Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Şirinlik Duası Nedir? Şirin Gözükme Duası Nasıl Yapılır?

Şirinlik duası nedir? Şirin gözükme duası nasıl yapılır? Şirinlik duası kaç defa edilir? Şirinlik duası ayrıntılarına yazımızdan bakabilirsiniz.

 Şirinlik Duası Nedir? Şirin Gözükme Duası Nasıl Yapılır?

Şirinlik duası ile birlikte kendini güzel ya da tatlı görmeyenler şirin olduklarını hisseder. Bu dua sonucunda erkekler ve kadınlar da kendilerini daha iyi hissetmiş olur. Şirinlik duasını okuyacaklar, ilk olarak duaya başlamadan önce muhakkak kişisel bakımlarına ve temizliklerine özen göstermelidir. Öncelikle abdest alma şartı aranır. Şirinlik duasının okunmasından önce muhakkak abdest alınmalıdır. Daha sonra duanın okunacağı yerin de temiz olması durumunda şirinlik duası okunmaya başlanabilir.

Şirinlik Duasının Etki Zamanı

Şirinlik duasının edilmesinin ardından insanlar kendilerini daha mutlu hisseder. Şirinlik duası her zaman edilebilir. Bunun yanı sıra duanın edilmesinin ardından etkisi uzun süre devam eder. Özellikle geceleri edilen şirinlik duasının daha kısa sürede kabul olması beklenir. Allah’a samimi ve içten bir şekilde edilen duaların kalıcılık süreleri her zaman daha fazladır.

Şirinlik büyüsü nedir? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Şirin Gözükmek İçin Okunacak Etkili Dua

Şirin olmak için birçok dilek ile dua da edilebilir. Bu dua aşağıda şu şekilde yer alır:

 • İlahi; Şeytanın iğvasından, nefsimizin kötü arzularından, insan şeytanlarının şerrinden, kâfirin küfründen, fâsıkın fıskından, zâlimin zulmünden, hasetçilerin hasedinden, yüze gülen ikiyüzlülerin şerrinden ve bütün âfât-ı dehriyye ve âfât-ı kevniyyeden, yerden ve gökten gelecek bela ve musibetlerden cümlemizi muhafaza eyle Ya Rabbi. Amin.
 • Ya Erhamerrâhımîn; büyüğe itaat ve hürmet, küçüğe şefkat ve merhamet kalmadı, haram-helal ayrılmaz, ana-baba sayılmaz, hısım-akraba aranmaz oldu. Bundan dolayı her yerde fesat zuhur eder oldu. Bizleri beterinden koru ve bizlere bugünlerimizi aratma Ya Rabbi. Amin.

Şirin Gözükmek İçin Hemen Tutan Dua

Aşağıda şirin olma konusunda etkisi kuvvetli olan dua yer alır. Bu dua şu şekildedir:

 • Ya Rabbenâ!; İbrahim’e Nemrud’un ateşini gülzâr ederken, azgın Nemrud’u bir sivrisinekle helak ettin, mağrur Firavunu suda gark edip ateşe gönderirken, Musa ve inananlara kurtuluş yolları açtın. Azıp şaşıran,hak yoldan uzaklaşanların nasıl helak olduklarını ibret alsınlar diye Kuran dili ile bize haber veren, zaman zaman kısmen de olsa zelzelelerle, yanardağların alev püskürmesiyle, yel, sel, fırtınalarıyla, daha nice bizi ikaz eden hadiselerle uyaran, kimisine memât, kimisine hayat veren, kimisini ağlatıp, kimisini güldüren, Musa’yı Tur’a çağırırken, Yusuf’u zindana gönderen, dertli Eyyub’e büyük bir imtihandan sonra âfiyet veren, mülkünde dilediğini yapan, hikmetinden sual olunmayan, her şeye kâdir olan ulu Allah’ım! Bizleri geçmişten ibret alan, ömrünü boşa harcamayan, nimetlerine şükreden, niçin yaratıldığını fikreden, güzel isimlerini zikreden, ibadetlerini güzelce ifâ eden, son demde de Allah Allah diyerek, huzuruna Müslüman olarak gelen kullarından eyle Ya Rabbi. Amin.
 • İlahî; Zât-ı Pâkin ve Celal-i Kibriyan hurmetine, yapılan hayırlı duaları “Fetekabbelehâ Rabbühâ bi kabûlin hasenin” sırrına mazhar eyle Ya Rabbi. Hâsıl olan sevabı, evvelan bizzat hâce-i kâinât, hulâsa-i mevcûdât, Fahr-i âlem, Nebiyy-i zîşan, meş’ale-i iman, Habib-i edîbin Rasûl-i Ekrem’in Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) efendimizin temiz-pak ruhuna hediye eyledik vâsıl eyle Ya Rabbi. İlk insan ve ilk peygamber Hz. Adem’ den bizim peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) ya kadar gelip geçmiş bütün peygamberlerin ruhlarına hediye eyledik vasıl eyle Ya Rabbi. Âl-i ezvâc-ı tâhîrât, ashâb-ı Güzin, ensar-u muhâcirîn, tâbiîn, tebe-i tâbiîn, eimme-i müctehidîn, müfessirîn, muhaddisîn, ulemâ-i âmilîn, sulehâ-i sâlihîn,agniyâ-i şâkirîn, fukarâ-i sâbirîn, bâhusûs ashab-ı hayratta olup ta ölenlerin ruhlarına da hediye eyledik vâsıl eyle Ya Rabbi. Amin.

Şirinlik Duası Kaç Defa Edilir?

Şirinlik duası edilirken uygulanması gereken belirli bir sayı vardır. Bu sayı 21’dir. 21 defa sözler söylendikten sonra duanın kabul olması beklenir. Aşağıda söylenmesi gereken sözler şu şekilde yer alır:

 • İlahi, dergahı merhametine kırmızı bir kurşun kalem getirdim ve birazdan üzerine yazılacak sözleri yazmak için A4 kağıdını da temin ettim, kalbimde tuttuğum niyete vakıf olduğunu biliyorum ve Ya Rahmân esmaül hüsnanın gizemlerine ve tılsımına itibar ederek senden başka gidilecek ve müracaat edilecek hiçbir varlık olmadığını bilmenin bilinci ile sana yöneliyorum. Bana, yapmış olduğum şirinlik duasının hakikatini göster, beni insanlar nazarında itibarlı bir konuma yükselt, bana şirinlik ve güzelliğin en ulvisini bağışla, beni sevdiğim veya sevmediğim insanların nazarında prestijli ve itibarlı bir konuma yükselterek güzellikler ve hayırlar bahşeyle, amin.
 • Bu şirinlik duası elbet Kadir Allah’ın dergahına ulaşır, bunu yaz, kimden kime ve nereden nereye geçmiş olursa olsun, bütün ulvi varlıklar benim sesimi duysun, bütün yanlış yapanlar yanlışını bir köşeye koysun ve bütün doğru yapanlar bana doğru gelsin. İşte itibar ve prestij, işte güç ve şirinlik, işte saygı ve hürmet ve işte benlik ve ruh. Hepsi Allah’ın kulu, hepsi Allahu Teala tarafından bize armağan edilen yüce kutlu nimetler, bu nimetlerin hepsi kağıt ve kalem tarafından kayda geçirilmekte ve bu nimetlerin tamamı Cenab-ı Hakk’ın bize ihsanı ve lütfu olarak kayıt altına alınmaktadır. Bu bilinç ile şirinlik duasını tamamlıyorum, bu saygı ve hürmet ile Allah’a yönelmenin hazzını taşıyorum, duamı kabul eyle Yüce Rabbim, amin.

Şirinlik Duasının Okunmasında İçten Olma

Şirin olmak isteyenler, dua ederken Allah’a içten ve samimi bir şekilde dua etmelidir.  Dua edilirken içten olmak gerekir. Yapmacıktan ya da gerçekten samimi olarak edilmeyen duaların kabul olma olasılığı daha düşüktür. Allah’a kalpten bir sevgi ile yalvarılması gerekir. Bunun yanı sıra dua edilirken dikkatleri dağıtan unsurların da olmaması gerekir.  Bu sebepten dolayı sessiz bir ortamda dua edilmelidir. Dua edilirken ayrıca bedenin de temiz olması gerektiği gibi kalbin de temiz olması gerekir. Kalp temiz olmadığı zaman şirin olmak için dua edildiğinde kabul olması mümkün değildir.

Şirinlik Duasının Etkileri

Şirin olma duası sonucunda çevredekilerin bakış açısı değişir. Daha önce sizi sevimli bulmayan insanlar da sevimli ve tatlı bulmaya başlar.  Bunun yanı sıra şirin olma duasını kadınlar ve erkeklerin ikisi de okuyabilir. Şirin olma duasını okuyan erkekler, kadınlar tarafından daha tatlı ve şirin görünmeye başlar. Ayrıca dua eden kişi de kendini daha şirin görür.  Bu sayede şirin olma duasını okuyanlar, çevrelerinde saygı değer bir konumda görülmeye başlanır. Herkesin fikirlerini ve görüşlerini aldıkları insan olduktan sonra özgüveninizin de arttığının farkına varacaksınız ve hayatınızı daha mutlu bir şekilde yaşama şansını yakalayacaksınız.

Şirin Gözükmek İçin Her Dileği Kapsayan Dua

Şirin olmak isteyenler için her türlü isteği içeren kapsamlı dua aşağıda yer alır. Bu dua şu şekildedir:

 • Allah’ım yaradılışımı güzel takdir ettiğin gibi, ahlakımı da güzel eyle. Kulağımdan ve gözümden beni ölünceye kadar faydalandır. Dinimde ve bedenimde bana sağlık ve güvenlik ver. Hakkımı alıncaya kadar zulmedene karşı bana yardım et. Allah’ım bana öğrettiğinden beni faydalandır. Fayda verecek bilgiyi bana öğret ve ilmimi arttır. Fayda vermeyen ilimden, korku duymayan kalpten, kabul edilmeyen duadan, doymayan nefisten, insanı maddi ve manevi huzursuzluğa düşüren açlıktan, hıyanetten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, düşkün ihtiyarlıktan, sıkıntılı yaşlılıktan. Sana sığınırım. Allah’ım, kulağımın şerrinden, gözümün şerrinden, dilimin şerrinden, kalbimin şerrinden ve şehvetimin şerrinden sana sığınıyorum. Senden, kurtuluşu, yasaklardan uzak durmayı, tok gözlülüğü istiyorum. Allah’ım gücümün tükenişini, çaremin bitişini ve insanların gözünde değersiz görülüşümü yalnız sana şikâyet ediyorum. Ey merhamet edenlerin en merhametlisi, beni kime havale ediyorsun? Beni bütün kabalığıyla karşılayacak bir düşmanıma mı, yoksa işimi elime verdiğim bir yakınıma mı? Sen bana kızgın olmadıktan sonra başkasının düşmanlığına hiç önem vermem. Allah’ım sen razı oluncaya kadar senin rızanı dilemeye devam edeceğim. Allah’ım, senden iffetli yaşamayı; dünyam, dinim, aile fertlerim ve malım hakkında sağlığı ve güvenliği istiyorum. Eksiklerimi ört, korkumu güvenliğe çevir. Önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan ve üstümden gelecek günah ve felaketlere karşı beni koru. Allah’ım, her zorluğu kolaylaştırmakla bana lütufta bulun. İki hükmünden en hayırlısını benim için tercih et. Benim için takdir ettiğini hayırlı eyle. Öyle ki geciktirdiğin şeyin acele gelmesini, acele getirdiğinin de gecikmesini istemeyeyim. Senden doğru yolda kararlılığı istiyorum. Verdiklerine şükretmeyi istiyorum. Doğru bir dil selim bir kalp istiyorum.

Başkası İçin Şirinlik Duası Okunabilir Mi?

Başkası için şirinlik duası okumak isteyenler dileklerini Allah’tan talep etmelidir. Bu şekilde kendilerinin yerine başkaları için de dua edilebilir. Hatta bazı zamanlarda başkası için edilen dua daha kısa sürede kabul olabilir. Dinimizde birbirleri için dua etmenin güzel bir davranış olduğuna dair ifadeler yer alır. Bu sebepten dolayı birilerinin şirin gözükmesi için dua edilebilir. Ayrıca kimi şirin görmek istiyorsa insanlar onlar için de dua edebilir.

Şirin gösterme büyüsü nedir? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Şirin Gözükmek İçin Okunacak Hadis

Şirin olmak için peygamberimizin söylediği hadis aşağıda şu şekilde verilmektedir:

 • Allah’tan veya insanlardan bir isteği bulunan, güzelce abdest alıp iki rekât namaz kılsın! Sonra Allahü teâlâya hamd etsin, Resulüne salevat getirip, şu duayı okusun! Lâ ilâhe illâllah-ül-halîm-ül-kerîm. Sübhânallahi Rabb-il-arş-il-azîm. Elhamdü lillâhi Rabbil âlemin. Es’elüke mûcibâti rahmetike ve azâimi mağfiretike vel ganîmete min külli birrin vesselâmete min külli ismin lâ teda’ lî zenben illâ gafertehü velâ hemmen illâ ferrectehü velâ hâceten hiye leke rıdan illâ kadaytehâ yâ erhâmerrâhimîn.

Şirin Gözükmek İçin Okunması Gereken Kısa Dualar

Aşağıda okunması ve ezberlenmesi son derece kolay olan kısa dualar yer alır. Bu dualar şu şekildedir:

 • “Allah’ım beni bütün kötülüklerden ve kötü varlıklardan koruyarak kötü amellerden uzak tut, çirkin şeylerden emin kıl. Âmin.”
 • “Allah’ım, sen kendisine tevekkül edilecek en güvenilir merci ve en sağlam sığınaksın. Sen gücün ve kudretin tek sahibisin.”
 • “Allah’ım, bana hayırlı kapılar açacak rahmet hazinelerine beni layık görmeni temenni ve niyaz ediyorum. Âmin.”
 • “Allah’ım, sen büyük arşın sahibi, kendisinden gayrı ilâh olmayan semanın ve arzın hakimisin.”
 • “Allah’ım, beni kötü amellere düşmekten alıkoy ve bahşedeceğin şirinlik ile bahtımı aç. Âmin.”
 • “Ey Rabb’imiz, beni sabır silahı ile donat ve sana güzel bir mümin olarak gelmemi temin et. Âmin.”
 • “Allâhumme inni eûzu bike min’el hubsi vel habâis.”
 • “Bismilahi hasbiyellahu tevekkeltu ala’llahi la havle vela kuvvete illa billah.”
 • “Allahumme ifteh alyye ebvabe rahmetike.”
 • “La İlahe illa’llahu’l azimu’l halim Rabbu’l arşi’l azim, la İlahe illa’llahu Rabb’üsemavati ve Rabbu’l arzi ve Rabbu’l arşi’l kerim.”
 • “Allahumme ekfini bihalalike an haramike ve eğnini bifazlike a’mmen sivake.”
 • “Rabbenâ efriğ aleynâ sabran ve teveffenâ müslimîn.”

POPÜLER YAZILAR

Üzerimde Büyü Var mı, Büyü Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Buyu-nasil-anlasilir
Üzerinde büyü olup olmadığını anlamak isteyen kişiler, en güvenilir sonuçları bu alanda deneyimli ve manevi yönü... Devamını oku

Antalya’da Ünlü Büyücü Medyumlar

antalyada unlu buyuculer kimler
Katagori: Büyü
Antalya’da medyumlar konusunda çok fazla seçenekler yer alır. Bu seçenekler iyi bir şekilde değerlendirilmelidir. İşinde uzman... Devamını oku

1 Günde Çok Hızlı Tutan Aşk Büyüsü

1-gunde-etkili-ask-buyusu
Yıldırım etkili çok hızlı tutan aşk büyüsü, özellikle aşkına kavuşma hevesi içinde vakit kaybetmeye tahammülü bulunmayan... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

ayetel kursi sirlari
Ayetel Kürsi, Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinir. Bu yüzden çok anlamlı bir özelliğe sahiptir.... Devamını oku

Çevirgel Duası Nedir, Çevirgel Duası Nasıl Yapılır?

cevirgel duasi nasil yapilir
Çevirgel duasının orjinal haliyle okunuşu hakkında medyum hocaların tavsiyeleri şöyledir, Tesbihle zikir çekerek ve en etkilisi... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Fatiha Süresi Ritüeli Nasıl Yapılır?

fatiha suresi ritueli nasil yapilir
Fatiha suresi Kuran’ı Kerim’de bulunan ilk suredir. 7 ayetten meydana gelmektedir. Surenin farz namazlarının her rekatında... Devamını oku

Sevdiğin Kişi 10 Dakikada Kesin Seni Arasın Duası Ritüeli

sevdigin kisi 10 dakikada seni arasin duasi hangisi
Sevdiğinizin sizi 10 dakikada aramasını istemeniz durumunda dua ritüelini uygulayabilirsiniz. Dua ritüellerinin yapımından önce iki veya... Devamını oku

Sevdiğim Çocuğa Mesaj Attırma Duası Ritüeli

sevdigim cocuga mesaj attirma duasi nasil yapilir
Sevdiği çocuğun mesaj atmasını isteyenler aşk ve bağlama duaları da okuyabilir. Sevdiğine Hemen Mesaj Attıran Ritüel... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz