Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Namaz Kılmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada namaz kılmak neyi ifade eder? Rüyada camiide ve cemaat ile namaz kılmak rüya alimleri tarafından nasıl yorumlanmaktadır? Rüyada namaz kılmak ile ilgili bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Namaz Kılmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada namaz kıldığını görmenin anlamı rüya sahibinin dine yönelmesi, kişilerin kendilerini allah’a teslim etmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada namaz kılmak pek çok ilmi kaynakta yüceltilen ve güzel anlamlara geldiği bilinen bir rüya olmakla beraber, rüyanın kötü ve olumsuz anlamlarının da olduğu unutulmamalıdır. Özellikle istemeden namaz kıldığını gören birinin zor durumda kalacağı, günah işleyeceği ve dinden nefret edeceği söylenir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında namaz kıldığını gören kimseler rüya detaylarına büyük önem versinler. Bu detaylar rüyanın olumlu mu olumsuz mu olduğunu anlamamıza yardımcı olur. Kişiler önlerinde onları nelerin beklediğini anlamış olur.

Rüyada Cemaat ile Namaz Kılmak

Rüyada cemaat ile namaz kıldığını görmenin anlamı rüya sahibinin sevdiği insanlar ile birlik olması, grup çalışması, ekip olarak iş yapmak şeklinde özetlenebilir. Eğer kişiler cemaat ile akşam namazı kıldıklarını görürlerse bu durum kişilerin iş yaşantılarında ekip halinde büyük bir başarının altına imza atacakları şeklinde yorumlanır. Kişiler eğer rüyalarında sabah namazı kıldıklarını görürlerse de bu rüya kişilerin aile olması, evlenmek gibi anlamlara sahiptir. Bekar olan rüya sahiplerinin bu rüyayı görmeleri ile birlikte kısmetlerinin açılacağını söyleyen ilmi kaynaklar bulunur. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; cemaat ile namaz kıldığını gören kişi, hayırlı bir kısmet ile 3 vakte kadar tanışır. Kişi tanıştıkları bu insan ile yaşamını birleştirme kararı alır.

Rüyada merdiven görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Tek Başına Namaz Kılmak

Rüyada tek başına namaz kıldığını görmenin anlamı rüya sahibinin tek başına ayakları üzerinde durması, kişilerin tek başına büyük işler başarması şeklinde özetlenebilir. Rüyayı gören kişiler eğer kadın iseler, bu rüyadan sonra ekonomik özgürlüklerine kavuşacaklardır. Kişileri erkek olması halinde eskiden kazandıkları para miktarından çok daha fazla miktarlarda para kazanmaya başlayacakları söylenir. Rüya sahipleri ekonomik anlamda rahat edecek, diledikleri gibi harcama yapmanın keyfini süreceklerdir. Rüya sahipleri eğer tek başına camide namaz kıldıklarını görürlerse bu durum kişilerin ailelerinin de durumlarının düzeleceği anlamına gelir. Yalnızca rüya sahipleri değil, kişilerin ailesi de ekonomik anlamda güzel bir yaşantının kapılarını aralamış olurlar.

Rüyada Camiide Namaz Kılmak

Rüyada camide namaz kıldığını görmenin anlamı rüya sahiplerinin eğlenmesi, çok güzel vakit geçirmesi, zamanın kıymetini bilmesi şeklinde yorumlanmıştır. Rüyayı gören kişilerin camide sabah namazı kılmaları özellikle rüyanın olumlu anlamının artmasına neden olur. Kişiler hem kendi başlarına hem de arkadaşları ile birlikte ile harika vakit geçirmenin keyfini çıkarırlar. Rüya sahipleri yatsı namazı kıldıklarını görürlerse neyden hoşlanıp hoşlanmadıklarını iyi bilmeleri anlamı ortaya çıkar. Kişiler bu sayede yaşamlarına kaliteli bir şekilde yön verebilmiş olurlar. Bazı ilmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre, rüya sahiplerinin camide namaz kıldıklarını görmeleri halinde kişilerin, yaşamlarında diğer insanların yerlerini bilmeleri, her insanı önemsememeleri şeklinde yorumlanır.

Rüyada Baba ile Namaz Kılmak

Rüyada baba ile namaz kıldığını görmenin anlamı rüya sahibinin babası ile ilişkisini güzel olması, rüya sahibinin arasının ailesindeki insanlar ile düzelmesi, kavgaların bitmesi, tartışmaların son bulması şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kişilerin çevrelerindeki insanlar tarafından anlayışlı olarak etiketlenecekleri söylenir. Eğer rüyayı gören kişilerin babalarının yaşı çok ileri ise bu durum olumlu karşılanır. Kişilerin babalarının yaşı ne kadar küçük olursa, rüyanın olumlu anlamının o kadar azalacağını söyleyen islam alimleri bulunmaktadır. Yinede genel anlamda bakıldığı zaman, bu rüya ile birlikte rüyayı gören kişiler rüyanın faydalarından yararlanırlar.

Rüyada Kıble Yönünün Dışında Namaz Kılmak

Rüyada kıble yönü dışında namaz kıldığını görmenin anlamı rüya sahibinin şaşırması, kişinin yönünü kayıp etmesi, ne yapacağını bilememesi şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler eğer namazı yatak odalarında kıldıklarını görürlerse bu durum kişilerin iş konusunda yaşayacakları kafa karışıklıklarını ifade eder. Rüya sahiplerinin rüyalarında salonda namaz kıldıklarını görmeleri halinde, kişiler özel hayatlarında ne karar vereceklerini bilemez halde olurlar. Kişilerin kafalarının çevrelerinde bulunan kötü niyetli insanlar yüzünden karışacağını söyleyen yorumcular bulunmaktadır. Bazı ilmi kaynaklarda ise rüya sahiplerinin mükemmeliyetçi karakteri nedeni ile yönlerinin bozulacağından bahsedilmiştir. Rüya sahiplerinin evlerinin dışında namaz kıldıklarını görmeleri halinde, kişilerin aileleri hakkında ne yapacağını bilmez halde olacakları söylenir. Kişilerin karar vermesi zor olacağından, psikolojik anlamda yıpranmalar ve bıkkınlıklar söz konusu olabilir.

Rüyada Evde Namaz Kılmak

Rüyada evde namaz kıldığını görmenin anlamı rüya sahibinin evcimen olması, kişinin evden çıkmaması, yalnızlık, kişinin asosyal olması gibi farklı anlamlara geldiği bilinmektedir. Bu rüya olumlu anlamlara gelebilecekken, olumsuz anlamları da vardır. Eğer kişiler evde seccade üzerinde namaz kıldıklarını görüyorlarsa kişiler için rüyaların olumlu anlamlarının gerçekleşeceği bilinir. Fakat kişi rüyasında pis yerde, seccade olmadan ya da buna benzer şekillerde namaz kıldıklarını görüyorlarsa bu durum kişilerin gerçek yaşamlarında olumsuz anlamlar ile karşılaşmaları şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Kötü bir Olay Sonrası Namaz Kılmak

Rüyada kötü bir olay sonrası namaz kıldığını görmenin anlamı rüya sahibinin canının yanması, kişinin istenmeyen durumlar içinde yer alması şeklinde özetlenebilir. Rüya sahipleri eğer kendi başlarına gelen kötü bir olay nedeni ile namaz kıldıklarını görürlerse, bu durumda kişilerin fiziksel anlamda canlarının yanacakları söylenir. Kişilerin canları psikolojik anlamda da yanabilir. Böyle bir durum genellikle kişilerin rüyalarında başka bir insanın başına kötü bir olay geldiklerini görmeleri ile olur. Kişiler eğer rüyalarında hızlı bir şekilde namaz kıldıklarını görürlerse, bu durum kişilerin hem psikolojik hem de fiziksel anlamda acı çekmeleri şeklinde yorumlanabilir. Kişilerin yavaş namaz kılmaları ise rüyanın olumsuz anlamının bir nebze azalmasını sağlar. Kişilerin canları yansa da bu durumdan kendilerini kolay bir şekilde kurtarabilecekleri söylenir.

Rüyada İstemeden Namaz Kılmak

Rüyada istemeden namaz kıldığını görmenin anlamı bütün ilmi kaynaklarda olumsuz anlamlara sahip olması ile bilinir. Bu nedenle görülmesi hoş olmayan bir rüya türü olarak kayıtlara geçmiştir. Rüyayı gören kişiler eğer istemeden tek başlarına namaz kıldıklarını görürlerse, kişilerin tek başlarına büyük bir günah işleyecekleri söylenir. Kişiler birden fazla insan ile birlikte namaz kıldıklarını görürlerse de durum, kişilerin arkadaşları ile birlikte günah işlemeleri anlamını taşır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; istemeden namaz kıldığın gören kişilerin içine şeytan girmiştir. Kişilerin yaşamlarını kontrol eden kötü niyetli bir güç vardır. Bu güç kişileri yaşamlarını ellerine geçirmiş, rüyayı gören kişileri de ellerine kukla yapmışlardır. Özellikle kişilerin canları sıkılarak namaz kılmaları halinde, rüyanın feci kötü anlamı olduğu söylenir. Kişiler ömürlerinin kalanı boyunca günahkar olarak kalırlar.

Rüyada Huşu ile Namaz Kılmak

Rüyada huşu ile namaz kıldığını görmenin anlamı rüya sahibinin iyiliğe dönmesi, kötülük yapmaktan kaçınmak, sevap işlemek gibi farklı anlamlardadır. Rüyayı gören kişilerin eski yaşamlarının üzerlerine bir çizgi çekerek, yeni bir yaşantıya başlayacakları söylenir. Kişiler huşu ile evde namaz kıldıklarını görürlerse, küçük bir çocuğa yardım eli uzatırlar. Kişiler küçük çocuklarının eğitim giderlerini karşılayabilir, karınlarını doyurabilir ya da ceplerine harçlık bırakabilirler. Kişilerin camide huşu ile namaz kıldıklarını görmeleri halinde ise, yaşı ileri olan kişiye maddi yardım yapacakları söylenir. Kişiler yardıma muhtaç olan yaşlılardan alışveriş yaparak onlara destek olmak isteyeceklerdir. Rüya sahipleri eğer dışarıda bir yerde huşu ile namaz kıldıklarını görürlerse de bu durum kişilerin maddi değil manevi anlamda çeşitli yardımlar yapacakları anlamını taşır. Kişiler desteğe ihtiyacı olan insanların en yakın dostu olmuştur.

Rüyada Yerde Namaz Kılmak

Rüyada yerde namaz kıldığını görmenin anlamı rüya sahibinin olumsuz bir durum içinden kurtulması, rüya sahibinin daha iyiye gitmesi, iyileşmek gibi anlamlara geldiği bilinmektedir. Rüyada namaz kılan kişilerin yerde olması halinde kişilerin onlara zarar vermek isteyen kişileri anlaması  şeklinde yorumlanır. Kişiler sinsi insanların kim olduklarını bilirler ve yaşamlarında buna göre gerekli anlamları alırlar. Yerde namaz kıldığını gören kişi kaza namazı kılıyorsa bu durum kişilerin maddi anlamda kendilerini olumsuz bir durumun içinden çekip çıkarmaları şeklinde yorumlanır. Kişiler büyük bir para kayıp etmekten son anda yırtarlar.

Rüyada Umre’de Namaz Kılmak

Rüyada Umre’de namaz kıldığını görmenin anlamı rüya sahibinin ödül alması, rüyayı gören kişilerin takdir edilmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri eğer Umre’ye tek başlarına gittiklerini görürlerse, kendilerinden yaşça büyük bir kimseden ödül alacakları şeklinde yorum yapılır. Kişiler eğer Umre’ye başka insanlar ile birlikte gittiklerini görürlerse de kendilerinden yönetim anlamında daha üst konumda bulunan bir kimseden yardım alacakları şeklinde yorum yapılır. Kişiler her türlü toplumun ilgisini çekmeyi başarırlar.

Rüyada Seccade Olmadan Namaz Kılmak

Rüyada seccade namaz kıldığını görmenin anlamı rüya sahiplerinin önemli bir eşyasını kayıp etmeleri şeklinde yorumlanır. Rüyada kişi eğer sandalyede namaz kıldığını görürse kişilerin kayıp ettikleri eşyaların maddi değeri yüksek olacaktır. Fakat eğer kişiler yerde namaz kıldıklarını görürlerse kişilerin kayıp edecekleri eşyaların manevi anlamda kıymeti yüksek olacaktır.

Rüyada banyo görmek ne anlama gelir? Yazımızdan açıklamalara bakabilirsiniz.

Rüyada Abdest Aldıktan Sonra Namaz Kılmak

Rüyada abdest aldıktan sonra namaz kıldığını görmenin anlamı rüya sahibinin bir kimseyi affetmesi, kusurun bağışlanması şeklinde yorumlanmıştır. Kişiler eğer kendi evlerinde olduklarını görürlerse, bu durum kişilerin kendi ailelerinden bir kimseyi bağışlayacakları anlamını taşır. Kişiler eğer abdest aldıkları sırada camide olduklarını görürlerse bu rüya kişileri akrabalarından bir tanesini affetmeleri şeklinde yorumlanmaktadır. Kişileri arkadaşlarının evinde olduklarını görmeleri halinde de arkadaşlarından bir kimseyi affedecekleri söylenir. İlmi kaynaklarda bu rüyayı gören kişilerin ruhlarının çok yumuşayacağı, kalplerinin ferahlanacağı söylenir.

Rüyada Bayram Namazı Kılmak

Rüyada bayram namaz kıldığını görmenin anlamı güzel teklif almak, kazançlı çıkmak gibi güzel şekillerde yorumlanmaktadır. Bayram namazını camide kıldığını gören kişilerin iş yaşamlarında çok başarılı olacakları söylenir. Kişilerin kendi evlerinde namaz kıldıklarını görmeleri ise özel yaşamlarında istedikleri seviyeye gelmeleri şeklinde yorumlanır. Kişilerin çocuk sahibi olacakları söylenir.

Rüyada Kaza Namaz Kılmak

Rüyada kaza namaz kıldığını görmenin anlamı rüya sahibinin hakkını kayıp etmesi, yapmak istenilenlerin kıl payı kaçırılması, hedefleri gerçekleştirmeye çok az kalması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada namaz kaza olduğu zaman bir çok durumda olumsuz anlama gelmekle birlikte, kişiler için olumlu anlamlara gelen anlamı olabileceği de bilinir. Eğer kişiler eksiksiz şekilde namaz kılabildiklerini görürlerse bu durum kişilerin oyun konusunda haklarını kayıp etmesi şeklinde yorumlanır. Bu nedenle bazı islam alimleri rüyanın ciddiye alınmaması gerektiği konusunda insanları uyarmıştır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; eğer bir kişi rüyasında kaza namazı kıldığını görürse bu durum kişinin gerçek hayatına hiçbir şekilde etki etmez. Kişiler yalnızca oyun dünyalarında bu rüyanın anlamlarının gerçekleştiğini görebilirler.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz