gereksiz şeyi dert ettiğine işaret etmektedir. Ancak bu rüya kişinin kendisine dert ettiği ve duygusal yük oluşturan tüm problemlerinin kısa zamanda ortadan kalkacağının en büyük işaretlerinden bir tanesidir. Bu rüyayı gören kişi, alimlerin yorumlamalarına göre oldukça canı tez olan ve her şeyin bir anda gerçekleşmesini isteyen birisi olarak yorumlanmıştır. Ancak bu rüya kişinin eğer sabrederse tüm hayal kırıklıklarından kolayca kurtulacağına ve alacağı kararları uygularsa başarılara ulaşacağına delalet eder.

Rüyada Petek Bal Almak

Rüyada bir kimsenin petek bal alması, oldukça kısa bir süre içinde bolluk ve berekete sahip olacağı şeklinde yorumlanmıştır. Bu rüya kişinin maddi sıkıntılarından kısa sürede kurtulacağına ve kazancını kolaylıkla sağlayacağına işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin bundan sonraki tüm günlerinin huzur içinde geçeceğine yönelik en büyük işaretlerden bir tanesidir.

Rüyada Petek Bal Toplamak

Rüyasında petek bal topladığını gören bir kimse, hayatında şüphe ettiği birtakım durumlardan kurtulur. Bu rüya kişinin geçmişte yaşamış olduğu pek çok durumdan ötürü güven problemi yaşadığını ve zamanla bu problemi aşacağına işaret etmektedir. Rüyayı gören kimse Allah’ın emri ile güven problemini aşacak ve içi daha rahat bir biçimde hayatına devam edecektir.

Rüyada Petek Bal Satmak

Rüyada kişinin kendisini petek bal satarken görmesi, rüya sahibinin özgüven problemi yaşadığına ve kişinin yaşamış olduğu bu problemlerden dolayı ayağına gelen kısmetleri kaçırdığına işaret etmektedir. Bu rüya aynı zamanda kişiye yapılan bir uyarı niteliği taşımaktadır. Kişi ayaklarını yere ne kadar sağlam basarsa o kadar eline geçen fırsatları değerlendirecek ve bir anda kısmeti artacaktır.

Rüyada Bal Yemek

Rüyada bal yemek kişinin hayatı boyunca sağlıklı bir şekilde kalacağına ve herhangi bir şekilde sağlık sorunu çekmeyeceğine işaret etmektedir. Aynı zamanda bu rüya kişinin bundan sonraki hayatında işlerinin açılacağına, rızkının çoğalacağına ve kişinin her konuda iktidar sahibi olacağına işaret etmektedir. Rüyada bal yemek bazı alimler tarafından bekar olan kişiler için evlenmeye evli kimseler içinse çocuk sahibi olmaya işaret eder. Rüyada bal yemek aynı zamanda evli kimselerin aile hayatında her daim mutlu olacaklarına ve aile saadeti içinde yaşanılacak olan saadete işaret etmektedir. Caferi Sadık (r.a.) rüyasında bal yiyen kişinin eğer geçim sıkıntısı varsa geçim sıkıntısından kısa zamanda kurtulacağına, aydınlık ve feraha ereceğine, rüyayı gören kişinin maddi anlamda eline yüklü bir miktar para geçeceğine işaret etmektedir.

Rüyada Balı Kaşıkla Yemek

Rüyasında balı kaşıkla yediğini gören bir kimse, kişinin aile hayatında birtakım problemler yaşadığına ancak eğer sabrederse kısa zamanda tüm bu sorunların Allah’ın izni ile çözüleceğine işaret etmektedir. Aynı zamanda bu rüya, rüya sahibinin uzun zamandır olmasını beklediği hayallerinin de mertebe sahibi birisi tarafından gelecek yardımla gerçekleştireceğine işaret etmektedir. Bu rüya kişiye hayatı boyunca ona destek olacak birisinin olduğunu ve bu kişiden her zaman çok büyük menfaatler göreceğine işaret etmektedir.

Rüyada Bal Satın Almak

Rüyada bir kişinin bal satın alması, hayatında yapmış olduğu bir iş sonrasında alacağı mükafata işaret etmektedir. Aynı zamanda bu rüya kişinin akrabaları tarafından kendisine kalacak olan bir mirası ve maddi anlamda yaşanılacak olan ferahlamayı işaret etmektedir. Bazı islam alimleri tarafından rüyasında bal satan kişi, yaptığı işler sonucunda yüksek mevkiler kazanacağına, helal rızka, kazanca ve sevince işaret eder. Caferi Sadık (r.a.) rüyasında bal gören bir kimsenin servete, nimete, berekete erişmeye ve hayra sahip olacağı şeklinde yorulmuştur. Rüyasından tüccar birisinden alınan bal, rüya sahibinin kazançlı işler yapacağına ve kişinin hayırlı kazançlar elde edeceğine işaret etmektedir. İmam Nablusi’ye göre ise rüyada bal satın almak, kişinin emek harcamadan kazanacağı kolay mala işaret eder.

Rüyada Bal ile Kaymağı Birlikte Görmek

Rüyasında bal ve kaymak gören bir kimse, kişinin hayatında gerçekleşecek olan tüm işlerinin yolunda gideceğine ve ağzının tadının her zaman yerinde olacağına işaret etmektedir. Bu rüya çoğunlukla islam alimleri tarafından kişiyi çok güzel günlerin beklediği şeklinde yorulur. Rüyada görülen bal ile kaymak, kişinin gerek aile hayatında olsun gerekse özel hayatında olsun tüm işlerinin yolunda gideceği şeklinde yorumlanmaktadır. Aynı zamanda bazı kaynaklar rüyada bal ile kaymağı bir arada gören kişilerin hayatlarındaki zor dönemlerin biteceğine, kişinin daha önceden maruz kaldığı bir haksızlığın gün yüzüne çıkacağına , kişinin hayatında çok sağlam kararlar alacağına ve aldığı kararların kendisine hayır getireceğine yorulmaktadır. Rüyayı gören kişi eğer evli ise evlilik hayatında her şeyin yolunda gideceğine be her zaman sevgi ve saygı göreceğine işaret etmektedir.

Rüyada Ballı Kaymak Yemek

Rüyada bir kişinin kendisini ballı kaymak yerken görmesi, kederinin ve hayatının güzelleşeceğine işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişi, hayatında mantıklı kararlar alacak ve hayatında her zaman doğru yolda ilerleyecektir. Rüyada bir kimsenin ballı kaymak yemesi, kişinin sahip olduğu tüm korkulardan uzaklaşacağına ve rahat bir hayata kavuşacağına delalet eder. Ancak bazı alimler tarafından rüyada ballı kaymak yemek, belirli durumlarda kişinin çok büyük üzüntüler yaşayacağına ve kişinin hanesinde mevcut bir hastası var ise bu hastanın kısa zamanda vefat edeceği şeklinde yorumlanmıştır. Ancak genel olarak bu rüya kişinin şansının döneceğinin en büyük habercilerinden bir tanesidir.

Rüyada Bal Kovanı Görmek

Rüyada bir kimse bal kovanı görmüşse bu kimse yakın bir zamanda birisi ile tanışacak ve evlilik yolunda ciddi adımlar atacaktır. İmam Gazali rüyada bal kovanı görmeyi eş ile yorumlar. Kişinin gelecekteki eşinin oldukça hayırlı olacağına ve ondan doğan çocuklarından da kişinin oldukça fayda göreceğine delalet etmektedir. Bazı rüya tabircilerine göre ise rüyada bal kovanı görmek kişinin zengin olacağı şeklinde yorumlanmıştır. Genel olarak rüyada görülen bal kovanı, rüya sahibinin aydınlık ve bolluk dolu bir hayat geçireceğine, salih bir eşe sahip olacağına ve hayırlı evlatlar ile mükafatlandırılacağına işaret etmektedir. Bazı rüya tabircileri ise bu rüyayı kişinin dini vazifelerini yerine getiren ve Allah’ın veli kullarından birisi olarak yorumlamaktadır. Rüyada görülen arı kovanı, genel olarak kadının nesli, içinde görülen arılar ise hane halkını temsil etmektedir.

Rüyada arı görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Bal Kavanozu Görmek

Rüyada görülen bal kavanozu, kişinin dinin emirlerini yerine getirmediğine, ahiret hayatına eğilmediğine ve dünya hayatına fazlaca meylettiğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bal kavanozu görmesi, alimler tarafından günah işlemekten çekinmeyen birisi olarak yorumlanmaktadır. Rüyada bir kavanozun içinde balın görülmesi, kişinin çevresinde ona kötülük yapmak isteyen birilerinin olduğuna, ancak kişinin bu düşmanını yenilgiye uğratarak makam ve rızık elde edeceğine ve çevresindeki herkesi başarısı ile gururlandıracağına işaret etmektedir. Bu rüya bazen de kişinin mevcut içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan sabrı sayesinde kurtulduğuna ve daha güzel günlerin kendisine geleceğine işaret etmektedir.

Rüyada Bozuk Bal Görmek

Rüyada bir kişinin bozuk bal görmesi, bu kişinin gerçekleştirmek istediği bir hayalinin olduğuna ve eğer doğru kararlar verirse bu hayaline kolaylıkla ulaşacağına işaret eder.

Rüyada Bal Hediye Almak

Rüyada bir kimsenin bal hediye alması, gerçekleştirmeyi düşündüğü planları için oldukça hızlı adımlar atacağına ancak bu adımları atarken oldukça dikkat etmesi gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır. Caferi Sadık’a göre bu rüya uyarı niteliği taşıyan ve kişinin hayatını kökten değiştirebilecek bir döneme girdiğine dair kişiye ilahi olarak gönderilmiş uyarılardan birisi olarak yorumlamıştır.

Rüyada Donmuş Bal Görmek

Rüyada bir kimsenin donmuş bal görmesi, kişinin hayırlı bir işe gireceği şeklinde yorumlanmıştır. Ancak bazı alimler rüyada görülen donmuş balı beklemesi gereken bir iş ya da hayırlara ulaşması için sabredilmesi gereken bir durum olarak yorumlarlar. Rüyada donmuş bal görmek, bazen de kişinin yaşayacağı hayal kırıklığına işaret etmektedir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz