Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...
 • Anasayfa >
 • Vefkler >
 • Üçlü Vefk Nedir, Nasıl Yapılır? 3’lü Vefk Özellikleri Nelerdir? 

Üçlü Vefk Nedir, Nasıl Yapılır? 3’lü Vefk Özellikleri Nelerdir? 

Üçlü vefk nedir, nasıl yapılır? 3’lü vefk özellikleri nelerdir? Vefk ile ilgili gerçek bilgilere yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

 Üçlü Vefk Nedir, Nasıl Yapılır? 3’lü Vefk Özellikleri Nelerdir? 

Üçlü Vefk, belirli bir amaç elde etmek için yapılan ve sırasında 3 tane kare bulunan dualardan bir tanesidir. Eğer bir Vefk sırasında 3 tane kare varsa 3’lü, 4 tane kare varsa 4’lü Vefk olarak adlandırılmaktadır. Bulunduğu gruba göre farklı isimlerle nitelendirilen bu dualar yanı zamanda gezegenlere göre de farklı gruplara ayrılabilmektedir.

Vefk Tabiri

Vefkler genel anlamda uyumluluk olarak İslam ilimlerinde bilinmektedir. Farklı pek çok çeşidi olup yukarıda aşağıya ya da sağdan sola doğru pek çok şekilde yapılarak belirli kombinasyonlar elde edilmeye çalışılır. Vefkte önemli olan nokta, eğer Vefk harflerden oluşmuşsa kelimelerin ebcet hesaplarına göre hesaplanarak toplanması ve birbirine eşit olması gerektiğidir. İslam terminolojisine bakıldığında ise Vefk tesirli ya da etkili dua demektir. Havas ilmine göre düzenlenen bu yapılarda harflerin ve rakamların yan yana geldikleri takdirde etkili şekilde sonuç vermektedir. Ancak bu sayıların ve harfleri oluştururken belirli zamanlara ve durumlara uyulması gerekmektedir.

Vefk Nasıl Yapılır?

Vefk genel olarak bir dörtgen içinde birbirini dik kesen doğruların arasında belirli değerlerin zamana ya da şartlara veya sayılara göre oluşturularak yazılması ile meydana gelmektedir. Belirli amaçları gerçekleştirmek için yapılan bu dizaynlar bu ilmi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. İnsanların umutlarını ya da ümitlerini gerçekleştirmek için uygun harfler veya şekillerin belirli bir ritüel kullanılarak yazılması Vefki oluşturan en önemli nedenlerden bir tanesidir. Gizli güçler içerdiğine inanılan, büyü bozma, aşk ve muhabbet sağlama, eşler arasında sevgiyi arttırma veya eşleri birbirinden ayırma, kısmet açma vs gibi pek çok farklı sebeplerden dolayı kullanılabilmektedir. Vefkler arasından en fazla yapılanları 3 × 3, 4 × 4, 5 × 5’li kareler şeklinde yapılanlarıdır. Bu kareler oluşturulurken kişinin isteği ya da amacına uygun kelimeler ya da isimler ebcet hesabına göre belirlenmektedir. Burada önemli olan nokta oluşturulan Vefkte sayıların ya da kelimelerin ebcet hesabıyla sağdan sola, soldan sağa, yukarıdan aşağıya ya da aşağıdan yukarıya toplandığında hepsinin aynı sayıları vermesidir. Burada elde edilmek istenen amaç, yapılan Vefkin konusuna uygun ayetlerin ya da kelimelerin sayılarının elde edilen toplamının bir gücü oluşturabileceğine inanmaktır. Genellikle rakamların kullanıldığı Vefklerde bazı durumlara göre kelimeler de kullanılabilmektedir.

Sicim büyüsü nedir, nasıl yapılır? Büyü bilgilerine yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Vefk’in Etkileri Nasıldır?

Bir duanın gerçekleşmesi için ya da belirli bir amacı elde etmek için yapılan Vefkler, kurullarına uygun yazıldıktan sonra belirtilen tarife uygun olarak yapılmalıdır. Burada temel esas Vefk üzerine yazılan hizmetlilerin Allah’ın yardımı ile kişinin amaçlarını ya da isteklerini yerine getirmektir. Başlı başına bir ilim olan ve gizli ilimler olarak geçen bu Vefkler, yapılan diğer dualara göre daha etkili ve kuvvetli olan dualardır.

Vefkler Kaç Çeşittir?

Yapılış amacına göre farklı şekillerde dizayn edilen ve farklı gruplara göre farklı isimler alan Vefkler birden fazladır. Kare sayısına göre isim alan Vefkler üçlü ya da dörtlü hatta onlu dahi olabilmektedirler. Aynı zamanda Vefkler;

 • Hava,
 • Ateş,
 • Su,
 • Toprak,

Gibi farklı gruplara göre değerlendirilebilirken bazı Vefkler ise;

 • Güneş,
 • Ay,

Gibi farklı gezegen isimlerine göre de gruplandırılabilmektedir.

Vefklerde Hangi Alfabe Kullanılmaktadır?

Vefklerde kullanılan alfabe ve harfler Arapça harfler ve sayılardır. İslam ilimlerinin en gizli ilimlerinden sayılan Vefkler, geçmişteki İslam alimleri tarafından belirli kurallar baz alınarak Arapça oluşturulmaktadır.

Vekf Nasıl Etkili Olur?

Vefk’in etkili olması için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Ancak bir Vefk hazırlanacaksa hazırlanma amacına en uygun şekilde yapılmalı ve tüm ritüellere tam bir şekilde uyulmalıdır. Aynı zamanda Vefk oluşturulurken yapan kişinin ebcet hesabını da oldukça iyi yapabiliyor ve havas ilmine hâkim olması gerekmektedir. Havas ilmi İslam’da herkesin sahip olmayacağı derin anlamlar ve içerikler içeren ilim türlerinden bir tanesidir. Bu sebepten dolayı herkesin yapacağı Vefkler her zaman tesirli olmayacaktır. Bu yüzden Vefk yapmak ya da Vefk’ten faydalanmak isteyen kişilerin yukarıda verilen hususlara oldukça dikkat etmeleri gerekmektedir.

Vefk’in Kaynağı Nedir?

Vefk’in kökeni incelendiğinde çok eskiden beri var olan bir ilim olduğu görülmektedir. Özellikle arapların oldukça fazla ilgilendiği ve hakkında çalışmalar yaptığı Vefk sadece islam coğrafasında değil aynı zamanda Hindistan ve Sabiiler tarafından da kullanılmaktadır. Ancak Kuran ya da hadislere bakıldığında herhangi bir şekilde Vefklerden bahsedilmez. Genellikle Allah’ın isimleri kullanılarak yapılan bu tasarımlarda, her harfin ya da kelimenin bir hizmetlisinin olduğu ve yapılan bu dizaynlarda bu hizmetlilerin görevlendirildiği düşünülmektedir. Canir B. Hayyam ve İhvanı Safa Vefklere ilk örnek olarak verilecek grupları yapan kişiler olarak bilinmektedir.

Vefkler Oluşturulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Yapılması Gereken Şeyler Nelerdir?

Eğer bir kişi belirli bir amaç için Vefk dizaynı yapmak istiyorsa öncelikle bu durumu iyice araştırmalıdır. Çünkü Vefkler havas ilimleri içinde yer alan ve gizli ilimlerden sayılan ilimlerdir. Bu durumun sonuçlarını bazen herkes idare edemez. Bu yüzden Vefk yapacak olan kişinin aynı zamanda sağlam bir islam bilgisine ve din öğretilerinin pek çoğuna hâkim olmaları gerekmektedir. Vefk yapmak isteyen bir kişinin dikkat etmesi ve yapması gereken şeyler şunlardır;

 • Vefk ilmi İslam ilimleri arasında en ağır ilimler arasında geçen ilimlerdendir. Bu yüzden kişinin Vefk yapmadan önce sağlam bir psikolojiye sahip olmaları ve mental olarak istek ve arzularını kesin hatlarıyla netleştirmiş olmaları gerekmektedir.
 • Sonuçları ve anlamları ifade edilemeyen arzu ve isteklerden kaçınılmalıdır.
 • Yapılacak olan Vefk’e ait dua, havas ya da esmalar varsa bunlar hakkında detaylı bir araştırma yapılmalı ve bu Vefki yaparken dikkat edilecek olan hususlar defalarca okunmalıdır ve kişiye verilen tarif net olarak olarak eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır.
 • Vefki yapacak olan kişinin samimiyetle ve tam bir kalple yaptığı Vefkin sonucunun kabulünün Allahtan geleceğine kalben ve ruhen inanmalı ve bu dizaynları oluştururken sonuçların da Allah’tan geleceğine inanmalıdır.
 • Her Vefkin bir yapılma zamanı vardır. Yapılan Vefklerin kabul olması ve tesirli olması için kesinlikte belirtilen zamanlarda yapılmalıdır.
 • Her Vefk’in kendisine ait bir tarifi ve yapılma usulü vardır. Bu duruma uyularak hazırlanacak olan Vefk grupları usulüne uygun yapılmalı ve dikkat edilmesi gereken hususlar defalarca okunmalıdır.
 • Vefkler hazırlanmaya başlanmadan önce Vefkin amacına uygun gerçekleşebilmesi için gereken tüm burç özellikleri ya da saatleri öğrenilmeli ve hazırlanmalıdır.
 • Eğer Vefk bir kişiye özel olarak hazırlamak isteniyorsa ve bu kişinin herhangi bir şekilde belirtilecek özellikleri bilinmiyorsa burcu ve doğum saatleri tam olarak hazırlanmalıdır.
 • Eğer hazırlanacak olan Vefk iki kişi için yapılacaksa ve yapılacak olan kişiye dair herhangi bir detaylı bilgi yoksa, iki kişinin burçlarının uyumuna bakılması gerekmektedir.
 • Yapılacak olan Vefk hesaplarında kullanılacak olan kelimelere ve harflere oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Yapılan ebcet hesabının yanlış olması kişinin arzusuna ulaşmasını engelleyebilir.

Sevilmek için en etkili sevgi büyüleri nelerdir? İnceleyebilirsiniz.

Vefk Grupları Nasıl Çizilir?

Vefk grupları çizimleri genellikle oldukça farklı bir sisteme sahip olduğu için her aşamasında net bir kontrol ve dikkat gerektirmektedir. Yapılan yanlış bir Vefk dizaynı tutmayacağı gibi farklı durumlara da sebep olabilmektedir. Bu yüzden Vefk oluşturulurken aşağıdaki bazı durumlara son derece dikkat edilmesi gerekmektedir. Vefk dizaynları yapılırken dikkat edilmesi gereken durumlar ise şunlardır;

 • Vefk dizanynı yapacak olan kişinin Vefk grubu çizgilerini çizdikten sonra grupların içini doldurmaya en küçük sayıdan başlamaları gerekmektedir. eğer yapılacak olan Vefkte sayıdan başka arapça harfler de yer alıyorsa, bu harflerin ya da kelimelerin ebcet hesabına göre de değerlerinin hesaplanması gerekmektedir.
 • Kişiler Vefk’i çizmeye başlamadan önce veft yapma niyetini belirttikten sonra tütsü yakmaya başlamalıdırlar.
 • Kişi her ne olursa olsun Vefki hazırlarken başarısız olacağı ile ilgili herhangi bir olumsuz düşünceyi aklından çıkarmamaları gerekmektedir. olumsuz düşünceler hazırlanacak olan Vefk tablosunu ciddi manada etkileyerek olumsuz enerjinin aktarılmasını sağlar. Ayrıca bu tablolar hazırlanırken kişiler her daim Allah’tan isteklerini ve dileklerini istemelidirler.
 • Yapılacak olan her Vefkin kendisine özel bir zamanı ve saati bulunmaktadır. Ancak eğer kişinin yapmak istediği Vefkin herhangi bir özel saati ya da zamanı yoksa Vefk yapmak için gece geç saatleri seçmelidirler. Gece yarısından sonra seçilecek bir zaman Vefkin tesirli olması için oldukça önemli bir etkiye sahiptir.
 • Vefk yaparken kişinin yapmış olduğu bu çizimleri güneş ve ay ışığı gibi enerjisel ışıklardan mutlaka uzakta tutmaları gerekmektedir.
 • Vekf hazırlanırken bunu basit bir iş seviyesine indirgememek gerekir. Yapılan her hareketin, her çizginin ve her harfin net bir anlamı ve her Vefkin bir hizmetkarı bulunmaktadır. Bu yüzden bu gruplar hazırlanırken son derece ihtiyatlı ve dikkatli olmak gerekmektedir.
 • Vefk hazırlanırken yanlış hazırlamamaya dikkat edilmelidir.
 • Vefkler neticede bir duadır ve bu yüzdende Vefk hazırlayan kişi hazırlamış olduğu Vefke son derece saygı ile davranmalıdır.
 • Hazırlanan Vefklerde sağdan sola ya da yukarıdan aşağıya hazırlanan tüm sayıların ya da kelimelerin ebcet hesabıyla aynı sayıyı vermeleri ve eşit olmaları gerekmektedir.

Yukarıda verilen durumlar, Vefk hazırlarken dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Vefk başlı başına bir havas ilmi olduğu için kesinlikle kişilerin kafalarına göre Vefk hazırlamamaları gerekmektedir. Bu durum için dini bilgisi derin birisinden  yardım alınması ve oluşabilecek sonuçlar hakkında detaylı bir bilgi almaları gerekmektedir.

Vefk Çizimi Yapıldıktan Sonra Ne Yapılır?

Vefk çizimleri yapıldıktan sonra bu dizaynları hazırlayan kişilerin dikkat etmeleri gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu talimatlara eksiksiz bir şekilde uyulmalı ve hazırlayan kişinin sonraki adımlarda da son derece dikkatli olması gerekmektedir. Buna göre Vefk çizimi yaptıktan sonra yapılması gereken işlemler şunlardır;

 • Vefk çizimi yapan kişinin çizim işlemi bittikten sonra derecelerin hizmetlilerini bulmaları gerekmektedir.
 • Hizmetliler bulunduktan sonra bir yemin oluşturulmalı ve bu yeminlerin her birine hizmetliler atanmalıdır.
 • Vefkin katlama aşamasından önce kendi tütsüsü ile mutlaka tütsülenmesi gerekmektedir.
 • Vefk katlanırken kesinlikle yere düşürülmemeli ve özellikle su geçirmeyecek şekilde katlanması gerekmektedir.
 • Yapılan Vefkin etkili olması için okunması gereken tüm duaların ya da esmaların düzgün ve tam sayıda okunması gerekmektedir. eksik sayıda okunacak olan esma ve dualar Vefke kesinlikle tesir etmeyecek ve bunun yanı sıra bambaşka hizmetlilerin de yanlışlıkla çağrılmasına neden olacaktır. Bu durum tamamen yanlış ve dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Bu durumla karşılaşmamak için kişilerin gereken esma ya da duaları daha öncesinden defalarca okumuş olmaları ve aşina olmaları gerekmektedir.

Yukarıda verilen durumlar Vefk hazırlayacak olan kişilerin dikkat etmeleri gereken durumlardır.

POPÜLER YAZILAR

Uzaktan Ayırma Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Ayırma Büyüleri

uzaktan ayirma buyusu etkileri
Evde uzaktan ayırma büyüsü yapmak isteyen kişiler, bu tür isteklerine ve amaçlarına yönelik hangi büyüleri icra... Devamını oku

Bağlama Büyüsü Nasıl Yapılır? Gerçek Bağlama Büyüleri

Bağlama büyüsü yapmak birçok açıdan büyü yaptırana ve büyü yapılana zarar verebilir. Bu nedenle tüm büyülerde... Devamını oku

Bağlama Büyüsü Nedir, Bağlama Büyüleri Nasıl Yapılır? 

bağlama büyüsü nedir
Bağlama büyüsü ile sevdiğiniz insanın size aşık olmasını sağlayarak ömür boyu onu yanınızda tutmayı sağlayabilirsiniz. Bununla... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Vefk Nedir? Vefk Taşımak, Tılsım Yaptırmak Günah Mıdır?

Vefk yaptırıp taşımanın günah olup olmadığı en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Manevi ilimler... Devamını oku

Vefk ve Muska Arasındaki Fark Nedir? Vefkler Büyü Müdür?

vefk nedir
Vefk ve muska uygulamaları arasındaki farklar manevi ilimler ile ve özellikle havas ilimleriyle yakından ilgilenen kişilerin... Devamını oku

Vefk, Celp, Tılsım, Dua ve Büyü Arasındaki Fark Nedir?

vefk nedir
Vefk, celp, tılsım, dua ve büyü manevi uygulamalarının farkları, maneviyatın ve ruhani işlemlerin insan yaşamında ne... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Muhabbet Vefki Kaç Günde Etki Eder Tutar? 

muhabbet vefki nasil yapilir
Muhabbet vefkinin tutma süresi, vefkin hazırlandığı kişinin özelliklerine göre farklılıklar gösterir. Çünkü, muhabbet vefki, kişisel bilgiler... Devamını oku

Vefk Neden Gömülür, Suya Atılır ve Yakılır?

vefk neden suya atilir
Vefklerin gömülmesi, suya atılması ve yakılması vefk geleneklerinden bir tanesidir. Her şeyi yapmanın belli bir kuralı... Devamını oku

Vefk Neden Etki Etmez, Vefkler Neden Tutmaz?

vefk neden etki etmez
Vefklerin etki etmemesi özellikle vefk yapan hocaların ne yaptıklarını bilmedikleri durumlarda söz konusu olur. Daha önceden... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz