Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...
 • Anasayfa >
 • Vefkler >
 • Dörtlü Vefk Nedir, Nasıl Yapılır? 4’lü Vefk Özellikleri Nelerdir?

Dörtlü Vefk Nedir, Nasıl Yapılır? 4’lü Vefk Özellikleri Nelerdir?

Dörtlü vefk nedir, nasıl yapılır? Dörtlü vefkin özellikleri nelerdir? Dörtlü vefk kontrolü nasıl sağlanır? Dörtlü vefk kadere etki eder mi? Ayrıntılı bilgileri için yazımızı inceleyebilirsiniz.

 Dörtlü Vefk Nedir, Nasıl Yapılır? 4’lü Vefk Özellikleri Nelerdir?

Dörtlü vefk nasıl yapılır sorusu, kişiler tarafından merak edilse de önce vefk konusuna tamamen hakim olmak gereklidir. İnternette ya da bazı sayfalarda bu konu hakkında yanlış ve anlamsız bilgiler bulunmaktadır. Her durumda olduğu gibi bu durumda da işini iyi yapmayan ve insanları kandırmaya yönelik hareket eden kişiler bulunmaktadır. Bu durumu aşmak ve kişileri doğru bilgilendirmek amacı ile doğru bir şablon oluşturulmalıdır.

İlmi ve köklü bir olgu olan vefk, yüzyıllardan bu yana gelen köklü bir geleneğe sahiptir. Tarihi ve detayları açıklandığında vefk nedir sorusunun cevabı da elde edilmiş olacaktır.

Kısaca Vefk Tarihi

İlmi kaynaklara göre vefk, İslâm öncesinde Araplar’ın çok ilgilendiği vefkin İslâm coğrafyasına Hint’ten veya Sâbiîler’den geçtiği tahmin edilmektedir. Kaynaklarda Sâbit b. Kurre’nin vefklere dair bir eserinden söz edilir ve onun dokuz hâneli vefklerle yetinmeyip on altı, yirmi beş, otuz altı ve daha fazla hâneli tabloların nasıl teşkil edileceğini gösterdiği belirtilir.

Yahudi Abraham ben Azra’nın Safer haşem adlı eserinde Tanrı’nın adıyla vefk arasında ilişki kurulur. Kur’an ve hadislerde vefk veya onu çağrıştıracak herhangi bir ifade geçmez. İslâm kültüründe vefklerin ilk örneklerine Câbir b. Hayyân ve İhvân-ı Safâ’da rastlanmaktadır. Câbir Kitâbü’l-Mevâzin’inde Belinus’a (Tyanalı Apollonios) atfedilen bir vefkten bahseder; bu vefkin iki bez parçasına yazılıp doğum sancısı çeken kadının ayaklarının altına bağlanması durumunda doğumun kolaylaşacağının ileri sürüldüğünü söyler.

Cinler kayıp eşyaları ya da kayıp insanları bulabilirler mi? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Vefk Nedir ve Neden Yapılır?

İslami kaynaklara göre vefk; harf, rakam, ayet ve surelerin belli bir düzene göre hazırlanarak işlenmesidir. Ayetlerden ve Allah’ın isimlerinden yapılan tesirli dua ya da tılsımlardır. Vefkler, belirli bir yazım kuralı olan, belirli ayetlerine belirli oranlarla hazırlandığı dualardır. En yaygın çeşitleri arasında dörtlü vefk ve beşli vefk bulunmaktadır.

Vefk hazırlanırken Hurufi geleneğinden gelen ebced sistemi kullanılır. Ebced, Arap Alfabesi’ndeki her harfe bir sayı atfedilerek oluşturulan bir sayısal alfabedir. 4*4 karelere oluşturulan vefk, Hurufilik inancı temel alınarak hazırlanır ve kesinlikle büyü değildir.

Ebced hesabına tam olarak hakim olmayan ve bilmeyen kişiler, kesinlikle Vefk yapmamalıdır. Vefk, tarih boyunca birçok eşyada ve şekilde kullanılmıştır. Tarihi müzelerdeki gömleklere bakıldığında Vefk izlerini görmek son derece mümkündür. Sayısal numaralar girilip, karelere yazıldığı için Vefk işaretlerini tespit etmek son derece kolaydır.

Vefk Bir Çeşit Büyü Müdür?

Vefk hakkında merak edilen en önemli soru; vefk büyü müdür sorusudur. Büyü ile vefkin herhangi bir şekilde bağlantısı bulunmamaktadır ve birbirinden çok farklı iki kavramdır.

Vefk, ebced harfleri kullanılarak hazırlanan bir dua metodu olduğu için büyü ile kesinlikle karıştırılmamalıdır.. Vefk Allah’ın isimlerini ve ayetlerini kullanılarak hazırlanan ve tamamen kişinin iyiliği düşünen bir işlemdir. Vefk ile büyü arasındaki en önemli fark budur. İlim alimleri ve onların yazdığı kitaplar da, vefk için herhangi bir haram ya da caiz durumundan bahsetmemektedir. Bu temel farklar; vefki, büyü ile karıştırılanlara yardımcı olacaktır.

Dörtlü Vefk Nasıl Yapılır?

Vefk, kendi içinde çeşitleri ve biçimleri olan bir dua metodudur. Havas ilmi ve İslami kaynaklara göre belirli şekilleri ve kuralları bulunmaktadır. En sık tercih edilen vefklerden olan dörtlü vefk, murabba vefk olarak da bilinmektedir. Murabba vefkte, diğer vefklerde olduğu gibi yıldız ve günler çok önemlidir. Dörtlü vefkin işe yaraması ve kabul olması için bu şartlar mutlaka dikkate alınmalıdır.

Her vefkte olduğu gibi dörtlü vefk de hazırlanırken mutlaka bu ilme hakim kişilere gidilmelidir. Ebced hesabı konusunda uzman ve bilgili, vefk konusunda da yeterli donanıma sahip olmalıdır. Şarlatan bazı kimseler, bu işi olur olmadık ve kayda değmeyen şekillerde yapar ve de insanları kandırır.

Dörtlü vefkin gezegeni Jupiter’dir. Jupiter’in Arap ve İslam Dünyası’ndan bilinen adı Müşteri’dir. Bu gezegen, haftanın günlerinden yalnızca birinde yıldız olarak gözüktüğü için dörtlü vefk; sadece Perşembe günü yapılmalıdır. Perşembe günü, Jupiter günüdür ve dörtlü vefk yapmak için en uygun zamandır.

Dörtlü Vefkin Hazırlanışı Nasıl Olur?

Vefk çeşitleri arasında kişilerin sıkça yaptırdığı bir tılsımlı dua olan dörtlü vefk için bazı özel şartlar bulunmaktadır. Üst başlıkta da belirtildiği gibi Perşembe günü bu dua için en önemli şarttır. Bunun dışındaki hazırlanma kuralları;

 • Perşembe günü, 1. ya da 8.saatte yazılmalıdır.
 • Dörtlü vefk, dört dirhem ağırlığında bir kalay levha üzerinde ve büyük bir dikkatle hazırlanmalıdır.
 • Kul ile başlayan sureler ( Cin, Felak, Kafirun, İhlas, Nas), 34 kere okunmalıdır. 34 rakamı, yine ebced hesabından yararlanılarak oluşturulmuştur.

Dörtlü vefk konusunda uzman bir medyum ya da hoca, mutlaka bu özelliklere bağlı kalarak hazırlık yapmalıdır. İlmi kaynaklara göre bunun dışındaki uygulama, işe yaramamaktadır.

Dörtlü Vefkin Hassaları Nelerdir?

Her vefk çeşidinde olduğu gibi dörtlü vefkin de bazı hassaları bulunmaktadır. Hassa, yapılış amacı ya da kullanım amacı anlamına gelir. Dörtlü vefk hassaları arasında en yaygın olarak aşk ve muhabbet vefkleri bulunmaktadır.

Aşk vefkleri, kişilerin sevdiklerini kendine aşık etmek ve bağlılık sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Sadece dörtlü vefk için değil diğer vefk çeşitleri arasında da en popüler olanıdır. Bunun dışında kişiler arasındaki muhabbeti ve samimiyeti arttırmak amacı ile de yapılabilir.

Temel sayıdan 30 çıkacak 4 bölünecek bunda kesir kalmaz (küsür) bu 4lü vefklerde en çok kullanılanı 1, ateş vefkidir, bu vefk mıknatıs gibi çeker en çok sevgi işlerinde muhabbet amaçlı gideni çevirmek döndürme maksatlı bağlamak için kullanılır. Bu 4 elemente göre her biri çok farkı konularda çok çok tutarlı vefklerdir. Zamanlamada  ve hesaplamalarda hata yapmama kaidesiyle ulvi ve süfli müvekkellerinde isimleri kullanıldı mı sonuç alınır. Farklı tür ve kullanım amaçları için vefk yaptırılabilir.

Dörtlü Vefkin Özellikleri Nelerdir?

İslami ve ilmi kaynaklarda yeri olan vefk; kişilere bolluk, sevgi, kısmet, muhabbet amacı ile yapılır. Görüldüğü gibi vefk, tamamen olumlu duygular üzerine kuruludur. Her biri farklı özelikler taşıyan vefklerden, dörtlü vefk özellikleri aşağıdaki gibidir.

 • Dörtlü vefkin ulvi meleği, Sarfiyail’dir.
 • Dörtlü vefkin sufi meleği, Semhureş’tir.
 • Perşembe günü, dörtlü vefk günüdür.
 • Ateş vefkleri için en uygun vefk türüdür.
 • Jupiter ya da Müşteri, dörtlü vefkin yıldızıdır.

Tüm bu özellikler dikkate alındığında vefk, doğru ve etkili bir sonuç verir. Doğru ve güvenilir vefk işlemleri için bu konuya hakim ve özellikleri size doğru olarak sayacak kişilere gidilmelidir.

Dörtlü Vefki Dua Olarak Taşımak Caiz Midir?

Vefkler, hazırlandıktan sonra muska şeklinde taşınabilir. Dörtlü vefk muska olarak hazırlanıp, takılabilir. Bu konu hakkında herhangi bir dini problem bulunmamaktadır. Ünlü Türk alimi Elmalılı Hamdi Yazır, muska konusunda detaylı olarak dikkat edilmesi gereken şartları açıklamıştır. Bu şartlar;

 • Okunan, yazılan ayet ve hadisler; manası bilinen ve anlaşılır olmalıdır.
 • Manası bilinmeyen harf, sayı ve semboller kullanılmamalıdır.
 • Her şeyde olduğu gibi muska da tüm şifanın Allah C.C’den geleceği bilinmelidir.
 • Ayrılmak, yok etmek, iflas ettirmek gibi kötü duygular üzerine hazırlanmamalıdır.

İkinci maddede yer alan bilgiler vefk için geçersizdir çünkü dörtlü vefk, ebced hesabına göre elde edilen rakamlardan oluşturulur. Dörtlü vefk haram mıdır sorusu da bu anlamda cevaplanmaktadır. Vefk, İslami kaynaklarda yer alan ve sayıların bir anlam taşıdığı dua metodlarıdır. Her kareye yazılan sayılar, bir anlam ve toplamda bir bütünü temsil eder. Dörtlü vefk için toplam 16 karede, anlamlı ve bilinçli sayılar yer alır.

Dörtlü Vefk Kontrolü Nasıl Yapılır?

Yazımızda birçok kez belirtildiği gibi vefk, ebced hesabı kullanılarak hazırlanmaktadır. Bu nedenle, doğru ya da yanlış olup olmadığı kesinlikle kontrol edilmelidir. Dörtlü vefk kontrolü sağ ve sol kuturların, hangi taraftan olursa olsun toplamının aynı olması demektir. Dörtlü vefk için bu işlemi yapmak oldukça kolaydır.

Dörtlü vefk için kontrolde tek bir hesap yeterlidir. Bu hesap; enine, boyuna, çaprazına yazılan bütün sayıların toplamının aynı sonuca ulaşmasıdır. Çıkan ya da hesaplanan sayı, kişinin yaptırmak istediği dörtlü vefk konusu için değişiklik göstermektedir. Burada önemli olan nokta sayı değil, toplanan sayıların her koşulda aynı sayıyı vermesidir. Aksi takdirde vefk, kullanım amacına kesinlikle ulaşmaz. Bu nedenle, dörtlü vefk hazırlandıktan sonra kontrol edilmelidir. Alanında uzman bir kişi, siz söylemeden bu işlemi yapar.

Dörtlü Vefk Yaptırmak İnanca Aykırı Mıdır?

Dörtlü vefk yaptırmak için birçok neden ve amaç olabilir. İlmi kaynaklar, herhangi bir problem ya da amaç doğrultusunda tevekkül etmeyi uygun görür. Vefk de tevekkül konusuna uygun bir dua metodu olduğu için inanç sistemine uygun görülmüştür. Girişte de belirtildiği gibi vefk, sadece ve sadece olumlu duygular üzerine yapılmalıdır. Kötülük, zarar gibi şeyler büyü kapsamına girdiği için dinimizce haramdır.

Vefk konusunun uygunluğu ile ilgili birçok İslam alimi, farklı kitaplar yazmıştır. Belirli karşıt görüşler olsa da vefkin İslam inancına uygun bir yöntem olduğu kanısı daha hakim olmuştur.

Ceylan derisine yazılan vefk ile aşk büyüsüne yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Dörtlü Vefk Kadere Etki Eder Mi?

Dörtlü Vefk kader inancı konusu tartışmaya kapalı bir konudur. İslam’ın şartlarından biri olan kaza ve kadere iman, Allah’ın takdiridir ve değişmesi herhangi bir şekilde söz konusu dahi olamaz. Bu amaçla vefk yaptırmak isteyen kişiler, şirk yapmış olur ve büyük bir günaha girer.

İnancımıza göre kaderimiz bellidir ve vefk yaptırmak da kaderimizin bir parçasıdır. Aksini düşünmek ve hareket etmek, apaçık bir şirk yapmış olur. Zaten vefk konusunda uzman bir kişi, böyle düşüncelere sahip kişileri engeller ve kesinlikle dörtlü vefk uygulamaz. Allah, kimi hangi yola sokacak ise o yol önceden belirlenmiştir ve kaderimizin bir parçasıdır. Bu tip vefk yapacağını söyleyen kişiler de aleni bir şekilde dolandırıcılık yapmaktadır ve uzak durulması gereklidir.

Vefk Çalışması Hangi Sürelerde Etki Eder, Etki Ediyor Mu?

Vefk çalışması kaç günde etki eder sorusu, cevabı olan fakat belirli tarihlere göre değişebilen bir sorudur. Bu bağlamda, vefk çalışmasının etkisi olduğu söylenebilir. Vefk sahibi, ebced hesabından çıkan numarayı gördükten sonra duasını okur ve vefk çalışmaya başlar.

Size verilen kurallara tamamen uyulduktan ve dörtlü vefk doğru bir şekilde yapıldıktan sonra 15-21 gün arasında etkisini gösterir. 21-41 gün aralığında da yapılan vefk sonuca ulaşır. Vefkin tamamlanması için kişilerde iyilik duygusunun hakim olması gereklidir.

POPÜLER YAZILAR

Üzerimde Büyü Var mı, Büyü Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Buyu-nasil-anlasilir
Üzerinde büyü olup olmadığını anlamak isteyen kişiler, en güvenilir sonuçları bu alanda deneyimli ve manevi yönü... Devamını oku

Antalya’da Ünlü Büyücü Medyumlar

antalyada unlu buyuculer kimler
Katagori: Büyü
Antalya’da medyumlar konusunda çok fazla seçenekler yer alır. Bu seçenekler iyi bir şekilde değerlendirilmelidir. İşinde uzman... Devamını oku

1 Günde Çok Hızlı Tutan Aşk Büyüsü

1-gunde-etkili-ask-buyusu
Yıldırım etkili çok hızlı tutan aşk büyüsü, özellikle aşkına kavuşma hevesi içinde vakit kaybetmeye tahammülü bulunmayan... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Vefk Nedir? Vefk Taşımak, Tılsım Yaptırmak Günah Mıdır?

Vefk yaptırıp taşımanın günah olup olmadığı en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Manevi ilimler... Devamını oku

Vefk ve Muska Arasındaki Fark Nedir? Vefkler Büyü Müdür?

vefk nedir
Vefk ve muska uygulamaları arasındaki farklar manevi ilimler ile ve özellikle havas ilimleriyle yakından ilgilenen kişilerin... Devamını oku

Vefk, Celp, Tılsım, Dua ve Büyü Arasındaki Fark Nedir?

vefk nedir
Vefk, celp, tılsım, dua ve büyü manevi uygulamalarının farkları, maneviyatın ve ruhani işlemlerin insan yaşamında ne... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Muhabbet Vefki Kaç Günde Etki Eder Tutar? 

muhabbet vefki nasil yapilir
Muhabbet vefkinin tutma süresi, vefkin hazırlandığı kişinin özelliklerine göre farklılıklar gösterir. Çünkü, muhabbet vefki, kişisel bilgiler... Devamını oku

Vefk Neden Gömülür, Suya Atılır ve Yakılır?

vefk neden suya atilir
Vefklerin gömülmesi, suya atılması ve yakılması vefk geleneklerinden bir tanesidir. Her şeyi yapmanın belli bir kuralı... Devamını oku

Vefk Neden Etki Etmez, Vefkler Neden Tutmaz?

vefk neden etki etmez
Vefklerin etki etmemesi özellikle vefk yapan hocaların ne yaptıklarını bilmedikleri durumlarda söz konusu olur. Daha önceden... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz