Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Ayetel Kürsi Okunuşu ve Anlamı, Esrarı ve Faydaları 

Ayetel Kürsi nasıl okunmalıdır, faydaları nelerdir? Ayetel Kürsi hakkında bilinmeyenlere ve gerekli bilgilere yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Ayetel Kürsi Okunuşu ve Anlamı, Esrarı ve Faydaları 

Ayetel Kürs,, Kuranı Kerimde yer alan Bakara Suresinin 255. Ayeti Kerimesi olarak bilinir. Ayetel Kürsinin okunması sayesinde her türlü bela ve kötülükler bizden uzak olur. Ayetel Kürsi aynı zamanda Allah’ın varlığını ve koruma gücünü anlatır. Ayetel Kürsinin okunmasında özellikle abdest alınması gerekir. Vücut ve okunacak yer kesinlikle çok temiz olmalıdır. Bütün bu şartların sağlanmasından sonra gününü güzel geçirmek isteyen herkes Ayetel Kürsiyi okumalıdır.

Ayetel Kürsi Ne Anlama Gelir?

Ayetel Kürsinin anlamı, çok derindir. Ayetel Kürside Allah’ın her zaman var olduğu ve Allah’tan başka ilah olmadığı anlatılır. Bununla birlikte Allah’ın izni olmadan kimsenin hiçbir şeyi kendi kafasına göre yapamayacağına değinilir. Aynı zamanda Ayetel Kürsinin okunması durumunda Allah herkesin yardımına koşar ve onları huzura kavuşturur. Bütün kötülüklerden koruyarak ahlak ve inanç duygusunu insanların kalplerine verir. Aşağıda Ayetel Kürsinin okunuşu yer alır:

 • Bismillahirrahmanirrahim
 • Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm,
 • lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih,
 • ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm,
 • velâ yü-hîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard,
 • velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

Ayetel Kürsinin Arapçasını bilmeyenler mealini de okuyabilir. Mealinin okunması da aynı duyguyu ve hissi verir. Ayetel Kürsi  her gün sabah ve gece muhakkak  düzenli bir şekilde okunmalıdır. Ayetel Kürsinin okunmasından sonra niyetin içten bir şekilde edilip Allah’tan yardım istenmesi gerekir. Bunun sonucunda da Allah, bütün herkesin çağrılarını ve isteklerini alarak onlara her türlü yardımda bulunur.

Ayrıca düğüm büyüsü nedir? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ayetel Kürsi Okumak Önemli Midir?

Ayetel Kürsinin önemi saymakla bitmez. Özellikle Allah, Ayetel Kürsiyi okuyanların tövbe edip pişman olmasından dolayı bütün günahlarını affeder. Bununla birlikte Ayetel Kürsinin okunması sonucunda bütün günümüz güzel bir şekilde başlar ve biter. Gün içerisinde yaptığımız bütün işlerde başarılar elde etmemize vesile olunur. Bunun dışında Ayetel Kürsiyi okuyan herkes Allah ile olan bağlarını daha çok kuvvetlendirir. Ayetel Kürsinin anlamının ve öneminin bu kadar güçlü olmasından ötürü herkes bu ayeti her gün düzenli bir şekilde okumalıdır.

Ayetel Kürsi Okumak Ne Sağlar?

Ayetel Kürsinin birçok yararları vardır. Aşağıda Ayetel Kürsinin okunması sonucunda elde edilen yararlarla ilgili bilgiler yer alır:

 • Ayetel Kürsiyi okuyan herkes düşmanlarından ve kötü şeylerden korunmuş olur.
 • Bununla birlikte Ayetel Kürsinin okunması sonucunda edilen bütün dualar ve dilekler her şekilde Allah tarafından kabul edilir.
 • Ayetel Kürsiyi okuyanlar, bu dünyada ve ahirette her zaman mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürür.
 • Aynı zamanda Ayetel Kürsiyi okuyanların yakın çevresini ve ailesini Allah her zaman korur.
 • Ayetel Kürsiyi okuyanların başına hiçbir şekilde yolculukta kaza meydana gelmez.
 • Bunun dışında Allah herkese maddi anlamda bolluk ve bereket vererek helal kazançlar sağlamalarına yardımcı olur.
 • Öğrencilerin sınavlardan önce Ayetel Kürsiyi okumaları sonucunda Allah, öğrencilerin sınavlarda başarılı olması için her türlü yardımı yapar ve öğrencilerin akıllarına bütün bilgilerin gelmesini sağlayarak iyi notlar almasına destek olur.

Yukarıda yer alan Ayetel Kürsinin yararlarından ve faziletlerinden faydalanmak isteyen herkes, Ayetel Kürsiyi baştan sona kadar eksiksiz bir şekilde okuyarak Allah’a şükretmelidir. Bununla birlikte Allah’ın varlığına ve gücüne sonsuz derecede inanmak gerekir.

Ayetel Kürsi Her Yerde Okunabilir Mi?

Ayetel  Kürsinin okunması için seçilen yerin çok temiz ve gürültüsüz olması gerekir. Genellikle Ayetel Kürsi evde veya camilerde kılınan namazlardan sonra okunur. Bununla birlikte Ayetel Kürsi Nas, Felak ve İhlas dualarının edilmesinin ardından okunur. Ayetel Kürsinin okunması sonucunda kıldığımız namazların hepsi kabul olur ve sevabı işlenir. Bununla birlikte dilediğimiz bütün dilekler için Ayetel Kürsi okunuyorsa, Allah herkesin yanında olur ve bütün duaların, isteklerin gerçekleşmesini sağlar. Ayetel Kürsinin bu kadar kutsal ve özel faziletlerinin olmasından dolayı bu ayet diğer bütün ayet ve surelerin içinde en değerlidir.

Ayetel Kürsi Okumadan Önce Yapılması Gereken Temizlik Nelerdir?

Ayetel Kürsiyi okumadan önce yapılması gereken temizlikler vardır. Özellikle Ayetel Kürsiye başlamadan muhakkak vücut temizliğinin yapılması gerekir. Bu yüzden ilk önce bütün vücudun yıkanması için banyo yapılmalıdır. Banyo yapıldıktan sonra kesinlikle abdest alınmalıdır. Abdestsiz hiçbir şekilde Kuranı Kerime dokunulmaz.

Vücut temizliğinin yapılmasından sonra Ayetel Kürsinin okunacağı yer de çok temiz olmalıdır. Oturduğumuz odanın çok iyi bir şekilde temizlenmesi gerekir. Bunun yanı sıra kılınan namazlardan sonra Ayetel Kürsi okunduğu için namaz kılınan seccade de çok temiz ve yıkanmış olmalıdır. Bütün temizliklerin tamamlanmasından sonra Ayetel Kürsiyi herkes rahat ve huzurlu bir şekilde okuyabilir.

Ayetel Kürsinin Hatasız Okunması

Ayetel Kürsinin hatasız bir şekilde okunması gerekir. Eğer Ayetel Kürside bir tane bile kelimenin eksik okunması sonucunda ayet anlamı kaybeder ve duaların gerçekleşmesi zor olur. Toplamda Ayetel Kürside 170 tane kelime vardır. 170 kelimenin de hepsinin tek tek yavaşça okunması gerekir. Hızlı ve acele okunan Ayetel Kürside kelimeler gözden kaçabilir. Bu yüzden Ayete Kürsi, baştan sona kadar yavaş yavaş okunarak bitirilmelidir. Ayetel Kürsinin okunması için yüzümüzün kıbleye dönük olması gerekir. Ellerimizi açarak Allah’ın varlığına ve gücüne binlerce kez şükretmeliyiz. Bu yüzden Ayetel Kürsinin anlamını kaybetmemesi için düzgün bir şekilde okumasını yapmalıyız.

Ayetel Kürsi Okumanın Faziletleri Nelerdir?

Ayetel Kürsinin okumanın faziletleri vardır. Aşağıda Ayetel Kürsi okunduktan sonra oluşan faziletler yer alır. Bu faziletleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ayetel Kürsinin okunması durumunda okuyan kişinin evine hiçbir şekilde doğa üstü varlıklar ve cinler giremez.
 • Aynı zaman Ayetel Kürsinin okunduğu yere büyücüler de kesinlikle girip büyü yapamaz.
 • Bununla birlikte Ayetel Kürsinin 313 kere bir nimetin üzerine okunması durumunda Allah o eve bolluk ve bereket verir.
 • Bunun dışında Ayetel Kürsinin okunması sonucunda bu dünyada ve ahirette herkes belli bir makamlara ulaşmış olur.
 • Ayetin okunması ile yapılan bütün günahları ve kötülükleri Allah sonsuza kadar affeder.
 • Her namazdan sonra okunan Ayetel Kürsinin sonucunda Allah herkese cennetin sekiz kapılarını açar.
 • Ayrıca gece yatmadan önce Ayetel Kürsi okunursa, Allah okuyan kişiyi ve onun bütün sevenlerini korur. Gece huzurlu bir şekilde uyuyabilirler. Rüyalarında kabus yerine, her zaman iyi şeyler görürler.
 • Ayetel Kürsiyi okuyanların bütün duaları ve dilekleri kabul olur. İş ve sosyal hayatlarında her zaman başarılı olurlar.
 • Ayetel Kürsiyi okuyanların içinde her zaman ahlaklı ve inançlı olma duyguları yer alır.
 • Trafiğe veya yolculuğa çıkmadan önce Ayetel Kürsiyi okuyanların başına hiçbir zaman kaza meydana gelmez. Her zaman Allah herkese koruyucu meleklerini gönderir.
 • Ayetel Kürsinin okunması ile herkesi sevdiklerine kavuşturarak onların başına herhangi bir kötülük gelmemesi için her zaman koruma özelliğini yansıtır.

Yukarıda verilen faziletlerden yararlanmak isteyenler, her sabah güne başlamadan muhakkak Ayetel Kürsiyi okumalıdır. Bununla birlikte gece yatmadan önce de Ayetel Kürsi okunmalıdır ki şeytanlar ve cinler bize hiçbir zaman musallat olmasın. Ayetel Kürsinin okunması ile cinler ve şeytanlar bir daha bu kişilere musallat olmamak koşulu ile sonsuza kadar uzaklaşır. Aynı zamanda bütün büyülerin bozulması için de Ayetel Kürsinin muhakkak okunması gerekir.

Hangi Niyetlerde Ayetel Kürsi Okunur?

Ayetel Kürsinin okunmasında birçok farklı niyetler söz konusu olabilir. Önemli olan niyetlerin içten ve iyi bir şekilde edilmiş olmasıdır. Ayetel Kürsiyi okumadan önce abdest alınması gerekir. Abdest alındıktan sonra Ayetel Kürsinin 170 kelimesini de eksiksiz bir şekilde okumanın ardından niyetler içten bir şekilde edildikten sonra “vela yeuduhu hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim” diyip ayeti okuma aşaması bitirilmelidir. Ayetel Kürsinin okunmasının sonunda Allah herkesi kötülüklerden koruyarak hep iyi şeylerle karşılaşmalarına vesile olur.

Bunun dışında Ayetel Kürsi,  ev ve işyerlerinin kapısının üzerine yazılıp niyet edildikten sonra hiçbir şekilde hırsız girmez. Aynı zamanda abdest alındıktan sonra gece neyin gerçekleşmesini istiyorsanız, ona göre niyet edip 170 kez Ayetel Kürsi okunursa, Allah bu kişilerin bütün dileklerini ve dualarını kabul eder. Bütün niyetlerin içten ve samimi bir şekilde edilip Ayetel Kürsiyi okuyan herkesin işleri Allah’ın yardımı ve desteği ile her zaman rast gider.

Mum büyüsü nedir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Büyü Yapıldığında Ayetel Kürsinin Okunması

Büyü yapıldığı zaman Ayetel Kürsinin sürekli olarak okunması sonucunda cinler ve şeytanlar bu kişilerden uzaklaşır ve onlara bir daha hiçbir şekilde musallat olmaz. Özellikle bir çocuğa cinin musallat olması sonucunda 18 kere Ayetel Kürsi okunursa, anında cinler çocuğun ruhundan çıkar ve çocuk huzura kavuşarak iyileşip eski haline döner.

Bunun dışında Ayetel Kürsinin  313 defa okunması durumunda da dileyen herkesin muradına ermesi gerçekleşir. Fakat Ayetel Kürsinin tam olarak 313 kere okunması gerekir. Ayetin fazla veya eksik olması durumunda dilekler kabul olmaz.

Büyülerin bozulması için ise Ayetel Kürsinin tam 41 kere okunması gerekir. Ayetin okunmasından sonra bütün cinlerin ve kötülüklerin sizden uzak olmasını niyet edip Allah’a sığınmalısınız. Allah da sizin bu yakarışlarını duyarak zarar veren cinleri ve şeytanları sizden uzaklaştırarak zarar vermesini engeller.

Ayetel Kürsinin bu kadar önemli ve etkilerinden faydalanmak isteyen herkes, ettikleri niyetlere göre istenilen sayıda Ayetel Kürsiyi okumalıdır. Ayetel Kürsinin yeterli sayıda ve dikkatli bir şekilde okunması durumunda bütün herkes huzura kavuşmuş olur ve hiçbir zaman bu insanlara ve çevresine kötülük veya bela yaklaşamaz. Allah koruyucu meleklerini göndererek her daim yanında olur.

Sınavlara Girilmeden Önce Ayetel Kürsinin Okunması

Sınavlara girilmeden önce Ayetel Kürsinin okunması durumunda Allah öğrencilerin her zaman yanında olur ve onlara zihin açıklığı verir. Bununla birlikte sınavlarda unutkanlığı ve dikkat dağınıklılığını engelleyerek öğrencilerin başarılı olması sağlanır. Sınavlardan önce Ayetel Kürsinin eksiksiz bir şekilde baştan sona toplamda 170 kere okunması durumunda herkes sınavlarda yüksek not alır. Ayetel Kürsinin okunmasından sonra muhakkak niyet edilip Allah’tan yardım istenmelidir. Bu sayede bütün öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatları başarılı bir şekilde devam eder.

Bunun dışında öğrencilerin 2 rekat hacet namazı kılıp niyet edip toplamda 313 kere Ayetel Kürsiyi okuduğu zaman da bütün sınavda başarılı olmak için ettikleri bütün dilekleri ve duaları Allah tarafından kabul olur. Bu yüzden Ayetel Kürsinin eksiksiz bir şekilde okunması gerekir.

POPÜLER YAZILAR

Büyü Yapıldığını Nasıl Anlarız, Büyü Yapıldıysa Ne Yapılmalı?

buyu-nasil-anlasilir
Kişinin üzerinde büyü olduğunun anlaşılması, her ne kadar birtakım belirtilere göre mümkün olabilirken genellikle uzmanlık isteyen... Devamını oku

İzmir Medyum Hocalar ve Yorumları

izmir en iyi medyum
Katagori: Büyü
İzmir’de büyü yapılmasında işinde ehli olan medyum hocalarının seçilmesi her zaman tavsiye edilir. Çünkü, büyü yapma... Devamını oku

Üzerimde Büyü Var mı, Büyü Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Buyu-nasil-anlasilir
Üzerinde büyü olup olmadığını anlamak isteyen kişiler, en güvenilir sonuçları bu alanda deneyimli ve manevi yönü... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Ledün İlmi Nedir? İlmi Ledün Hikmet Ve Sırları

ledun ilmi nedir
Ledün ilmini bilenler, hadislerde yer alan bütün sırları ve bilgileri kolay bir şekilde anlar. Ledün ilmine... Devamını oku

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

ayetel kursi sirlari
Ayetel Kürsi, Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinir. Bu yüzden çok anlamlı bir özelliğe sahiptir.... Devamını oku

Hoca ve Alim Birinden El Almak Ne Demek? Her İsteyen El Alabilir Mi?

hocadan el almak
Alim ya da hocadan el almanın tanımı, günümüzde manevi ilimler ile ilgilenen herkesin merak ettiği konulardan... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Tarot Falı Nasıl Bakılır? Tarot Falı Bakma Ritüeli

tarot fali nasil bakilir
Tarot falı kartlar ile birlikte bakılmaktadır. Toplamda 78 tane kart vardır. Bu kartlar ile geçmiş, şimdiki... Devamını oku

Su Falı Nasıl Bakılır? Su Falı Bakma Ritüeli

su fali nasil bakilir
Su falının bakımı ruhsal iletişim ile gerçekleşmektedir. Su ve doğa üstü varlıklar ile iletişime geçilerek gelecek... Devamını oku

Kahve Falı Ritüeli ile Kahve Telvesi Okuma İlmini Öğrenin

kahve fali ritueli nasil yapilir
Kahve falı ritüelinde fincanın ve tabağın yorumlanması için öncelikle kahve pişirme işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz