Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Kahve Falı Nedir, Kahve Falı Nasıl Bakılır? 

Kahve falı nedir, nasıl bakılır, neden bakılır, günah mı? Kahve falına kimler bakabilir? Kahve falında gerçekler çıkar mı? Fal ile ilgili tüm gerçek bilgiler yazımız içerisindedir.

 Kahve Falı Nedir, Kahve Falı Nasıl Bakılır? 

Kahve falının bakılmasında istenilen şartların ve kuralların yerine getirilmesi gerekir. Özellikle kahve falının kapatılmasında ve açılmasında tekniklerin doğru bir şekilde yapılmasında yarar vardır. Çünkü, kahve telvelerinden oluşan şekillerin anlamlı ve düzgün oluşması gerekir. Bu yüzden her ayrıntının hatasız olarak yapılması tavsiye edilir. Kahve fincanında meydana gelen şekillerin hepsinin bir anlamı vardır. Bu şekillerin anlamının bilinmesi durumunda kahve  falı daha bilinçli bir şekilde yorumlanabilir. Bunun için kahve falına bakacak kişinin bu alanda çok yetenekli olması gerekir.

Kahve Falına Bakmadan Önce Yapılması Gerekenler

Kahve falına bakmak için istenilen koşullara uyum sağlanması gerekir. Özellikle kahve falında fincanda ve tabakta bulunan telvelerin doğru şekiller oluşturabilmesi için kahve yapma aşaması düzgün yapılmalıdır. Aşağıda iyi bir kahve falının bakılabilmesi için yapılması gerekenler sırasıyla verilmektedir:

 • İlk olarak kahvenin düzgün bir şekilde doğru ölçülerde hazırlanması gerekir.
 • Kahvenin içerisine çok az miktarda muhakkak şekerin koyulmasında yarar vardır. Çünkü, şekerli yapılmayan kahvelerde telvelerin dağılması görülür. Bu yüzden kahvelerin bütünleşmesi için kahve yapılırken şeker eklenmesi gerekir.
 • Bununla birlikte kahvenin kıvamında olması için köpüklü yapılması gerekir.
 • Bununla birlikte kahve falına bakılmadan önce kahvenin tek bir yönden içilmesine dikkat edilmelidir. Kahveyi hangi uçtan içtiyseniz, kahvenin bitimine kadar o uçtan  devam etmenizde fayda vardır.

Yukarıda verilen hususlara dikkat edildiği zaman kahvenin yapım aşamaları tamamlanmış olur. Bu sayede düzgün yapılan Türk kahvesi ile güzel bir şekilde kahve falı bakılarak doğru ve anlamlı yorumlar yapılabilir.

Fal nedir, nasıl bakılır, çeşitleri nelerdir? İnceleyebilirsiniz.

Kahve Fincanı Kapatmanın Yöntemi

Kahve fincanının kapatılmasında detayları göz ardı etmemek gerekir. Kahve fincanın kapatılmasında istenilen detayların uygulanması sonucunda içerisinde yer alan telvelerin şekilleri kahve soğuduktan sonra düzgün bir şekilde ortaya çıkar. Aşağıda kahve fincanın kapatılmasının nasıl yapılacağı sırasıyla anlatılmaktadır:

 • Kahvenin kapatılmasından önce kahveyi yavaş içmek gerekir.
 • Özellikle telvenin kesinlikle en dibe düşmesini engellemekte yarar vardır.
 • Kahvelerin içilmesinden sonra fincanın altını kahvenin üzerine kapatarak sırasıyla sağa ve sola döndürme işlemi yapılmalıdır. Döndürme işlemi 1 veya 2 defa yapılmalıdır.
 • Bu işlemden sonra kahve fincanını kapatırken kapatma yönü size doğru ise, sizin geleceğiniz hakkında bilgiler elde edilir. Fakat kahve fincanını kapatırken dışa doğru kapatma işlemi yaptıysanız, çevreniz hakkında bilgilerin elde edilmesini sağlamış olursunuz.
 • Kahve fincanının isteğe göre kapatılması sonucunda bir süre soğuması için bekletilir.
 • Soğuduktan sonra ortaya çıkan telveler üzerindeki şekillerin yorumlanması yapılarak gelecek hakkında bilgiler verilir.

Yukarıda verilen adımların eksiksiz bir şekilde yapılmasının ardından kahve fincanının kapatılması başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olur.

Kahve Fincanına Yüzüğün Koyulması

Kahve fincanının kapatılmasından sonra üzerine yüzük koyulur. Bu yüzüğün koyulmasındaki amaç, fincanın daha çabuk bir şekilde soğumasını sağlamaktır. Bununla birlikte yüzüğün koyulması sayesinde kahve telveleri daha iyi tutarak şekiller meydana getirir. Yüzüğün koyulmasında zorunluluk yoktur. İsteyenler, yüzüğü koyarak kahve fincanının daha hızlı bir şekilde soğumasını sağlayabilir.

Kahve fincanının üzerine yüzük dışında başka metal cisimler de koyulabilir. Örneğin; bozuk para, kolye, küpe ve soğuk bir cam bardak da koyulabilir. Bu cisimler kahve fincanını    soğutarak daha güzel fal bakılmasına katkı sağlar. Kahve fincanının soğumasından sonra şekiller iyi bir şekilde meydana gelerek yorumlanması için hazır konumda olur.

Kahve Falı Kimlere Baktırılır?

Kahve falına herkesin bakması mümkün değildir. Genellikle kahve falına hisleri kuvvetli olan kişilerin bakmasında yarar vardır. Bu tarz kişilere kahve falını baktırdığınız zaman sizin ve çevreniz hakkında doğru yorumlar ve tahminler yapılabilir. Bu yüzden kahve falı baktırmak isteyenler, bu konuda enerjisi yüksek olan kişilere baktırmalıdır.

Bunun dışında kahve falına kahveyi içen kişi hiçbir şekilde bakamaz. Yani insanlar kendi içtikleri kahvelerin falına bakamaz. Çünkü, kahve falının bakılmasında herhangi bir bilginin önceden bilinmemesi gerekir. Yani sizin kahve falınıza bakacak bir falcının sizin geçmişiniz hakkında bilgileri önceden öğrenmemesi gerekir. Bu yüzden kahve falını işinde ehli olan kişilere baktırınız.

Kahve Fincanının Zor Açılması Ne Anlam İfade Eder?

Kahve fincanının tabağa yapışıp açılmaması durumunda bir anlamı vardır. Kahve fincanının açılmasında zorlanılmasının sonucunda bu fala bakılmaması gerektiği anlamı ortaya çıkar. Çünkü, kahve fincanın yapışması durumunda kişilerin dilekleri her zaman tutacaktır. Bu yüzden bu yapışan fincanın zorla açılması sonucunda dileklerin gerçekleşmesi hiçbir şekilde sağlanamaz. Bunun için kahve fincanlarınız açılma esnasında tabağa yapışmışsa, kesinlikle açmamanız gerekir.

Kahve fincanının kolay bir şekilde açılması sonucunda da dileklerin gerçekleşmesinin uzun  zaman alacağı anlamı ortaya  çıkar. Bu yüzden fincanların açılıp açılmamasına dikkat ederek kahve falına bakılması gerekir. Bu tekniklerin iyice öğrenilip uygulanması durumunda başarılı bir şekilde kahve falı bakılabilir.

Kahve Falında Semboller Ne Anlama Gelir?

Kahve fincanın açılması sonucunda şekiller ortaya çıkar.  Bu şekillerin her birinin farklı  bir anlamı vardır. Aşağıda kahve fincanın açılması sonucunda ortaya çıkan şekillerin ne anlam ifade ettiği ile ilgili bilgiler yer alır:

 • At: At figürünün ortaya çıkması sonucunda uzun zamandır dilediğiniz dileğin gerçekleşmesinin olacağı  ifade edilir.
 • Yüzük: Kahve telvesinde yüzük sembolünün ortaya çıkması durumunda falı bakılan kişinin hayatında güzel olayların meydana geleceği anlatılır. Yani bu kişi, işinde  yükselebilir, bu kişiye bir yerden toplu   miktarda para gelebilir veya bu kişi muradına ererek yakın  zamanda evlilik  hazırlıklarına girişebilir.
 • Horoz veya Mektup: Bu sembollerin fincanda oluşması sonucunda bir yerden iyi bir haberin gelmesi sağlanır. Yani yakın zamanda sizin için çok güzel olan bir haberi almış olacaksınız.
 • Yılan: Kahvenin telvesinin yılan sembolünü ortaya çıkarması durumunda sizi çok fazla kıskanan kişilerin olduğu ve düşmanlarınızın yakınlarınızda bulunduğu açık bir şekilde ifade edilir.

Yukarıda verilen sembollerin kahve fincanın içerisinde ortaya çıkması durumunda geleceğinizde karşılaşacağınız olumlu veya olumsuz durumların sinyalleri verilmiş olur.

Kahve Fincanının Yıkanması

Kahve fincanın bakılmasından sonra kesinlikle yıkanması gerekir. Çünkü,  edilen dileklerin çabuk bir şekilde gerçekleşmesi için su ile şekillerin bir an önce yıkanıp silinmesi gerekir. Bu yüzden falcı falınıza bakmayı bitirdikten sonra direkt olarak “Haydi yıka bu fincanı da direkt çıksın falın”  sözünü söyler. Bu sözün ardından da hemen fincanınızı yıkamanız gerekir.

Kahve fincanının yıkanmasından sonra üç vakte kadar bütün dilekleriniz gerçek olur. Bunun sonucunda da aklınızdan geçen şeyi kahve fincanını kapatırken içten bir şekilde dilemeniz veya istemeniz sonucunda hemen gerçekleşir. Bu yüzden kahve fincanın bakılmasından  sonra da istenilen koşulu yerine getirmekte fayda  vardır.

Kahve Fincanı Tabağı

Kahve fincanına düzgün bir şekilde bakıldıktan sonra ardından kahve fincanının tabağına  bakılması gerekir. Aşağıda kahve fincanı tabağına bakılmasında uygulanması gereken işlemler ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır:

 • İlk olarak kahve fincanın içindeki telveler fincanın içerisine dökülür.
 • Bu işlemin ardından tabak dik bir şekilde elde tutulur.
 • Tabağı gözünüzün içerisinde 4 eşit parçaya bölmeniz gerekir.
 • Bu işlemi yaptıktan sonra tabakta meydana gelen renklerin açıklığına veya koyuluğuna bakılmalıdır. Rengin koyu olması durumunda dilekleriniz gerçekleşemeyecektir. Fakat rengin açık bir tonda bulunması sonucunda istediğiniz her şey kısa sürede gerçekleşmiş olur.
 • Bu işlemden sonra tabakta meydana gelen şekilleri de fincandaki ile aynı biçimde yorumlayarak  tabağın  içerisinde yer alan telvelerin oluşturduğu şekiller de yorumlanabilir.

Yukarıda verilen adımların doğru bir şekilde yapılmasından sonra fincanın tabağını da hemen yıkamak gerekir. Tabak yıkandıktan sonra bütün kahve falı bakma işlemleri tamamlanmış olur.

Büyü bozmak için ne yapılır? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kahve Falında Önemli Noktalar

Kahve falına bakılma esnasında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu noktalara önem verilmesi durumunda kahve falının bakılması başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olur. Aşağıda kahve falının bakılmasında dikkat edilmesi gereken noktalar yer alır. Bu noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kahve falına bakacak kişi hakkında zihninizde bazı çağrışımlar yapmanız gerekir. Yani fala bakmadan önce kişi hakkında zihninizde bilgilerin yer etmesi gerekir.
 • Bununla birlikte kahve fincanında meydana gelen şekiller ile falına baktığınız şahıs arasında bir bağlantı kurmanız gerekir.
 • Bağlantıyı kurduktan sonra benzetmeler ve yorumlar yaparak kahve fincanında bulunan şekilleri gelecek ile ilişkilendirmelisiniz.
 • Bunun sonucunda da kahve falına baktığınız insanın geleceği ile ilgili gerekli olan bilgileri elde etmiş olursunuz.

Yukarıda verilen hususlara dikkat edildiği sürece kahve falına bakmak kolay bir hale dönüşür.  Kahve falına bakılması için kesinlikle içten ve samimi bir şekilde karşı tarafa odaklanmanız ve yoğunlaşmanız gerekir. Konsantrasyonunuzu toplamanız durumunda daha iyi bir şekilde kahve falına bakıp yorumlamalar yapabilirsiniz.

Kahve Falına Bakma Yöntemleri

Kahve falına bakılmasında iki tür yöntem kullanılır.  Bu yöntemlerden herhangi birinin seçilmesi durumunda kahve falına doğru bir şekilde bakılabilir. Aşağıda kahve falına bakılmasında kullanılan yöntemlerden ilkinin nasıl uygulanacağı ile ilgili bilgiler anlatılmaktadır:

 • İlk olarak samimi bir şekilde niyetin edilmesi gerekir.
 • Niyetin edilmesinin ardından fincanın ters çevrilme işlemi yapılmalıdır.
 • Daha sonra kahve falına bakılması için fincanın soğumasını beklemek gerekir.
 • Fincanın soğumasından sonra fincan kaldırılır.
 • İlk önce kahve fincanına, daha sonra ise kahve fincanının tabağına bakılmalıdır.
 • Kahve falına bakma işlemleri bittikten sonra fincan ve tabak güzel bir şekilde yıkanmalıdır.

Yukarıda verilen adımların uygulanmasından sonra kahve fincanına bakma işleminde kullanılan ilk yöntem tamamlanmış olur. Bunun dışında kahve falına bakmak için ikinci  yöntemin  de kullanılması mümkündür.  Aşağıda ikinci tekniğin yapılma aşamaları sırasıyla verilmektedir:

 • Kahve falına bakmadan önce kahve fincanında telvenin uygun miktarda bırakılması gerekir.
 • Kahve fincanın telvesi istenilen şekilde dipte bırakıldıktan sonra kesinlikle telvenin karıştırılmaması gerekir.
 • Telvenin düzgün bir şekilde ayarlanmasının ardından fincan isteğe göre kapatılır. İsteyenler fincanı kendilerine doğru, isteyenler ise dışa doğru kapatmalıdır.
 • Fincanların kapatılmasının ardından kahve telvesinin soğuması için fincanın üzerine yüzük koyulmalıdır. Yüzük dışında başka madeni cisimler de koyulabilir.
 • Yüzüğün koyulması ile fincanın soğumasının ardından kaldırma işlemi gerçekleşerek fincanın içerisindeki telvede oluşan sembollerin yorumlanmasına geçilmelidir.
 • Fincan soğumadan hiçbir koşulda kaldırma işlemi yapılmamalıdır.

Yukarıda verilen ikinci yöntemin de doğru bir şekilde uygulanmasının sonucunda kahve falına bakılma işlemi bitmiş olur. Bunun sonucunda da kahve falına bakanlar, karşısındaki kişilerin ileriki yaşamlarında ne gibi durumlarla karşılaşacaklarını aktararak onlara tavsiyelerde bulunur. Kahve falının bakılmasında işinde uzman kişinin tercih edilmesi her zaman daha doğru bir hareket olur.

POPÜLER YAZILAR

Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde Yapılan Aşk Büyüleri

evde ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evde kolay bir şekilde yapılan aşk büyüsü, kadın ve erkek fark... Devamını oku

Uzaktan Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Aşk Büyüleri

uzaktan ask buyusu yapimi
Katagori: Aşk Büyüleri
Uzak mesafeli olarak yapılan aşk büyüleri, özellikle sevdiklerinden uzakta olan kişilerin başvurduğu manevi uygulamalar arasında yer... Devamını oku

Uzaktan Ayırma Büyüsü Nasıl Yapılır? Uzaktan Yapılan Ayırma Büyüleri

uzaktan ayirma buyusu etkileri
Evde uzaktan ayırma büyüsü yapmak isteyen kişiler, bu tür isteklerine ve amaçlarına yönelik hangi büyüleri icra... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Ledün İlmi Nedir? İlmi Ledün Hikmet Ve Sırları

ledun ilmi nedir
Ledün ilmini bilenler, hadislerde yer alan bütün sırları ve bilgileri kolay bir şekilde anlar. Ledün ilmine... Devamını oku

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

ayetel kursi sirlari
Ayetel Kürsi, Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinir. Bu yüzden çok anlamlı bir özelliğe sahiptir.... Devamını oku

Hoca ve Alim Birinden El Almak Ne Demek? Her İsteyen El Alabilir Mi?

hocadan el almak
Alim ya da hocadan el almanın tanımı, günümüzde manevi ilimler ile ilgilenen herkesin merak ettiği konulardan... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Tarot Falı Nasıl Bakılır? Tarot Falı Bakma Ritüeli

tarot fali nasil bakilir
Tarot falı kartlar ile birlikte bakılmaktadır. Toplamda 78 tane kart vardır. Bu kartlar ile geçmiş, şimdiki... Devamını oku

Su Falı Nasıl Bakılır? Su Falı Bakma Ritüeli

su fali nasil bakilir
Su falının bakımı ruhsal iletişim ile gerçekleşmektedir. Su ve doğa üstü varlıklar ile iletişime geçilerek gelecek... Devamını oku

Kahve Falı Ritüeli ile Kahve Telvesi Okuma İlmini Öğrenin

kahve fali ritueli nasil yapilir
Kahve falı ritüelinde fincanın ve tabağın yorumlanması için öncelikle kahve pişirme işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz