Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Medyum Nasıl Olunur, Medyumluk Nasıl Geliştirilir?

Medyum nasıl olunur, özellikleri nelerdir? Medyumluk nasıl geliştirilir? Gibi soruların cevaplarına yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Medyum Nasıl Olunur, Medyumluk Nasıl Geliştirilir?

Medyumluk nasıl olur ve nasıl geliştirilir sorusunu soranlar öncelikle medyumluğun sonradan tercih edilen bir meslek olmadığını, Allah tarafından insanlara verilen bir yeti olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Medyum, bu dünya ve ruhların dünyası ya da canlılar ve ruhani varlıklar arasında her iki dünya ile de iletişim halinde olan kişi olarak betimlenebilmektedir. Medyum kelimesi Latincedeki ‘medium’ yani aracı kelimesinden dilimize geçmiştir. Bu kelimeden yola çıkarak medyumlar dünya ve ruhani dünya arasındaki aracılardır diyebiliriz.

Medyumluk Ne Anlama Gelmektedir?

Medyumlar, kalp gözü açık olan kimselerdir. İnsanlar hakkında onların hayatları ve kişilikleri hakkında bu sayede his ve bilgi sahibi olurlar. Bu yetenek medyumlar için bir güçtür ve hiçbir zaman bu güçlerini kötülük için kullanmazlar. ‘Falcı’ olarak kendilerini tanıtan sahte medyumlara nazaran, gerçek medyumlar geleceği gördüklerini iddia etmezler, yalnızca ruhani varlıklarla iletişim halinde olan medyumlar gelecek hakkında konuşabilirler.

Medyum ne demek sorusu ayrıca ruhani güçleri ile birlikte büyü yapan ve büyü bozan kişiler olarak da cevaplandırılabilir. Tılsımlar, büyüler, muskalar, rüyalar ve hatta astroloji medyumların ilgi alanlarıdır.

Mezar büyüsü nedir, nasıl yapılır? İnceleyebilirsiniz.

Medyumluğun Çeşitleri Nelerdir?

Medyumluk, ilgi alanlarına, yaptıklarına ve yeteneklerine göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Fiziksel ya da ruhani olarak medyumların farklı yetenekleri bulunabilir. Bazı medyumların kalp gözü açık, 6. Hissi fazla kuvvetlidir, bazı medyumlar ise sezgileriyle hizmet vermektedir. Medyumluğun türleri aşağıdaki gibidir:

 • Zihinsel Medyumlar: Zihinsel medyumlar, ruhani varlıklar ile iletişim halinde olan medyumlardır. Bu kişiler, tamamen ruhani varlıklar ile bilgi alışverişi yaparak iş yaparlar.
 • Otomatik Medyumlar: Olayların gidişatını değiştiremeyen ve kontrol edemeyen, kendi isteklerine göre hareket eden medyumlardır.
 • Sezgisel Medyumlar: Sezgilerine uyarak hareket eden ve bunun bilincinde olan medyumlardır. Meydana gelecek olaylar bu medyumların istek ve sezgilerine göre şekillenir.
 • Fiziksel Medyumlar: Bu medyumların paranormal yetenekleri vardır ve en çok korkulan medyum türü budur. Bu medyumların ayrıca telekinezi gibi yetenekleri de bulunmaktadır.
 • Mekanik Medyumlar: Kendi istekleri doğrultusunda hareket edemeyen ve bilinçli olarak hareket edemeyen medyumlardır. Gelişen ve meydana gelen durumlar onların kontrolünde değildir.
 • Üfürükçüler: Üfürükçü medyum, ülkemizde adını en çok duyduğumuz medyum türüdür. Bu kişilere medyum demek doğru değildir, hatta büyük bir çoğunluğu internetten kişilerin bilgilerini bularak sahtekarlık yapmaktadır. Herhangi bir ruhani ve ilahi güçleri yoktur.

Nasıl Medyum Olunur?

Medyum olmak için herhangi bir eğitim ya da sonradan kazanılan bir yeti bulunmamaktadır. Bu bir meslek dalı olarak değil, ruhani bir güçle verilen hizmet olarak görülmelidir.

Doğuştan medyumluk yeteneğine sahip olan ve bunu kanıtlayabilen, kullanabilen herkes medyum olabilir. Olay tabii ki doğuştan yetenek sahibi olmakla bitmemektedir ve mutlaka bu yetenekleri doğru bir şekilde kullanabilmek gereklidir. Yetenek sahibi olan fakat bu yetenekleri doğru olarak kullanamayan kişiler hem kendisine hem de hizmet verdiği kişilere zarar getirir. Çünkü, yeteneklerini ve güçlerini kontrol edemeyen medyumlara kötü ruhani varlıklar musallat olur, güçlerini kötü şeylere kullanmalarını sağlarlar.

Medyum nasıl olunur sorusuna ayrıca bu kişilerin kalp gözünün açık olması ve 6. hissinin oldukça kuvvetli olması gerektiğini de eklemek gerekir. Kişiler hakkında ön görüleri açık olan medyumlar, güçlerini çok daha iyi kullanabilirler.

Medyumların ruhani varlıklarla iletişim içinde olması gerekmektedir. Çünkü medyum dediğimiz kişiler yaşadığımız dünya ve öteki dünya arasında bir ağ olarak görev yaparlar. Psişik yeteneklere sahip olan bu medyumlar, bu dünyada var olan ruhani varlıklarla iletişim kurarlar, başka bir dünyaya herhangi bir şekilde gidip gelme yalanları doğru değildir. Kısacası aracı görevindelerdir.

Medyumluğun Belirtileri Nelerdir?

Medyumluk belirtileri medyum olup olmadığınızı anlamak için sahip olmanız gereken bazı güç ve yetilerdir. Medyumların sahip olduğu tüm özellikler doğuştan beraberinde dünyaya getirdiği özelliklerdir. Bu özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Kozmik, ruhani ya da bedensiz olarak adlandırabileceğimiz, bu dünyaya ait olmayan varlıklarla iletişime geçebilmek.
 • Dünya üzerindeki kişileri ve nesneleri etki altına alabilmek.
 • Altıncı hissi fazla kuvvetli olmak.

İlimle gelen medyum yetenekleri sahibi olan herkes küçük yaşta bunu keşfedebilir ve kendi kendisini güçleri doğrultusunda geliştirir. Bunun bir eğitim ve okulu yoktur. Bu eğitim ve okulların çoğu sahtekarlık olarak piyasada bulunmaktadır.

Medyumluğun Bilimsel Açıklaması

Medyum güçleri, tamamen doğaüstü güçler, yetiler ve yeteneklerdir. Bunlar bilimsel olarak da açıklanan ve kanıtlanmış olan güçlerdir ve tüm dünyada bu konuda araştırmalar yapılmaktadır. En son 2011 yılında tam 82 medyum ile bir bilimsel çalışma yapılmış, bu kişilerin herhangi bir zihinsel hastalığı olmadığı, doğaüstü meziyetlere sahip olduğu sonucuna varılmıştır.

Medyumlar alemi sadece Türkiye’de ya da İslam ülkelerinde değil, dünyanın Rusya, Küba, Brezilya gibi birçok ülkesinde inanılan, var olan bir alemdir. Hatta dünyanın birçok yerinde istihbarat teşkilatları gibi ciddi yerlerde bile medyumlardan yardım alındığı görülmüştür. Yıllardır medyumlar hakkında özellikle de psikolojik olarak binlerce deney ve test yapılmış ve tüm deneylerin sonunda medyumların gerçekten bilinmesi imkânsız olan şeyleri bile bildikleri görülmüştür.

Medyumların verdiği bilgilerin psişik yollar dışında bilinmesinin mümkün olmadığını belirten bilim insanları bu kişilerin ruhani dünyayla bir ilişkisi olduğunu kabullenmiş, bilimsel olarak kanıtlamıştır.

Medyumlar Güçlerini Nasıl Kullanmalıdır?

Medyumların güçleri tamamen doğru ve bilinçli olarak kullanmaları gerekmektedir. İnsanların iyiliği için, doğru olanı yapmalı, Allah’ın yolundan şaşmamalılar. Medyum gizli ilimler ve bu konudaki bilim dallarını iyi bilmeli, bu ilimler doğrultusunda hizmet vermelidir. Havas ilmi, vefk ilmi, ebced hesabı, hadim ilmi ve hüddam ilmi gibi tüm ilimleri iyi bilmeli, bunlara hakim olarak medyumluk yapmalıdır.

Medyum Hoca olarak kendisin tanıtan bazı hocalar güçlerini kötüye kullanıp, kötü büyüler yapmakta ve para karşılığı bazı insanların hayatlarını etkileyecek şeyler yapmaktadır. Bu gücünü kötü kullanmaktır. Gerçek medyumlar, güçlerini insanların iyiliği için kullananlardır.

Medyumların Taşıması Gereken Özellikler

Medyum özellikleri, medyum olanların ve medyumluğunu keşfedecek olanların doğuştan gelen yeteneklerin yanı sıra taşıması gereken özelliklerdir. Bu özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Dini inançlar, kitaplar ve Özellikle İslam ile Kur’an-ı Kerim’i iyi bilmelidir.
 • İslam’ı ve öteki dünyayı, ruhani varlıkları hayatının merkezine koymalıdır.
 • Özellikle muska yazan ve büyü yapan medyumlar Arapçayı ve hatta Osmanlıcayı iyi bilmelidir.
 • İnsan psikolojisine hâkim olmalıdır.
 • Her zaman altıncı hissine güvenmelidir.
 • Tamamen duru ve saf olan duygularla hizmet vermelidir.

Medyumlar Neler Yaparlar?

Medyum büyü yapmak, büyü bozmak, muska yazmak, tılsım, rüya tabiri, astroloji, gizli ilimler, hüddam, havas ve vefk gibi konularda bilgi sahibi olması gereken kişidir. Ruhlar alemi ile ilişkide olarak hizmet veren medyumlar, inançlar doğrultusunda bu işlemleri yaparlar. Özellikle büyü yapmak konusunda duru ve saf duygularla, doğru bir şekilde hareket etmeli, kötü ruhani varlıkların onu etkilemesine izin vermemelidir.

Medyumluğun doğuştan geldiğini ve doğa üstü bir yetenek olduğunu söylemiştik. Büyü yapmak ve büyü bozmak bu doğuştan gelen yeteneğe bağlıdır. Yalnızca gizli ilimler konusunda medyumlar daha sonradan kendilerini geliştirmektedirler. Bu gizli ilimler çok uzun ve meşakkatli, hatta bir ömür boyunca öğrenilmesi için uğraşılan ilimlerdir. Bu ilimleri ve bilim dallarına hâkim olan bir medyum alanında oldukça iyi hizmet veren bir medyum demektir.

Medyumların Yaptığı Büyüler

Medyumlar büyü konusunda özellikle bizim ülkemizde fazlasıyla tercih edilmektedir. Herkes medyum olamayacağı gibi herkes büyü de yapamaz. İnternet üzerinde bulunan evde yapılan büyüler kesinlikle gerçek değildir. Gerçekten etki yaratacak bir büyü yaptırmak isteniyorsa iyi bir medyum bulunmalıdır. Medyumun iyi niyetli olması ve gücünü doğru kullanması da en çok büyüler konusunda önemlidir. Çünkü kötü amaçlı büyü yapan medyumlar, kötü ruhani varlıkların etkisinde demektir.

Medyumlar tarafından yapılan bazı büyüler şunlardır:

 • Bağlama Büyüsü
 • Geri Getirme Büyüsü
 • Soğutma Büyüsü
 • Aşk Büyüsü
 • Papaz Büyüsü
 • Evlenme Büyüsü

Medyumların Yaptığı Tılsımlar

Medyum tılsım konusunda da tercih edilmektedir. Büyüler gibi tılsımların da gücünü inanan insanların, bu tılsımların gerçekten ve doğru bir şekilde etkili olması için iyi bir medyum tercih etmeleri gerekmektedir.

Tılsımlar insanların uğur getirmesi için, nazardan koruması için ya da kötülüklerden korunmak için medyumlara yaptırabileceği şeylerdir. Tılsım hazırlamak çok büyük deneyim ve bilgi gerektirmektedir. Tılsımları ve muskaları hazırlayan kişilerin de, kullanacak olan kişilerin de dini inancının yüksek olması oldukça önemlidir.

Medyum muska da yapan kişilerdir. Muska yapacak olan medyumun da bu konuda iyi olması gerekir. Özellikle de Arapçayı iyi bilmesi, eliyle yazabilmesi gerekmektedir. Muska sürekli kişilerin üzerinde taşıyacağı, çocuklarına takacağı ya da evlerinde bulunduracağı şeyler olduğu için içinde yazanların doğru olması, iyi niyetle yapılmış olması ve inanarak takılması, kullanılması gerekmektedir.

Ölü toprağı büyüsü nedir, nasıl yapılır? Merak ediyorsanız yazımızdan bakabilirsiniz.

Medyumlar ve Rüyalar

Medyum rüya tabiri yapabilen, rüya alemlerini iyi bilen kişidir. Rüyalara yalnızca uyuduğumuzda gördüğümüz, önemsiz olan görüntüler olarak bakmak yanlıştır. Bilimin de önemli bir konusu olan rüya, medyumların iyi analiz ettiği ve sizi görerek, bilerek yorumladığı, yaşadığınız hayatla ve belki de geleceğinizle ilgili bilgi verebilecek olan görüntülerdir.

Rüya tabiri yapacak olan medyumun bu konuda yetenekleri ve güçlerinin yanı sıra iyi araştırmalar da yapması gerekmektedir. Rüya yorumlamak ince bir iştir ve rüyada görülen her bir sembolün bir anlamı bulunmaktadır.

Medyumlar ve Astroloji

Medyum astroloji konusunda da destek verebilen bir doğa üstü güce sahip kişidir. Tüm medyumlar astroloji ile ilgilenir diyemeyiz. Fakat gizli ilimler ve dünya bilimleri konusunda araştırma yapan, kendini geliştiren çoğu medyum astroloji seansları da vermektedir.

Çok eski zamanlardan bu yana medyumların kullandığı bir bilim dalı olan astroloji, özellikle son yıllarda insanların daha çok ilgisini çekmeye başlamış, doğum haritaları ile hayatlara yön verilmeye başlanmıştır. Gelecek hakkında bilgi veren çoğu medyum da bu bilim dalını kullanmaktadır. Gelecek hakkında bilgi almak ya da doğum haritalarındaki evlerine ve özelliklerine göre hayatlarını düzenlemek, hareket etmek isteyen kişiler astrolojide kendini geliştiren medyumları tercih etmektedir.

Medyum Yetenekleri Nasıl Geliştirilir?

Medyum yetenekleri geliştirme, sahip olunan yetenekleri geliştirme olarak anlaşılmalıdır. Çünkü medyum olmak için herhangi bir eğitim, okul, üniversite ya da kurs yoktur. Bu şekilde medyum olduğunu söyleyen kişilere itibar edilmemelidir. Medyum olan, doğuştan bu yeteneğe sahip olan ve gücünü daha iyi kullanmak isteyen kişiler kendilerini geliştirebilirler.

Kendisini geliştirmek isteyen bir medyum şunları yapabilir:

 • Öncelikle bahsedildiği gibi gizli ilimlere yönelebilir ve oldukça meşakkatli ve kapsamlı olan farklı gizli ilimleri öğrenerek medyumluğunu geliştirebilir.
 • Yalnızca kendi dinini değil, diğer dinleri de araştırabilir, başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere (ki Kur’an-ı Kerim bilmek zorunludur) kutsal kitapları okuyarak bilgi sahibi olabilir.
 • Özellikle muska yazmak ya da var olan belgeleri, kitapları, duaları okuyabilmek için Arapça ve Osmanlıca öğrenebilir.
 • İnsan psikolojisini daha iyi anlamak adına psikolojik araştırmalar yapabilir, bu konuda kitaplar okuyabilir.

POPÜLER YAZILAR

Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Gerçek Aşk Büyüleri 

Gercek-ask-buyusu
Katagori: Aşk Büyüleri
Gerçek aşk büyüsü yapılışı, özellikle halk arasında kara sevda olarak bilinen platonik aşıkların en sık başvurduğu... Devamını oku

Size Nazar Değdiren Kişi Nasıl Anlaşılır? 

nazar degdiren kisi nasil anlasilir
Katagori: Kozmik ilimler
Nazarın değmesi sadece bakışlar ile meydana gelmez. Bilimsel araştırmalar sonucunda nazarın elektromanyetik enerjiler ile de oluştuğu... Devamını oku

Birini Kendine Aşık Etme Sevdirme Duası

asik-etme-duasi
Sevdiğin birini kendine aşık etme ve sevdirme duası, dini bütün Müslümanların, gönüllerindeki aşk duygusunu veren Yüce... Devamını oku

İLGİLİ KONULAR

Ledün İlmi Nedir? İlmi Ledün Hikmet Ve Sırları

ledun ilmi nedir
Ledün ilmini bilenler, hadislerde yer alan bütün sırları ve bilgileri kolay bir şekilde anlar. Ledün ilmine... Devamını oku

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

ayetel kursi sirlari
Ayetel Kürsi, Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinir. Bu yüzden çok anlamlı bir özelliğe sahiptir.... Devamını oku

Hoca ve Alim Birinden El Almak Ne Demek? Her İsteyen El Alabilir Mi?

hocadan el almak
Alim ya da hocadan el almanın tanımı, günümüzde manevi ilimler ile ilgilenen herkesin merak ettiği konulardan... Devamını oku

MERAK ETTTİKLERİNİZ

Tarot Falı Nasıl Bakılır? Tarot Falı Bakma Ritüeli

tarot fali nasil bakilir
Tarot falı kartlar ile birlikte bakılmaktadır. Toplamda 78 tane kart vardır. Bu kartlar ile geçmiş, şimdiki... Devamını oku

Su Falı Nasıl Bakılır? Su Falı Bakma Ritüeli

su fali nasil bakilir
Su falının bakımı ruhsal iletişim ile gerçekleşmektedir. Su ve doğa üstü varlıklar ile iletişime geçilerek gelecek... Devamını oku

Kahve Falı Ritüeli ile Kahve Telvesi Okuma İlmini Öğrenin

kahve fali ritueli nasil yapilir
Kahve falı ritüelinde fincanın ve tabağın yorumlanması için öncelikle kahve pişirme işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz