Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Merdiven Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada merdiven görmek neyi ifade eder? Rüyada merdiven çıkmak, inmek ne anlama gelir? Rüyada merdiven hakkında İslami kaynaklarda neler yazmaktadır? Ayrıntılı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Merdiven Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada merdiven görmenin anlamı ileri doğru gitmek, hayatta keyif almak, eğlenmek, yaşamın tadını çıkarmak şeklinde yorumlanır. Rüyada merdiven özelliklerine göre rüyanın anlamlarının değişebileceği bilinmektedir. Eğer rüya sahipleri merdivenin eski olduğunu görürlerse bu durum kişilerin hayatlarında rüyanın olumsuz anlamları ile karşılaşmaları anlamına gelir. Kişilerin yeni, estetik, uzun, göz alıcı ve güzel merdiven görmeleri halinde rüyanın olumlu anlamları ortaya çıkar. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında merdiven gören kişilerin merdiven özelliklerine çok dikkat etmeleri gerekir. Rüyada merdiven özelliklerinin ne olduğu bilinmezse, rüya yorumlaması yapmak mümkün olmaz.

Rüyada Merdiven Çıktığını Görmek

Rüyada merdiven çıktığını görmenin anlamı rüya sahibinin yaşamlarını bir insanla paylaşmaları ve bu şekilde keyif almaları şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri eğer hızlı bir şekilde merdiven çıktıklarını görürlerse bu durum kişilerin yaşamlarına hızlı bir şekilde bir insanı alabilecekleri anlamına gelir. Kişilerin yavaş olması ise rüya sahiplerinin fazla seçici olması, kişilerin seçim yapmak konusunda zorlanmaları anlamına gelir. Eğer kişiler merdiven çıkarken zorlandıklarını görürlerse bu durum olumsuz kabul edilir. Rüyayı gören kişilerin hayatlarına alacakları bir insan yüzünden zarar görecekleri söylenir. Eğer rüya sahipleri merdiven çıkarken durmak istediklerini, yorulduklarını görürlerse, kişilerin sevdiği insanların onların hayatlarından çıkmaları şeklinde yorum yapılır.

Rüyada banyo görmek ne anlama gelir? Yazımız içerisinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Rüyada Merdiven İndiğini Görmek

Rüyada merdiven indiğini görmenin anlamı rüya sahibinin çalışmalarından nihayet sonuç alacakları şeklinde yorumlanır. Kişilerin uzun zaman süren çalışmalarından sonra nihayet dinlenme ve meyveleri toplama zamanı gelmiştir. Eğer kişiler ahşap merdivenden indiklerini görürlerse bu durum kişilerin iş yaşamlarında projelerinden para kazanmaya başlamaları anlamını taşır. Eğer kişiler cam merdivenden indiklerini görürlerse de bu durum kişilerin özel yaşantılarında istedikleri sonuçları alabilmeleri anlamını taşır. Kişilerin beton merdivenden indiklerini görmeleri halinde kişilerin ailesi ile ilişkilerinin düzeleceği söylenir. Kişilerin nihayet rahat bir nefes almaları mümkün olacağından, görülmesi arzu edilen bir rüya türüdür.

Rüyada Ahşap Merdiven Görmek

Rüyada ahşap merdiven görmenin anlamı görülen merdivenin diğer özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle görülen merdiven rengine göre kişilerin rüyalarının bir anlamı olacağı söylenmiştir. Bu anlayışa göre kişilerin açık renkli merdiven görmeleri, rüya sahiplerinin çok para kazanmaları anlamına gelir. Kişilerin koyu renkli merdiven görmeleri halinde ise çok fazla insan ile temasa geçecekler demektir. Kişilerin girecekleri bu temasların sebebi iş anlamında bağlantı kurmak olacaktır. Kişiler siyah renkli merdiven görürlerse bu rüya kişilerin kötü bir olayla karşılaşacakları şeklinde yorumlanır. Bu kötü olaylar nedeni ile ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kişilerin bir miktar para kazanmaları mümkün olmayabilir. Kişilerin geçim sıkıntısına düşeceklerini söyleyen yorumlar bulunur.

Rüyada Mermer Merdiven Görmek

Rüyada mermer merdiven görmenin anlamı rüya sahibinin sağlığının bozulması, sağlık anlamında zorluk yaşanması gibi olumsuz şekillerde yorumlanmıştır. Eğer rüyada mermer damarları görülüyorsa bu durum kişilerin başka insanlardan hastalık kapacakları söylenir. Bu nedenle rüya sahiplerinin bu rüyayı gördükten sonra çevrelerinde bulunan insanlara çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Rüya sahipleri eğer damarı olmayan mermer görürlerse de bu durum kişilerin hijyen problemleri nedeni ile çeşitli hastalıklara yakalanmaları şeklinde yorumlanmaktadır. Kişilerin damarı küçük olan mermer görmeleri halinde hastalık kapacakları kişilerin aileden olacakları söylenir. Bununla birlikte geniş damarlı olan mermerler kişilerin arkadaş çevrelerini kast ettiğinden daha geniş bir alanı kapsar.

Rüyada Eski Merdiven Görmek

Rüyada eski merdiven görmenin anlamı rüya sahibinin eskiden beri tanıdığı bir insan ile yeniden bir araya gelmesi, kişilerin birlikte güçlü olmaları şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişiler eğer merdivenin eski olması nedeni ile merdivenden ses geldiğini görürlerse, tanışacakları insanların kadın olacağı söylenir. Eğer merdivenden ses gelmiyorsa da, kişilerin erkek cinsiyetinden bir insan ile tanışacakları yorumu yapılır. Eski merdivenin rengi açık ise, rüya sahiplerinin bu insanlar ile aralarında duygusal bir bağ olabileceği söylenir. Kişilerin koyu renkli merdiven görmeleri halinde ise rüya sahiplerinin bu insanlarla profesyonel bir ilişki içinde olacakları şeklinde yorum yapılır.

Rüyada Uzun Merdiven Görmek

Rüyada uzun merdiven görmenin anlamı rüya sahiplerinin uzun bir yolculuğa çıkacakları şeklinde yorumlanır. Kişiler eğer uzun merdivenden düştüklerini görürlerse bu durum kişilerin iş yapmak amacı ile yolculuğa çıkmaları şeklinde yorumlanır. Fakat eğer kişiler uzun bir merdivene yalnızca baktıklarını görürlerse bu durum kişilerin özel hayatlarını ilgilendiren bir nedenden dolayı yolculuğa çıkacakları anlamına gelir. Kişiler sevdikleri insanı görmek için yolculuğa çıkabilirler. ül Magribi (r.a) yorumuna göre; uzun merdiven gören kişilerin, yeni yerlere taşınacakları söylenir. Kişiler yaşadıkları yerleri değiştirirler ve yaşamlarında büyük değişiklikler yaşanmaya başlanır. Eğer rüya sahipleri rüyalarında yalnızca uzun merdiven fotoğrafına baktıklarını görürlerse bu durum kişilerin yaşamlarında büyük bir problemi çözmeleri anlamını taşır. Kişiler söz konusu problemleri yapacakları yolculuk aracılığı ile çözeceklerdir.

Rüyada Merdivenden Düştüğünü Görmek

Rüyada merdivenden düştüğünü görmenin anlamı pek çok ilmi kaynakta olumsuz yorumlansa da, rüyanın olumlu anlamlarının da olduğu bilinmektedir. Kişiler bu rüyayı gördükten sonra çok sevdikleri bir insanı kayıp edebilirler, ya da çok sevdikleri bir insan bu kişilere daha yakın olma kararı alabilirler. Rüya sahipleri eğer merdivenden düşerek vücutlarından kan geldiklerine şahit olurlarsa bu durum kişilerin rüyanın olumsuz anlamlarını yaşayacakları şeklinde yorumlanır. Eğer kişiler düştükten sonra ayağa kalktıklarını görürlerse de rüyanın kötü anlamı ortaya çıkmaz. Aksine kişilerin işleri daha da iyiye gider. Yalnızca bu kişilerin biraz dişlerini sıkmaları, zor durumları atlatmak için sebat göstermeleri gerekmektedir.

Rüyada Merdiven Kazası Görmek

Rüyada merdiven kazası görmenin anlamı rüya sahibinin başına üzücü bir olay gelmesi şeklinde yorumlanır. Bu rüyayı gören kişilerin gerçek yaşamlarında da kazaları kurbanı olacağı söylenir. Kişilerin merdiven kazasından sonra iyi olduklarını görmeleri halinde, kazadan kurtulacakları ve sağlıklarına kavuşacakları söylenir. Fakat eğer kişiler düştükten sonra kalkacak durumda olmadıklarını görürlerse de bu durum kişilerin kazanın etkisi ile birlikte sağlık problemleri yaşayacakları anlamını taşır. Kişilerin bazı ilmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre canlarının sıkılacağı söylenir. Kişilerin canlarının sıkılma nedeni maddi ya da manevi olabilir. Kişilerin gizli düşmanları olabilir. Bu durum rüya sahiplerinin canını sıkar.

Rüyada Merdiven Çizimi Görmek

Rüyada merdiven çizimi görmenin anlamı herkes ile iyi anlaşmak, iletişim kurmak, kişilerin iletişim konusunda başarılı olmaları, rüya sahiplerinin çevrelerindeki insanlar tarafından sevilmeleri gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahipleri henü bitmemiş merdiven çizimi görürlerse, kişilerin yeni insanlarla tanışarak bu insanlar ile iyi anlaşacakları söylenir. Kişiler, rüyalarında eğer bitmiş bir merdiven çizimi görürlerse bu durum kişilerin sosyal çevrelerinin tamamlanmış olması anlamını taşır. Söz konusu kişilerin yeni insanlar ile tanışması çok zor olur. Fakat bu durum rüya sahipleri için olumsuz bir durum teşkil etmez.

Rüyada Merdiven Tadilatı Görmek

Rüyada merdiven tadilatı görmenin anlamı merdiven tadilatının nerelerde yapıldığına bağlı olarak farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyada merdiven tadilatı yapıldığını gören kişilerin kendilerini geliştirmeye adadıkları bilinir. Kişiler eğer rüyalarında basamakların tadilat altında olduğunu görüyorlarsa bu durum kişilerin kendilerini yabancı dil anlamında geliştirecekleri anlamına gelir. Kişiler eğer rüyalarında basamak rıhtlarının tadilat altında olduğunu görüyorlarsa bu durum kişilerin kendilerini matematik anlamında geliştirecekleri anlamına gelir. Kişiler eğer rüyalarında merdiven korkuluklarının tadilat altında olduğunu görüyorlarsa bu durum kişilerin kendilerini sözel konular anlamında geliştirecekleri anlamına gelir. Kişiler eğer rüyalarında merdiven kaplamalarının tadilat altında olduğunu görüyorlarsa bu durum kişilerin kendilerini genel kültür anlamında geliştirecekleri anlamına gelir. Olumlu bir rüya olduğundan ilmi kaynaklarda övülen bir rüya türü olarak karşımıza çıkar.

Rüyada Işıklı Merdiven Görmek

Rüyada ışıklı merdiven görmenin anlamı  rüya sahibinin üne kavuşması, şöhret, çevredeki insanlar tarafında bilinir olmak gibi anlamlara gelir. Eğer rüyayı gören kişiler merdiven ışıklarının beyaz renkli olduklarını görürlerse bu durum kişilerin yaptıkları iş sayesinde çevreleri tarafından tanınır insan olacakları anlamına gelir. Eğer kişiler rüyalarında pembe renkli ışık görürlerse de bu durum kişilerin yaşamlarında rastgele ünlü olacakları anlamını taşır. Rüya sahiplerinin kırmızı renkli ışığa ahip bir merdiven görmeleri halinde kendilerini tehlikeli bir durumun içinde bulacakları bu nedenle de ünlü olacakları söylenir. Rüya sahiplerinin ünü her zaman olumlu olmaz. Kişiler tanımamak istememelerine rağmen tanınır isim olarak karşımıza çıkabilirler.

Rüyada Merdivende Muz Kabuğu Görmek

Rüyada merdivende muz kabuğu görmenin anlamı rüya sahibinin ayağının kaydırılmak istenmesi, rüya sahibi için kötü niyetli planların yapılması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri eğer rüyalarında bu uz kabuğunun üzerine bastıklarını görürlerse bu durum kişilerin gerçek yaşantılarında kendileri için kurulacak olan tuzaklara düşecekleri anlamını taşır.Eğer kişiler merdivendeki muz kabuğunu fark ederlerse, bu kişilerin hiçbir düşmanlarının kendileri için hazırladıkları tuzaklara düşmeyecekleri söylenir.

Rüyada vurulmak ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Merdiven Tasarımı Görmek

Rüyada merdiven tasarımı görmenin anlamı rüya sahiplerinin genel olarak yaşamlarında karşılaşacakları zorlukların bir sembolüdür. Kişiler eğer çok süslü merdiven tasarımları görürlerse bu durum kişilerin yaşamlarında az sıkıntılar ile karşılaşacakları anlamına gelir. Kişilerin yaşamlarının kolay olacağı sıkıntı yaşamayacakları bu nedenle de güzel bir yaşama sahip olacakları söylenir. Eğer merdiven tasarımında sadelik görülürse bu durum rüya sahiplerinin yaşamlarında engeller ile karşılaşacaklarının bir sembolü şeklinde yorumlanır. Özellikle rüyada görülen merdivenin beton olması Halinde kişilerin bu zorlukların üstesinden zor gelecekleri söylenir. Kişilerin ahşap merdiven görmeleri ise zorlukların üstesinden daha kolay şekilde gelinmesinin bir sembolü olarak kabul edilir.

Rüyada Merdivende Spor Yaptığını Görmek

Rüyada merdivende spor yaptığını görmenin anlamı hırs, azim, başarılı olma isteği şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahipleri içeride bulunan bir merdivende spor yaptıklarını görürlerse bu durum kişilerin ev yaşamlarında sorunlarını çözmeleri anlamını taşır. Kişiler dışarıda bulunan merdiveni kullanarak spor yaptıklarını görürlerse de durum kişilerin arkadaşları ile aralarında olan problemleri kolay bir şekilde çözmeleri anlamını taşır. Rüya sahipleri her türlü iletişim problemlerini ortadan kaldırarak insan canlısı kimseler olurlar.

Rüyada Antik Merdiven Görmek

Rüyada antik merdiven görmenin anlamı eskiye dönüş,eski anıların canlanması, rüya sahiplerinin özlemini gidermesi şeklinde yorumlanır. Rüyada merdiven antik olduğuna rüyanın eskiye dair özlem içerdiği söylenir. Eğer rüya sahipleri bu merdivenden çıktıklarını görürlerse bu durumda kişilerin özledikleri insanlar ile yeniden birlikte olacakları söylenir. Eğer kişi rüyasında bu merdiveni kullanmazsa da bu durum kişilerin özledikleri insanlar ile bir araya gelememesi şeklinde yorumlanır.Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahiplerinin özledikleri insanlar ile yeniden bir araya gelmeleri yalnızca daha çok acı çekmelerine neden olacaktır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz