Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Merdiven Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada merdiven görmek ne anlama gelir? Rüyada beton merdiven, yüksek merdiven, altın merdiven, merdiven çıktığını ve merdivenden düştüğünü görmek nasıl açıklanır? Rüya alimleri rüyada merdiven hakkında neler diyor? Ayrıntılı bilgilere yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Merdiven Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada merdiven görmenin anlamı rüya sahibinin şansının açılması, yeni yerler görmek, keşif yapmak ve gezmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada merdiven gören kişilerin kısa zaman içinde bir yolculuğa çıkacakları söylenmektedir. Yolculuğa çıkan insanlar bu yolculuk sayesinde kendilerini önemli ölçüde geliştirerek, kendilerine yatırım yapmış olacaklardır. Rüyada merdiven görmek her zaman olumlu anlamlara sahip değildir. Rüyanın içinde yer alan bazı detaylar rüya anlamının değişmesine neden olabilir. Özellikle merdivenin kırık olması gibi durumlarda rüyayı gören kişilerin kısmetinin kapanacağı şeklinde yorum yapılmaktadır. Kişilerin kısmeti kapandığı için özel ve sosyal hayatları kötüye gider.

Rüyada Merdiven Çıktığını Görmek

Rüyada merdiven çıktığını görmenin anlamı rüya sahibinin yeni bir işe girmek, kariyer anlamında farklı bir yöne gitmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişiler şu ana kadar çalışmış oldukları işten farklı olarak bambaşka bir işe giriş yapacaklardır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; merdiven çıktığını gören kişiler kariyer anlamında başarılı olacaklardır. Kişilerin özellikle kendinden üstte yer alan insanlar tarafından takdir edileceği söylenir. Eğer kişi rüyasında merdiven çıktığını ve nefes nefese kaldığını görürse, kişilerin hedeflerine ulaşırken zorlanmayacağı söylenir. Eğer kişi atletik bir şekilde merdivenlerden çıktığını görürlerse, bu durum kişilerin hedeflerine ulaşma yolunda asla zorlanmayacakları anlamına gelir.

Rüya sahibi eğer eski bir merdivenden çıktığını görüyorsa, rüya sahibinin eski bir dostundan yardım alacağı anlamına gelir. Eğer rüya sahibi yeni bir merdivenden çıktığını görürse de bu durum kişinin arkadaşlarından yardım alması şeklinde yorumlanmaktadır. Kişilerin kariyerinde çok başarılı olacakları söylenmektedir.

Rüyada kuş görmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Altın Merdiven Görmek

Rüyada altın merdiven görmenin anlamı rüya sahibinin çok değerli bir hediye alması, kişilerin değerli bir ödüle layık görülmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişilerin sevdikleri kişilerden hem maddi hem manevi değeri yüksek olan bir hediye alacağı söylenir. Eğer kişi rüyasında bu merdiveni tırmandığını görüyorsa, kişinin erkek cinsiyetinden hediye alacağı söylenir. Eğer kişiler yalnızca bu merdivene baktıklarını görüyorlarsa bu durum kişilerin kız cinsiyetinden birinin altın merdiven alacakları anlamlarına gelir.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında altın merdiven gören kişilerin yaşamları alacakları hediye ile birlikte güzelleşir. Kişinin alacağı bu hediye kişinin hayatına daha çok şans, para ve ün çekecektir. Kişilerin altın merdiven gördüklerinden sonra artık hiçbir sıkıntı ile karşılaşmayacağını söyleyen bazı ilmi kaynaklar bulunmaktadır.

Rüyada Merdivenden Düştüğünü Görmek

Rüyada merdivenden düştüğünü görmenin anlamı kaza yapmak, istenmeyen olaylar, talihsiz olayların yaşanması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi eğer takla atarak merdivenden düştüğünü görüyorsa bu durum rüya sahibinin daha kötü durumlara maruz kalması şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler kötü olayların etkisinden uzun bir süre boyunca kurtulamazlar. Rüyasında kişi az merdivenden düştüğünü görürse bu durum kişilerin kısa bir zaman aralığında iş performansından düşecekleri anlamına gelmektedir. Merdivenden düştüğünü gören kimselerin hayatlarında hiçbir işi yolunda gitmeyeceğini söyleyen bazı ilmi kaynaklar bulunsa da, bu yorumun geçerli olmadığını söyleyen bazı islam alimleri de bulunmaktadır

Rüyasında kişi merdivenden düştüğünü görüyorsa özellikle maddi anlamda düşüş yaşadığı bir döneme giriş yapacaklardır. Kişilerin geçim yapmakta zorlanacakları bu nedenle çevrelerinde bulunan insanlardan para ödünç almak isteyecekleri söylenmektedir. Kişilerin geçim durumları kötü giderse uzun bir dönem borçlarını ödemekte zorlanacaklardır.

Rüyada Ahşap Merdiven Görmek

Rüyada ahşap merdiven görmenin anlamı sağlık problemleri, yorulmak, halsizlik gibi anlamlara gelmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin sağlıklarının bozulacağı ve yataktan dahi kalkmaktan zorlanacakları söylenmektedir. Rüya sahipleri eğer ahşap merdivenden çıktıklarını görüyorlarsa, bu durum rüya sahiplerinin kısa süre boyunca hasta olacakları ve hastalıkları üzerlerinden kolayca atlatacakları şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahibi ahşap merdivenden düştüklerini görürlerse bu rüya kişilerin ciddi hastalıklara yakalanması şeklinde yorumlanmaktadır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; ahşap merdivenden düştüğünü gören kişilerin hastalıkları yüzünden hiçbir işi yapamayacakları bilinmektedir.

Rüya sahipleri eğer ahşap merdivenleri sildiklerini görüyorlarsa, rüya sahiplerinin geçmişlerinde yer alan bazı olumsuz durumları silmeye çalıştıkları söylenir. Kişiler eğer günah işlemiş ise bu dönemde günahlarının etkisinden kurtulmak için sevap işlemeye başlayabilir.

Rüyada Merdivenden Atladığını Görmek

Rüyada merdivenden atladığını görmenin anlamı rüya sahibinin bıkkınlığı, iş yapmak istememek, yorulmak, tükenmişlik sendromu gibi anlamlara gelmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin hiçbir işi yapmak istemedikleri, çünkü kendilerini çok yorgun hissettikleri bilinmektedir. Eğer rüya sahibi merdivenden tek başına atladığını görüyorsa, bu rüya kişilerin işlerinden kaynaklı olarak tükenmişlik sendromu yaşadıklarına işaret eder. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; merdivenden atladığını gören kişilerin dinlenmesi ve kendilerine vakit ayırmaları gerekmektedir. Aksi halde kişilerin ciddi anlamda problemler yaşayacakları bilinmektedir.

Rüyada Döner Merdiven Görmek

Rüyada döner merdiven görmenin anlamı kişilerin aldıkları bir karardan dönmesi, fikir değiştirmek, verilen sözün bozulması gibi anlamlara gelmektedir. Eğer beton döner merdiven görülüyorsa bu durum rüya sahibinin özel hayatı ile ilgili almış olduğu bir karardan vazgeçmesi ve yerine yeni  bir fikir sahibi olması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi eğer ahşap döner merdiven görüyorlarsa da bu durum kişilerin iş hayatında aldıkları bir karardan vazgeçmeleri ve kişilerin bambaşka bir yola yönelmeleri şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı ilmi kaynaklarda döner merdiven gören kişilere çevrelerinde bulunan kimsenin güven duymayacağı söylenir. Kişiler çevreleri tarafından sürekli fikir ve karar değiştiren insanlar olarak bilinirler.

Rüyada Çocuk Merdiveni Görmek

Rüyada çocuk merdiveni görmenin anlamı çocuk sahibi olmak, hayvan sahiplenmek, yuva kurmak şeklinde yorumlanabilir. Bazı ilmi kaynaklarda bu rüyayı gören bekar rüya sahiplerinin evlenerek çocuk sahibi olacakları söylenir. Bazı ilmi kaynaklarda ise evli kişilerin çocuk sahibi olacakları belirtilmiştir. Eğer rüya sahibi rüyasında çocuk merdiveninden çıkan bir çocuk görüyorlarsa bu durum kişilerin bir hayvan sahiplenmeleri şeklinde yorumlanmaktadır. Kişilerin her halükarda yuva kuracakları ve yuvalarında mutlu mesut yaşayacakları belirtilmiştir. Görülecek hayırlı rüyalardan bir tanesi olduğundan bu rüya sevilmektedir. Rüyanın kişilerin hayatlarına şans çektiği bilinir.

Rüyada Mezarda Merdiven Görmek

Rüyada mezarda merdiven görmenin anlamı sevilen bir kişinin sağlığının bozulması, kişilerin yakınlarının vefat haberinin alınması, sakat kalmak gibi olumsuz anlamlara sahiptir. Rüyayı gören kişilerin birinci derece yakınlıkta olan akrabalarından kötü haber alacakları bilinir. Rüya sahibinin çocukları, dayıları, babaları, anneanneleri, amcaları sağlık problemlerinden şikayetçi olurlar. Mezarda görülen merdiven yeni görünümlü ise rüya sahiplerinin bir yakının vefat edeceği ve rüya sahiplerinin kahrolacağı söylenir.

Rüyada Gece Merdiven Görmek

Rüyada gece merdiven görmenin anlamı günah işlemek, kötü bir şey yapmak gibi olumsuz şekilde yorumlanmaktadır. Rüyasında gece merdiven gören kişilerin hayatlarında mutluluğu yakalayamayacakları söylenir. Bu kişilerin diğer insanlar tarafından ezileceğini belirten bazı yorumlar bulunur. Kişi eğer gece kendi evinde merdiven görürse bu durum kişilerin günah işlemekten zevk aldıklarını işaret eder. Eğer kişi başka bir yerde merdiven görürse işlemiş oldukları günahlardan pişmanlık duyarlar.

Rüyada Yangın Merdiven Görmek

Rüyada yangın merdiveni görmenin anlamı kaçmak, kişilerin pişman olması, üzgünlük şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada merdiven yangın merdiveni olduğu zaman kişilerin geçmişte yaşamış oldukları kötü olaylara işaret eder. Rüya sahibi eğer rüyasında yangın merdivenden indiğini görüyorsa, rüya kişilerin hayatlarında inişe geçecekleri şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer kişiler yangın merdivene yangın sebebi ile girdiklerini görüyor iseler de bu durum kişilerin geçmişte yaşadıkları bir ilişki yüzünden pişmanlık duyması şeklinde yorumlanmaktadır. Yangın merdiven eğer kırmızı renkte görülmüş ise rüya sahipleri derin bir üzüntü içine girerler.

Rüyada Merdiven Kolu Görmek

Rüyada merdiven kolu görmenin anlamı kontrol sahibi olmak, işleri yoluna koymak, patron olmak şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi eğer merdiven kolu tuttuğunu görüyorsa rüya anlamı kişinin patron olması ve terfi alması şeklinde yorumlanmaktadır. Dolayısı ile bu rüyayı gören kişilerin kazanç miktarı da artacaktır.

Rüyada Merdiven Basamağı Görmek

Rüyada merdiven basamağı görmenin anlamı rüya sahibinin güçlü bir isim haline gelmesi, şan ve şöhrete kavuşması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi işte elde ettiği başarılar sayesinde çevresi tarafından tanınan bir insan haline gelir. Kişi herkes tarafından sevilir ve parmakla gösterilen bir isim olur. Eğer kişi kendini yüksek bir merdiven basamağı üzerinde görüyorsa, bu rüya kişilerin yüksek bir konuma gelmesi ve hedeflerine kavuşması şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer kişi kendini alçak bir basamak üzerinde görürse bu durum rüya sahiplerinin rakipleri olması şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Merdiven Çizdiğini Görmek

Rüyada merdiven çizdiğini görmenin anlamı rüya sahibinin sağlıklı olması, kişilerin güzel ilişkiler kurması, güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahibi döner merdiven çizdiğini görüyorsa bu durum kişilerin sağlık problemlerinden kurtularak, sağlığına kavuşması şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer kişi tek kollu merdiven çizdiğini görüyorsa, bu rüya kişilerin çevrelerindeki insanlar ile güzel ilişki kurması şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahibi çift kollu merdiven çizdiğini görüyorlarsa, rüya sahipleri sevdikleri ile birlikte güzel zaman geçireceklerdir.

Rüyada havuç görmek ne anlama gelir? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Rüyada Çok Yüksek Merdiven Görmek

Rüyada çok yüksek merdiven görmenin anlamı rüya sahiplerinin çok büyük hedeflerinin olması, kişilerin hedeflerine kavuşmak için çalışması şeklinde yorumlanmaktadır. Kişi eğer kendini çok yüksek merdiven üzerinde olduğunu gördükleri zaman kişilerin diledikleri her türlü isteklerine ulaşacakları söylenir. Eğer kişiler kendilerini bu yüksek merdiveni tırmanırken görmeleri halinde ise de, kişilerin eğitim alanında kendilerini geliştirmeleri, eğitim alanında önemli konumlara ulaşmaları şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüyada görülen çok yüksek merdiven kırık ve eksik ise kişilerin kendileri için hedefledikleri hedeflerine ulaşamayacakları söylenir. Kişilerin hedefleri yolunda kendi sağlıklarını bozacakları, ellerinde avuçlarında ne varsa harcayacakları söylenir.

Rüyada Beton Merdiven Görmek

Rüyada beton merdiven görmenin anlamı ilmi tabirlere dayanarak açıklandığı zaman, rüya sahibinin başına bela gelmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada merdiven beton olduğu zaman kişilerin hayatlarına olumsuz etkileri olacakları söylenmektedir. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten kısa süre sonra, sevdikleri bir kimse tarafından başlarına bela örülecektir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; beton merdiven gören kişilerin çevrelerinde sinsi insanlar vardır. Bu sinsi insanlar rüya sahiplerinin başlarına bela açmak için her türlü planı yapacak, her türlü riski alacaklardır.

Eğer rüyada görülen beton merdiven rengi kırmızı ise, rüya kişilerin büyük bir tehlike altında olmaları ve kişilerin kendilerini korumaları gerektiği anlamına gelir. Rüya sahipleri beton merdiven rengini turuncu görürse bu durum kişilerin çok yakınında bulunan bir insanın canının yanması, acı çekmesi şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin birinci dereceden akrabasının canının yanacağı ve üzülecekleri bilinmektedir. beton rengi beyaz olursa rüya sahibine büyük bir yalan söyleneceği, kişiden önemli gerçeklerin saklanacağı yorumu yapılır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz