Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Fal Nedir, Nasıl Bakılır, Fal Çeşitleri Nelerdir? 

Fal nedir, nasıl bakılır, kimler bakabilir? Fal çeşitleri nelerdir? Fal baktırmak günah mı? Fal hakkında merak edilen bilgilerin cevaplarına ayrıntılı şekilde yazımızdan bakabilirsiniz.

 Fal Nedir, Nasıl Bakılır, Fal Çeşitleri Nelerdir? 

Fal, gelecek ile ilgili bilgilerin önceden bilinip kişilere ilerideki yaşantıları hakkında bilgiler  aktarılmasıdır. Falın bakılmasında hissiyatın çok büyük önemi vardır. Bununla birlikte fal bakanların bilgilerinin de olması gerekir.  Her insan fal bakamaz. Bu yüzden fal baktırmak isteyenler, bu konuda ilim ve tecrübe sahibi olanlara baktırmalıdır.

Falın Anlamı

Falın birçok dilde anlamı vardır. Fakat, ortak olarak fal, insanların gelecekleri hakkında bilgiler ve fikirler vermek amacı ile insanlar tarafından baktırılır.  Falın bakılmasından sonra fal baktıranlar, gelecekleri hakkında bilgi sahibi olur. Bununla birlikte insan ilişkilerinde de  önceden  bilgi sahibi olup karşılarına çıkacak insanlara  ona göre  davranabilirler.

Fal baktırılmasında uzman kişilere gitmekte yarar vardır. Falın bakılmasında muhakkak kalp gözünün açık olması gerekir. Kalp gözü açık olan kişiler, hisleri ve duyguları ile birlikte fala bakabilir.  Bunun sonucunda falda çıkan şekiller ile sizin geleceğiniz hakkında fikirlerde bulunarak bilgiler verir.

Büyü bozmak için ne yapılır? İnceleyebilirsiniz.

Fal Bakmanın Amacı

Fal baktırmanın amacı, insanların gelecekleri hakkında nelerle karşılaşacaklarını merak etmeleridir.  Bunun dışında fala inanmayanlar bile fal baktırma eğilimine yönelir. Çünkü,  falın içerisinde yer alan şekiller onlara merak duygusu uyandırır. Bunun sonucunda refleks olarak fal baktırmak isterler.

Falın bakılmasından sonra insanlar, gelecekleri hakkında fikir sahibi olabilir. İlerde iş, sosyal ve aile yaşantılarında ne gibi olaylarla karşılaşacaklarını falda çıkan şekillerle bağdaştırarak  algılamaya çalışırlar. Bunun sonucunda da ortak bir noktada birleşerek geleceklerinde  yaşayacakları şeyleri önceden falı baktırdıkları kişiden öğrenebilir. Bu yüzden fal baktıracaklar, muhakkak bu konuda işinde yetenekli olan kişileri tercih etmelidir.

Kimler Fal Bakabilir?

Fala herkes bakamaz. Çünkü,  falın bakılmasında özel güçlerin ve hislerin olması gerekir. Fala bakan kişileri medyum hocaları ile karıştırmamak gerekir. Çünkü, medyum hocaları sihir ve büyü işi ile ilgilendikleri için cinlerin yardımını alır. Falcı ise sadece kişilere geçmiş ve gelecek hakkında bilgiler vererek onlara zarar verecek bir şey yapmaz.

Fala bakanların hisleri çok kuvvetli olmalıdır. Fala bakılmasında kullanılan tekniklerin ve  şekillerin ne anlam ifade ettiğini çok  iyi bilmek gerekir. Bu şekillerin anlamlarının bilinmesi sayesinde falcılar, insanların gelecekleri hakkında beyanda bulunur. Bu sayede fal baktıranlar da önceden oluşabilecek durumları öğrenmiş olur.

Fal Çeşitleri Nelerdir?

Falın çeşitleri oldukça fazladır. İnsanlar, fal baktırmak istediklerinde falın türlerinden herhangi birini seçerek kolay bir şekilde gelecekleri hakkında bilgi sahibi olabilir. Aşağıda fal çeşitleri hakkında bilgiler yer alır:

 • Yıldız Falı: İnsanların doğum tarihleri ele alınarak yıldızlarına bakılması sonucunda gelecekte karşılarına ne gibi durumların  çıkabileceğine bakılır.
 • El Falı: El falında insanların ellerinde yer alan çizgiler baz alınarak bakılır. Bunun sonucunda da  kişilerin ellerindeki çizgileri sayesinde  gelecekteki durumları hakkında yorumlar yapılır.
 • Kâğıt Falı: Şekilli kartlar sayesinde insanların ileriki hayatları hakkında detaylar incelenir.
 • Zar Falı: Zarlar sayesinde bakılan fal türüdür. Zarlarda yer alan sayılara göre gelecek hakkında yorumlar yapılır.
 • Su Falı: Sakin bir suyun üzerine bakılarak gelecek hakkında düşünceler ortaya koyulur.
 • Rüya Yorumu: Rüyada meydana gelen durumların yorumlanması sonucunda gelecek hakkında fikirler öne sürülür.
 • Kahve Falı: Kahvenin telvesi ile oluşan şekiller üzerinden insanların yaşantılarında meydana gelebilecek durumlar ortaya koyulur.
 • Çay Falı: Çay yaprakları ile bakılır.
 • Kitap Falı: Önemli olan bir kitabın rastgele sayfalarından birinin açılması sonucunda sayfada çıkan yazının okunması ile bu yazı, kitap falı baktıranın hayatına ve geleceğine yönelik olarak yorumlanır.
 • İnsanın Bedeni İle Bakılan Fal: İnsanların fiziksel özelliklerine bakılarak bu kişilerin gelecekleri hakkında fikirler öne sürülür. Bunun sonucunda da her insanın beden yapıları, kendi gelecekleri hakkında bilgiler verir.
 • Kuş Falı: Kuşların ötme sesleri ve uçuş yönleri ile ilgili detaylara bakılarak yorumlanan fal türüdür. Bu fal ile gelecekte meydana gelebilecek durumlar yorumlanarak insanlara doğru bir şekilde aktarılır.

Yukarıda verilen fal çeşitlerinden isteyen herkes dilediğini seçerek fal konusunda uzman olan kişilere baktırabilir. Bu sayede gelecekleri hakkında yorumlar alabilirler.

Falda Ayin Kavramı

Falda ayin kavramı, kahve falı bakma aşaması olarak nitelendirilir. Yani kahve falına bakılmasında uygulanması gereken işlemler vardır. Bu işlemleri sırasına göre yapmak gerekir. Aşağıda kahve falına bakılmasında takip edilmesi gereken işlemler sırasıyla verilmektedir:

 • İlk olarak kahve falınıza baktırmadan önce niyetinizi etmeniz gerekir. Bununla birlikte dileklerinizi içinizden dileyerek falın bakılma aşamasına geçilmelidir.
 • Niyetler edildikten sonra ilk olarak falı kapatmak için sağdan sola doğru fincanın alt tabağına fincanı kapama işlemi yapılmalıdır.
 • Daha sonra fincan soğuduktan sonra açılır ve fal bakılır. Falın bakılmasından sonra hayatınızın iyi veya kötü olacağına dair yorumlar yapılır.
 • Bunun ardından sorular sormak isteyenler, sorularını falcıya ileterek gelecekleri hakkında bilgiler alabilir.

Yukarıda verilen sıralamanın doğru bir şekilde takip edilmesinden sonra falınızın geleceğinizle ilgili yorumları doğru bir şekilde yapılmış olur.

Yunanlılarda Falın Önemi

Yunanlılarda gelecek hakkında yorumlar yapan “Mantisler”  bulunur. Mantisler, rahiplerin yanında görev alarak gelecek hakkında fikirlerde bulunarak Tanrı ile bağlantı içerisine girer. Mantisler, fala bakarken, kuşların havada uçuş yönlerine göre yorumlar yaparak gelecekle kuşların dönüş tarzları ile bağlantı sağlamaya çalışır.

Yunanlılarda görevli olan Mantisler sayesinde herkes gelecek hakkında fikir sahibi olabilir. Bunun sonucunda da insanlar her dönemde karşılarına gelebilecek durumları önceden  öğrenerek ona göre tedbirler alabilme şansını elde eder.  Yunanlılarda bu yüzden  “Mantisler” çok önemli bir konuma sahiptir.

Kahve Falının Bakılması

Kahve falına bakılmasında tekniklerin doğru bir şekilde uygulanması gerekir. Özellikle fincanın  kapatılmasında ve açılmasında  ince nüanslar vardır. Bu ince detaylara dikkat edilmesi sonucunda kahve falı doğru bir şekilde bakılabilir.  Aşağıda kahve falına bakılırken uygulanacak adımlar sırasıyla anlatılmaktadır:

 • Kahve içildikten sonra kapatılması için ilk olarak fincan kapatılır ve baş parmak fincanın alt tabağında olurken, diğer parmaklar fincanda yer almalıdır.
 • Pozisyonun doğru bir şekilde ayarlanmasından sonra fincanı kendinize doğru olacak şekilde çevirerek dilekte ve niyette bulunmanız
 • Dileğinizin tutulmasından sonra fincanı başınızın üzerinde dolaştırmalısınız.
 • Bütün işlemlerin yapılmasının ardından fincan soğuması için bir kenara koyulur.
 • Fincanın soğuma işleminin çabuk gerçekleşmesi için üzerine yüzük veya bozuk para koymalısınız
 • Fincan soğuduktan sonra fincanın açılması gerekir. Fincan açılırken “Neyse halim çıksın falim” sözü söylenmelidir.
 • Fincanın açılmasından sonra fincanın içerisine bakılması için fincana gelecek ışığın ya tepeden ya da arkadan gelmesine özen gösterilmesi gerekir. Doğru açıdan gelmeyen ışıklar sonucunda falın usulüne uygun bir şekilde bakılması gerçekleştirilemez.
 • Fincanın sapından başlanacak şekilde fala bakılması gerekir.
 • Falın bakılmasında ilk olarak kahvenin telvesinin dibe çöküp çökmediğine dikkat etmek gerekir. Kahve telvesinin dibe çökmesi durumunda olumsuz durumların oluşacağına işaret verilir. Kahve telvesi fincanın içerisine yayılmışsa, bu kişiler geleceklerinde huzurlu bir konumda olacaktır.

Yukarıda verilen adımların doğru bir şekilde yapılmasından sonra falın bakılma işlemi gerçekleşmiş olur.  Falı bakanların ve baktıranların içten ve samimi bir şekilde kahve fincanına odaklanması gerekir. Bunun sonucunda ancak gelecekle ilgili yorumlar güzel bir şekilde yapılabilir.

Su Falına Nasıl Bakılır?

Su falına bakılmasında muhakkak sahip olunması gereken özellikler yer alır. Bu özelliklerin kişilerde bulunması durumunda su falı kolay bir şekilde bakılabilir.  Su falına bakanların ilk olarak içlerindeki kötü düşünceleri atarak ruhen arınmaları gerekir. Bununla birlikte su falına bakacak kişilerin konsantrasyon ve dikkat toplama eğitimlerini de almasında yarar vardır. Bu eğitimlerin alınmasından sonra suya odaklanma daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Bütün  özelliklerin  barındırılmasından sonra aşağıda verilen  adımların  izlenmesi gerekir.

 • İlk olarak su falına bakacak kişilerin bir tas temin etmeleri gerekir.
 • Tasın alınmasından sonra tasın içerisine su koyulmalıdır. Suyun doldurulma işlemini fala bakacak kişinin yapması gerekir.
 • Suyun koyulmasından sonra sessiz ve hafif ışık alan bir odaya geçilmelidir.
 • Daha sonra suyun üzerine bakarak falına bakacak kişinin adını ve fiziki özellikleri hakkında bilgileri söylemek gerekir.
 • Bütün bu işlemlerin yapılmasının ardından tamamen suya odaklanıp su ile iletişime geçerek kişilerin gelecekleri hakkında yorumlar yapabilir.

Yukarıda verilen adımların eksiksiz bir şekilde yapılmasının ardından su falına bakma işlemi başarılı bir şekilde yapılır. Bu sayede suyun verdiği enerjiler doğrultusunda gelecek hakkında bilgiler elde edilebilir.

Gülle yapılan aşk büyüsü nasıl yapılır? Yazımızdan bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tespih Falı Bakma

Tespih falına bakılması için bazı işlemlerin uygulanması gerekir. Bu işlemlerin doğru olarak yapılmasının ardından tespih falı ile gelecek hakkında yorumlar elde edilebilir. Aşağıda tespih falına nasıl bakılacağı ile ilgili detaylar sırasıyla anlatılmaktadır:

 • İlk olarak 99 adet boncuk olan tespihin temin edilmesi gerekir.
 • Tespihin alınmasından sonra ilk olarak niyet edilmelidir.
 • Niyet edilirken “Şu işim olacaksa tespih ileri geri sallansın” sözünün söylenmesi gerekir.
 • Sözün söylenmesinin ardından 1 defa Fatiha (Bismillahirrahmanirrahim, Elhamdulillâhi rabbil’alemin, Errahmânir’rahim, Mâliki yevmiddin, İyyâke na’budu Ve iyyâke neste’în, İhdinessirâtal mustakîm, Sirâtallezine en’amte aleyhim, Ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn) ve 3 defa İhlas (Bismillahirrahmânirrahîm. Kul hüvellâhü ehad, Allâhüssamed, Lem yelid ve lem yûled, Ve lem yekün lehû küfüven ehad) sureleri okunmalıdır. Surelerin okunmasının ardından ölmüşlerin ruhuna surelerin gitmesi için dua edilir.
 • Tespihi tuttuğunuz kol belli bir süreden sonra kımıldamaya başlarsa, dilediğiniz bütün dileklerin kabul olması gerçekleşir.

Yukarıda verilen aşamaların doğru bir şekilde yapılmasının ardından tespih falının bakılması tamamlanmış olur.

Yüzük Falının Bakılması Nasıl Gerçekleşir?

Yüzük falına bakılma işleminin gerçekleşmesi için ilk olarak istenilen adımların doğru bir şekilde uygulanması gerekir. Adımların eksiksiz ve uygun bir şekilde tamamlanmasının ardından yüzük falına bakılarak gelecek hakkında bilgiler alınabilir. Aşağıda yüzük falına nasıl bakılacağı ile ilgili ayrıntılar sırasıyla açıklanmaktadır:

 • Yüzük falına genellikle hamile olan kadınlar baktırır.
 • Bu falın bakılmasında ilk olarak bir alyansa 60 cm uzunluğunda bir ip bağlanmalıdır.
 • İpin bağlanmasının ardından hamile kadın sırt üstü uzanır.
 • Sırt üstü uzanıldıktan sonra hamile kadının karnı açılır ve ip bağlanmış alyans kadının karnına koyulur.
 • Yüzüğün sağa veya sola doğru hareket etmesi sonucunda çocuğun erkek olacağı ortaya çıkar.
 • Fakat yüzük daireler şeklinde hareket ediyorsa, doğacak bebeğin cinsiyeti kızdır.

Yukarıda verilen işlemlerin doğru yapılması sonucunda hamile kadınlar yüzük falı ile doğumdan önce çocuklarının cinsiyetini kolay bir şekilde öğrenebilme fırsatını yakalayabilir. Bunun için tekniklerin iyi bir şekilde uygulanması gerekir.

POPÜLER YAZILAR

Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde Yapılan Aşk Büyüleri

evde ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde kolay bir şekilde yapılan aşk büyüsü, kadın ve erkek fark... Devamını oku

Uzaktan Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Aşk Büyüleri

uzaktan ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Uzak mesafeli olarak yapılan aşk büyüleri, özellikle sevdiklerinden uzakta olan kişilerin başvurduğu manevi uygulamalar arasında yer... Devamını oku

Uzaktan Ayırma Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Ayırma Büyüleri

uzaktan ayirma buyusu etkileri
Evde uzaktan ayırma büyüsü yapmak isteyen kişiler, bu tür isteklerine ve amaçlarına yönelik hangi büyüleri icra... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Ledün İlmi Nedir? İlmi Ledün Hikmet Ve Sırları

ledun ilmi nedir
Ledün ilmini bilenler, hadislerde yer alan bütün sırları ve bilgileri kolay bir şekilde anlar. Ledün ilmine... Devamını oku

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

ayetel kursi sirlari
Ayetel Kürsi, Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinir. Bu yüzden çok anlamlı bir özelliğe sahiptir.... Devamını oku

Hoca ve Alim Birinden El Almak Ne Demek? Her İsteyen El Alabilir Mi?

hocadan el almak
Alim ya da hocadan el almanın tanımı, günümüzde manevi ilimler ile ilgilenen herkesin merak ettiği konulardan... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Tarot Falı Nasıl Bakılır? Tarot Falı Bakma Ritüeli

tarot fali nasil bakilir
Tarot falı kartlar ile birlikte bakılmaktadır. Toplamda 78 tane kart vardır. Bu kartlar ile geçmiş, şimdiki... Devamını oku

Su Falı Nasıl Bakılır? Su Falı Bakma Ritüeli

su fali nasil bakilir
Su falının bakımı ruhsal iletişim ile gerçekleşmektedir. Su ve doğa üstü varlıklar ile iletişime geçilerek gelecek... Devamını oku

Kahve Falı Ritüeli ile Kahve Telvesi Okuma İlmini Öğrenin

kahve fali ritueli nasil yapilir
Kahve falı ritüelinde fincanın ve tabağın yorumlanması için öncelikle kahve pişirme işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz